Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+3
Odeta
Scarface
Administratori
7 posters

  A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  letersia - A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!... Empty A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!...

  Mesazh nga Administratori Mon 28 Jan 2008, 00:34

  Pershendetje miq te nderuar:

  Pyetja qe do te nisi kete teme eshte fare e thjeshte dhe ka te beje me Letersine e huaj...

  Per sa ju perket juve personalishte: A j'u pelqen juve Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!...

  Jepni mendimet tuaja ne mesazhet vijuese te kesaj teme.

  Sinqerishte:
  Saimiri...
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 37
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  letersia - A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!... Empty Re: A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!...

  Mesazh nga Scarface Mon 18 Feb 2008, 07:44

  Pershendetje Saimir dhe urime per temen.

  Une personalishte e pelqej Letersine e huaj.
  Kam lexuar shume vepra nga shkrimtare te huaj dhe me kane lene mjaft mbresa...

  Gjithe te mirat...
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  letersia - A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!... Empty Re: A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!...

  Mesazh nga Odeta Tue 19 Feb 2008, 02:21

  Edhe une e pelqej shume Letersine e huaj.
  Kam lexuar me qindra libra nga poete te huaj, kryesishte romane.
  Romanet me kane peqyer gjithmone dhe i lexoj me shume kenaqesi.

  Kalofshi mire te gjithe.
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 33
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  letersia - A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!... Empty Re: A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!...

  Mesazh nga fjolla-1 Wed 25 Jun 2008, 18:41

  Pershendetje Samir.
  Po edhe mua me pelqen letersia e huaj.Kam lexuar shume poezi dhe roman nga shkrimtar te huaj.
  Dicka qe me ka lene pershtypje nga nje poezi ishte se ajo titullohej "Skenderbeu" dhe flitje per te mire per te.Sesi ai ishte trim si dhe shume gjera te tjera rreth tij dhe trimeris se tij.

  Suksese ne jete te gjitheve...
  Enkelejda
  Enkelejda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 38
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : -------
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 29/06/2008
  Humor : Cekja

  letersia - A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!... Empty Re: A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!...

  Mesazh nga Enkelejda Mon 30 Jun 2008, 22:37

  Letersia e huaj me pelqen shume dhe njekohesishte jam teper e dhene pas saj.
  Kam lexuar shume vepra te shkrimtareve te huaj dhe me kane lene shume mbresa.

  Me respekt: Enkelejda.
  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 33
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  letersia - A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!... Empty Re: A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!...

  Mesazh nga Armanda Sat 26 Nov 2011, 02:21

  Edhe mua me pelqen shume letersia e huaj, pasi eshte e pasur mjaft me perla te ndryshme, por gjithesi vendin e pare e zene letersia shqipe per mua, sidomos kjo qe i perket periudhes moderne, ne te cilen jemi.
  raifkashtanjeva
  raifkashtanjeva
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 229
  Mosha : 63
  Vendndodhja : Ferizaj
  Profesioni : interpret-pėrkthyes
  Pikėt : 679
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 24/02/2018
  Hobi : aktiviteteet sportive dhe frwkuentimi i lojėrave sportive, koncerteve dhe festivaleve

  letersia - A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!... Empty Re: A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!...

  Mesazh nga raifkashtanjeva Fri 02 Mar 2018, 02:04

  ka shumė shumė vepra tė mira tė letėrsisė botėrore, sidomos Tolstoj, Dostojevski, Solzhenicninj kurse nga ata qė dua si poet tė mirė janė Neruda, Jesenjini, dhe sidomos LORKA i cili ėshtė njė poet ofshamjeve dhe trishtimeve tė mėdha pasi ka jetuar nė kohėn e diktatorit Franco nė Spanjėn atėhershme fashiste. Nga poetėt e mij jam shumė mirėnjohės nė poetikėne Azem Shkrelit e Ali Podrimjes, por edhe poezia e Dritėro Agollit jep paraqitje sublime tė njė epoke komuniste..
  raifkashtanjeva
  raifkashtanjeva
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 229
  Mosha : 63
  Vendndodhja : Ferizaj
  Profesioni : interpret-pėrkthyes
  Pikėt : 679
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 24/02/2018
  Hobi : aktiviteteet sportive dhe frwkuentimi i lojėrave sportive, koncerteve dhe festivaleve

  letersia - A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!... Empty Re: A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!...

  Mesazh nga raifkashtanjeva Fri 02 Mar 2018, 02:05

  kohėve tė fundit isha i preokupuar me veprat e Sallman Ruzhdi edhe tė ORHAN PAMUK, vėrtetė janė maestral
  raifkashtanjeva
  raifkashtanjeva
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 229
  Mosha : 63
  Vendndodhja : Ferizaj
  Profesioni : interpret-pėrkthyes
  Pikėt : 679
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 24/02/2018
  Hobi : aktiviteteet sportive dhe frwkuentimi i lojėrave sportive, koncerteve dhe festivaleve

  letersia - A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!... Empty Re: A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!...

  Mesazh nga raifkashtanjeva Fri 02 Mar 2018, 02:06

  ata qė kanė mundėsi tė na sjellin poezi tė kohėve tė romantizmit tė cialt ishin klithma tė atdhedashurisė dhe tė mbijetesės.
  raifkashtanjeva
  raifkashtanjeva
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 229
  Mosha : 63
  Vendndodhja : Ferizaj
  Profesioni : interpret-pėrkthyes
  Pikėt : 679
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 24/02/2018
  Hobi : aktiviteteet sportive dhe frwkuentimi i lojėrave sportive, koncerteve dhe festivaleve

  letersia - A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!... Empty Re: A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!...

  Mesazh nga raifkashtanjeva Fri 02 Mar 2018, 02:08

  kohėve tė fundit isha i preokupuar me veprat e Sallman Ruzhdi edhe tė ORHAN PAMUK, vėrtetė janė maestral

  Sponsored content


  letersia - A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!... Empty Re: A ju pelqen Letersia e huaj dhe sa te dhene jeni pas saj?!...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 05 Oct 2023, 09:40