Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  SHKA"Abetarja" nga Hanoveri

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  SHKA"Abetarja" nga Hanoveri Empty SHKA"Abetarja" nga Hanoveri

  Mesazh nga shaban cakolli Wed 13 Aug 2008, 02:08

  SHKA"ABETARJA"NGA HANOVERI VAZHDON RADHITJEN E SUKSESEVE


  SHKA"ABETARJA" nga Hanoveri i Gjermanisė sa ka pėrmbushur njėvjetorin e formimit tė saj,kurse sukseset qė i ka shėnuar gjatė kėsaj kohe janė premtuese.Pas debytimit tė suksesshėm nė Festivalin e Berlinit nė nėntor tė vitit tė kaluar,anėtarėt e zellshėm tė kėsaj shoqėrie u paraqiten edhe disa herė tjera para bashkatdhetarėve tanė nė disa qytete tė Gjermanisė,si nė Hanover,Braunshweig,Osnabrück etj...Anėtarėt e kėsaj Shoqėrie Kulturore Artistike janė tė tė gjitha moshave,qė nga fėmijėt parashkollor,nxėnėsit e shkollės fillore dhe asaj tė mesme,studentėt,tė rinjtė dhe pak sa mė tė moshuarit.

  z.Isa Mjeku,nėnkryetar dhe udhėheqės artistik i SHKA"Abetarja" na tha se qėllimi i formimit tė kėsaj shoqėrie ishte tubimi i fėmijėve,tė rinjėve dhe bashkatdhetarėve tanė rreth njė subjekti kulturor pėr tė pasur mundėsi tė shprehin talentin e tyre.Ne kemi disa anėtarė tė mrekullueshėm,tė cilėt kultivojnė folklorin tonė burimor dhe traditat tona kombėtare,kurse me kėtė rast do tė dalloja:Ilmi Korpuzi,Elheme Rama,Selim Kastrati,Arif Selaci,Muhamet Selaci,EnverMjeku, si dhe tė rinjtė:Arbane,Besarte e Egzon Ramaj,Kaltrina,Mėrgim e Lila Mjeku,Egzon e Era Rama,Valmira Mjekun,Saranda Kastratin etj...Kemi edhe shumė tė rinjė tė cilėt kanė shprehur dėshirėn tė zhvillojnė aktivitetin e tyre nė kuadėr tė"Abetares".Ne jemi tė hapur pėr tė gjithė,prandaj ftojmė tė rinjtė dhe bashkatdhetarėt tanė nė Hanover e rrethinė qė prirjen dhe talentin e tyre ta shprehin dhe ta kultivojnė nė SHKA"Abetarja.Tė gjithė do tė jenė tė mirėpritur,thotė nė fund tė bisedes z.Isa Mjeku.

   Ora ėshtė Fri 25 Jun 2021, 11:00