Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Himni Shqiptar kundėr grekėve...(Vjershė Humoristike)

  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Himni Shqiptar kundėr grekėve...(Vjershė Humoristike) Empty Himni Shqiptar kundėr grekėve...(Vjershė Humoristike)

  Mesazh nga Scarface prej Tue 29 Jan 2008, 02:09

  Nė fillim do tė doja t'ju bėja tė ditur tė gjithėve se vete personalishte nuk i'a them fare pėr tė shruar poezi...

  Ndaj edhe kėtė poezinė qė do tė lexoni mė poshtė e lexova diku nė njė Websit tjetėr dhe po e vendos edhe kėtu, pra nuk e kam shkruar unė dhe as nuk e di ne te vertete se kush e ka shkruar.

  Lexim tė kendshem...


  Himni Shqiptar kundėr Grekėve...

  Ē'janė ata nė atė breg
  ububu na qenkan grek.
  Kujdes ēuna mos j'u kapin
  se pastaj j'u rruajn trapin.

  Ra njė shi vendin e lau
  ē'pati greku qė na shau?!
  Kėrkon tė na uli pjacėn
  grek o grek tė q**sha rracėn.

  Mu tek kryqi ku u lute
  pandehe se na e fute.
  O haleja i halesė
  i paturp e i pabesė.

  Ca ushtarė kur po kėndonin
  nė orgazėm po kalonin.
  Shanin Turq edhe Shqiptar
  s'di se pse ndiheshin krenar?!

  Dhe i donin zorrėt tona
  pėr ushkurė e pėr nallona.
  Pse kėshtu o cipėplasur
  shumė urrejtje paske pasur.

  Me ngadalė e me avash
  sa te bėhet keci dash.
  Je i lutur tė n'a hash,
  ē'farė prodhon zorra e trashė.

  O surrati me nallona
  nuk i nxjerr dot zorrėt tona.
  Ndaj rri urtė e mos e zgjat
  se tė bėjmė tė dhjesėsh gjak.

  Se ne kemi qenė dhe jemi kėtu
  shumė mė pėrpara sesa ju.
  Dhe ē'ajmė trapin hiē
  kur n'a shan njė palo piē.

  Grek o grek o krye horr
  e ndjen veten superior.
  Ke harruar historine
  Vangjel Zhapėn dhe Alinė.

  Kishte Zhapa nė oborr
  njėmij grekėr shėrbetorė.
  Kish Aliu nė Janinė
  fronin dhe Vasiliqinė.

  Kapedanėt Shqipėtarė
  me flori dyfekun larė.
  Veē me kėngėt e dyfekut
  pavarėsinė i sollėn grekut.

  Lih or lih duke kėnduar
  por historia ėshtė e shkruar.
  Vulė e bardhė mbi tė zezė
  qė nga Vjosa nė Prevezė.

  Se ne gjithmonė kemi qenė kėtu
  kėtė gjithė bota e ka mėsu.
  Ndaj mos lihni e hingėllini
  se ca borxhe na i kini.

  Historia e vėrtetė
  s'ėshtė vetėm dhjetė vjet.
  Qė erdhėm aty te ju
  se ca halle i kishim kėtu.

  Po hallet tona do tė treten
  veē kujtime do tė mbeten.
  Por edhe ne o grek dikur
  tė dhamė bukė e tė dhamė grurė.

  Ndryshe flet e ndryshe bėn
  kali trojės u bė qen.
  Qen zagar pėrjashta dhėmbėt
  tė ha e tė nduk nga kėmbėt.

  Vetė na ngave nuk tė ngamė
  pisllėkun tėnd tė gjithė e pamė.
  Tė pėrgjigjem o Andart
  me morė dhe tė barabartė.

  Povoje pra more hale
  ndash me Turkun e ndash me ne.
  Provoje pra o bir putane
  tė lėsh brekėt kėsaj ane.

  Mos harro o horr i horrit
  drunin e 4 Shtatorit.
  J'u q**ė e prapė s'u ngopėt
  pėrpara j'u vumė si lopėt.

  Ne vėrtetė jemi tė gurtė
  por uk jemi aq tė urtė.
  Do me tė shajmė o mavie
  me fis e me prag shtėpie.

  Morali yt s'mund tė ngjallet
  kur me kėngė andarti tallet.
  Me Turqinė e Shqipėrinė
  qė tė mundim me pėshtymė.

  Se ne jemi tė s'provuar
  historia na ka shkruar.
  Kur s'kishim bukė more mut
  Hanim zjarr edhe barut.

  Na ngave ndaj dhe ne tė ngamė
  kėshtu ditėm kėshtu thamė.
  Grek - ushtar o kokė gorricė
  ec na puth nė prapanicė.

  Grek - ushtar o kokė thumbi
  fjala vret me shumė se plumbi.
  Sėrish pėrgjigjen do ta marrėsh
  por kjo s'ėshtė njė punė ushtarėsh.

  Ē'janė ata qė shkojnė lart
  obobo ē'qenkan Andart.
  I janė sulur Shqipėtarit
  pėr ti ngrėnė kokėn e K***t

  Ne o grek e thamė tė tonėn
  mor t'a q**tė Kina nanėn.
  Kruhu me djemtė e Shqipėrisė
  po s'ti q*mė gjithė robt e shpisė.

  Pra o grek o faqezi
  ne jemi shqipet kuq e zi.
  Po s'na shave nuk te shajme
  ndaj mos u kruj me ne se te bejme hatane.


  ________________________________
  Himni Shqiptar kundėr grekėve...(Vjershė Humoristike) Scarfa10
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Himni Shqiptar kundėr grekėve...(Vjershė Humoristike) Empty Re: Himni Shqiptar kundėr grekėve...(Vjershė Humoristike)

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Wed 30 Jan 2008, 02:46

  Urime per poezine apo kete Himn, Scarface.

  Me te vertete i thurur shume bukur...

  Gjithe te mirat.


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Himni Shqiptar kundėr grekėve...(Vjershė Humoristike) Empty Re: Himni Shqiptar kundėr grekėve...(Vjershė Humoristike)

  Mesazh nga Desperado prej Mon 10 Mar 2008, 06:04

  Hahahahahahahahahahaaaaaaa....

  Fantazi fare kjo vjersha. Hallall i'a befte zoti atij qe e ka shkruar.


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Himni Shqiptar kundėr grekėve...(Vjershė Humoristike) Empty Re: Himni Shqiptar kundėr grekėve...(Vjershė Humoristike)

  Mesazh nga fjolla-1 prej Tue 17 Jun 2008, 05:39

  Pershendetje.
  Vertet per te qeshur kjo poezi me lart.
  Hahahahaha.

  Cdo te mire.


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Himni Shqiptar kundėr grekėve...(Vjershė Humoristike) Empty Re: Himni Shqiptar kundėr grekėve...(Vjershė Humoristike)

  Mesazh nga shpirti_omel prej Tue 01 Dec 2009, 02:17

  Shume shume e bukur. Hallall ia befte zoti atij qe e ka shkruar.


  ________________________________
  Te semurin dhe mikun, ku ti prekesh i'u dhemb !!!...

  Sponsored content

  Himni Shqiptar kundėr grekėve...(Vjershė Humoristike) Empty Re: Himni Shqiptar kundėr grekėve...(Vjershė Humoristike)

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sat 08 Aug 2020, 19:16