Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 28 Mar 2008, 22:38

  -C'fare eshte politika?...

  Nje djalosh shkon ne shtepi dhe i thote te jatit
  Baba ne shkolle na kerkojne nje pergjigje neser dhe ka mundesi qe te na bejne hartim me kete teme
  Po ku eshte pyetja? C'far ju kerkojne? pyeti babai.
  C'eshte politika Baba! Ja kjo eshte pyetja...
  E ema qe nderhyri menjehere duke thene:
  -Eh mor bir e gjithe bota politiken e quan rruspi se ashtu eshte dhe ti ashtu
  jepu pergjigje neser mesuses!
  I ati u pergjegj menjehere:
  -Jo moj grua nuk eshte aq e thjesht sa e mendon ti pergjigja dhe nuk eshte
  percaktim i sakte ai qe the per politiken!
  Po he pra babi me trego i tha djali.
  -Per ta konkretizuar qe ti ta kuptosh me sakte dhe qarte se cfar eshte
  politika, po te sjell shembull shtepine tone:
  Une si koka e shtepise jam qeveria, mami parlamenti ti populli, vllai tend
  gjashte muajsh eshte e ardhmja kurse sherbysja jone eshte klasa puntore.
  Une pergjigjem per punet e jashtme dhe te brendeshme dhe per gjithe
  nevojat e parlamentit , popullit dhe klases puntore Merrem dhe me
  propaganden per progresin e ardhmerise..
  Mami , parlamenti, gjithmone kerkon nga qeveria , per te plotesuar nevojat e popullit
  Ti si popull , kerkon si nga parlamenti e si nga qeveria
  Klasa punetore mban shtetin ne pergjithesi duke filluar nga ty si popull, e
  ne sherbim parlamentit e sidomos te qeverise .
  Te gjithe bashke mendojme per brezin e ardhmerise..

  Ne mbremjen e asaj dite, ne shtepi erdhen disa mysafire keshtu qe djali u
  detyrua te flinte me vellane e vogel ne nje dhome.
  Gjat nates i vogli filloj te qante... kishte nevoje per tu nderruar dhe me qe
  vllai me i madh nuk dinte cfar ti bente, vajti te dhoma e prinderve duke
  trokitur lehte. Me qe asnje nuk po pergjigjej hapi deren nga dale dhe sheh
  qe e ema po flinte ne nje gjume te thelle.
  Te qarat e vellait vazhdonin dhe ai mendoj po shkoj te theres sherbyesen
  se dhe babai nuk qenka ketu, si duket po fle me mysafiret me nje dhome.
  Keshtu beri. Vajti ne dhomen e sherbyses trokiti lehte ne dere, po pa
  pergjigje hapi deren ngadale, kur sheh te atin ne nje krevat me sherbysen...
  I llahtarisur u kthye ne dhome. U mundua te merrej me te vellane por me
  kot se nuk dinte cfar ti bente...
  Ne mengjes para se te ikte per ne shkolle, i jati me autoritet e pyeti ne sy mysafireve:
  -He bir pa me thuaj cfar eshte politika?
  Djali buzeqeshi e duke e par ne sy ju pergjegj duke i theksuar fjalet:
  Qeveria shke***en klasen punetore.
  Parlamenti ja ka rras gjumit.
  Populli here te Qeveria e here te Parlamenti as kush nuk ja ve veshin.
  Ndersa Ardhmeria mbeti e zhytur ne m*ut...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 28 Mar 2008, 22:40

  -Dhurata...

  Nje djale qe e donte shume gjyshen e tij vendosi qe per Krishtlindje ti
  dhuronte nje papagall qe ti bente shoqeri.
  Shkon ne dyqanin e kafsheve dhe blen papagallin me te shtrenjte.
  Per Krishtlindje ia dergon gjyshes, e merr ne telefon dhe e pyet:
  - He gjyshe a te pelqeu papagalli?
  - Po. Faleminderit bir i gjyshesh, madje ishte shume i shijshem...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 28 Mar 2008, 22:41

  - Prifti...

  Nje kamionist i tronditur shkon ne polici dhe deshmon:
  - Me falni, mos keni gje qen te zinj ne fshatin tuaj?
  - Jo.
  - Po mace te zeza te medha?
  - Jo pra.
  - Mossss, paskam perplasur priftin...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 28 Mar 2008, 22:45

  - Dy shoket...

