Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+10
Administratori
SyKaltra
Marsela
alkida24
Desperado
Scarface
shpirti_omel
Daniela
Paula
Tigri
14 posters

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  K@LoR5i
  K@LoR5i
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 36
  Mosha : 38
  Vendndodhja : ---==:@:==---
  Profesioni : ---==:@:==---
  Pikėt : 114
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 08/01/2009
  Humor : ---==:@:==---

  poezi - Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. - Faqe 2 Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga K@LoR5i Thu 01 Apr 2010, 02:24

  pershendetje dhe shume shume urime per temen dhe poezite e bukura kushtuar qenies me te mire te kesaj bote.
  Me behet shume qejfi kur lexoj vargje te thurura kaq shume bukur per nenat, qe na kane rritur dhe na kane qendruar tek koka sa here qe kemi qare apo edhe thjesht kemi patur sadopak temperature, duke mos i permendur te gjitha vuajtjet qe heq nje nene per te rritur nje foshnje e per ta bere burre/grua...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  poezi - Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. - Faqe 2 Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Administratori Sat 25 Feb 2012, 22:20

  Alma Papamihali - Nene

  Ēdo tė thotė nėnė vallė?
  Tė duash me zemėr jo me fjalė.

  Ēdo tė thotė nėnė tė jesh?
  Nė mbrėmje e fundit tė biesh tė flesh.

  Ēdo tė thotė nėnė tė quhesh?
  Asnjė lodhjeje mos i druhesh.

  Ēdo tė thotė nėnė tė thėrrasin?
  Lumturinė e botės ndėr duar tė zgjasin.
  kozeta zavalani
  kozeta zavalani
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 2
  Mosha : 64
  Pikėt : 6
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 23/08/2012

  poezi - Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. - Faqe 2 Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga kozeta zavalani Mon 27 Aug 2012, 20:59

  Poezi pėr nėnėn nga Kozeta Zavalani

  Mamasė Anika
  Atė natė prush me yje,
  vonoi ”Anek” lundrimin nga Pireu,
  ndaj nuk sosa dot,
  ndonėse mė penguan,
  e s’bėra prapakthehu..!
  Shpejtoni, ju lutem, u thashė,
  shpejtoni...!
  Me sytė nga dera,
  ajo mua mė pret.
  Mėrguar e malluar,
  nė ishullin e lashtė me emrin Kretė,
  ku pėrqafuar me diellin e detin,
  Kazanzaqi pėrjetėsisht fle.
  Ah, moj mama!
  Nėpėr vapė fillimgushti
  me dhimbje ngarkuar
  dhe mallin qė digjte diellin,
  ēava udhėn maleve tė Pindit,
  si dikur mes drerėve kalonin veē komitė...
  Dhe erdha...erdha atė ditė,
  me erėn e ndarjes, tė tė lagia buzėn,
  tė tė puthja sytė...!
  Ēdo fillim muaji jam si e hutuar:
  Njė lėmsh ne grykė, zemra e rėnduar.
  Gjithmonė pėr ty malluar:
  O Nėnė e bekuar!
  Kur ndodhem shpirt trazuar,
  si mes dallgėsh nė furtunė,
  kurdoherė lyp njė kėshillė
  prej teje, o nėnė,
  pėr tė dalė tek bregu, a diku nė anė.
  Kthej kokėn tė kėrkoj,
  e mėrmėris me vete,
  dale, them padashur,
  tė pyes njėherė mamanė..!
  Trageti “Anek” do tė vonohet te Pireu.
  Por, gjithmonė mua nė liman mė pret,
  si amaneti i nėnės sime tė bekuar,
  nė anė tė Mesdheut,
  atje larg pėrmbi Kretė...!
  Bie nga qielli Ylli Polar,
  Ty tė sjell mes nesh:
  Dashurinė pėr njėri tjetrin,
  dhe vendlindjen
  e kemi amanet!
  kozeta zavalani
  kozeta zavalani
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 2
  Mosha : 64
  Pikėt : 6
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 23/08/2012

  poezi - Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. - Faqe 2 Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga kozeta zavalani Mon 27 Aug 2012, 21:01

  Poezi pėr nėnėn nga Kozeta Zavalani

  Udhėrrėfyesja ime

  Nga eteri zėri yt ende vibron.
  Thyen kafazin e heshtjes e mė vjen pranė,
  me shpirtin qė veē qetėson
  dhe eshtrat e frikės gozhdon.
  Vdekja jote mė shpon,
  qelizave deri thellė
  e shpirtin mė lėndon.
  Rrėketė e pikėllimit nuk rreshtin,
  nė detin e dhimbjes sosin,
  luginat e shpirtit duke gėrryer...
  Buzėqeshja jote,
  me butėsinė e mėndafshit
  mė rrethon.
  Si sfinks pėrjetėsie
  shpresėn mė zgjon.
  Shpirti yt rreze ndritur,
  si qerpik mbi hėnė,
  qiellit tė natės mė afrohet,
  mė ndriēon e diē mė thotė...
  Ti, e shtrenjta nėnė mbetesh
  Udhėrrėfyesja ime,
  pėrgjithmonė.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  poezi - Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. - Faqe 2 Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Administratori Tue 28 Aug 2012, 10:29

  Pershendetje e nderuara Kozeta dhe mirse vjen mes nesh.
  Gjithashtu urime edhe per dy poezite e bukura me lart qe ke ndare ketu me ne.
  Suksese ne vazhdim, sepse shkruani mjaft bukur.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Awu
  Awu
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 1
  Mosha : 29
  Vendndodhja : Proxima Centauri B
  Profesioni : Tybe t kum punue najher
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 28/02/2018
  Hobi : Me kqyr futboll, me fol per gjeografi
  Humor : Qa po thu?

  poezi - Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. - Faqe 2 Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Awu Wed 28 Feb 2018, 02:01

  [quote="Tigri"][b]AGIM DOĒI - NĖNĖS[/b]

  Puthi foshnjen dhe e riti
  Puthi qiellin dhe e ndriti
  Puthi plagen e sheroi
  Vetem Nena

  E puth ballin celin lule
  E puth gushen me pekule
  Puth ajo inati ulet
  Vec nga Nena

  Themi NENE kur na ther zemra
  Dhe kur s'eshte buzeqesh nder endra
  Se eshte Nene e dashurive
  Mal nga dhembja

  Nina nana na perkundi
  Dore e saj e bardhe si pllumbi
  Vec nga Zoti dhe nga nena
  Celet jeta

  Hap i saj i lehte si flutur
  Kur ne dhembje vjen i pari
  Zeri saj aq shume i bukur
  Zgjon te vdekurin nga varri[/quote]

  Sponsored content


  poezi - Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. - Faqe 2 Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 08 Dec 2022, 23:24