Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Scarface prej Mon 29 Dec 2008, 10:59

  Tigri shkruajti:Arabi, Turku dhe Shqiptari po ziheshin per vendet e tyre se ku bente me nxehte.
  Arabi: -Ne arabi mjafton te hedhesh vezet ne asfalt dhe skuqen nga temp.
  Turku: -Ne Turqi pjeket buka ne diell.
  SHQIPJA: -Ne Shqiperi i japin pules akullore qe te mos beje veze te ziera...

  Hahahahahahahahahahaaaaa...

  E forte kjo.
  Po normalishte kush eshte ai i huaj qe e ndal shqiptarin ne muhabet?!


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Scarface prej Mon 29 Dec 2008, 11:00

  Dy bjondina bashkemoshatare takohen ne qytet disa vite pasi kishin mbaruar gjimnazin.
  Njera thote: - E di qe jam martuar ?Madje jo vetem kaq. Im shoq eshte i mrekullueshem. Me thote cdo dite qe e bej te lumtur me perkujdesjet qe i dhuroj.
  - Ohh! Edhe mua me ndodh e njejta gje - thote tjetra- Te njejtat fjale m’i kane peshperitur pothuaj te gjithe meshkujt e qytetit. Per cudi jam akoma e pamartuar ? Nuk e kuptoj pse?!


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Scarface prej Mon 29 Dec 2008, 11:00

  Deshira e vogelushit

  Kohet e fundit si shume doktora popullore qe kane dale, na doli dhe nje djale i rrezikshem qe ēdo gje qe thoshte i behej realitet. Te gjith te familjes ishin te gezuar sepse i beri shume te pasur dhe nje dite ishin mbledhur te gjithe te afermit hallo,teze,daja dhe po kenaqeshin nga ēudirat e ēunit.
  Babai i tij i nevrikosur nga zhurma e madhe e godet ēunin e vogel me shpulle dhe ēuni me nje te bertitur te madhe tha:
  - te vdese babai...,- te gjithe shtangen
  vetem kur u degjua nje klithme te komshija (i kishte vdekur burri).


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Scarfa10
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga shpirti_omel prej Mon 05 Jan 2009, 12:59

  Ne ferr...

  Nje burre ngaqe kishte bere vetem vepra te keqija, pas vdekjes e dergojne ne ferr!
  Pergjegjesi i ferrit, i thote:
  Do te te tregoj tri dhoma, dhe ti do te zgjedhesh njeren ku do te qendrosh!
  Ne dhomen e pare, po i djegnin njerezit me zift te nxehte!
  Ne dhomen e dyte, nje alamet vajze, po i rrihte njerezit me litar te lagur, dhe me zinxhir prej hekuri!
  Ndersa ne dhomen e trete ishin te gjthe njerezit te zhytur deri tek fyti, ne m**!
  Ku ke deshire qe te qendrosh e pyet pergjegjesi!?
  I vdekuri :- Une do te qendroj tek dhome e trete!
  Dhe e dini, se c'fare ndodhi me pas?
  Pergjegjesi, jep urdher me ze te larte:
  "Pushimi 5- minutesh mbaroi. Tani zhyteni koken edhe per 1000-vjet te tjera"...!!!


  ________________________________
  Te semurin dhe mikun, ku ti prekesh i'u dhemb !!!...
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga shpirti_omel prej Mon 05 Jan 2009, 13:00

  Ne kishe...

  Nje grua e cila ishte penduar per tradhetine ndaj burrit te saj, vendos qe te shkoje e te kerkoje ndihme tek prifti, se si mund te
  shlyente mekatet, qe kishte bere!
  Gruaja :- Ate, i dashur. Une kam ardhur qe te shlyej mekatet qe kam tradhetuar burrin! Ndaj dua te me mesoni, se si mund ta bej kete gje?
  Prifti :- Kjo eshte e thjeshte! Ne qofte se e ketradhetuar nje here burrin, bjeri kishes nje here rrethe qark. Ne qofte se e ke tradhetuar dy here, bjeri dy here rreth e qark, e keshtu me radhe,
  per sa here qe te kesh tradhetuar burrin!
  Gruaja :- Mire, o ate. Po a ke ndonje makine ketu, se une me kembe, s'mbaroj dy dite...!!!