  Takohen nje dite dy shoke te ngushte, dhe per cudi njeri po qendronte
  shume i merzitur dhe nuk fliste asnje fjale.
  Shoku tjeter shqetesohet kur e sheh shokun e ngushte ne ate gjendje,
  ndaj e pyet:
  I pari: - C'fare ke qe je kaq i merzitur keshtu sot?!
  I dyti: - Me ka vdekur gruaja!
  I pari: - Nga c'fare semundjeje?!
  I dyti: - Nga Gripi...
  I pari: - Hajt more, mos u merzit kaq shume se i kalon...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 28 Mar 2008, 22:49

  -Policet ne pusete...

  Dy policė nje dite prej ditesh teksa po patrullonin si zakonishte ne njeren
  prej rrugeve te qytetit biejnė nė njė pusetė tė hapur.
  Njėri qė arrin tė dalė disi, me mundim ndihmoi edhe shokun dhe pasi dolen
  te dy, njeri prej tyre, shfyu nga inati dhe tha:
  -He nėnėn e nėnės atij qė e ka lėnė tė hapur kėtė dreq pusete.
  Kolegu i tij e nderpreu duke i thene:
  -Mos e shaj, koleg, se po tė ishte e mbyllur puseta si do tė dilnim prej saj...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Pictur10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Scarface prej Sun 06 Apr 2008, 01:50

  Pershendetje Saimir.
  Keni vendosur me te vertete shume barsaleta te bukura ne forum,
  por mbi te gjitha do te doja te vecoja ate barsaleten e Politikes, pak
  postime me lart.
  Te betohem jam shkrire duke qehur nga ajo barsalete.

  Urime dhe pune te mbare ne vazhdim.

  Me respekt: Scarface...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Scarfa10
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Odeta prej Thu 10 Apr 2008, 10:18

  Hajduti i vogel

  Duke vjedhur njeri ne autobus ndjen qe po i vjedhin dhe portofolin e tij. kthen koken dhe kap hajdutin {vjedh hajduti hajdutin}, por kjo na ishte femer. zbresin nga autobuzi hapin muhabetet e tyre dhe doli qe ishin te dy beqare. vendosin te martohen te dy dhe te punonin bashke.
  u martuhan dhe puna u vinte per mbrekulli.
  mbase disa vitesh u bene te pasur dhe e lane hajdutllekun, vendosen te
  bejne femije, dhe keshtu ndodhi. bene nje djale por me nje problem, dora e djathte i rinte mbyllur nuk i hapesh. 1 vjec 2 e 3 po i njejti problem. nuk lane doktor e doktor pa vajtur, por asgje. na mallkoi zoti per mekatet qe kemi bere thane. problemin e tyre e merr vesh nje burre plake dhe vete u thote ketyre sesa leke jepnin te bente te hapte doren femija.
  - sa te duash -i thane ata
  vete plaku te femija me nje 100 dollare dhe i thote ,
  -mere kete lekun te keqen xhaxhi,
  zgjatet femija per ta marre por me doren e rregullt.
  - jo te keqen, jo me kete dore me doren tjeter- thote xhaja
  zgjate doren tjeter femija , hap nje gishte hap dy hap doren komplet dhe nga dora e tij nje unaze floriri.
  kjo - thote plaku- eshte unaza ime e marteses ma mori diten kur lindi, se une jam doktori qe e prita kur doli nga barku.


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Odeta prej Thu 10 Apr 2008, 10:20

  I cik me kulture ju lutem...

  Vete njehere njeri ne farmaci per te blere prezentative, po nuk u dinte emrin, dhe aty nis ky dialog me farmacisten..
  -me jepni nje kuti kapota- thote klienti
  -pak me kulture ju lutem- thote farmacistja
  - ok, me jepni nje kuti kllufash,per mikun- thote perseri ai
  -ju lutem zoteri, me me kulture- thote farmacistja
  nxehet ky dhe nxjerr mikun ne tavoline dhe thote
  - nje kostum per mikun, ju lutem...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Odeta prej Thu 10 Apr 2008, 10:23

  Majmuni...

