Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi...

  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi... Empty Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi...

  Mesazh nga Odeta prej Thu 13 Nov 2008, 01:36

  Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi:


  Jo gjithmonė gjėrat nė njė lidhje shkojnė ashtu siē i ke planifikuar. Madje, mund tė ndodhė qė tė shkojnė shumė mė keq sesa mund tė ishte marrė me mend. Si tė jetosh njė lidhje nė largėsi? Si tė shmangėsh, qė ajo flaka tė mos shuhet pėr shkak tė disa kilometrave largėsi?


  Nuk pėrbėn aspak ēudi qė gjatė njė udhėtimi pune apo nė muajin e pushimeve, apo qoftė edhe nė njė shėtitje tė thjeshtė ose njohje tė rastėsishme, tė dashurohesh me dikė. Dhe sigurisht qė ndodh shumė shpesh, qė ky "dikė" tė mos ta ketė shtėpinė te pallati pėrballė shtėpisė tėnde.

  Por edhe nė ndodhtė qė tė mos jesh e detyruar tė bėsh shumė rrugė pėr tė arritur te shtėpia e tij, sepse fati e deshi qė tė jetoni nė njė qytet, me mijėra arsye mund tė bėhen shkak qė ai tė transferohet nė njė vend tjetėr, pa pėrjashtuar kėtu edhe mundėsinė e njė shteti tjetėr.

  Arsye pune, studimi, ēėshtje familjare e tė tjera tė kėtij lloji, mund tė bėhen shkaku qė nga partneri yt tė tė ndajnė qindra kilometra largėsi, mbase edhe mijėra. Dhe nė raste tė tilla, jo gjithmonė mund tė ndodhė tė gjesh njė zgjidhje ideale tė tipit "Do tė vij me ty"; "Do tė jetoj me ty kudo qė tė shkosh" dhe kjo, nė tė shumtėn e rasteve shkakton probleme ndonjėherė aq tė mėdha, sa pėrfundimi aspak i lumtur do tė ishte fundi i lidhjes njėherė e pėrgjithmonė, pavarėsisht se duheni, pavarėsisht se midis jush gjėrat shkonin shumė mirė.

  Largėsia nuk ėshtė asnjėherė njė aleat i mirė pėr njė lidhje. Sepse ajo, siē thonė mė tė vjetrit, ėshtė si era, shuan zjarret e vegjėl dhe ndez tė mėdhenjtė. Pastaj largėsia shkakton dhimbje, vuajtje, keqkuptime dhe xhelozi. Ka nė mes edhe pak ndjenjė fajėsie, sepse mund tė tė paraqiten shumė raste dhe jo gjithmonė ėshtė kaq e thjeshte t'u thuash "jo".

  Me pak fjalė, nuk duam tė japim zgjidhje qė nuk ekzistojnė. Thjesht u japim disa kėshilla atyre qė janė duke pėrjetuar njė lidhje nė largėsi. Disa sugjerime pėr tė administruar mė mirė kėtė situatė, nė pritjen qė nuk mbaron thuajse kurrė, qė gjėrat tė ndryshojnė pėr mirė dhe mė nė fund tė piqen kushtet qė ti tė kesh mundėsi tė bashkohesh me tė dashurin tėnd.


  ________________________________
  Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi... ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi... Empty Re: Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi...

  Mesazh nga Odeta prej Thu 13 Nov 2008, 01:36

  1. PĖRDORNI TEKNOLOGJINĖ

  Kurrė mė shumė se sot teknologjia nuk ka qenė njė aleate e fuqishme pėr argumentin nė fjalė, pra pėr ata qė dashurojnė pėr sė largu. Dhe kėtu nuk e kemi fjalėn vetėm pėr e-mailin apo pėr njė program tė thjeshtė chat-i, por pėr ato programe komunikimi nė distancė, qė tė lejojnė komunikim mė tė ngushtė sesa thjesht njė telefonatė apo disa shkronja qė jepen e merren. Mjafton tė blesh njė "webcam", qė tė jep mundėsinė jo vetėm tė flasėsh dhe tė shkruash, por edhe tė shihesh nė sy. Njėsoj sikur tė ishe me tė nė njė dhome.


  ________________________________
  Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi... ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi... Empty Re: Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi...

