Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:32

  raita albania shkruajti:shume te bukura

  Faleminderit shume Raita.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:32

  Bukuroshja shkruajti:Urimet dhe komplimentet e mia per poezit e tua te bukura.

  Suksese te metejshme ne vazhdim.

  Faleminderit Bukuroshe edhe prej teje.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:33

  shaban cakolli shkruajti:shkruar dhe nxjerrur nga brendia e shpirtit

  Faleminderit i nderuar Shaban edhe prej teje.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:35

  Vajze_me_Pretendime shkruajti:Poezi vertet te shkruara me plot ndjenja dhe te nxjera nga thellesit e shpirtit, sikurse e tha edhe postuesi me siper.
  Komplimente Saimir dhe suksese te metejshme ne vashdim.

  Faleminderit dhe me behet shume qejfi qe ju kane pelqyer te miat vargje dhe per me
  shume ju falenderoj per kohen e vene ne dispozicion per ti lexuar keto vargje poezishe.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:37

  Asaj...

  Asaj t'mi thoni qe vdiqa duke u perveluar nga malli.
  Me lote ne sy qe etjen e buzeve s'ma shuajten dot.
  Mes enderash e kujtimesh te shumta per se gjalli.
  Qe edhe atje ne varr, s'do mundem ti harroj dot.

  Asaj t'mi thoni qe lotet e syve m'u shteruan.
  Sebashku me ditet e kesaj jete, te marre.
  Por mallin qe per ty e pata, aspak nuk m'a shuan.
  Shpresoj qe tashme t'ma shuaj, dheu i zi mbi varr.

  Asaj t'mi thoni qe vdiqa duke e pritur gjer ne vdekje.
  Se edhe fjala e fundit qe peshperita, ishte i saji emer.
  Mos te mbaj zi per mua, sepse une andej do t'a pres.
  Ashtu sikurse edhe e prita derisa me ndaloi kjo zemer.

  © Saimiri ... Mars - 2011


  ________________________________
  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Pictur10
  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Armanda prej Sat 26 Nov 2011, 02:56

  Saimiri shkruajti:Asaj...

  Asaj t'mi thoni qe vdiqa duke u perveluar nga malli.
  Me lote ne sy qe etjen e buzeve s'ma shuajten dot.
  Mes enderash e kujtimesh te shumta per se gjalli.
  Qe edhe atje ne varr, s'do mundem ti harroj dot.

  Asaj t'mi thoni qe lotet e syve m'u shteruan.
  Sebashku me ditet e kesaj jete, te marre.
  Por mallin qe per ty e pata, aspak nuk m'a shuan.
  Shpresoj qe tashme t'ma shuaj, dheu i zi mbi varr.

  Asaj t'mi thoni qe vdiqa duke e pritur gjer ne vdekje.
  Se edhe fjala e fundit qe peshperita, ishte i saji emer.
  Mos te mbaj zi per mua, sepse une andej do t'a pres.
  Ashtu sikurse edhe e prita derisa me ndaloi kjo zemer.

  © Saimiri ... Mars - 2011


  Mjaft e bukur si poezi dhe si thurje, por njekohesisht edhe mjaft prekese ne shpirt.
  Uroj qe te mos jete ndonje e tille per ty Saimir, se ciles duhet tja themi keto fjale prekese. Hahahahaha
  Urime dhe vec suksese i nderuar, pasi vertet shruani vargje mbushur plot ndjenje dhe pasion.
  Horrja
  Horrja
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 41
  Mosha : 28
  Pikėt : 123
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 20/10/2012

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Horrja prej Sat 20 Oct 2012, 00:44

  Do te harroj se ke ekzistuar

  do te harroj qe per ty kam jetuar.

  Do te harroj sepse vuajtje me fale ti,

  do te harroj se per mua ishe e vetmja dashuri.

  Do te le te lire jetosh

  si te duash,me mua nuk do te luash.

  Do te fshij c'do kujtim nga ti

  do ta heq ta largoj nga vetja kete merzeti.

  Por,te kerkoj 1gje asnjehere te mos me kerkosh,

  mundohu qe me gjith forca te dashurosh.

  Asnjehere ne jeten tende nuk me vleresove,

  c'do qelize te trupit ma helmove.

  Shko te lutem koken mos e kthe pas,

  edhe pse zemra po me plas

  Veshtire do ta kem te te harroj,

  do te zhduk aromen tende e me per ty s'do te mendoj.
  Horrja
  Horrja
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 41
  Mosha : 28
  Pikėt : 123
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 20/10/2012

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Horrja prej Sat 20 Oct 2012, 00:44

  Isha vec e jotja por tani nuk jam me,

  u lodha nga genjeshtrat e tua e tash po te le.