  Ishin mbledhur njehere shefat e policive te amerikes, rusise, dhe ai i shqiperise... mbasi biseduan per problemet e policise, u ulen per te ngrene dreken bashke, hengren dreken dhe erdhen frutat....
  shefi i policise te amerikes sa do merrte banane, hidhet nje majmun nga pema merr tufen me banane dhe zhduket... i nxehur ky u thote policave te tij... -per dy ore dua majmunin te kapur bashke me gjithe bananet!!!!
  u nisen keta, dhe kthehen me duar bosh ... se kapen dot...
  nxehet shefi i ruseve dhe dergon dhe ai policat e tij, por asgje perseri...
  ngrihet shefi shqiptar dhe i thote policave tane..
  - nqs nuk keni kapur majmunin per dy ore dhe ta sillni ketu do hiqeni nga puna, dhe do internoheni...
  nisen policat tane me vrap dhe diku aty ne pyll kapin nje ari... e vene poshte dhe duke e goditur pa meshire e pyesin se ku eshte majmuni..
  - nuk di gje- thote ariu.. por ata vazhdonin ta godisnin perseri pa pushim..
  e pa ariu qe keta skishin ndermend te pushonin se rrahuri u thote...
  - dorzohem ,une jam majmuni por bananet i hengra...
  e marin policat tane kete dhe e cojne tek shefi, i shikon shefi dhe u thote..
  - cfare me keni sjelle ketu, ky eshte ari...
  policat pergjigjen
  - keshtu thua ti shef po pyete njehere se kush eshte....


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Odeta prej Thu 10 Apr 2008, 10:25

  Dy shoket...

  Dy shoke kishin disa dite pa u takuar.
  Pas nje jave, takohen rastesisht ne rruge dhe njeri e pyet tjetrin :
  Po he mo ku je ? si ke qene ?
  I dyti i thote:
  Mos me pyet se kam ne jave me dhimbje koke dhe nuk kam lene ilac pa pire por nuk me bejne efekt.
  Degjo ...i thote shoku i tij
  Une kur me dhemb koka , bej vetem dashuri me gruan time dhe me kalon shume shpejt dhimbja.
  Provoje se eshte nje me nje.Disa dite me vone takohen perseri
  E pyet i pari shokun :
  He mo, si je tani?
  Top fare - i pergjigjet shoku
  Ajo qe me the ti ishte e vertete.
  Ore se desh harrova te te them.
  Po sa shtepi te bukur qe kishe , more dreq !
  Pale ato mobiljet e dhomes se gjumit, au sa me kane pelqyer.
  Je vertet me gusto!


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 ILoveYouAnimRvText
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Desperado prej Sun 04 May 2008, 00:04

  Saimiri shkruajti:
  Ne Chat...


  Njė vajzė me origjinė shqiptare lindur dhe rritur nė perėndim donte
  tė fliste nė chat me shqiptarė.
  Njė miku i saj shqiptar i tregon njė adresė.
  Tė nesėrmen kur u takuan vajza i thote:
  -Faleminderit shume per ate adresen e chatit qe me tregove.
  Djali: - Po he, a bisedove me ndonje shqiptar/e?
  Vajza: - Kam biseduar me njė djalė shumė tė sjellshėm qė quhej Lekė Dukagjini.
  - Herė tjetėr kur tė flasėsh me Gjergj Kastriotin,
  bėji tė fala nga ana ime - ia ktheu djali...

  Hahahahahahahaahaaaaaaaaa...

  Sa shume kam qeshur me kete barsalete.
  Kjo qenka fantazi fare.
  Urime Saimir...


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Desperado prej Sun 04 May 2008, 00:05

  I sėmuri mendoe shkon tek psikiatri.
  Doktori pėr t'u bindur se sa ėshė i sėmurė, i thotė:
  -A mund ta mbushėsh me ujė njė kazan qė nuk ka fund?
  -Po doktor, por tė shoh si e mbush ti gjysmėn,
  pastaj unė e mbushi gjysmėn tjetėr.


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Desperado prej Sun 04 May 2008, 00:07

  I dėnuari e pyet policin e burgut:
  -Pėrse kėto dritare kanė grila?
  -Pėr shkaqe sigurie-i pėrgjigjet polici.
  -Pse a ka ndonjė budalla qė e thyen burgun me hyre brenda? -thote i denuari...


