Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Si ta njohesh armikun e jetes!?

  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  jetes - Si ta njohesh armikun e jetes!? Empty Si ta njohesh armikun e jetes!?

  Mesazh nga Odeta Thu 10 Apr 2008, 09:58

  Si ta njohesh armikun e jetes!?


  Mund te duket e rrezikshme, por ty te duhet nje i tille qe te ben te ecesh perpara, te evolosh,
  te behesh i forte. Armiku intim ekziston. Te duhen vetem disa menyra per ta zbuluar.

  A eshtė e pamundur t'ju pėlqejmė tė gjithė atyre qė na rrethojnė, femra apo meshkuj qofshin.
  A eshtė e pamundur qė tė jemi pėrherė simpatikė nė sytė e tė tjerėve. E vėrtetė ėshtė se
  mundohemi tė jemi tė kėndshėm me tė tjerėt dhe pėr kėtė shkak durojmė shpesh edhe pasojat.
  A eshtė e sigurt gjithashtu se mirėsjellja ndryshon shumė gjėra. Por a vlen qė tė sillemi pafundėsisht
  mirė pėr tė qenė nė rregull me tė tjerėt deri nė hipokrizi. Ka shumė qė sillen kėshtu.
  Mirėsia nė pamjen e tyre ndonjėherė fsheh njė stuhi tė tėrė qė nė njė moment krejt tė paparashikuar
  mund tė shpėrthejė. Kujdes nga ata paqėsorėt nė dukje! Edhe pse duken tė kėndshėm me tė gjithė,
  ata zotėrojnė agresivitet mė tė rrezikshėm se ata qė janė tė tillė. Nganjėherė ėshtė mė mirė tė keni
  armiq tė sinqertė sesa miq tė dobėt, aq mė keq hipokritė.
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  jetes - Si ta njohesh armikun e jetes!? Empty Re: Si ta njohesh armikun e jetes!?

  Mesazh nga Odeta Thu 10 Apr 2008, 09:59

  1. Nuhat mashtrimin:

  Pėr tė gjetur armikun e dėshiruar, duhet vazhdimisht t'i kėrkoni me ngulm tė drejtat tuaja.
  Nėse nuk rebeloheni atėherė gjithmonė do kenė njė dėshirė tė vazhdueshme pėr t'u mashtruar.
  Vetėm nė momentin kur tė tregoni nė mėnyrėn tuaj forcėn e personalitetit, atėherė do tė pėrpiqen t'ju kuptojnė se kush jeni nė tė vėrtetė.
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  jetes - Si ta njohesh armikun e jetes!? Empty Re: Si ta njohesh armikun e jetes!?

  Mesazh nga Odeta Thu 10 Apr 2008, 10:02

  2. Tregohuni agresivė me ata qė e meritojnė:

  Kundėrshtarėt janė tė domosdoshėm, ata duhet tė ekzistojnė qė tė ecėsh pėrpara.
  Por nėse je i nevrikosur me dikė, gjeje atė pėr t'i shprehur anėn tėnde tė egėr.
  Asnjėherė mos i shkarko nervat me personat e familjes, sepse do mbetesh gjithnjė inferior nė sytė e atyre qė ushtrojnė trysni mbi ty.
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  jetes - Si ta njohesh armikun e jetes!? Empty Re: Si ta njohesh armikun e jetes!?

  Mesazh nga Odeta Thu 10 Apr 2008, 10:03

  3. Vendosni kufijtė tuaj:

  Nėse pranoni se keni armiq, tregoni se keni vlera dhe parime.
  Ai qė ėshtė i guximshėm tė ketė armiq tėrheq vėmendjen e tė tjerėve dhe respektohet mė shumė.
  Kėshtu ju nuk do tė jeni njė derė e hapur pėr tė gjithė sa herė qė kanė nevojė por do tė mendohen
  me dhjetėra herė para se t'ju telefonojnė. Rezultati: Do sillen me mė shumė respekt!
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  jetes - Si ta njohesh armikun e jetes!? Empty Re: Si ta njohesh armikun e jetes!?

