Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Han beson te forca e kuqezinjve.

  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Han beson te forca e kuqezinjve. Empty Han beson te forca e kuqezinjve.

  Mesazh nga Tigri Tue 30 Sep 2008, 03:27

  Han beson te forca e kuqezinjve  Tri dite stervitje me kater seanca stervitore intensive me kuqezinjte i kane mjaftuar trajnerit holandez Ari Han, nje prej 11 teknikeve "portokalli" qe drejtojne skuadra kombetare ne gjithe boten nga Shqiperia e deri te Antilet Holandeze, te ndertoje ne mendjen e tij 90 per qind te formacionit qe do te hedhe ne fushe kunder Suedise. Kjo eshte premiera e tij e pare zyrtare me Shqiperine pas dy miqesoreve (nje e humbur me Polonine e nje e fituar me Lihteshtejnin), por dhe ballafaqimi i pare i kuqezinjve ne fushaten kualifikuese te Boterorit te vitit 2010, aktivitet ku marrim pjese qe nga eliminatoret e vitit 1966. Shqiperia kishte atehere ne grup Zvicren, Holanden e Irlanden e Veriut, duke e dale e fundit me vetem nje barazim me Irlanden e Veriut, duke i hequr edhe mundesine kesaj te fundit te merrte pjese ne finalet e zhvilluara ne Angli. Trajneri Han eshte i vetedijshem per forcen e futbollit suedez, e per me teper njeh karakteristikat e verdhebluve nordike, por edhe per punen qe duhet te bejne lojtaret ne dy ditet e mbetura stervitore deri ne ndeshjen kunder Suedise, me 6 shtator 2008 ne mitikun "Qemal Stafa", atje ku Shqiperia eshte mundur zyrtarisht 2-1 ne ballafaqimin e pare me nordiket ne eliminatoret e "Italia 1990" (gol i Ylli Shehut) e ka fituar po 2-1 miqesoren e 18 shkurtit 2004, nen drejtimin e Hans-Peter Brigelit (gola te Ervin Skeles e Adrian Aliajt). Trajneri 59 vjecar - mbush 60, me 16 nentor - foli hapur me gazetaret per Shqiperine qe do te hedhe ne fushe, por dhe per problemet qe ka hasur...

  Zoti Han, tri dite stervitje intensive, besojme se e keni pervijuar virtualisht Shqiperine kunder Suedise?

  Jam i kenaqur me punen, por filozofia ime eshte e ndryshme me ate futboll qe ka luajtur Shqiperia me pare. Kjo do te thote qe per momentin une si trajner duhet te pershtatem, pasi me mungon edhe koha per te vene ne jete kete filozofi. Po perpiqem qe futbollistet tane nga ana individuale te njohin me mire rolin e tyre ne fushim, pa harruar faktin, se ne duhet ta fitojme kete ndeshje. Kjo do te thote, qe Shqiperia nuk do te luaje ndryshe nga ajo qe ka luajtur me pare.

  Pas testit te lehte me Lihtenshtejnin dy jave me pare, ku shfaqet edhe nota pakenaqesie, tani vjen ballafaqimi zyrtar, kunder nje Suedie qe vjen shume ambicioze ne Tirane.

  Suedia nuk eshte kundershtari i pare me i forte per Shqiperine pasi ajo eshte ne nje grup shume te forte. E dime se kemi nje grup shume te veshtire. Do te perpiqemi qe ndeshjen e pare ta mbyllim me avantazhin tone, pra me rezultat pozitiv, pavaresisht se dime se do te jete shume e veshtire.

   Ora ėshtė Sun 04 Dec 2022, 07:32