  ________________________________
  Te semurin dhe mikun, ku ti prekesh i'u dhemb !!!...
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga shpirti_omel prej Mon 05 Jan 2009, 13:00

  Papagalli

  Nje djale i ri vendos qe te bleje nje papagall, dhe ta mbaje ne shtepi.
  E jema e keshillon qe te shkoje e ta bleje tek marinaret, pasi papagajte e marinareve nuk flasin fjale te ndyra!
  Edhe djali, shkon tek marinaret, dhe ju thote qe deshiron qe te bleje nje papagall, por te mos flasi flate te ndyra!
  Ne rregull, i thote nje marinar, do qe ta provosh, se si sillen papagajte e mi, dhe nuk flasin fjale te ndyra?
  Po, thote djali.
  Marinari :- Ngreje kemben!
  Dhe papagalli, pa asnje fjale e ngren kemben.
  Marinari :- Ule kemben, dhe ngre tjetren!
  Perseri papagalli, i bindet marinarit, duke ulur kemben e ngritur, dhe duke ngritur tjetren.
  Si perfundim, djali e blen kete papagallin, dhe e dergon ne shtepi.
  Djali :- O mami, e bleva papagallin.
  Mamaja :- Tek marinaret e bleve?
  Djali :- Po, dhe nuk din te flase fjale te ndyra, dhe vetem c'fare ti thuash e ben pa asnje fjale.
  Ja ta provojme.
  Djali :- Ngrije kemben.
  Papagalli e ngren pa asnje fjale.
  Mire, por djali harron qe ti thote qe ta uli kemben qe e kishte te ngritur, dhe ne njejten kohe e urdheron perseri.
  Djali :- Nrije edhe kemben tjeter.
  Papagalli :- "Po une ku te mbahem, ne p** te sat eme "...!!!


  ________________________________
  Te semurin dhe mikun, ku ti prekesh i'u dhemb !!!...
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga shpirti_omel prej Mon 05 Jan 2009, 13:01

  Nje djale i cili po arrinte te 30-tat, akoma nuk po e merrte guximin te martohej e te drejtohej si te gjithe shoket e tij!
  Kjo gje po shqetesonte shume edhe prinderit, ndaj nje dite i ati
  vendos qe ta pyese se ku qendronte problemi>
  I ati:- O bir, a ishikon shoket e tu qe jane martuare drejtuar, perse nuk martohesh edhe ti?
  I biri:- Une martohem o baba, por eshte puna se une nuk di se cfare ti bej gruas, dhe do te me dale nami ne fshat!
  I ati:- Sa per kete problem ti mos u shqeteso fare, sepse e rregulloj une. Ti vetem merr nusen ne shtepi, dhe naten e marteses, une do te te marr ne telefon dhe do te te shpjegoj se cfare ti besh gruas! N e rregull bire?
  I biri :- Ne rregull baba.
  Dhe i biri me fjalet e te atit na u martua!
  Naten e pare te marteses, sapo futen ne dhomen e gjumit, i ati e merr ne telefon:
  I ati :- Fillo dhe puthe nusen ne buze!
  Dhe djali vazhdon te puthe nusen!
  I ati :- Tani fillo e zhvishe me ngadale!
  Perseri i biri ben si i thote i ati!
  I ati :- pasi ta kesh zhveshur, fillo qe ta ferkosh, ne c'do pjese te trupit!
  I ati:- Ia gjete vrimen?
  I biri:- Po , baba!
  I ati:- Tani futi brenda, ate qe kemi ne te dy!
  Dhe djali sapo merr urdherin e te atit qe i thote "Futi ate qe kemi ne te dy",
  "I fut nuses celularin tek vendi"...!!!


  ________________________________
  Te semurin dhe mikun, ku ti prekesh i'u dhemb !!!...
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga shpirti_omel prej Mon 05 Jan 2009, 13:03

  ne nje fshat jetonte nje dembel, i cili ishte me ze e me emer ne te gjthe ate krahine.
  nje dite mlidhen paria e fshatit, dhe e morin kete dembelin, e lidhin dhe e fusin ne nje thes, dhe nisen per ta hedhur ne lume, pasi nga ai nuk priste gjesend njeri!
  gjete rruges i shikon nje aga, dhe i pyet:
  agai :- c'fare keni aty more djema?
  djemte :- kemi nje kokerr dembeli, dhe po e cojme ta hedhim ne lume!
  agai :- jo, jo mos e hidhni ne lum! ma leni qe ta marr une ne shtepi!
  djemte :- po ky perton qe te haje buke! dhe per pune se ben nje dysh!
  agai :- po ma lerni mua pra, se kete do ta mbaj vetem te rrije!
  dhe do ta ushqej vetem me arra!
  kur degjon keto fjale dembeli, e hap gojen dhe pyet again:
  "a i ke te thyera arrat, se une si thyej dot"....


