Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Enkelejda
  Enkelejda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 38
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : -------
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 29/06/2008
  Humor : Cekja

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Enkelejda prej Sun 29 Jun 2008, 12:38

  Pershendetje dhe urime per poezite tuaja te bukura Saimir.
  Nuk kam cfare te them asgje tjeter ne lidhje me to, pasi e thone vete poezite qe keni shkruar.

  Une vetem do te doja te te uroja suksese te pafundme ne kete drejtim te bukur qe paskeni nisur.

  Me respekt: Enkelejda.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga AlbGirl prej Mon 22 Sep 2008, 22:33

  Urime per keto poezi kaq te bukura kushtuar dashurise i nderuar Saimir.

  I lexova te gjitha poezite me larte dhe me pelqyen shume, per nga vete fakti se shpreheni shume thjeshte ne varg.

  Shpresoj qe te tjera poezi te ketilla te lexojme edhe ne vazhdim prej teje.

  Gjithe te mirat.
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga SyKaltra prej Sat 08 Nov 2008, 00:23

  Shume te bukura poezite me lart, Saimir.

  Ndaj vetem vazhdoni keshtu.


  ________________________________
  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Text_150
  Djal~Matjan
  Djal~Matjan
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Capricorn
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 39
  Pikėt : 296
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 28/03/2009

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Djal~Matjan prej Wed 19 Aug 2009, 22:55

  Saimiri shkruajti:
  SHPIRTI S'TĖ FAL!...


  Po tė them fjalėn e fundit,
  ndaj degjojė mirė!
  Ti mua mė tradhėtove,
  e unė po tė them lamumirė!

  Nuk jam mė ai qė isha,
  por njė tjetėr do tė jem!
  Ėndėrrat qė pėr ty i kisha,
  sot e tutje s'do t'i kem!

  Zemrėn ma helmove,
  dhe ike me njė tjetėr!
  Fjalėn qė mė dhe e harrove,
  dhe pėrbuze dashurinė e vjetėr!

  Ike shpejt prej meje,
  s'mė the as lamtumirė!
  Kokėn pas mė nuk e ktheve,
  paske qenė e pamėshirė!

  Mendove se do tė mė vrisje,
  me dashurinė tėnde tė egėr!
  Kur drita nė sy mė shndriste,
  ti mendove se isha i verbėr!

  Ndoshta ndjehesh e lumtur,
  kur pranė vetes ke njė tjetėr!
  Por gjithmonė do tė jesh e humbur,
  pa dashurinė e vjetėr!

  Kur tė mbetesh e vetmuar,
  shpirtin tim mos e kėrko!
  Tashmė ai ty tė ka harruar,
  e pėr njė tjetėr po mendonė!

  Shpejt do tė pendohesh,
  e do ta kuptosh qė ke gabuar!
  Me ē'do kusht do tė mundohesh,
  ta kthesh pas kohėn e shkuar!

  Por koha ėshtė diēka,
  qė vetėm pėrpara shkon!
  Kurrė mė pas nuk kthehet,
  dhe plagėt veē t'i shton!

  Edhe pėrse s'tė kam mė ty,
  akoma vazhdoj tė jetoj!
  Dashurinė qė mė rrėmbeve ti,
  dikush tjetėr e zėvendėsoi!

  Koha shpejt do tė kalojė,
  e ty do tė ta sjellė shpėrblimin!
  Si tradhėtare nė dashuri,
  do ta vuash ti dėnimin!

  Do tė vijė edhe dita,
  qė ti do tė lotoshė!
  Nga sytė kur tė tė shuhet drita,
  mua falje do tė mė kėrkoshė!

  Por kurrė s'ka pėr tė tė dhuruar,
  falje ty ky shpirti im!
  Ai pėrjetė tė ka mallkuar,
  sepse ti i vodhe dashurinė!

  Pa pushim do tė derdhėsh lotė,
  e s'do tė gjesh aspak qetėsi!
  Sa herė qė do tė kujtosh,
  mua dhe tė timen dashuri!!!...

  Londėr; Nėndor - 2003

  te gjitha ishin te bukura, por mua personalishte me pelqeu kjo qe kam cituar.
  urime, urime...


  ________________________________
  Matjan u linda dhe Matjan do te vdes
  oarian
  oarian
  Gurabardhs
  Gurabardhs

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 10
  Mosha : 39
  Vendndodhja : london
  Profesioni : shume profesione asnji dipllome
  Pikėt : 5
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 23/08/2008
  Humor : humoristat shkodran

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga oarian prej Thu 20 Aug 2009, 01:48

  PRA ME BOJE DHE ME LOTE
  TI SHKRUAJTA TY KETO FJALE
  NGA KETU LARG KU STE SHOH DOT
  E KU TE KUJTOJ ME SHUME MALL

  urime shoku dhe suksese . te gjitha poezite jane te bukura . po mua kjo pjese me pelqeu me shume .
  Saimiri shkruajti:LOTĖT!...


