Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Tue 04 Mar 2008, 02:02

  Qerosi...

  Djali i beut ēdo mėngjes dilte nė fshat dhe kur pėrballej me qerosin i thoshte: “O qeros, o qeros”. Njė ditė, qerosi, i mėrzitur siē ishte, nuk i mban dot nervat dhe i hyn nė dru djalit tė beut. Pas kėsaj ngjarjeje, djali i beut e hedh nė gjyq qerosin dhe tė dy shkojnė para gjykatėsit. E para nis akuza, e cila kėrkon dėnimin e qerosit pėr dhunimin e djalit tė beut. Nė fund, fjalėn e merr qerosi pėr t’u mbrojtur.
  - Zoti gjykatės... – thotė ai.
  - Po, - ia kthen gjykatėsi.
  - Zoti gjykatės, - thotė qerosi dhe hesht.
  - Poo, – pėrgjigjet gjykatėsi.
  - Zoti gjykatės, – thotė qerosi dhe sėrish hesht.
  - Fol, i pandehur!
  - Zoti gjykatės... – i thotė prapė qerosi pa shtuar asnjė fjalė tjetėr.
  - Ore do tė flasėsh ti, apo tė tė rras brenda sa tė kalbesh, – i thotė gjykatėsi i irrituar.
  Dhe qerosi qė mė nė fund flet:
  - Unė i shkreti katėr herė ju thashė zoti gjykatės dhe ju u bėtė keq, mendo tė dėgjosh pėrditė djalin e beut, “O qeros, o qeros”...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Tue 04 Mar 2008, 02:04

  Polici dhe Papa...

  Sapo zbret Papa nė Aeroportin e Romės e pret shoferi i tij personal me limuzinė. Papa, i mėrzitur nga rruga e gjatė, i kėrkon shoferit ta ngiste ai limuzinėn. Fillimisht shoferi nuk pranon, por pastaj dorėzohet. Papa, si e bindi shoferin, ulet tė ngasė makinėn, kurse shoferi rehatohet nė vendin e Papės. Me Papėn nė timon hyn limuzina nė autostradė, nė korsinė e parakalimeve, me shpejtėsi 200 km/orė. Pas 10 minutash, njė patrullė policie i vihet pas limuzinės duke i bėrė shenjė tė ndalojė. Papa hap krahun nė tė djathtė. Polici i afrohet makinės dhe Papa ul xhamin. Sapo sheh Papėn nė timon, polici shtanget nė vend dhe me radio thėrret shefin...
  Polici: -Shef, kam njė problem tė madh.
  Shefi: -Hė, mė thuaj ēfarė ka ndodhur?
  Polici: -Kam ndaluar njė personazh tė rėndėsishėm
  Shefi: -Kush ėshtė ky? Kryetari i bashkisė apo kryeministri?
  Polici: -Jo, shef, jo. Ėshtė dikush tjetėr, mė i madh se aq.
  Mendo pak, ka marrė Papėn si shofer...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Tue 04 Mar 2008, 02:06

  Polici dhe femija...

  Njė fėmijė godet me gur njė polic qė po patrullonte nė rrugė.
  Polici e merr fėmijėn dhe e dėrgon te shefi i tij.
  Shefi pyet policin:
  -Po mirė, tė ka qėlluar me dashje, apo pa qėllim?
  Polici i pergjigjet:
  -Jo, jo, mė qėlloi me gur!


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Tue 04 Mar 2008, 02:07

  Lindja...

  Nje grua qe ishte duke lindur per here te pare pati komplikacion dhe pas pak do te futej ne operacion. Nga frika e madhe per te bijen qe do te kishte nje lindje te veshtire, nena e saj nisi t’i lutej Zotit.
  -O Zot, ē’na ke bere keshtu ne femrave. Ime bije nuk e meriton kete fat dhe keto vuajtje. Te lutem, hiqja asaj dhembjet dhe ēoja babait te femijes.
  Papritur degjohet nje ze:
  - O grua, tregove besim ndaj lutja jote do te plotesohet!
  Diten tjeter, gruaja hyri ne operacion dhe gjithēka kaloi mire. Vjehrra kujtohet per lutjen qe i kishte bere Zotit dhe shkon te shohe dhendrin e shqetesuar.
  – Si je, mire? -i thote, duke e pyetur nese kishte pasur ndonje problem...
  - Une mire jam, por duhet te shkojme te komshiu se pasi leshoi disa britma ne mesnate na la shendene...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Tue 04 Mar 2008, 02:09

  Polici dhe Fshatari...

