Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!!

  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!! Empty 5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!!

  Mesazh nga Odeta prej Thu 13 Nov 2008, 01:42

  Ju dhe partneri juaj mendoni se e njihni shumė mirė njėri tjetrin, se nuk keqkuptoni ose nuk keqkuptoheni gjatė bisedave, por e vėrteta ėshtė se as ato lidhje qė njihen si ''tė qėndrueshme'' nuk duhet ta mospėrfillin kėtė problem. Shumė ēifte bėjnė gabime gjatė komunikimit, madje shumė nga ato mbarojnė nė njė zėnkė qė mė vonė do tė prekė emocionalisht njėrin nga protagonistėt. Njėri do tė ndihet fitimtar mirėpo tjetri do tė ndjejė njė zbehje tė asaj lidhjeje. Pėr t'ju shmangur problemeve, nuk duhet ti injoroni , janė 5 gabime qė shumica e femrave i kanė tė pėrbashkėta, a jeni ju njė nga ato... mbase. Pra kujdes, ai nuk ėshtė shoqja jote, ai nuk i kupton ato qė nuk ia thua dhe i kupton vetėm gjysmėn e atyre qė ia thua. Kush ka thėnė se vetėm femrat janė tė komplikuara.

  Mė poshtė do tė lexoni me radhė, pesė gabimet qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin...


  ________________________________
  5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!! ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!! Empty Re: 5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!!

  Mesazh nga Odeta prej Thu 13 Nov 2008, 01:42

  Gabimi I. Fshehja e detajeve!
  Ėshtė gabimi kyē qė bėn njė femėr derisa i tregon partnerit te saj se tė shtunėn mbrėma do tė dalė me shoqe. Ajo nuk pėrmend hollėsitė ku, kur dhe saktėsisht me kėnd. Pėrderisa pėr njė femėr ėshtė e rėndėsishme tė dijė tė gjitha hollėsitė, ėshtė shumė normale qė edhe mashkulli tė kėrkojė njė gjė tė tillė. Pa panik, pa u nervozuar dhe pa e akuzuar pėr mosbesim, nė mėnyrėn mė tė afėrt tregoji gjithēka. Ai do tė ndihėt i qetė, pėrderisa t’i do tė jesh rehat, pa pasur nevojė ta thėrrasėsh ēdo orė.


  ________________________________
  5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!! ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!! Empty Re: 5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!!

  Mesazh nga Odeta prej Thu 13 Nov 2008, 01:43

  Gabimi II. Koha e gabuar!

  Tė gjitha femrat duhet tė dinė se ėshtė gati e pamundur tė debatosh, pėrderisa Ai ėshtė duke shikuar televizor. Dhe pas kėtij gabimi qė s'kapėrdihet, menjėherė vjen tjetri, mendimi se ai i jep mė shumė rėndėsi televizorit... a e keni ditur se, ata nuk pėrqendrohen dot nė disa gjėra njėkohėsisht. Atė mund ta pyesėsh pėr ēkado, dhe ai pėrgjigjet me "ėhė" qė do tė thotė se njė pjesė e trurit tė tij ėshtė pėrqendruar nė TV, pjesa tjetėr ėshtė nė gjumė... ti mund tė flasėsh tėrė ditėn, e ai ... "ėhė ... ėhė''
  Nga ana tjetėr, meshkujt shfrytėzojnė ēastet kur Ajo ėshtė duke u pėrgatitur pėr punė , duke lexuar revistėn e saj tė preferuar, saktėsisht, kur ajo ėshtė e preokupuar me diēka tjetėr. Ai e bėn kėtė qėllimisht ngase ai nuk ndihet mirė gjatė bisedave tė gjata dhe tė thella pra gjen kohėn "e pėrshtatshme" kur ajo nuk mund tė pėrqendrohet nė atė bisedė.


  ________________________________
  5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!! ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!! Empty Re: 5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!!

  Mesazh nga Odeta prej Thu 13 Nov 2008, 01:43

  Gabimi III. Fjalitė qė fillojnė me “...kam njė lajm tė keq”!

  Kur ajo do tė tregojė diēka qė partnerit ndoshta nuk do t'i pėlqejė, fjalinė e fillon me "Kam njė lajm tė keq ....edhe nėse fjala ėshtė pėr diēka shumė tė thjeshtė, ai do tė reagojė mė ashpėr. Problemi qėndron te mėnyra e gabuar e tė shprehurit, nė kėtė rast. Ai asnjėherė nuk pėrgatit fjalim, por i "bie shkurt" futet drejt nė temė dhe thotė atė qė ka pėr tė thėnė , kėtė e pret edhe nga ajo.
  Nė situata tė tilla mė mirė ėshtė tė futesh direkt ne temė sesa tė flasėsh gjepura derisa tė thuash diēka qė ai ta kuptojė.


  ________________________________
  5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!! ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!! Empty Re: 5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!!

  Mesazh nga Odeta prej Thu 13 Nov 2008, 01:44

  Gabimi IV. Papritur biseda kthehet nė monolog!

  Ajo ėshtė duke treguar historinė e shoqes sė saj qė ėshtė ndarė nga i dashuri, dhe ai ka shtypur butonin MUTE .
  Problemi qėndron kėtu: Atyre nuk u pėlqejnė hollėsitė ... nuk duan tė dinė detajet e ndarjes (nė kėtė rast).Nė disa raste ata nuk interesohen pėr diēka qė nuk ka tė bėjė me ta personalisht. Nėse nuk do tė pėrfundosh duke e shkundur atė pėr t'ia tėrhequr vėmendjen, gjatė bisedės bėj ndonjė pyetje dhe ai do te kthehet sėrish nė TOKĖ. Ai e ka mė tė lehtė tė shpėrqendrohet derisa flet vetėm ajo, sesa kur ka tė bėjė me pyetje provokative.


  ________________________________
  5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!! ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!! Empty Re: 5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!!

  Mesazh nga Odeta prej Thu 13 Nov 2008, 01:44

  Gabimi V. Mos provo tė zbulosh mė tė fshehtat!
  Femrat pyesin pėr ēdo gjė. Sinqeriteti ėshtė veti e mirė, mirėpo janė disa gjėra qė ndoshta partneri juaj nuk ka nevojė ti di. Ajo nuk ka nevojė ta dijė se atij nuk i duket mė e bukura nė botė, nuk duhet ta dijė nėse ai shikon revistat me femra nudo. Ai ėshtė mė mirė tė mos e dijė nėse ajo ka kriza xhelozie qė mundohet ti fshehė dhe mund tė jetojė edhe pa e ditur se ajo ka njė numėr dyshifror tė lidhjeve nga e kaluara.
  Disa gjėra ėshtė mė mirė tė mbeten tė fshehta, ashtu qė ajo ėshtė e vetmja nė botė pėr tė, ai asnjėherė nuk ka shfletuar revistėn "Playboy", ajo nuk ėshtė xheloze dhe ka pasur vetėm njė lidhje tė dėshtuar.
  Mos pyet asnjėherė pėr tė gjitha ato imtėsi qė nuk ja vlen as tė pėrmenden, pėrndryshe do tė fitosh bindje tjetėr nga ajo qė ke pasur pėr partnerin.


  ________________________________
  5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!! ILoveYouAnimRvText

  Sponsored content

  5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!! Empty Re: 5 gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partnerin!!!

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Wed 15 Jul 2020, 21:31