Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė???

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė??? Empty A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė???

  Mesazh nga Administratori Sun 19 Aug 2007, 02:06

  Pėrshėndetje:
  Si thoni ju tė nderuar anėtarėė;
  A ėshtė Politika, faktori kryesor i prapambetjes dhe i moszhvillit tė shtetit Shqiptarė?

  Jepini mendimet dhe opinionet tuaja nė kėtė temė...


  Sinqerishtė:
  Saimiri...


  ________________________________
  A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė??? Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė??? Empty Re: A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė???

  Mesazh nga Administratori Sun 19 Aug 2007, 02:09

  Pėr mendimin tim Politika ėshtė faktori nr.1 i prapambetjes dhe i moszhvillit tė shtetit tonė.
  Pėr mua kjo vėrtetėsi nuk ka asnjė dyshim, se po tė ishte ndryshe, diēka do tė ishte pėrmirėsuar nė Shqipėri..

  Gjithė tė mirat:
  Saimiri...


  ________________________________
  A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė??? Pictur10
  bardhoku
  bardhoku
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Sagittarius
  Numri i Postimeve : 3
  Mosha : 37
  Pikėt : 9
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 09/07/2011

  A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė??? Empty Re: A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė???

  Mesazh nga bardhoku Sat 15 Oct 2011, 22:21

  Politika ne vendin tone eshte pengesa kryesore e zhvillimit,sepse po behen njezet vjet qe ne shqiperi ka hyre demokracia por politika po drejton me mentalitet komunist.Si ne ekonomi ashtu dhe ne cdo fushe te jetes, edhe ne qoftese eshte bere nje zhvillim ai eshte bere me inisjativen e njerezve kurajoze te cilet kane luftuar me intrigat dhe korrupsionin e pushtetareve.
  Shendetesia nuk ka bere hapa perpara vetem se eshte degraduar ne matrapazllek duke shitur ilacet e fukarejve.arsimi eshte kthyer ne fitimprures per mesues dhe per te ashtequajtur profesore te cilet vetem parane njohin duke dhene provime fallso ku studentet paguajne dhe nuk dine asnje gje per lendet qe ata bejne.Ja edhe tani politika po pengon integrimin e vendit per te hyre ne europe, populli nuk pyetet per asgje, edhe kur voton votat i vidhen,edhe kur ne parlament behen ligje nuk pyeten grupet e interesit,nuk ka dallim me sistemin e e enver hoxhes por ka vetem nje dallim se enveri ka vrare por nuk ka vjedhur kurse tani pushteti i ka te dyja edhe vret edhe vjedh,
  Vranakondi
  Vranakondi
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 37
  Mosha : 35
  Pikėt : 111
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 08/03/2011

  A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė??? Empty Re: A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė???

  Mesazh nga Vranakondi Sun 23 Oct 2011, 09:16

  Po.
  Ajo udheheq, por si udheheq?!
  E shkretoi vendin, e zbarkoi gjithe popullin ne emigracion!
  E shkaterroi moralin, njerezit vrasin njeri-tjetrin!
  E shperdoron kulturen, nuk njeh cfare do te thote krenari!

  Nuk shtoj me tej nga bemat e kesaj politike, se dhe me kaq Atdheu eshte shume i lenduar...

  Shqiptare zgjohuni, te zgjohet krenaria.

  (E.J.K)
  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė??? Empty Re: A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė???

  Mesazh nga Armanda Tue 20 Dec 2011, 03:04

  Sigurisht qe po.
  avatar
  akrepi
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 8
  Mosha : 48
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : Agjent sigurimesh
  Pikėt : 24
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 14/01/2015
  Hobi : Udhetimet

  A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė??? Empty Re: A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė???

  Mesazh nga akrepi Thu 15 Jan 2015, 03:35

  Klasa politike shqiptare ka lluksin te kete ne duar nje shoqeri e cila akoma nuk po njeh forcen e saj per ti dhene te kuptoje kesaj kaste politikanesh qe eshte ajo qe duhet te udheheqe.
  avatar
  akrepi
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 8
  Mosha : 48
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : Agjent sigurimesh
  Pikėt : 24
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 14/01/2015
  Hobi : Udhetimet

  A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė??? Empty Re: A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė???

  Mesazh nga akrepi Thu 15 Jan 2015, 03:37

  Shoqeria shqiptare duhet te ndergjegjesohet per rolin e saj. Zeri qe duhet te kumboje eshte zeri i saj dhe jo i politikaneve mjerane.
  avatar
  akrepi
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 8
  Mosha : 48
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : Agjent sigurimesh
  Pikėt : 24
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 14/01/2015
  Hobi : Udhetimet

  A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė??? Empty Re: A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė???

  Mesazh nga akrepi Thu 15 Jan 2015, 03:42

  Zeri i nje shoqerie te civilizuar nuk mund te mbytet nga britmat e nje klase politike qe ne plan te pare nuk ka interesat e nje vendi por manipulimin e ketij zeri te fuqishem per ta perdorur sa here e kerkon interesi i saj. SHQIPTARE ZGJOHUNI!

  Sponsored content

  A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė??? Empty Re: A ėshtė Politika, faktori i moszhvillimit tė vendit tonė???

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Fri 25 Jun 2021, 11:11