  Nje polic shikon nje fshatar me nje pele per dore dhe i thote:
  Polici: -Ku po e dergon ate grua?...
  Fshatari pa hezituar fare ia kthen:
  -Po e ēoj ne komune per divorc se me ka tradhetuar me police !!!...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Tue 04 Mar 2008, 02:10

  Mesuesja dhe nxenesi...

  Mesuese Shpresa iu drejtua nje nxenesi ne fund te rreshtit:
  -Me thuaj cila eshte shkalla siperore e mbiemrit "I semure".?
  Nxenesi u ngrit nga banka dhe u pergjigj:
  -"I Vdekuri", mesuese...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Tue 04 Mar 2008, 02:13

  Djali...

  Nje djale bisedon me shkuesen:
  - Kur me treguat per vajzen qe me propozoni,
  me thate qe ka shume te mira, por , kur e pashe,
  mu duk sikur calonte!
  Valle, a calon vazhdimishte?
  Shkuesja: - Jo, jo, zotni, calon vetem kur ecen.


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Tue 04 Mar 2008, 02:14

  Ne Kinema...

  Njė burrė shkon ne kinema bashke me gruan dhe i thote biletashiteses:
  - "Dy bileta, ju lutem"

  Pas 2 minutash vjen serisht:
  - "Dy bileta ju lutem", dhe vazhdon keshtu disa here derisa biletashitesja e pyet:
  - "Me fal po c`ju duhen gjithe keto bileta?"

  - Mos me pyet mua, pyet ate idioten qe rri te hyrja dhe sa t`i
  afrohesh t`i merr biletat dhe t`i gris!


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Tue 04 Mar 2008, 02:17

  Nje burre po pyeste nje grua ne nje ballkon pallati, ne kat te dyte;
  Burri: - Me falni zonje, a mos e dini ku e ka shtepine Nasi?
  Gruaja: - Kush Nas, se ne kemi dy Nasa ne kete pallat?!
  Burri: - Si te ta them por me duket se e ka pak gruan si tip kur*e!
  Gruaja: - Aaaa, dashke burrin tim ti !!!...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Tue 04 Mar 2008, 02:18

  Era...

  Nje cift, duke ecur shetitje, shikojne nje gjahtar qe i tundte zagareve te gjahut nje lekure lepuri.
  -Pse e ben kete? pyet gruaja burrin.
  -Sepse zagareve u ka humbur era dhe do qe t'jua sjelle afer hundes ate, pergjigjet burri.
  Ne darke, sapo shkuan te flinin, gruaja heq br.... dhe ja tund burrit para hundes.
  -Ēben, i thote ai. - Ke humbur eren fare dhe mbase te kujtohet, ja kthen ajo.


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Tue 04 Mar 2008, 02:22

  Polici dhe kėpucėt...


  Njė mėngjes, si gjithė tė tjerėt, polici shkon nė punė.
  Teksa po ecte rrugės e shikon njė kalimtar dhe i thotė:
  -O shef, paske ngatėrruar kėpucėt? I ke marrė njė te zeze e njė te kuqe?
  Polici, pasi hedh sytė nga kėmbėt e tij vė e re se ka veshura njė kėpucė tė zezė e tjetėr tė kuqe.
  Mendohet pak e thotė:
  - Pėrtoj dreqin tė kthehem nė shtėpi.
  E kam shtėpinė larg dhe pėrtoj tė kthehem.
  Pastaj, edhe sikur tė kthehem, prapė atje njė kėpucė te zeze e njė tė kuqe do tė gjej !!!...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Tue 04 Mar 2008, 02:24

  Shoferi dhe plaku...

  Njė plak nga njė fshat i thellė verior do tė zbriste nė qytet pėr njė
  dasmė dhe pėr herė tė parė do tė udhėtonte me makinė.
  Vjen taksia e merr dhe nisen. Gjatė rrugės plaku shikonte i mahnitur
  makinėn e mė pas shoferin, i cili fuste e nxirrte marshet sipas
  shpejtėsisė qė i lejonte rruga.
  Kur arrijnė te vendi, shoferi zbret i pari nga makina dhe i bėn me
  shenjė plakut qė ta ndjekė pėr t’i treguar shtėpinė e tė afėrmve tė
  tij. Kur shoferi kthehet mbrapa tė shikojė plakun, ky vjen dhe i jep
  marshin e makinės nė dorė.
  - Bobo...! Ē’ke bėrė kėshtu, more ditėzi? – i thotė shoferi.
  - Po ja, bre bir, pashė gjithė rrugėn qė u mundove e djersite ta
  shkulje kėtė levėn prej vendi dhe tė ndihmova, e shkula vetė...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Desperado prej Mon 10 Mar 2008, 05:39

  Shume barcaleta te bukura paskeni postuar.
  Jam shkrire duke qeshur, sidomos disa jane fantazi fare.

