Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Veprime qė duhen shmangur para se tė bini nė shtrat...

  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Veprime qė duhen shmangur para se tė bini nė shtrat... Empty Veprime qė duhen shmangur para se tė bini nė shtrat...

  Mesazh nga Scarface prej Wed 11 Jun 2008, 23:35

  Thelbi pėr tė pasur njė seks tė mrekullueshėm mund tė jenė idetė e secilit prej partnerėve. Mėnyra e mirė pėr “t’i dhėnė jetė” aktivitetit tuaj seksual ėshtė tė vini nė zbatim idetė tuaja dhe tė eksperimentoni sa mė shumė. Gjėrat e reja janė gjithmonė tė pėlqyera. Sipas studiuesve, ka disa mėnyra tė cilat mund tė ndikojnė pozitivisht kontaktin seksual dhe kėshillat qė ata japin janė:

  1- Njė darkė e ndriēuar nga drita e qirinjve ėshtė fillimi ideal i njė mbrėmjeje romantike. Por, nėse doni qė fundi i saj tė jetė marrėdhėnia seksuale, atėherė ėshtė mė mirė qė ta evitoni atė. Sipas studiuesve, “ushqimi ėshtė “vrasėsi” i seksit, sepse ul metabolizmin, shpėrndan energjitė dhe i ēon partnerėt nė njė gjendje pėrgjumėsie. Nėse njė mashkull dhe njė femėr dėshiron tė kėnaqė tjetrin nė shtrat, atėherė duhet tė jetė shumė i kthjellėt dhe i fuqishėm, tė dy partnerėt duhet tė jenė tė gatshėm pėr t’i falur njėri-tjetrit ēdo lloj kėnaqėsie.

  2- Seksi duhet tė jetė “njė rrugė e drejtė”, fundi i sė cilės ėshtė orgazma. Nė jetėn reale seksi ėshtė shumė i rrallė nė njė formė tė tillė, pasi ne fillojmė duke hequr veshjet tona dhe shqetėsohemi se si dukemi, por tė gjitha kėto shqetėsime mund tė ndėrpresin eksitimin tonė.

  3- Maturia mund tė nėnkuptojė shumė vlera, por asnjėra prej tyre nuk ndikon pozitivisht seksin.

  4- Nėse dėshironi tė keni njė jetė seksuale tė kėnaqshme, duhet tė lini mėnjanė turpin dhe sjelljen e mirė. Mėnyra mė e mirė pėr t’i dhėnė jetė seksit tuaj ėshtė “tė tregoheni tė pacipė” dhe tė bėni pa mėdyshje ēdo veprim qė u kėrkon parteri ose partnerja.

  5- Seksi i mirė nėnkupton se jeni edhe njė e dashur e mirė
  dhe qė bėni tė ndjehet mirė edhe personin qė keni nė krah. Seksi i kėnaqshėm nėnkupton tė lėsh mėnjanė veten, tė harroni idetė tuaja pėr maskilizmin dhe feminizmin, dėshirėn pėr tė pasur njė pamje tė jashtme perfekte dhe mbi tė gjitha tė pėrpiqeni tė bėheni njėsh me parterin. Nėse partneri ndjen se edhe ju jetoni tė njėjtin emocion apo eksitim me tė, atėherė dashuria dhe epshi i saj do tė shtohet.

  6- Femrat e duan intimitetin mė shumė se sa meshkujt. Ky mit lėndon tė dyja gjinitė, si femrat dhe meshkujt. Kjo ide ēnderon dėshirat e sinqerta qė ndjejnė meshkujt, lidhjen qė duan tė krijojnė dhe i bėn ata tė ndihen me konfuzė dhe tė izoluar. Ky mit i forcon meshkujt tė kenė mė shumė pėrgjegjėsi pėr njė lidhje tė mirė me femrat.

  7- Gjithmonė meshkujt dėshirojnė vetėm seks. Ky mit nuk ėshtė aspak i vėrtetė. Sipas psikologėve, meshkujt kanė pothuajse tė njėjtat dėshira si edhe femrat, e duan dashurinė dhe romantizmin po aq sa ato, por formimi i tyre fizik bėn qė ata tė kenė njė dėshirė mė tė madhe pėr seks se sa ajo ēfarė paraqitet tek gjinia tjetėr. Njė mashkull duhet tė pėrjetojė mė pak ankth, tė jetė mė pak i shqetėsuar pėr performancėn e tij seksuale dhe tė jetė i qetė nė dhomėn e gjumit, nė mėnyrė qė tė shijojė mė shumė dashurinė dhe seksin.

  8- Vėshtirėsitė e ereksionit janė problemi mė i keq qė lidhet me aktivitetin seksual. Vėshtirėsitė me ereksionin dhe derdhja e shpejtė janė shqetėsimet mė tė shpeshta, por qė ndikojnė mė shumė njė marrėdhėnie.

  9- Seksi merr fund me divorcin. Mė shumė se 20 pėr qind e ēifteve qė ndahen kanė njė jetė seksuale aspak tė kėnaqshme. Madje ēiftet me kėtė lloj problemi nuk mendojnė pėr asnjė arsye tė pajtohen me ish-bashkėshortin apo tė martohen sėrish.

  10- Njė mashkull nuk tėrhiqet vetėm nga njė femėr e zhveshur edhe pjesa mė e madhe e njerėzve e besojnė kėtė. Ata duan tė kenė nė krah jo vetėm njė femėr tė bukur dhe tė zhveshur, por njė femėr qė t’i bėjė tė ndihen mirė dhe tė ndihen tė tėrhequr prej saj, edhe pse lidhja qė kanė krijuar nuk mendohet tė jetė e gjatė.