  Jetova per ty por ishte e kot,

  gjithshka ty ta fala por ti me dhe vetem lot.

  Nuk isha MATERialiste e asgje nuk tre kerkova,

  dashuri tradhetare nuk meritova.

  Ndryshova per ty por ti nuk ndryshove,

  i njejti ke mbet e me lendove.

  Tani eshte vone e sdu me te pa,

  per genjeshtrat e tua me falje nuk ka.

  Ti ndoshta me doje por ishe egoist,

  pasi lendove nje zemer te brisht.

  Un nuk dua me te jetoj,

  spo te them te dua se veten do lendoj.

  Nese jketa eshte lufte un i kam kaluar te gjitha sfidat,

  e tani tehem se paqen e meritoj pasi shum e prita.
  Horrja
  Horrja
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 41
  Mosha : 28
  Pikėt : 123
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 20/10/2012

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Horrja prej Sat 20 Oct 2012, 00:45

  Nuk mė erdhe kur tu luta

  Dhe krejt shpresat I kėputa

  Mos u bėn tash si njė aktore

  ,,T’mi kthesh vitet qė mi more’’…

  3

  Nuk lejoj mė t’bėsh qtė duash

  E t’vazhdosh me mua t’luash

  Nuk ta fali pėr jetė e mot

  As unė e as I madhi zot…

  4

  Mė vjen keq qė mbete pa shpresė

  Se u pendove me vonesė,

  E di qė kėtė as ti se prite

  Por kujto se kaluan shum vite…

  5

  Edhe pse sta fali tradhtin, me zemėr tė uroj

  Njė jetė tė lumtur pėr ty e dėshiroj

  Edhe pse mė ike pa lamtumirė…

  Tė pėrcjelltė fati sikur ke dėshirė…
  Horrja
  Horrja
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 41
  Mosha : 28
  Pikėt : 123
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 20/10/2012

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Horrja prej Sat 20 Oct 2012, 00:46

  Mendove se jeta eshte fat

  apo se luajte me ndjenjat e mia,

  ti nuk e din se c'eshte dashuria.

  Mos valle gabova qe te thash;-Te dua,ty

  apo se me rrjedhin lot nga keta sy.

  Isha vetem e jotja por tani nuk jam me

  u lodha nga genjeshtrat e tash po te le.

  Jetova per ty,ishte e kot,

  gjithshka ty ta fala por ishte e kote.

  Nuk isha materialiste e asgje nuk te kerkova,

  dashuri tradhetare un nuk meritova.

  Ndryshova per ty,por ti nuk ndryshove

  i njejti ke mbet e prape me lendove.

  Tani eshte shume vone e me s'du me te pa,

  per genjeshtrat e tua jo me falje s'ka.

  Ti ndoshta me doje,por je egoist

  nuk dite kurre te me ofroje nje ledhatim te brisht.

  Jo me nuk do te vuaj se duhet te jetoj,

  s'po te them te dua se veten do te lendoj.

  Nese jeta eshte lufte,une i kam kaluar te gjitha sfidate tani them se e meritoj paqen se shume e prita.
  Horrja
  Horrja
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 41
  Mosha : 28
  Pikėt : 123
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 20/10/2012

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Horrja prej Sat 20 Oct 2012, 00:47

  MOS E MOHO SE EDHE PSE ME AT FSHATAREN ENDE MENDO PER MU


  e mora penen e mora mundimin

  i fshiva lotet e largova trishtimin

  besoj se e mban mend diten kur te takova ty

  e mban mend diten si ike edhe mle me lot ne sy

  smund tju besoja syve kur mikja ime me e mir

  po ma bente jeten e veshtire

  me tradhtoi me djalin qe doja

  me tradhtoi me djalin qe jeten pa te se imagjinoja

  e mallkoj korrikun e mallkuar

  e mallkuar diten kur ti ishe droguar

  bere gabimin e jetes tende ti shum ke gabuar

  mos mgenje mu sikur me ate je dashuruar

  vet ke then kur puth ate buzen tende imagjinoj

  kur prek ate mduket sikur me ty qenrdroj

  ke gabuar edhe po paguan per gabimet e tua

  e mallkoj veten qe te thash dikur te dua
  Horrja
  Horrja
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 41
  Mosha : 28
  Pikėt : 123
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 20/10/2012

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Horrja prej Sat 20 Oct 2012, 00:49

  Ne syt e tu shoih dy pika lot,

  u nisa te ti fshija por nuk munda dot.