  Pershendes Saimirin dhe Gurabardhesin per barcaletat e mrekullueshme qe kane sjellur ne forum dhe i'u uroj pune te mbare ne vazhdim...


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Desperado prej Mon 10 Mar 2008, 05:44

  I kam edhe une disa barcaleta te bukura, te cilat do te mundeni ti lexoni ne vazhdim...
  Shpresoj t'ju pelqejne...  Ne nje stervitje shume te rendesishme ushtarake, nje ushtar i maskuar si peme ngrihet duke bertitur me te madhe.
  Ofeceri i shkon i nxehur dhe i bertet ushtarit:
  -Cna bere, na zbulove te gjitheve, po te kishim qene ne lufte do na kishin vrare.
  -Oficer,- thote ushtari:
  -Isha i detyruar ta beja.
  -C'do lloj shkaku se justifikon ate qe bere: - ja pret oficeri.
  -Kur isha i maskuar si peme,- thote ushtari; me kaloi gjarpri ne pantallona dhe durova, po ashtu me leshuan disa gelasa ne koke pellumbat dhe prap durova.
  Ama kur me hyne dy ketra poshte pantallonave, dhe i thane njeri tjetrit nje kokerr ta hajm ketu dhe nje ta marim me vete sdurova
  dot me...


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Scarface prej Thu 13 Mar 2008, 03:39

  Pershendetje te gjitheve dhe urime per keto barsaleta kaq te bukura qe keni sjelle ne forum.
  Urime dhe pune te mbare per te sjelle akoma te tjera barsaleta te ketilla ketu.


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Scarface prej Thu 13 Mar 2008, 03:45

  Ja po e tregoj edhe une nje barsalete te bukur...

  Nje dite prej ditesh gruaja kishte dale per te bere pazar me shoqet
  e veta, dhe kur kthehet e gjen burrin me vrasesen e mizave ne dore
  dhe e pyet e habitur:
  G: -C'fare po ben o burre?!
  B: -Ja po vras mizat...
  Deri tani kam vrare 5 miza, 3 meshkuj dhe 2 femra!
  Gruaja e habitur e pyet perseri:
  G: -Uaaau! Po ku e dije ti se c'fare seksi ishin mizat?
  Ndersa burre i'a kthen me qetesi:
  B: -E di une, se 3 meshkujt i gjeta mbi shishen time te birres,
  ndersa 2 femrat i gjeta ne ekranin e televizorit duke shikuar telenovela...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Scarface prej Thu 13 Mar 2008, 03:52

  Dhenderri...

  Babai futet ne dhome te vajzes dhe e gjen te bijen duke lozur
  me nje vibrator!
  Ndaj i habitur e pyet:
  I ati: -Moj bije, po a nuk ka meshkuj per ty, qe merresh me gjera te tilla artificila?!
  Ndersa e bija i'a kthen:
  -Jo mor babi, une jam vajze moderne, nuk shkoj me meshkuj qe me
  pas flasin gjera te kota! Prandaj shfrytzoj teknologjine.
  Diten tjeter, vajza kthehet nga shkolla dhe e gjen te atin ne tavoline
  me dy gota raki dhe me vibratorin e saj.
  E habitur pa mase, ajo e pyet te atin:
  -C'fare po ben o babi?!
  I ati tere seriozitet i'a kthen:
  -Ja moj bije, e thira dhenderin te pime nga nje gote raki sebashku...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Scarface prej Sat 15 Mar 2008, 03:15

  Shumekembeshi...

  Zhvillohej ndeshja e futbollit midis kermijve dhe krimbave.
  Pjesa e pare mbaroi 10 me 0 per kermijte.
  Ne pjesen e dyte krimbat fusin ne loje shumekembeshin dhe arrijne
  te fitojne ndeshjen 20 me 10!
  Mbas mbarimit te lojes gazetari interviston trajnerin e krimbave:
  Gazetari: -Pse nuk e aktivizuat qe ne pjesen e pare shumekembeshin?
  Trajneri: -Sepse gjate gjithe asaj kohe u desh t'i lidhnim kepucet shumekembeshit!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Scarface prej Sat 15 Mar 2008, 03:17

  Polici me kembe te lagur...

  Nje polic cdo dite nga sherbimi vinte ne shtepi me njeren kembe te lagur.
  Pasi kjo ndodhi po perseritej vazhdimishte, gruaja e habitur e pyet:
  Gruaja: -C'fare ben, qe gjithmone lagesh ne njeren kembe?!
  Polici: -Hedh cigaren ne uje dhe per te mos djegur gje e shkel me kembe!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Scarface prej Sat 15 Mar 2008, 03:25

  Ne Autobuz...