  Dy pika loti mė rrodhėn nga sytė,
  e mbi letrėn qė po shkruaja ranė!
  Thellė mė tronditėn nė shpirtė,
  e shpejtė nga letra u thanė!

  Mbi fjalėn ku qe shkruar '' Tė dua'',
  pikat e lotit tim ranė!
  U tretėn mbi bojėn e shkruar,
  ku njė shenjė tė vogėl lanė!

  Pra me bojė edhe me lotė,
  t'i shkruajta ty kėto fjalė!
  Nga kėtu larg ku s'tė shoh dot,
  e ku tė kujtoj me shumė mall!

  U bėnė kohė qė jam larguar,
  e nė zemėr vazhdoj tė tė mbajė!
  Ndoshta edhe ndjehesh e lėnduar,
  por tė lutem mė beso se unė s'kam faj!

  Kur letrėn t'i ta marrėsh,
  tė lutem lexoje nė vetmi!
  Ndėrsa lotėt qė do tė derdhėsh,
  mos tė t'i shohė njeri!...

  Londėr: Mars.2004
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Fri 21 Aug 2009, 00:27

  Ju faleminderit te gjitheve per komentet tuaja dhe komplimentet per vargjet e mia.

  Uroj qe te jeni kaluar nje dite sa me te bukur

  Sinqerishte: Saimiri...


  ________________________________
  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Pictur10
  Studentja
  Studentja
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Capricorn
  Numri i Postimeve : 71
  Mosha : 30
  Vendndodhja : ...
  Profesioni : ...
  Pikėt : 208
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 08/01/2009
  Humor : ...

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Studentja prej Sun 23 Aug 2009, 07:24

  Saimiri shkruajti:LAMTUMIRĖ!...


  Kur aq shumė tė desha,
  ti mua mė tradhėtove!
  Pa i marrė parasyshė vuajtjet,
  jetėn mua ma shkatėrrove!

  Isha i sigurtė nė pėrqafimin tėnd,
  moj zemėr ftohtė dhe e pabesė!
  Besoja nė fjalėt e tua gėnjeshtare,
  e nė zemrėn tėnde mėkatare!

  Ti ishe ajo qė desha mė sė shumti nė jetė,
  atė kohė ishe jeta ime vetė!
  Ndėrsa tani je ajo qė ma shkatėrrove jetėn,
  e qė kurrė nuk ma the tė vėrtetėn!

  Dikur isha i lumtur me ty,
  ndėrsa tani jam i penduar!
  Nga dashuria qė me ty pata,
  e nga fjalėt e tua tė kota!

  Por tani nuk jam i vetem,
  pranė vetes kam njė qiri.
  Qė tretet ngadalė nė heshtje,
  ashtu sikurse zemra ime pėr ty!

  E pyes; pėrse kemi tė njėjtin fat,
  qė tė tretemi pėr tė tjerėt?!
  Nė njė kohė, kur ata nuk na duan,
  dhe vetėm na bėjnė qė tė vuajmė!

  Por ai nuk mė pėrgjigjet,
  vazhdon tė tretet nė qetėsi!
  Atėherė nuk i bėj mė pyetje,
  dhe e lė tė digjet me lumturi.

  I drejtohem vetes time,
  e pyes; pėrse loton?!
  Pėrse akoma mendon pėr vajzėn,
  e cila ty tė tradhėtoi?!

  T'i plotėsova tė gjitha dėshirat,
  asgjė nuk tė mungoi!
  Por kurrė nuk e vlerėsove,
  zemrėn qė tė dashuroi!

  Tė desha mė shumė se jetėn time,
  por ti m'a shpėrbleve me tradhėti!
  Duke mė lėnė tė mjerė,
  e tė vetėm me lot nė sy!

  Pikat e qiriut mė duken,
  se u bashkohn lotėve tė mi!
  Qė nuk kanė aspak tė reshtur,
  qė prej dites kur u largove ti!

  Me tjetrin kur tė shoh, mė duket,
  sikur shembet qielli e mė bie mbi kokė!
  Ndėrsa unė si i pashpirtė,
  pėrplasem pa ndjenja nė tokė!

  Ti ecėn duke qeshur,
  e unė kur tė shikoj vuaj!
  Harrove qė mė pate dhėnė besėn,
  e tani shkonė mė njė tė huaj!

  Pra edhe mua mė duhet,
  tani ty tė harroj!
  Lamtumirė moj shpirtėkatile,
  lamtumirė sot e pėrgjithmonė!...

