Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+4
Anxhela-2008
Tigri
Odeta
Administratori
8 posters

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga Administratori Wed 27 Aug 2008, 00:19

  Pėrshėndetje tė gjithėve pa pėrjashtim.

  Vite me parė nė fshatin Guri Bardhė, ėshtė realizuar njė vidioklip i titulluar:Dasma e Gurit Bardhė.
  Ky realizim kishte pėr qėllim qė tė nxirrte nė pah traditat kulturore tė dasmave qė bėhen nė kėtė fshat,
  dhe ėshtė inēizuar nga kamerat e Televizionit Shqiptar (TVSH).
  Vidioklipi ėshtė realizuar pikėrishtė nė ambientet e shtėpisė nė cilėn u lind dhe u rrit poeti i parė i gjuhės shqipe; Pjetėr Budi.

  Ndaj me ndihmėn e dikujt, munda qė tė gjeja njė pjesė tė shkurtėr tė kėsaj dasme, dhe pėr kėnaqėsinė tuaj po e vendos nė forum...

  Shikim tė kėndshėm...

  Sinqerishtė:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Re: Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga Administratori Wed 27 Aug 2008, 00:19

  ~Dasma e Gurit Bardhė~
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Re: Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga Odeta Fri 10 Oct 2008, 01:48

  Pershendetje Saimir.

  Te falenderoj nga zemra per keto motive Dasme qe keni sjelle ne forum, lidhur me traditat e Dasmave Gurabardhase.

  Shpresoj qe ne vazhdim te sjellesh edhe te tjera materiale interesante nga Guri Bardhe ne forum.

  Edhe njehere urime dhe pune te mbare.

  Me knaqesi, Odeta.
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Re: Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga Tigri Mon 10 Nov 2008, 00:51

  Odeta shkruajti:Pershendetje Saimir.

  Te falenderoj nga zemra per keto motive Dasme qe keni sjelle ne forum, lidhur me traditat e Dasmave Gurabardhase.

  Shpresoj qe ne vazhdim te sjellesh edhe te tjera materiale interesante nga Guri Bardhe ne forum.

  Edhe njehere urime dhe pune te mbare.

  Me knaqesi, Odeta.

  Edhe une bashkohem me parafolesen dhe te pergezoj nga zemra per materialin e sjellur ne forum, pasi sikurse e tha edhe Odeta me lart, keto jane disa tradita qe ka lene mbresa gjithmone tek te tjeret, qe nuk i kane ditur keto zakone apo tradita.

  Kalofshi mire.
  Anxhela-2008
  Anxhela-2008
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 98
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Shqiperi
  Pikėt : 129
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 12/05/2008
  Humor : Shume

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Re: Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga Anxhela-2008 Fri 14 Nov 2008, 10:52

  Ishte me te vertete nje material shume i bukur ne lidhje me traditat e dasmes Gurabardhase, dhe me pelqeu shume.

  Kalofsh mire.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Re: Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga Administratori Thu 27 Nov 2008, 10:46

  Pershendetje Odeta, Tigri dhe Anxhela per komplimentet tuaja te ngrohta dhe mbi se gjithash me behet qejfi qe ju ka pelqyer.

  Ju uroj gjithe te mirat ne jete.

  Sinqerishte:
  Saimiri...
  erion_86
  erion_86
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 1
  Mosha : 40
  Vendndodhja : itali
  Profesioni : student
  Pikėt : 0
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 17/02/2008
  Humor : i lumtur

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Re: Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga erion_86 Mon 15 Dec 2008, 10:26

  komplimentet e mia ...urime per punene e bere
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Re: Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga Administratori Mon 15 Dec 2008, 11:10

  Pershendetje dhe te faleminderit shume edhe ty Erion per komlimentet.

  Ju uroj gjithe te mirat ne jete.