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Desperado prej Sun 04 May 2008, 00:09

  Nje here nje bojaxhi po vinte verdall per pune, kur para nje shtepie te madhe dhe te bukur i del e zonja e shtepise dhe i thote:
  -A do te vish te me lyesh shtepine?
  -Dakort, i thote bojaxhiu.
  Mbasi bien dakort per cmimin, bojaxhiu fillon te lyeje.
  Kishte hypur ne shkalle por pantallona i kishta te grisura ne dy vende dhe ai miku ne nje vrime dukej me i vogel ndersa nga vrima tjeter dukej me i madh.
  Ezonje shtepise u habit si ka mundesi te gjithe kan nga nje ky paska dy?
  Beri c`beri dhe e pyet.
  A te pyes per dicka?
  Po, i thote bojaxhiu.
  Po si ka mundesi te gjithe kane nga nje dhe ti ke dy? Nje te vogel dhe nje te madh?
  Ah, tha bojaxhiu, Te voglin e kam per te pasurat, kurse te madhin per te varferat.
  E zonja e shtepise ndenji pak edhe tha.
  E c'fare pasurie kam une ezeza?!


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Anxhela-2008
  Anxhela-2008
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 98
  Mosha : 31
  Vendndodhja : Shqiperi
  Pikėt : 129
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 12/05/2008
  Humor : Shume

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Anxhela-2008 prej Mon 12 May 2008, 08:39

  Pershendetje dhe urime per temen dhe barcaletat e bukura qe keni sjlell ne forum.

  Vazhdoni keshtu, se i'a keni nisur mire.
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Scarface prej Fri 23 May 2008, 23:33

  -Gjate aktit seksual:

  Nje cift po benin seks.
  Ne mes te aktit ajo i thote:
  -Leshoi bubullimat.
  Ai i bie me kembe dollapit.
  -Leshoi vetetimat.
  Ai ndes dhe fik cakmakun.
  -Lere shiun te bjere.
  Ai derdh nje gote uje mbi te.
  Ajo:
  -Une po vij, eja dhe ti...
  Ai:
  Ku ne pi** te sateme do vesh me gjithe kete mot te keq?!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Scarfa10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 30 May 2008, 02:35

  - 3 Studentet...

  Ishin 3 studente njera nga Mirdita, njera nga Pogradeci dhe tjetra nga Gjirokastra.
  Duke ecur te treja se bashku thote Mirditorja.
  -Ue po del tem nga oxhaku.
  Thote Pogradecarja:
  - Nuk i thone tem por i thone tym.
  Hidhet Gjirokastritja dhe thote:
  - Nuk i thone as tem as tym por i thone tim.
  Keshtu qe te trija vajzat filluan te grindeshin se si ishte fjala ne te vertete!
  Aty afer ishte nje xhaje dhe vene 3 vajzat ta pyesnin.
  Gjirokastritja si me e shkathet e pyet xhajen.
  - O xhaje si i thoni ketij timit, ju.
  -Tani te keqen xhaja ne ne kohen tone atij tendit i kemi thene P***, nuk e di si i thoni ju te rinjte sot!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 30 May 2008, 02:39

  - Prostituta dhe Taksixhiu...

  Nje djale dhe nje vajze shkojne ne njer vend larg qytetit me makine per te bere dashuri...
  Pasi ja nisin punes, vajza i thote djalit:
  - Me fal se nuk te tregova qe ne fillim, por une jam prostitute, dhe per
  punen qe do te bejme ti duhet te me paguash 50 euro.
  - Ne rregull, nuk ka problem, - thot djali dhe vazhdon punen.
  Ne fund, vajza pasi e ndez nje cigare i thote djalit:
  - A po nisemi per ne qytet tani, besoj se mjaft ndejtem ketu.
  - Po thote djali, por edhe une harova te te tregoja qe ne fillim,
  se un jam taksixhi, dhe rruga deri ne qytet do te te kushtoje 60 euro !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 30 May 2008, 02:44

  - Rrefugjati...

  Nje rrefugjat shqiptar kalon kufirin grek, dhe sa u fut ne janine mori
  nje gomar se u lodh nga rruga e gjate.
  Kur arriti ne athine ndalon ne semafor sepse ishte ndezur drita e kuqe.
  Ndizet drita jeshile dhe Shqiptari i bien gomarit per te ecur, mire por gomari
  nuk ecen!
  Nje grek i acaruar i bertet shqipetarit:
  Greku: - O more shqipetar nuk e shikon qe eshte ndezur drita jeshile?!
  Pse nuk ecen?!
  Shqiptari i'a kthen tere qetesi:
  - Une jam pasagjer, por ky ketu posht eshte shofer grek...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 30 May 2008, 02:49

  - Hapja e tunelit...