  ________________________________
  Te semurin dhe mikun, ku ti prekesh i'u dhemb !!!...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Desperado prej Sun 25 Jan 2009, 10:39

  Duke udhetuar ne nje autobus diku nga rrethi Vlores futet nje i maskuar me nje corape ne koke dhe pistolete ne dore dhe bertet:
  - Shpejte, shpejte - nxirrni ketu leket, stolite e arit, celularet, gjithe cka keni. Shpeeejte ore...
  Nderhyn njeri:
  - Aman o shoku mos se une jam nga Kosova.
  I thote grabitesi:
  - Ore nxirr leket ketu, kjo eshte grabitje, nuk eshte REGJISTRIM POPULLATE...


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Desperado prej Sun 25 Jan 2009, 10:42

  Beni fliste shume llafe te pista, prandaj mami qe po nisej per ne Tirane nga Vlora kishte vendosur te mos e merte me vete.
  Beni: Aman o Ma' se nuk them asnje fjale te keqe, me merr te lutem.
  Mamaja: Ok, por s'do flasesh asgje.
  Hypin ne tren, dhe ne kabinen ku vendosen keta futet dhe nje grua shtatzane. Fillojne te flasin gruaja shtatzane me mamane e Benit.
  Ne nje moment ajo i kthehet Benit:
  Gruaja shtatzane: Yyyyy te keqen teta, sa i mire ky cuni! Si e ke emrin te keqen teta?
  Beni s'flet.
  Mamaja Benit: Beni quhet.
  Gruaja shtatzane: Yyy ta gezosh, po sa vjec je ti Beni te keqen teta?
  Beni s'flet.
  Mamaja Benit: 9 vjec eshte Beni.
  Gruaja shtatzane: Mos eshte gje Beni shurdhmemec mi?
  Mamaja e Benit: Jo mi, he mo Beni, thuaj i fjale kesaj tetes, te keqen mami.
  Beni: -He mi?! Qenke q**e, eee?!


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Desperado prej Sun 25 Jan 2009, 10:43

  Benit po ju martote motra dhe i thote babi po sfole llafe te pista ne dasem do te bleje bicikleten qe ke qef.ok i thote beni dhe fillon ceremonia,dhendrri ishte tullac kurse nusja shume e bukur dhe tu nejt te koka dhendrrit ndalojne 2 miza, vec kur bertet Beni:
  -Ne p*** te somes te shkoje bicikleta te koka tullacit po q**en dy veta.


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Desperado prej Sun 25 Jan 2009, 10:49

  Nje dite tek turizmi ne vlore , nje gangster shkon dhe pine nje birre. Mbasi e mbarroi nuk donte qe ta paguante dhe ben urinen ne shishe , kap dhe nje mize dhe e fut brenda dhe therret kamarierin :
  gangsteri: kamarier
  Kamarieri : po
  gangsteri: gjeta nje mize ne birre
  kamarieri: te me falesh zoteri , a te sjell nje birre tjeter?
  gangsteri: jo faleminderit.
  dhe iken nga turizmi. Mbas gjysem ore nje burre shkon tek turizmi dhe porosit nje birre.Kamarieri heq mizen nga shishja e birres dhe ja sjell keti personi.
  Burri : kamarier
  Kamarieri: po zotni cfare deshironi?
  Burri : me sill nje meze mut se shurren e piva.


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Desperado prej Sun 25 Jan 2009, 10:49

  Ne nje familje te varfer naten e vitit te ri kryetari i familjes del jashte me kujdes pa u vene re nga dy femijet e vegjel dhe hudh nje shashke ne oborr.
  Nderkohe kthehet si i merzitur ne dhomen e femijeve dhe u thote:
  -Femije te dashur fatkeqesisht dhe kete vit nuk ka dhurata sepse babagjyshi i vitit te ri vrau veten


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Desperado prej Sun 25 Jan 2009, 10:51

  Dy police ne makine, i thote njeri shokut:
  -”Or Kole dil e shif a punojne sinjalet!”
  Kola del nga makina dhe pergjigjet:
  -"Tani po,tani jo… Tani po,tani jo… Tani po,tani jo…”