  Sinqerishte:
  Saimiri...
  ILIROS
  ILIROS
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 3
  Mosha : 36
  Vendndodhja : tiran
  Profesioni : loan oficer
  Pikėt : 0
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 19/12/2008
  Humor : portokalli

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Re: Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga ILIROS Fri 19 Dec 2008, 05:48

  Bravo te qoft me ket vidion e dasmes se aty kam dal dhe un kur kam qen i vogel ateher
  bari ropaj
  bari ropaj
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 15
  Mosha : 49
  Pikėt : 15
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 14/03/2009

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Re: Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga bari ropaj Sat 14 Mar 2009, 21:50

  mir mjesi matjan qkemi nga ajo an.kan fillu blinat me Qel
  bari ropaj
  bari ropaj
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 15
  Mosha : 49
  Pikėt : 15
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 14/03/2009

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Re: Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga bari ropaj Sat 14 Mar 2009, 21:59

  e ka pasur guri barrdh.nje furr buket .buk shum te mir ne koder te fshatit.exzizton perserseri apo jo.se kam 20 vjet qe sjam ken
  bari ropaj
  bari ropaj
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 15
  Mosha : 49
  Pikėt : 15
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 14/03/2009

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Re: Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga bari ropaj Sat 14 Mar 2009, 22:03

  mir u pafshim.mos bani fjal me ken.tfala sul kuqi e tafs kapterrat e fshatit fshat cheers
  bari ropaj
  bari ropaj
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 15
  Mosha : 49
  Pikėt : 15
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 14/03/2009

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Re: Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga bari ropaj Sat 14 Mar 2009, 22:08

  sajmir te pshendes .nga usa shum bukur e ke ba.po pate mundesi bashkoje edhe fshatin fshat me gurin e barrdh .se spaska te zot nga aj fshat. se nje te perpjet, e nje te posh ju ndan. me respekt
  bari ropaj
  bari ropaj
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 15
  Mosha : 49
  Pikėt : 15
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 14/03/2009

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Re: Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga bari ropaj Sun 15 Mar 2009, 21:28

  cherry ku jam as une se kuptoj.ju qmendoni
  Gjurrsi
  Gjurrsi
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Sagittarius
  Numri i Postimeve : 5
  Mosha : 32
  Pikėt : 5
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 24/06/2009

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Re: Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga Gjurrsi Wed 24 Jun 2009, 09:12

  O saimir pse i ke rrejt robt qe eshte ber ne gur te bardh video ? video eshte ber ne fshatin fshat tek shpia muze ne 1988 dhe aty shpalosen vlerat kulturore te matit dhe gjith motivet e krahines tone jo vetem te gurit bardh guri bardh ka veten ate vallen e kenduar bukur qenke bojatis moj tranfile ska asigje tjeter Very Happy
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Re: Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga Administratori Wed 08 Jul 2009, 23:26

  Gjurrsi shkruajti:O saimir pse i ke rrejt robt qe eshte ber ne gur te bardh video ? video eshte ber ne fshatin fshat tek shpia muze ne 1988 dhe aty shpalosen vlerat kulturore te matit dhe gjith motivet e krahines tone jo vetem te gurit bardh guri bardh ka veten ate vallen e kenduar bukur qenke bojatis moj tranfile ska asigje tjeter Very Happy


  Ne radhe te pare une nuk kam rrejt asnjeri, se nuk kam ndermend qe te fitoj ndonje gje duke rrejt.
  E dyta, persa i perket vidios, e kam fjalen per kete montazhin 8 - 9 minutesh qe kam vendosur me lart, eshte bere ne Fshatin Guri Bardhe, dhe per kete le te thone cfare te dojne, ti edhe te tjeret.
  Vidioja eshte realizuar pikerishte ne ambientet e shtepise se Pjeter Budit, ne Gur te Bardhe, dhe jo ne shtepine muze ne fashtin fshat qe thua ti. Pastaj me qe ra fjala, ku na u ndodhka kjo shtepia muze ne fshatin fshat, pasi une tani po e degjoj per here te pare?!

  Sponsored content


  Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio) Empty Re: Dasma e Gurit Bardhė... (Vidio)

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun 04 Dec 2022, 05:38