  Eshte dashur qe te hapet nje tunel.
  Dhe per hapjen e tij behet nje ankand per firmat dhe konkurojne 3 kompani:
  Nje amerikane, nje gjermane dhe nje shqiptare.
  Perfaqesuesit e ankandit pyeten inxhinieret e kompanive se si do ta hapin tunelin!
  - Amerikani thote une do te filloje nga rruga dhe do ta hap tunelin vetem nga
  njera ane dhe do te luaj 1 meter anash rruges.
  - Gjermani thote une do ta hap tunelin nga te dyja anet e malit dhe do
  bashkohen ne mes por mund te luaj 1 meter distance.
  E pyesin shqiptarin; po ti si do hapesh tunelin?
  Shqiptari tha:
  - Edhe une do te filloj ta hap nga te dyja anet e malit ne qofte se
  bashkohen ne mes te tunelit mire, ne qofte se jo atehere do te keni dy
  Tunele te hapura, dhe njerin do ta keni FALAS...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 30 May 2008, 02:53

  - Vajza me ēorapė bakllave...

  Do djem, po ngacmoshin nje vajzė, e cila kishte veshur ēorape me kallėp bakllave.
  Por kjo ishte e pėrditshme. Fjalėt ishin: ē'do tė hamė sonte bakllavė!...'
  Mirėpo vajza u mėrzit pėr ēdo ditė, i njėjti avaz.
  Njė ditė kur djemtė po i thoshin ē'do tė hamė sonte bakllavė', ajo kthehet e u thotė:
  - Po mire mor ēuna vetem tek bakllava ju rrin mendja?
  Djemte: - Po.
  Vajza: - Ēfarė budadhenjsh?
  Djemtė: - Pse?...
  Vajza: - Sepse po tė ngjiteni pak me lart do hanit kadaif...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Pictur10
  Enkelejda
  Enkelejda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 38
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : -------
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 29/06/2008
  Humor : Cekja

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Enkelejda prej Sun 29 Jun 2008, 12:34

  Pershendetje te gjithe juve qe keni sjellur tere keto barsaleta kaq te bukura ne forum.
  U shkriva fare duke qeshur...

  Barsaletat jane fantastike dhe vetem vazhdoni keshtu sikurse ia keni nisur pa ndalur aspak.
  Enkelejda
  Enkelejda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 38
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : -------
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 29/06/2008
  Humor : Cekja

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Enkelejda prej Sun 29 Jun 2008, 12:36

  Nejse, duke qene se ndodhem ne kete teme, po e tregoj edhe une nje barcalete qe ma kane treguar pak dite me pare.


  Luli shkon te gjinekologu me gruan qe ta kuptoj se a eshte shtatzan gruaja, dhe pas analizave gjinekologu i thot se ajo eshte shtatzan.
  Luli thot : - More doktor, une jam ruajtur nuk eshte kjo e mundur qe te jet shtatzan!
  Doktori ia kthen: Po more zotri. Ndoshta ju jeni ruajtur po te tjeret nuk ruhen...
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga AlbGirl prej Sat 15 Nov 2008, 00:19

  Drejtori.

  Drejtori i shkolles eshte idiot ! I thote nje djale nje vajze qe kishte aty afer.
  E di ti kush jam une? e pyet vajza.
  Jo.
  Une jam vajza e drejtorit.
  Po ti e di kush jam une? pyet djali.
  Jo pergjigjet ajo.
  Shyqyr Zotit !
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga AlbGirl prej Sat 15 Nov 2008, 00:21


  Frigoriferi

  -U ngrit i zoti i shtepise te vinte ne banje.
  -Te nesermen i thote te shoqes: grua ne shtepi na
  ka hyre djalli.
  -Po pse? I thote gruaja!
  -Po ja sa here hapja deren e banjes ndizej drita, kur e mbyllja fikeje, por ne perfundim e bera.
  -Moooossssss bertet gruaja. E ke bere ne frigorifer ...

  Sponsored content

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 14 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 16 Jul 2020, 10:45