  Mesazh nga Odeta Thu 10 Apr 2008, 10:04

  4. Shmangni impulsivitetin:

  Njė armik i vėrtetė vlen mė shumė se njė mik i dobėt.
  Thuajeni gjithnjė atė qė mendoni dhe shprehni gjithmonė tė vėrtetėn sipas jush.
  Kujdes nga shpėrthimi i papritur i dufit dhe inatit. Nėse me dikė silleni gjithnjė kėndshėm edhe
  pse nuk mendoni ashtu realisht, kjo ka rrezik t'ju tjetėrsojė personalitetin tuaj.
  Kjo ju bėn qė tė shpėrtheni nė momentin e gabuar, dhe kur ndodh kjo asgjė tjetėr s'mund tė pėrmirėsohet.
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  jetes - Si ta njohesh armikun e jetes!? Empty Re: Si ta njohesh armikun e jetes!?

  Mesazh nga Odeta Thu 10 Apr 2008, 10:05

  5. Mos dhuroni kohėn tuaj:

  Miqtė e pavėrtetė tė rrėmbejnė kohėn.
  Kjo ėshtė njė arsye mė shumė qė prej tyre tė krijoni armiq. Pas kėsaj ata nuk do t'ju lodhin mė
  problemet e tyre sipėrfaqėsore qė juve nuk ju interesojnė. Sa mė pak kohė qė kaloni me ata, aq mė
  shumė kohė do tė keni pėr veten tuaj dhe pėr atė qė vėrtet dėshironi tė kujdeseni.
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  jetes - Si ta njohesh armikun e jetes!? Empty Re: Si ta njohesh armikun e jetes!?

  Mesazh nga Odeta Thu 10 Apr 2008, 10:06

  6. Njė armik tė mėson si tė pėrmirėsohesh:

  Njerėzit e menēur mėsojnė shumė nga armiqtė.
  Vėreni me kujdes armiqtė tuaj. Ata janė tė parėt qė i vėrejnė gabimet tuaja, kėshtu qė ju do tė jeni
  nė gjendje qė nė kohė t'i korigjoni ato gabime dhe ta kurseni veten nga kritikat e panevojshme. Nga ana tjetėr,
  armiqtė tuaj zakonisht janė tė parėt qė e mėsojnė se ēka mund t'ju dėmtojė juve.
  Nėse kėsaj i kushtoni vėmendje, do tė mund t'i shmangeni disa situatave tė pakėndshme, apo sė paku t'i zbusni ato.
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  jetes - Si ta njohesh armikun e jetes!? Empty Re: Si ta njohesh armikun e jetes!?

  Mesazh nga Odeta Thu 10 Apr 2008, 10:06

  7. Jeni gjithnjė nė formė:

  Tė kesh armiq, ėshtė gjė e mirė pėr tė mbetur nė kondicion fizik dhe shpirtėror.
  Armiqtė ju kushtėzojnė tė jeni dinamik, lucid, tė keni reflekse tė mira, tė keni kujdes se si flisni dhe ēfarė bėni.
  Kėshtu fitoni mė shumė vetėbesim. Fitorja ndaj armikut, sado e vogėl qoftė, ėshtė e mirėpritur pėr besimin tek vetja.
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  jetes - Si ta njohesh armikun e jetes!? Empty Re: Si ta njohesh armikun e jetes!?

  Mesazh nga Odeta Thu 10 Apr 2008, 10:07

  8. Dashuroni me sinqeritet

  Nėse do tė keni vetėm miq tė vertetė ndonjėherė, mė shumė do t'i duani ata. Kur tė keni armiq,
  miqėsitė e vėrteta do tė jenė mė tė vlefshme pėr ju. Sė paku do tė dini se, kur jeni nė telashe ku mund tė mbėshteteni.
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  jetes - Si ta njohesh armikun e jetes!? Empty Re: Si ta njohesh armikun e jetes!?

  Mesazh nga Odeta Thu 10 Apr 2008, 10:08

  9. Armiqtė na bėjnė reklamė:

  Armiqtė shpesh na bėjnė reklamė tė mrekullueshme.
  Duke folur keq ata ndoshta shtrembėrojnė njė tė vėrtetė, por pa vetėdije nė tė njėjtėn kohė
  tėrheqin vėmendjen ndaj nesh. A eshtė nė natyrėn e njeriut , qė mė tepėr vėmendje i kushton
  eshte keqesia se eshte miresia! Njė kėshillė!
  Flisni mirė pėr miqtė dhe heshtni pėr armiqtė, qė tė mos u bėni kėshtu shėrbim falas.

  Sponsored content


  jetes - Si ta njohesh armikun e jetes!? Empty Re: Si ta njohesh armikun e jetes!?

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun 04 Dec 2022, 05:55