  Londėr: Gusht.2003


  Urime Saimir per kete poezi kaq te bukur per dashurine. Me pelqeu shume...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Wed 26 Aug 2009, 02:05

  Ju falenderoj nga zemra te gjitheve per kohen qe keni harxhuar duke lexuar vargjet e mia dhe njehkohesishte edhe per komentet tuaja te sinqerta.
  Kalofshi mire dhe ju premtoj se shume shpejt do te keni mundesine qe te lexoni edhe te tjera poezi dashurie, te shkruara nga une.

  Sinqerishte: Saimiri...


  ________________________________
  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Pictur10
  Matilda
  Matilda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 36
  Mosha : 37
  Vendndodhja : NY
  Profesioni : informatike
  Pikėt : 110
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 30/01/2009
  Humor : pa fund

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Matilda prej Wed 26 Aug 2009, 23:50

  Saimiri shkruajti:ZAMBAKU MBI VARR!!!...


  Nga larg po tė shkruaj,
  me mall tė madh tė pres!
  Njėherė tė tė shikoj,
  e mė pas tė vdes!

  Pasi tė kem vdekur,
  nė varreza do tė jem!
  Por prapė nė zemrėn e mekur,
  ty brenda do tė tė kem!

  Ndaj po deshe na lėr ndonjė kujtim,
  qė malli tė na marrė tė dyve!
  Mbill njė zambak mbi varrin tim,
  dhe ujite mė lotėt e syve!

  Guri i Bardhė, 2002


  Urime per kete poezi Saimir.
  Me pelqeu pa mase, sepse tingellonte shume bukur ne cdo varg me rimen e perputhur aq bukur.
  Ne te njejten kohe ishte edhe shume prekese dhe domethenese.
  Majlinda
  Majlinda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 30
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : rrobaqepse
  Pikėt : 91
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 30/01/2009
  Humor : gjini portokallise

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Majlinda prej Sun 29 Nov 2009, 12:53

  Edhe do te them qe te gjitha poezite qe lexova me lart ishin mjaft te bukura, por me se shumti me pelqeu ajo qe titullohej ''LOTET''...

  Suksese ne vazhdim.
  Anxhela-2008
  Anxhela-2008
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 98
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Shqiperi
  Pikėt : 129
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 12/05/2008
  Humor : Shume

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Anxhela-2008 prej Sat 05 Dec 2009, 12:16

  Urime, urime dhe suksese te metejshme ne poezi.


  ________________________________
  Kurre mos i bej keq njeriu ne jete
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga shpirti_omel prej Sun 06 Dec 2009, 00:47

  Te lumte plako, paske nje stil shume te bukur te te shkruari poezi.
  Personalishte me pelqyen shume dhe te uroj suksese ne vazhdim.


  ________________________________
  Te semurin dhe mikun, ku ti prekesh i'u dhemb !!!...
  PRINCESA
  PRINCESA
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 40
  Mosha : 36
  Pikėt : 98
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 28/07/2009

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga PRINCESA prej Mon 21 Dec 2009, 08:53

  ujtoj per ty endroj per ty
  Kujtimet me mbajn
  kujtoj e kujtoj gjersa te lodhem
  bie ne gjume gjumi s'me ze
  e ulur kujtoj e kujtoj
  gjersa ti te vish e te mi mbyllesh syt
  me endra jetoj enderoj e endroj
  gjersa nuk mundem me
  gjersa t'me thuash ti lerem te qete
  e pastaj zgjohem e nga endrat marr shpres
  qe me shtyjn per te jetuar

  Sonte e ndjej qe ende te dua
  edhe pse ne kete qast nuk je me mua
  a i ndjen rrahjet e zemres sime
  po si une a ndjen shqetesime

  A e din qe sonte jane dy sy
  qe nuk mund te mbyllen nga malli per ty
  A e din qe sonte diku ne nje dhome
  eshte nje shpirt i vetem qe ti i mungon

  S'ka me fjale s'ka me gezim
  ka veq heshtje dhe pikllim
  s'ka me drit ka veq terr
  s'ka me lule ne pranver
  s'ka me takime ka veq mall
  pse s;me vrave por me le te gjall
  gabuam aq shume sa ishim te ri
  nuk menduam fare se fjalet vrasin dashurin
  sa jam e vetmuar si asnjehere ne jete
  vetem si nje ender hija jote me ka mbet

  Pse e denon veten dhe mua
  pse e fik dashurin qe une e dua
  pse sot me urren mua
  kur e din qe ende te dua?Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Huh

  Shtrati shume i ftoht
  nata shume e qete
  pa ty shpirti im nuk mundem me fjet
  eja me perqafo
  eja me shtrengno
  eja ngrohe shpirtin tim
  se veq ty te do