  ________________________________
  Veprime qė duhen shmangur para se tė bini nė shtrat... Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Veprime qė duhen shmangur para se tė bini nė shtrat... Empty Re: Veprime qė duhen shmangur para se tė bini nė shtrat...

  Mesazh nga Scarface prej Wed 11 Jun 2008, 23:36

  Ndihma qė tė jep vetėvlerėsimi:

  Tė kesh njė jetė seksuale tė kėnaqshme do tė thotė sė pari tė dish tė vlerėsosh veten. Nėse njė femėr nuk vlerėson tiparet, trupin apo aftėsitė e veta, atėherė ėshtė absurde tė presė qė ta vlerėsojė dikush tjetėr dhe, nė kėtė rast, partneri i saj. Nėse arsyeja qė partnerėt vuajnė lidhjen e tyre pėr shkak tė mungesės sė vlerėsimit, atėherė ka njė rrugė pėrmes sė cilės mund tė ndihmojnė marrėdhėnien e tyre. Njė mėnyrė pėr tė pėrmirėsuar vetėvlerėsimin kėrkon tė rigjykoni nivelin e vlerėsimit tuaj dhe tė krijoni njė plan pėr tė arritur qėllimet qė i keni vėnė vetes. Edhe pse mund tė jetė e vėshtirė tė jeni tė ndershėm dhe tė mos kritikoni veten, ėshtė njė zgjidhje shumė e mirė tė filloni tė vini njė listė rreth tė gjitha gjėrave qė bėni dhe nuk bėni, dhe tė shihni se ēfarė nuk shkon nė karakterin tuaj. Kjo mund tė jetė pak e rrezikshme sepse shumė prej njerėzve, nė kėtė kulturė “vetėshėruese”, e kanė tė vėshtirė tė flasin pėr veten e tyre.


  ________________________________
  Veprime qė duhen shmangur para se tė bini nė shtrat... Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Veprime qė duhen shmangur para se tė bini nė shtrat... Empty Re: Veprime qė duhen shmangur para se tė bini nė shtrat...

  Mesazh nga Scarface prej Wed 11 Jun 2008, 23:36

  Analizo ēdo gjė pozitive dhe negative:

  Duke folur pėr veten e kupton se ku “ēalon” vetja jote dhe pėrpiqesh tė korrigjosh gabimet, duke sjellė kėshtu besimin nė vetvete, njė faktor i cili ndikon shumė jetėn seksuale. Njė mėnyrė tjetėr ėshtė tė analizoni tė gjitha gjėrat negative dhe t’i vini ato nė pah. Njerėzit krijojnė shumė shpresa pėr veten e tyre, duke u bazuar nė perceptimin dhe se si mendojnė tė tjerėt, por duhet thėnė e vėrteta, pasi perceptimi i individit mund tė jetė ndonjėherė krejt jashtė realitetit. Disa nga shembujt qė tregojnė se ēfarė nuk pėlqejnė njerėzit tek vetja e tyre janė: Unė nuk jam shumė tėrheqėse, gjoksi im ėshtė shumė i vogėl, nuk kam muskuj tė mėdhenj, etj. Nė kėtė listė shembujsh, ku patjetėr qė nė njė rast apo nė njė tjetėr bėn pjesė ēdo individ, ka shumė pika tė cilat mund tė ndryshohen. Nėse fokusoheni nė gjėra tė cilat jeni tė paaftė t’i ndryshoni, do t’i pėrkeqėsoni edhe mė shumė gjėrat, ndaj t’i keni vetė gjėrat nėn kontroll.


  ________________________________
  Veprime qė duhen shmangur para se tė bini nė shtrat... Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Veprime qė duhen shmangur para se tė bini nė shtrat... Empty Re: Veprime qė duhen shmangur para se tė bini nė shtrat...

  Mesazh nga Scarface prej Wed 11 Jun 2008, 23:37

  Besimi nė vetvete “imponon” edhe joshjen:

  Tė dini tė luani mė pak ambiguitet: Tė afrohesh dhe tė tėrhiqesh, tė marrėsh iniciativėn dhe pastaj tė tė joshin. Meshkujve u pėlqen tė injorohen dhe tė dėshirohen njėkohėsisht. Rezultati: Tė jesh e natyrshme dhe tė bėsh lėvizje tė paramenduara, qė kur t’i thjesht tė ngresh qerpikėt atij t’i duket sikur po zhvishesh. Sigurisht qė nuk mund tė ndryshoni nė mėnyrė natyrale gjoksin apo shpatullat tuaja, por nėse zgjidhni veshjen e duhur, paraqitja juaj e jashtme do tė pėrmirėsohet dhe bashkė me tė edhe vlerėsimi pėr veten. Nėse keni besim tek vetja, atėherė do tė keni besim nė ēdo gjė qė do tė bėni dhe nė aktin tuaj seksual do tė ndjeheni nė formė dhe tė sigurt qė po i dhuroni parterit kėnaqėsinė qė do tė dėshironte. Tė kesh vetėkontroll do tė thotė tė jesh e aftė tė komunikosh emocionet, ndjenjat dhe, nė fund tė transmetosh erotizėm nė ēdo gjest, nė ēdo shikim, nė ēdo fjalė.


  ________________________________
  Veprime qė duhen shmangur para se tė bini nė shtrat... Scarfa10

  Sponsored content

  Veprime qė duhen shmangur para se tė bini nė shtrat... Empty Re: Veprime qė duhen shmangur para se tė bini nė shtrat...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Wed 15 Jul 2020, 06:28