Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  5 Menyrat qe te mos shikoje asnje femer tjeter.

  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  5 Menyrat qe te mos shikoje asnje femer tjeter. Empty 5 Menyrat qe te mos shikoje asnje femer tjeter.

  Mesazh nga Daniela prej Tue 13 May 2008, 05:17

  Sfida mė e madhe e tė gjitha kohėve: pasi qė, nė nė fund, e keni bėrė pėr vete, ėshtė se si ta mbani vetėm pėr vete? Lidhja e juaj do tė jetė e qėndrueshme, madje edhe pa telashe, nė qoftė se nga partneri nuk pritni shumė, por dhe nuk kėrkoni shumė. Ia bėni me dije se keni jetėn tuaj, punėn tuaj, miqtė tuaj, se nuk dėshironi tė vareni nga ai. Disa femra kur, mė nė fund, e gjejnė te dashurin pėr tė cilin ėndėrrojnė, bėjnė ēdo gjė qė ai tė bėhet i varuri i saj. Duke shfrytėzuar kombinimin e pėrsosur tė vetėbesimit, shkathtėsitė nė dashuri dhe nė humor, ato pėr asnjė ēast nuk lejojnė qė dashnori i tyre tė mendojė pėr ndonjė tjetėr. Dhe e dinė mirė se si tė veprojnė nė secilėn fazė tė lidhjes.

  Nė ē'mėnyrė femrat i bėjnė te dashurit pėr vete?

  Pothuajse tė gjithė e njohim ndonjė femėr tė tillė - misterioze, pas sė cilės meshkujve rėndom u ndalet fryma. Disa femra dinė se si tė lozin lojėn e pėrsosur dhe nė fund shumė lehtė, pothuajse pa kurrfarė djallėzie, e bėjnė atė qė tė dorezohet.

  1.
  Paralizojeni me shikim. Ėshtė me rėndėsi se ēfarė qėndrimi mban dhe sa ėshtė seksi. Pra, si ta bėsh mashkullin qė sa ēel e mbyll sytė tė mbetet gojėhapur dhe me shikimin tė drejtuar nga ti, edhe pse nuk ke bel tė hollė dhe minifund "turbo"? "Patjetėr duhet ta pushtoni me qėndrimin tuaj pa asnjė fjalė tė vetme", konstaton Martin Lloyd-Elliot, autor i librit "Fshehtėsia seksuale e tė folurit tė trupit". "Mėnyra se si ecni mė sė shumti zbulon se kush jeni dhe ēfarė pėrshtypjeje dėshironi tė leni te mashkulli.

  Kopjojeni, nė tėrėsi kopjojeni. Kur hyni nė lokal, mendoni pėr veten si pėr partnerin i cili vėrsulet pas gjahut. Sa herė qė hyni nė ndonjė kafene, apo nė ndonjė disko, mendoni pėr atė se si je gracioze dhe e pakundėrshtueshme. Nė qoftė se bie muzika, ecni nė ritmin e saj dhe do tė vėreni se meshkujt me admirim kthejnė shikimin nga ju. Kur tė gjeni njė vend tė pėrshtatshėm ku do tė mund tė qėndronit, drejtojeni shikimin pėrreth nė njė mėnyrė tė painteresuar. "Kapeni" shikimin e tij, buzėqeshini pa imponim. Pastaj kthejeni shikimin nė anėn tjetėr, pas ca ēastesh sėrish, pas rreth njė minute, kthejeni shikimin nga ai me njė buzėqeshje enigmatike. Tashmė "ju ka rėnė nė rrjetė" dhe keni filluar tė bisedoni. Provoni qė t'i afroheni edhe mė shumė, duke filluar befasisht tė kėrkoni diē nėpėr ēantėn tuaj. Kur tė pėrkuleni, shikimi tij do tė bie nė ndonjė pikė tuajėn sensuale - nė qafė, bel, flokė...
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  5 Menyrat qe te mos shikoje asnje femer tjeter. Empty Re: 5 Menyrat qe te mos shikoje asnje femer tjeter.

  Mesazh nga Daniela prej Tue 13 May 2008, 05:17

  2.
  Bėni ēdo gjė qė bėn edhe ai. Natyrisht, ka qenė joshje ēasti kur keni bėrė flirt, madje edhe kur keni dalė me tė mbrėmjen e parė. Mirėpo, ēfarė duhet bėrė pastaj? Dita D po afrohet, ndėrsa ju mendoni se dėshira e ndėrsjellė pėr tė qenė bashkė edhe mė ėshtė e papėrmbajtshme.
  Pra, ē'duhet bėrė ju? Bėni lėvizje sikur tė jeni para pasqyrės. Kur ai pėrkulet nga ju, pėrkuluni edhe ju. Kur ai pi pijen e vet, edhe ju pijeni njė hurpė pijeje tėnde. Nė qoftė se i kopjoni me besnikėri lėvizjet e tij, shumė shpejt do tė filloni tė merrni frymė me tė njėjtin ritėm dhe me siguri do tė gjendeni nė tė njėjtin shtrat.
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  5 Menyrat qe te mos shikoje asnje femer tjeter. Empty Re: 5 Menyrat qe te mos shikoje asnje femer tjeter.