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Desperado prej Sun 25 Jan 2009, 10:55

  Dy plaka me skleroze, shkojne i bejne nje vizite mikes
  se tyre, nje plake e trete, dhe kjo me skleroze.
  Thote plaka e dyte - " na bej nje kafe! shyqyr qe u mblodhem te treja".
  Pine kafet plakat, e po bisedonin....e po kujtonin rinine...
  e pasi kaluan disa minuta, plaka e trete i thote - "si s'ju bera nje kafe, moj?
  dhe nisi i beri kafe, e pasi i pine kafet...po kujtonin vitet e shkuara serish.
  Dhe pas dy oresh, vendosin te largohen dy plakat qe erdhen per vizite.
  Pershendeten, dhe duke zbritur neper shkalle...hidhet e flet plaka e pare...
  - Po si s'na beri nje kafe ajo moj?


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Desperado prej Sun 25 Jan 2009, 11:06

  Ishin nje grup punetoresh qe trasportonin mobileri etj neper pallate e shtepi.
  Nje dite kishin per te quar nje piano te nje pallat ne kat te 75-ste,ne ashencor nuk e nxinte pianon keshtu qe deturohen ta ngjesnin per shkalle vazhdojne punen kur pas 2 oresh vjen nje shok i tyre dhe ju thot:
  -kam dy lajme, nje te mire dhe nje te keq!
  cilin lajm doni te degjoni para?
  kta thone me mire po degjojme lajmin e mire.
  -lajmi i mire eshte se keni arritur ne kat te 74
  -gezohen kta.
  -po lajmi i keq cili eshte?
  -lajmi i keq eshte se keni ngaterruat pallat.


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Tigri prej Fri 20 Feb 2009, 00:09

  Nji grua shtatezane.... papritur.. e kap.. kriza..rruges ..e behet gati per te lind....nderkohe nji polic....i cili ishte aty prane e heq.. me shpejtesi kapelen...dhe e vendos poshte ne toke ku do vendosej femija.......lind femija i pare e behet gati i dyti....sapo del pak....i porsalinduri ..pra i pari i thote..atij qe po dilte....... ngjitu shpejt larte ....se kemi rene ne dore te ...policise....!


  ________________________________
  Erdha ne kete Bote duke qare dhe shpresoj te largohem duke qeshur...!!!
  Djal~Matjan
  Djal~Matjan
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Capricorn
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 39
  Pikėt : 296
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 28/03/2009

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Djal~Matjan prej Thu 02 Apr 2009, 02:39

  Mbasi mbaruan simestrin e pare abetares mesuesja pyet nxenesit :
  - Kush me thote nga ju nje send me germen P ?
  - Ta them une , ta them une ngre doren Beni .
  Mesuesja duke e ditur qe Beni ishte i keq nga goja i thote :
  - Nuk do e thuash ti por , Alma.
  - Pjata , thote Alma.
  Kendshem , kendshem , i thote mesuesja.
  Kush na thote nje send me germen K ?
  - Ta them une , ta them une , ngre doren Beni.
  - Nuk do e thuash ti por do ta thote Agimi.
  - Kanistra, thote Agimi.
  - Kendshem , kendshem , thote mesuesja
  - Kush do na thote nje send me germen O ?
  - Ta them une , ta them une , ngre doren Beni .
  Mesuesja duke menduar se me O nuk ka fjale te piset i jep leje Benit.
  - Orgazma , mesuese thote Beni.
  - Ohh , qesh lehte mesuesja , po ajo nuk eshte send more Beni .
  - Nuk eshte send , por kendshem , kendshem eshte mesuese, i thote Beni.


  ________________________________
  Matjan u linda dhe Matjan do te vdes
  Djal~Matjan
  Djal~Matjan
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Capricorn
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 39
  Pikėt : 296
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 28/03/2009

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Djal~Matjan prej Thu 02 Apr 2009, 02:40