  Doja te te thoja te lutem ti mos qaj,

  te te thoja qe per ndarjen ton ti ske asnje faj.

  Doja te vija tek ti,

  te te puthja pa mbarim e te te jepja ngrohtesi.

  Por,nuk munda dot se e pash se tjreter vajz tek ty po qendronte,

  e pash se ajo lotet po ti ndalonte.

  E un ika pa te penguar,

  si edhe fat ne dashuri duke te te uruar.
  Horrja
  Horrja
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 41
  Mosha : 28
  Pikėt : 123
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 20/10/2012

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Horrja prej Sat 20 Oct 2012, 00:49

  Nese dikush te thot te dua spo te thot aspak te verteten,

  se besoj se te do me shum se veten.

  Edhe nese krijon poezi per ty,

  te thot ashtu se ne realitet sdo me te pa me sy.

  Mos beso ne dicka abstrakte;ner nje iluzion,

  por besoi ne at cka zemra jote kerkon.

  Besoj vetes tende dhe perpara vazhdo,

  besoj dhe jeten e huaj mos e trazo.
  Horrja
  Horrja
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 41
  Mosha : 28
  Pikėt : 123
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 20/10/2012

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Horrja prej Sat 20 Oct 2012, 00:50

  Shoh rreth e rrotull
  U ndjeva e vetmuar
  Zemra e coptuar
  shpirti i lenduar
  Ne pelhuren e kohes e harruar
  Doja dike qe te me buzeqeshte
  Te me ledhatonte
  Por perreth vetem heshtje sundonte
  Pse hesht?
  Heshtja jote po me vret, po me merr shpirtin.
  Pse po me largon?
  Mos ndoshta po me harron
  Po se di ti se une jam si nje lule e blerte
  Dua diell qe te eci ne jete
  Nese ti me harronUne vyshkem,
  Shembem
  Dhe vdes
  E nga une asgje sdo mbese!
  Horrja
  Horrja
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 41
  Mosha : 28
  Pikėt : 123
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 20/10/2012

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Horrja prej Sat 20 Oct 2012, 00:51

  Tek syte fillon gjithcka,
  ne fillim vetem syte e njohin dashurine ,
  vetem ato e shohin
  dhe ja tregojne zemres,
  zemra e ndjen ate!

  Tek syte mbaron gjithcka..
  ata e kuptojne menjehere largimin
  jane ata te paret qe derdhin lumenj lotesh…
  pastaj i peshperisin zemres… “harroje”
  Horrja
  Horrja
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 41
  Mosha : 28
  Pikėt : 123
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 20/10/2012

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Horrja prej Sat 20 Oct 2012, 00:52

  Me trenin e fundit
  Po udhetoja ate nate
  Ne nje cep te vagonit
  Dallova dy sy te arte.
  Ato ishin te perlotur
  E shume te trishtuar
  Ne nje pike te
  vetme
  Rrinin te fiksuar.
  Qerpiket e saj te gjate
  Larte e poshte leviznin
  Me driten e tyre te
  zgjarrte
  Zemren fort ma trondosnin.Me erdhi keq per ato syDhe nuk durova dot
  U afrova dhe e
  pyeta
  Perse derdhin lote.
  Zerin tim kur e degjuan
  Lehte u ngriten larte
  Kur mua me
  veshtruan
  Ne shpirt m’u ndez nje flake
  Ishin syte e nje vajze
  Qe kerkonte pak meshire
  Nuk ma tha mefjale
  Por i lexova ne fytyre.
  Fytyren e kishte te ftohte
  E shume te pikelluar
  I mungonte nje engrohtengrohte
  Sadopak per ta ngushelluar.
  Qe doja ta ndihmoja
  Menjehere e kuptoi
  Ndihme kur i ofrova
  NjeZemra iu ngroh
  Fytyra si yll i ndricoi
  Dhe nga syte e shkruar
  Loti
  me nuk i pikoi.
  Pikat e fundit te loteve
  buzeqeshje me dhuroi
  Sadopak per ta ngushelluar.
  Qe doja ta ndihmoja
  Menjehere e kuptoi
  Ndihme kur i ofrova
  NjeZemra iu ngroh
  Fytyra si yll i ndricoi
  Dhe nga syte e shkruar
  Loti
  me nuk i pikoi.
  Pikat e fundit te loteve
  buzeqeshje me dhuroi

  Sponsored content

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 3 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 01 Oct 2020, 15:30