  Ne nje Autobuz qe udhetonte naten ne nje linje qe lidhte dy qytete
  te ndryshme, na ulet nje femer shume e bukur ngjitur me nje burre.
  E shikon ky burri me vemendje edhe vendos ti fusi doren mes shaleve.
  Ndizet Autobuzi dhe sapo niset per udhetim, shoferi fik dritat brenda.
  Nderkohe ky burri sa u fiken dritat i fut doren te shalet asaj femres
  qe i qe ulur prane. Vajza e trembur bertet me te madhe!
  Te gjithe kthyen koken ca kishte vajza.
  Ndersa ky burri qe futi doren, tregohet me i shkathet dhe flet me
  shpejt se vajza.
  Burri: -Aman o shofer ndizi ato drita se ne vend qe te kruajme
  by**n tone, po kruajme by**en e te tjereve!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Scarfa10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Thu 20 Mar 2008, 02:44


  Ne Chat...


  Njė vajzė me origjinė shqiptare lindur dhe rritur nė perėndim donte
  tė fliste nė chat me shqiptarė.
  Njė miku i saj shqiptar i tregon njė adresė.
  Tė nesėrmen kur u takuan vajza i thote:
  -Faleminderit shume per ate adresen e chatit qe me tregove.
  Djali: - Po he, a bisedove me ndonje shqiptar/e?
  Vajza: - Kam biseduar me njė djalė shumė tė sjellshėm qė quhej Lekė Dukagjini.
  - Herė tjetėr kur tė flasėsh me Gjergj Kastriotin,
  bėji tė fala nga ana ime - ia ktheu djali...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Thu 20 Mar 2008, 02:48

  Plaku dhe vajza

  Njė vajzė, sapo hipėn nė autobus, pėrballet me ngacmimet e disa
  adoleshentėve, ndėrkohė qė njerėzit qėndronin tė ngjeshur pas
  njėri-tjetrit. Njė plak, qė ishte ulur, i drejtohet vajzės:
  -Eja, bija ime, ulu nė prehrin tim qė tė jesh rehat!
  Vajza pranon dhe ulet.
  Pas pak plaku ndjen njė aromė tė kėndshme qė vinte nga parfumi
  i vajzės dhe i thotė:
  -Moj ēupė, mos je gjė parukiere ti?
  -Po xhaxha, por mė thuaj nga e gjete?
  -Po ja, tė mbajnė flokėt erė tė mirė prandaj...
  -Mė fal, xhaxha, tė tė bėj dhe unė njė pyetje? – ia kthen vajza.
  -Po, patjetėr, – thotė plaku.
  -Mos ke punuar gjė mekanik kur ke qenė i ri ti?
  -Po, - pėrgjigjet plaku dhe e pyet i habitur: - Si e gjete?
  -Po ja... ky kriku yt ngrinka mirė...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Thu 20 Mar 2008, 02:50

  Pulat me Sida...

  Ne nje fshat erdhi nje kompani qe shiste pula me cmim te ulet.
  Fshataret shkuan te gjithe per te blere pula.
  Te nesermen u mesua se pulat ishin me Side.
  Kompania u beri thirrje fshatareve ti kthenin pulat qe kishin blere
  se ishin me Side. Ne fund kur u numeruan pulat mungonte nje.
  Kompania qe i shiti pulat e gjeti fshatarin qe nuk e kishte kthyer
  pulen dhe i tha:
  - Po ti a e more vesh qe pulat jane me Side?
  - Po – ju thote fshatari.
  - Po perse nuk e ktheve?
  - Po une nuk e bleva pulen per seks por e bleva per ta ngrene...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Thu 20 Mar 2008, 02:51

  E nese nuk ka diell?!

  Komandanti i thotė njė polici:
  Kom: -E sheh atė me pallto tė zezė, tė ma pėrcjellėsh
  e t`i shkosh prapa si hije!
  Pol: -E nėse nuk ka diell, si tė veproj shoku komandant?


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 28 Mar 2008, 03:51

  I dehuri dhe polici...

  Njė i dehur, teksa po kthehej nė mesnatė pėr nė shtėpi,
  ndesh rrugės me njė polic.
  Pasi pėrshėndeten dhe ndezin tė dy nga njė cigare, i dehuri ngre
  kokėn lart dhe pyet policin:
  - Si tė duket ajo atje, si hėnė, apo si diell?
  Polici, pasi mendohet pak, ngre dhe njė herė kokėn lart e shikon
  hėnėn dhe i'a kthen:
  -Nuk e di, se nuk rri nė kėtė lagje...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Pictur10

  Sponsored content

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 13 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sat 08 Aug 2020, 20:35