  Mesazh nga Odeta prej Thu 13 Nov 2008, 01:36

  2. KEQKUPTIMET DUHEN SQARUAR

  Kurrė mos shko nė shtrat pa sqaruar mė parė njė keqkuptim qė mund tė ketė lindur gjatė bisedės sė bėrė nė largėsi. Dhe duhet thėnė qė nė kushte tė tilla, keqkuptimet janė tė pranishme mė tepėr se ē'duhet. Largėsia ėshtė e tmerrshme. Mund tė zihesh edhe pėr gjėra qė nė rrethana tė tjetra thjesht mund tė tė bėnin tė qeshje. Dhe pasojat e njė zėnke qė vjen nė kushtet e njė distance tė largėt, janė vėrtet tė pakėndshme. Gjithmonė mundohuni qė tė mos e mbyllni komunikimin me tė duke pėrplasur telefonin me inat, apo duke shkėputur lidhjen pėrmes internetit, pa thėnė natėn e mirė.


  ________________________________
  Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi... ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi... Empty Re: Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi...

  Mesazh nga Odeta prej Thu 13 Nov 2008, 01:37

  3. GJITHMONĖ TĖ QARTĖ

  Ji gjithmonė e qartė dhe e hapur nė ato qė thua dhe pėrpiqu qė tė mos lėsh asgjė tė paqartė apo ndonjė qoshe ku partneri tė ketė mundėsi tė hamendėsojė. Partnerėt qė mbajnė njė lidhje nė largėsi, janė gjithmonė shumė tė ndjeshėm, madje edhe shumė xhelozė. Mė mirė zgjat kohėn duke treguar edhe detajet mė tė vogla, sesa tė lėsh boshllėqe qė lėnė vend pėr tė dyshuar apo pėr t'u keqkuptuar. Mos i lėr asnjė shteg qė tė "notojė" nėpėr mendimet e tij tė stėrholluara, qė mund ta ēojnė kushedi se ku. Tė flasėsh nė distancė dhe tė tregosh diēka qoftė edhe shumė tė rėndomtė, nuk ėshtė e njėjta gjė si tė komunikosh ballė pėr ballė, kur ke mundėsi tė kontrollosh gjestet, veprimet dhe shprehjet e fytyrės.


  ________________________________
  Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi... ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi... Empty Re: Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi...

  Mesazh nga Odeta prej Thu 13 Nov 2008, 01:37

  4. JETĖ AKTIVE

  Tė kesh njė lidhje nė distancė, nuk do tė thotė aspak qė ti duhet qė gjatė gjithė ditės tė rrish e ngjitur pas telefonit dhe tė presėsh me ankth telefonatėn e tij. A thua se nė kėtė jetė nuk ke gjė tjetėr pėr tė bėrė. Lėri partnerit kohėn qė ke planifikuar me tė dhe mos lėr pas dore angazhimet e tua apo qoftė edhe argėtimet. Fakti qė partneri yt ėshtė larg, nuk do tė thotė qė ti duhet tė mbyllesh brenda dhe tė mos kesh jetėn tėnde aktive. Duke qenė gjatė gjithė kohės e zėnė me diēka, do ta vuash edhe mė pak largėsinė dhe do ta bėsh disi mė tė lehtė situatėn qė po pėrjeton.


  ________________________________
  Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi... ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi... Empty Re: Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi...

  Mesazh nga Odeta prej Thu 13 Nov 2008, 01:38

  5. PLANIFIKO ME KUJDES UDHĖTIMET

  Pėrpiqu tė hartosh njė plan udhėtimi tė tillė, qė tė japė mundėsi tė takoheni me tė disa herė gjatė gjithė vitit. Mundohu qė vizitat e tij tek ti apo anasjellas, tė jenė sa mė tė shpeshta. Bėji mirė llogaritė e parave, tė cilat tė kushtėzojnė. Mund t'ju japin shumė mundėsi pėr t'u takuar nė fillim dhe tė ju entuziazmojnė aq shumė, sa pjesėn tjetėr tė vitit do t'ju duhet tė kėnaqeni vetėm me telefonatat. Ėshtė mirė qė tė ardhurat e planifikuara pėr udhėtime tė administrohen nė mėnyrė tė tillė, qė tė tė japin mundėsi tė takoheni nė periudha tė ndryshme tė vitit. Vini nė funksion edhe trurin. Mos e lini veten tė udhėhiqeni vetėm nga zemra.


  ________________________________
  Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi... ILoveYouAnimRvText

  Sponsored content

  Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi... Empty Re: Disa kėshilla pėr lidhjen nė largėsi...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Wed 15 Jul 2020, 21:40