Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

2 posters

  SHQIPTARĖT KANĖ HUMBUR IKONĖN E ARTIT-FARUK BEGOLLIN

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  SHQIPTARĖT KANĖ HUMBUR IKONĖN E ARTIT-FARUK BEGOLLIN Empty SHQIPTARĖT KANĖ HUMBUR IKONĖN E ARTIT-FARUK BEGOLLIN

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 28 Aug 2007, 04:08

  Dite me pare vdiq ikona eartit shqiptar,aktori i madh,i Teatrit dhe Filmit,i madhi Faruk Begolli.Ai vdiq ne moshen 63 vjeqare,duke lenguar nga nje semundje e rende.Kishte lindur ne Peje me 1944,studjoi Akademine e Filmit dhe Teatrit neBeograd,ku diplomoi me 1966.Me pasper shume viteka punuar ne Fakultetin eAkademise te arteve ne Prishtine.Se fundi ka punuar aktivishtme studentet e tij ne Teatrin Dodona.
  Faruk Begolli ka realizuar keto shfaqeje:

  -Tregimi zoologjik
  -Heronjet e kombit
  -Iluzionet e dashurise
  -Profesor,jam talent sejo mahi-komedi tete pjeseshe.
  AI ka lene edhe filmat qe do te mbahen mend:
  Kur pranvera vonohet
  -Era dheLisi
  -Proka
  :-Dashuria e Bjeshkeve te Nemura
  -Etjet e Kosoves.
  Shqiptaret kane ndie humbjen dhe dhimbjen emadhe per mikun dhe artistin e madh Faruk Begollin.Kujtimet e tij do te ruhen brezeri pas brezerie.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  SHQIPTARĖT KANĖ HUMBUR IKONĖN E ARTIT-FARUK BEGOLLIN Empty Re: SHQIPTARĖT KANĖ HUMBUR IKONĖN E ARTIT-FARUK BEGOLLIN

  Mesazh nga Administratori Tue 28 Aug 2007, 12:11

  Nė emrin tim personal dhe tė kėtij forumi, shpreh dhimbjen time, pėr kėtė humbje e cila ul njė notė mė poshtė, nė vazhdimėsinė e kulturės artistike shqiptare...


  Sinqerishtė:
  Saimiri...
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor


  SHQIPTARĖT KANĖ HUMBUR IKONĖN E ARTIT-FARUK BEGOLLIN Empty Re: SHQIPTARĖT KANĖ HUMBUR IKONĖN E ARTIT-FARUK BEGOLLIN

  Mesazh nga Vizitor Thu 07 Feb 2013, 00:41

  i madhi dhe i paharruARI fARUK BEGOLLI
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor


  SHQIPTARĖT KANĖ HUMBUR IKONĖN E ARTIT-FARUK BEGOLLIN Empty Re: SHQIPTARĖT KANĖ HUMBUR IKONĖN E ARTIT-FARUK BEGOLLIN

  Mesazh nga Vizitor Thu 07 Feb 2013, 01:29

  pėr neve nė Kosovė ka qenė dhe mbetet IKONĖ kinematografike sikur i paarritshmi BEKIM FEHMIU

  Sponsored content


  SHQIPTARĖT KANĖ HUMBUR IKONĖN E ARTIT-FARUK BEGOLLIN Empty Re: SHQIPTARĖT KANĖ HUMBUR IKONĖN E ARTIT-FARUK BEGOLLIN

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 16 Jul 2024, 07:33