  Mesazh nga Daniela prej Tue 13 May 2008, 05:18

  3.
  Bėhuni e durueshme dhe herė-herė lavdėrojeni. Disa takime nė fillim kanė qenė tė paharrueshme. Tashti ėshtė koha qė tė hapni njė faqe tė re dhe shumė delikate tė lidhjes suaj.
  Nė qoftė se nė fillim tė lidhjes suaj nuk e maltretoni atė dhe nuk e ngufatni me kėrkesa tė llojllojshme, ėshtė shumė e sigurt qė ai do t'ju thėrrasė i pari.
  Kurrė mos e nėnēmoni egon e mashkullit. Edhe diē: kohė pas kohe ia jepni nga ndonjė kompliment. Pastaj, mos u frikėsoni qė t'i tregoni se ēfarė jeni nė tė vėrtetė. Ē'ėshtė e vėrteta, vetėm tė marrėt nė ditėt e para tė lidhjes nuk frikėsohen se a do t'i pėlqejnė atij anėt e errėta tė personalitetit tuaj tė cilat ka filluar t'i zbulojė. Andaj, mos fsheh vesin tuaj, qėndrimet tuaja dhe disponimin tuaj tė paparashikueshėm, sado qė frikėsoheni se me kėtė do tė ftohni epshin e tij fillestar.
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  5 Menyrat qe te mos shikoje asnje femer tjeter. Empty Re: 5 Menyrat qe te mos shikoje asnje femer tjeter.

  Mesazh nga Daniela prej Tue 13 May 2008, 05:18

  4.
  Lidheni pėr vete - edhe pas seksit. Mė nė fund kontakti seksual ka ndodhur. Pėr fat tė keq, shpesh herė seksi ėshtė njė moment kthese, pas tė cilit shumė ēifte tė reja pėrgjithmonė ndahen. Mirėpo, ekzistojnė disa veprime qė duhet bėrė pas aktit seksual, tė cilat dashnorit tuaj do t'i tregojnė se ka bėrė gjėnė mė tė mirė me personin e vėrtetė. Menjėherė pas seksit mos kėrkoni qė t'ju thotė se ju dashuron. Ia bėn me dije se seksin nuk e shikon si njė garanci pėr lidhje tė qėndrueshme, pa marrė parasysh se a mendon ashtu apo jo. Ėshtė koha qė ai tė fillojė tė ndjehet i sigurt dhe mirė me ju. Kėnaqeni egon e tij duke i thėnė se me tė ėshtė kėnaqur nė shtrat. Mėnyra tjetėr qė tė theni akullin pas seksit - hani sė bashku. Apo, nė qoftė se nuk ju pėlqen kjo, shmanguni ushqimit dhe me shpejtėsi marshoni drejt dushit. Derisa tė shkoni nė banjė, me delikatesė i pėshpėritni nė vesh se si dėshironi edhe pak tė kėnaqeni me trupin e tij. Bėjeni njė dush sė bashku dhe i thuani se tė pėlqen atė qė sheh tek ai.
  Ku ekziston kurthi? Disa femra menjėherė pas seksit mendojnė se kontakti i parė seksual ėshtė edhe vendosje e lidhjes. Vetėm pse keni fjetur bashkė, nuk do tė thotė se gjėja e parė e vėrtetė tė cilėn mund ta pritni nga ai do tė jetė qė tė vrapojė deri nė dyqan pėr "zig-zakun" tuaj.
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  5 Menyrat qe te mos shikoje asnje femer tjeter. Empty Re: 5 Menyrat qe te mos shikoje asnje femer tjeter.

  Mesazh nga Daniela prej Tue 13 May 2008, 05:19

  5.
  Ngrohjani shputat e ftohta tė dashurit tėnd. Kėshtu rėndom ndodh midis muajit tė tretė dhe tė gjashtė tė lidhjes. Marrėdhėniet tė cilat janė zhvilluar deri njė pėrsosmėri tė plotė kanė arritur nė njė pikė kthese. Meshkujt nuk dinė se si tė ballafaqohen me lidhjen e cila bėhet gjithnjė e mė "serioze" dhe me mundėsinė qė, duke pasur parasysh se i keni zbuluar disa dobėsi tė tij, bėhet i lėndueshėm. Ēelėsi se si ta mbani lidhjen tė shėndoshė: Mos pritni shumė dhe mos kėrkoni shumė nga partneri juaj. I tregoni se e keni jetėn tuaj, punėn, miqtė tuaj se nė asnjė mėnyrė nuk varen nga ai. Hidhuni nė punė. Thirrni shoqet tė cilat nuk i keni para me muaj tė tėrė. Nė tėrėsi pėrkushtojuni vetes, ndėrkaq gjėja tjetėr e cila mund t'ju ndodhė ėshtė ajo qė pikėrisht t'ju thėrrasė dhe tė tė kėrkojė qė tė kaloni mė shumė kohė bashkėrisht. Nė qoftė se ju frustron dyshimi i tij, propozoni qė njė kohė tė mos takoheni. Lejoni qė edhe ai tė shihet me shokėt e tij, lejoni qė tė takohet me vajza tė tjera. Pas njė kohe, nė qoftė se lidhja juaj vėrtet ka qenė e vlefshme, do ta ndjejė mungesėn tuaj mė shumė se ēdo gjė tjetėr nė botė.

  Sponsored content

  5 Menyrat qe te mos shikoje asnje femer tjeter. Empty Re: 5 Menyrat qe te mos shikoje asnje femer tjeter.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 16 Jul 2020, 00:02