  Ishte miu ne shtepi dhe nje e dy hante c'kishte frigoriferi. Macja nga uria turret ta kapi dhe e ze:
  - E di si eshte muhabeti? - ja beri miu.
  - Pa he - thote macja - po sikur te me lesh te lire per nja dy jave sa te shendoshem ca dhe pastaj me ha?
  - Ne rregull - i thote macja - ik.
  Pas tre ditesh maces po i kercisnin zorret per buke dhe miu nuk po dukej asgjekundi qe ta hante dhe u nis per te foleja e miut u afrua te vrima dhe filloi te leh si qen. Miu e degjoi dhe mendoi "aty ku ka qen ska mace dhe aty ku ska mace minjte se rruajn karin fare" dhe doli nga vrima kur fap e ze macja.
  - Cfare po ben? Pse me ngacmon - i tha miu.
  - Tani do te te ha - i thote macja.
  - Po ne sikur e lame qe per dy jave nuk do me ngacmoje dhe pastaj pse fillove te lehje si qeni?
  - Ehu - i tha macja - sot po nuk dihte dy gjuhe te huaja ngelesh pa buke.


  ________________________________
  Matjan u linda dhe Matjan do te vdes
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Odeta prej Fri 10 Apr 2009, 23:43

  Hahahahahahahaaaaaaaaaa sa e forte kjo e fundit me macen dhe miun

  Urime Djal~Matjan


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 ILoveYouAnimRvText
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Tigri prej Thu 16 Jul 2009, 22:52

  andej nga vitet 60 njeri do martohej dhe i thot te emes
  shko me blej 33 metra cop per brek te kishe brek asaj kohe ishte gje
  emadhe e ema blen 33 metra cop 1 meter e ben brek ndersa tjetren e qon ne shpi djali vesh breket dhe shkon me mar nuse ishte rrug e gjat dhe djali nalon per nevoja personale dhe i heq breket se mos ti beje pis i var me nje pem maron pun dhe ngren pantollonat dhe iken, harron breket ne pem. kur shkon te shtepija e nuses hap zinxhirn qe ti dukeshin breket dhe futet brenda e ema e nuses po e shifte e habitme!
  i thot ky: cfar ke qe shef ashtu kam edhe 32 metra te shpija
  ...


  ________________________________
  Erdha ne kete Bote duke qare dhe shpresoj te largohem duke qeshur...!!!
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Scarface prej Wed 22 Jul 2009, 02:56

  Hahahahahahaaaaa.
  Bravo Tigri. Kjo e fundit qenka lemeri fare. imagjinoje vjahrren e shkrete se per cfare i ka vajtur mendja!

  Kalofsh mire.


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Scarfa10
  Alma
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 32
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Alma prej Mon 27 Jul 2009, 07:37

  Tigri shkruajti:andej nga vitet 60 njeri do martohej dhe i thot te emes
  shko me blej 33 metra cop per brek te kishe brek asaj kohe ishte gje
  emadhe e ema blen 33 metra cop 1 meter e ben brek ndersa tjetren e qon ne shpi djali vesh breket dhe shkon me mar nuse ishte rrug e gjat dhe djali nalon per nevoja personale dhe i heq breket se mos ti beje pis i var me nje pem maron pun dhe ngren pantollonat dhe iken, harron breket ne pem. kur shkon te shtepija e nuses hap zinxhirn qe ti dukeshin breket dhe futet brenda e ema e nuses po e shifte e habitme!
  i thot ky: cfar ke qe shef ashtu kam edhe 32 metra te shpija
  ...

  Uaaaaaaaaa, sa e cuditshme kjo barcaleta.
  E mjera vjehrre, do te jete cmendur fare nga ato fjale.

  Gjithsesi urime per barcoleten


  ________________________________
  "Mos ia bej tjetrit ēka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty"
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Desperado prej Sat 01 Aug 2009, 21:36

  Ne nje bar ulet nje i moshuar dhe i therret kamarjeres, vjen kjo dhe i thot cfar deshiron xhaxha? Ky i thot me sill nje Coca Cola! Kjo i thot, jo xhaxha nuk thuhet Coca Cola por Koka Kola!!! Po mir moj goce i thot ky, une qe kam ber ushtrine ne kohen e Carit si i bie te them tani, se e kam bere ushtrine ne koken **rit ?!


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Desperado prej Sat 01 Aug 2009, 21:40

  Nje djale dhe nje vajze ne klase te dyte pyesin mesuesen,
  A mund te bejne femije dy femije te moshes tone?!
  Apsolutisht jo, ju jeni akoma shume te vegjel pergjigjet mesuesja. Atehere ky djali i thote vajzes
  A te thashe mos u merzit kot!!!


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...

  Sponsored content

  Barsaleta pėr tė qeshur 2... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 2...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 02 Jun 2020, 08:45