Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  PO DIGJET PRIZRENI-KENGE NGA LUFTA E KOSOVES-DEMIR KRASNIQI

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 64
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  kenge - PO DIGJET PRIZRENI-KENGE NGA LUFTA E KOSOVES-DEMIR KRASNIQI Empty PO DIGJET PRIZRENI-KENGE NGA LUFTA E KOSOVES-DEMIR KRASNIQI

  Mesazh nga shaban cakolli Wed 29 Aug 2007, 05:14

  POdigjet Prizreni nane
  po digjet Kosova
  lamtumire oj nane
  se ne lufte une shkova
  mos u merzit nane,se po te la vetem
  borgj jakem Atdheut,per te medhane jeten
  mos qaj nane per mue
  .Qajmi shoket e mi
  se ata dhan jeten
  per t“shtrejten liri.

  E dogjen Celinen nane
  Krushen Rahovecin
  ja futen benzinen
  flaken po ja qesin
  mos u merzit nane sepo te la vetum
  borgj ja kem atdheut,per te me dhane jeten
  Mosqaj nane permue
  qajmi shoket e mi
  se ata dhane jeten
  per t“shtrejten liri.

  Tshkoj te jau nxa priten
  ne Tusus Mahalle
  klyshet e karpateve
  nuk i lshoj te gjalle.
  Mos u merzit nane,sepo te lavetem
  borgj ja kem atdheut,per te me dhane jeten
  Mos qaj nane per mua,qajmi shoket e mi
  seata dhan jeten,per t“shtrejten liri.

   Ora ėshtė Sun 04 Dec 2022, 07:20