  Te dua edhe pse me urren
  te dua edhe pse ne vetmi me lene
  te dua edhe pse s'kam shpres
  te dua edhe pse s'je e vetmja krijes

  Kur ta kujtosh Mitrovicen
  kujtom edhe mua
  kujtoje vendin ku me the te dua
  si shejn ndarje apo largimi
  te mbetet Mitrovica si shejn kujtimi

  Nuk mundem me
  Jam lodhur nga genjeshtrat e tua
  prej teje me s'dua te ndegjoj asgje
  Se kupton se kthim nuk ka me
  ik largohu e gjeje nje tjeter
  per mua je veq histori e vjeter
  qe me s'dua ta kujtoj por thjesht te mendoj qe kurr s'ekzistoj............
  R€B€KA
  R€B€KA
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 17
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Durres
  Profesioni : pa pune
  Pikėt : 55
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 11/01/2009
  Humor : mjaftueshem

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga R€B€KA prej Tue 09 Mar 2010, 01:08

  Me pak fjale, Poezite me pelqyen ne pergjithesi.
  Te uroj suksese dhe frymezim me te thelle ne vazhdim.
  Genta
  Genta
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 96
  Mosha : 32
  Pikėt : 322
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 31/03/2009

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Genta prej Sun 21 Mar 2010, 00:52

  komplimente per pozite, jane shume te bukura.
  raita albania
  raita albania
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 10
  Mosha : 31
  Pikėt : 32
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 01/04/2010

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga raita albania prej Thu 08 Apr 2010, 21:28

  shume te bukura
  Bukuroshja
  Bukuroshja
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 7
  Mosha : 35
  Pikėt : 21
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 07/06/2010

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Bukuroshja prej Mon 07 Jun 2010, 22:58

  Urimet dhe komplimentet e mia per poezit e tua te bukura.

  Suksese te metejshme ne vazhdim.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 15 Nov 2010, 01:50

  shkruar dhe nxjerrur nga brendia e shpirtit
  Vajze_me_Pretendime
  Vajze_me_Pretendime
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 40
  Mosha : 35
  Pikėt : 132
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 06/03/2009

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Vajze_me_Pretendime prej Sun 27 Feb 2011, 00:55

  Poezi vertet te shkruara me plot ndjenja dhe te nxjera nga thellesit e shpirtit, sikurse e tha edhe postuesi me siper.
  Komplimente Saimir dhe suksese te metejshme ne vashdim.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:24

  Matilda shkruajti:
  Saimiri shkruajti:ZAMBAKU MBI VARR!!!...


  Nga larg po tė shkruaj,
  me mall tė madh tė pres!
  Njėherė tė tė shikoj,
  e mė pas tė vdes!

  Pasi tė kem vdekur,
  nė varreza do tė jem!
  Por prapė nė zemrėn e mekur,
  ty brenda do tė tė kem!

  Ndaj po deshe na lėr ndonjė kujtim,
  qė malli tė na marrė tė dyve!
  Mbill njė zambak mbi varrin tim,
  dhe ujite mė lotėt e syve!

  Guri i Bardhė, 2002


  Urime per kete poezi Saimir.
  Me pelqeu pa mase, sepse tingellonte shume bukur ne cdo varg me rimen e perputhur aq bukur.
  Ne te njejten kohe ishte edhe shume prekese dhe domethenese.

  Faleminderit per fjalet e embla Matilda dhe me behet shume qejfi qe te ka pelqyer kjo poezi e imja.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:25

  Majlinda shkruajti:Edhe do te them qe te gjitha poezite qe lexova me lart ishin mjaft te bukura, por me se shumti me pelqeu ajo qe titullohej ''LOTET''...

  Suksese ne vazhdim.

  Faleminderit e nderuar per komplimentet e tua.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:27

  Anxhela-2008 shkruajti:Urime, urime dhe suksese te metejshme ne poezi.

  Faleminderit Anxhela prej teje dhe i'a kalofsh sa me bukur edhe ti.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:28

  shpirti_omel shkruajti:Te lumte plako, paske nje stil shume te bukur te te shkruari poezi.
  Personalishte me pelqyen shume dhe te uroj suksese ne vazhdim.

  Rrofsh miku im per fjalet miqsore.
  Cdo te mire ne jete per ty.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:29

  R€B€KA shkruajti:Me pak fjale, Poezite me pelqyen ne pergjithesi.
  Te uroj suksese dhe frymezim me te thelle ne vazhdim.

  Faleminderit Rebeka per komplimentet e tua.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:30

  Genta shkruajti:komplimente per pozite, jane shume te bukura.

  Faleminderit Genta...

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Pictur10

  Sponsored content

  Poezi Dashurije tė shkruara nga unė. - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurije tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 01 Oct 2020, 16:36