Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

2 posters

  Studimi, femrat kane kujtese me te forte

  dANJELA
  dANJELA
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 48
  Mosha : 35
  Pikėt : 150
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 12/03/2009

  Studimi, femrat kane kujtese me te forte Empty Studimi, femrat kane kujtese me te forte

  Mesazh nga dANJELA Sun 28 Mar 2010, 00:43

  Ne moshen 50 vjecare, femrat jane me te afta te mbajne mend termat krahasuar me bashkemoshataret e seksit tjeter.

  Sipas nje studimi te kryer nga Universiteti i Londres qe ka marre ne analize 9600 njerez, jane pare me kujdes momentet e memorizimit te termave dhe femrat kane arritur rezultate me te mira. Shkencetaret u kane kerkuar njerezve te mbajne ne mendje 10 terma dhe me pas t’i perserisin vazhdimisht pas nje intervali prej dy minutash.

  Ne rastin e pare, femrat kane pasur nje avantazh prej 5 % dhe ne rastin e dyte 8 %. Ne te gjitha rastet ka rezultuar se femrat arriten te jene me te sakta dhe me te shpejta. Autoret e ketij studimi, Matthew Brown dhe Brian Dodgeon shprehen se arsyet e ketij ndryshimi mund te jene te shumta.
  raita albania
  raita albania
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 10
  Mosha : 33
  Pikėt : 32
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 01/04/2010

  Studimi, femrat kane kujtese me te forte Empty Re: Studimi, femrat kane kujtese me te forte

  Mesazh nga raita albania Thu 08 Apr 2010, 23:13

  he ca jane femrat!!!!!!!!!!!!!!1

   Ora ėshtė Fri 09 Dec 2022, 13:37