Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Mon 28 Mar 2011, 23:11

  Saimir Murati - Jam penduar...

  Jam penduar o miq, si kurr ndonjėher mė parė.
  Pėr faktin qė ika dhe braktisa ē’do gjė me vlerė.
  Jam penduar qė djersėt nė tokė tė huaj mė ranė.
  Pėr ditėt e rinisė qė mė humbėn, si pluhuri nė erė.

  © Saimir Murati... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Mon 28 Mar 2011, 23:30

  Ndonjė ditė...

  Ndonjė ditė,
  ē'do gjė do tė ndryshoj pėr mė mirė.
  Kėshtu qė tani qeshu nė pėshtjellim,
  buzėqeshu pėrmes lotėve qė ke nė sy,
  duke i kujtuar vetes gjithnjė nė vazhdimėsi,
  se gjithshka qė ndodh e ka edhe njė arsye...

  © Saimiri... Dhjetor - 2009


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Mon 28 Mar 2011, 23:35

  Saimir Murati - I huaj...

  Jetova me brengė tė injektuar nė shpirt!
  Jastėk e pata mallin e vendlidjes nėn kokė.
  Batanijė pėrsipėr trishtimin dhe ankthin!
  I huaj mbeta ē’do ēast, nė kėtė tė huaj tokė!

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Mon 28 Mar 2011, 23:38

  Saimir Murati - Ne zogjte e Shqipes...

  Mallin qė n’a dogji thell gjer nė palc.
  E mbytėm me gjak dhe bashk me lotėt e pimė.
  Ne zogjte e shqipes qė larg foles shtegtuam.
  Ne qė mėrgimit tė errėt i’a falėm tėrė rininė!

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 29
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Armanda prej Wed 18 May 2011, 03:35

  Saimiri shkruajti:Saimir Murati - I huaj...

  Jetova me brengė tė injektuar nė shpirt!
  Jastėk e pata mallin e vendlidjes nėn kokė.
  Batanijė pėrsipėr trishtimin dhe ankthin!
  I huaj mbeta ē’do ēast, nė kėtė tė huaj tokė!

  © Saimiri... Mars - 2011


  Vertet shume prekese keto vargje.
  Komplimente nga une dhe suksese ne vazhdim.
  Vranakondi
  Vranakondi
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 37
  Mosha : 34
  Pikėt : 111
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 08/03/2011

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Vranakondi prej Sat 28 May 2011, 10:37

  Suksese mik i dashur edhe mė tej kėnaqėsia krijimtare... king
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sat 28 May 2011, 23:48

  Armanda shkruajti:
  Saimiri shkruajti:Saimir Murati - I huaj...

  Jetova me brengė tė injektuar nė shpirt!
  Jastėk e pata mallin e vendlidjes nėn kokė.
  Batanijė pėrsipėr trishtimin dhe ankthin!
  I huaj mbeta ē’do ēast, nė kėtė tė huaj tokė!

  © Saimiri... Mars - 2011


  Vertet shume prekese keto vargje.
  Komplimente nga une dhe suksese ne vazhdim.

  Te faleminderit Armanda per fjalet e bukura dhe per kohen qe iu kushton vargjeve te mia.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sat 28 May 2011, 23:49

  Vranakondi shkruajti:Suksese mik i dashur edhe mė tej kėnaqėsia krijimtare... king

  Faleminderit mik i nderuar per fjalet e miqsore dhe suksese gjithashtu edhe per ty ne kete fushe.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sat 28 May 2011, 23:58

  S’do vajtoj mė pėr dashuri…

  Prej vitesh e kam vajtuar me lot njė dashuri.
  Teksa shpirti mė digjej, nėn flakėt e mallit.
  Por sot kam vendosur qė tė jem tjetėr njeri.
  Me mendime te kulluara, sikurse uji zallit.

  © Saimir Murati… Prill – 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sat 28 May 2011, 23:59

  Pėr inat…

  Per inat tė fatit.
  Mė shumė do t’a dua jetėn.
  Pėr inat tė asaj.
  Edhe me shumė do tė tė dua ty.
  Pėr inat tė ėndėrrės.
  Do t’a jetoj realitetin.
  Pėr inat tė lotit.
  Veē gėzim do tė kem nė sy.

  © Saimir Murati... Prill – 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sat 28 May 2011, 23:59

  Ti mua...

  Ti mua mė helmon, por helmi yt mė duket mjaltė.
  Ti mua mė vret si plumbi, por unė dhimbjet i harroj.
  Ti mua mė largon, por unė sėrish nė shpirtė tė mbajė.
  Ti mua mė urren, por unė vazhdoj tė tė dashuroj.

  © Saimiri... Prill – 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sun 29 May 2011, 00:00

  Jetova dhe do tė jetoj pėr ty…

  Dje, jetova pėr ty.
  Sot, po jetoj pėr ty.
  Nesėr do tė jetoj prap pėr ty.
  Madje edhe atje nė varrin e ftohtė,
  ku do tė mė ketė mbuluar dheu i zi.
  Unė sėrish do tė vazhdoj tė jetoj pėr ty.
  Sepse dashuria ime pėr ty, ėshtė njė pafundėsi.

  © Saimiri... Prill – 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sun 29 May 2011, 00:01

  Asnjėherė…

  Asnjėherė, mugesėn kaq shumė s’ta kam ndjerė.
  Asnjėherė, s’kam ėndėrruar kaq thellė pėr ty.
  Asnjėherė, s’kam kėrkuar qė larg teje tė jemė.
  Asnjėherė, s’mė kanė lotuar kaq shumė, kėto sy.

  © Saimiri… Prill – 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sun 26 Jun 2011, 00:07

  Ndoshta neser...

  Ndoshta neser, gjithshka fund do marre.
  Se me ndoshta dhe sikur, jeta me iku.
  U lodha duke rendur pas fatit, kembazvarre.
  Prej mishi e gjaku jam edhe une, e jo prej celiku.

  © Saimiri... Qershor - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 29
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Armanda prej Wed 29 Jun 2011, 01:59

  Saimiri shkruajti:Ndoshta neser...

  Ndoshta neser, gjithshka fund do marre.
  Se me ndoshta dhe sikur, jeta me iku.
  U lodha duke rendur pas fatit, kembazvarre.
  Prej mishi e gjaku jam edhe une, e jo prej celiku.

  © Saimiri... Qershor - 2011


  Komplimente Saimir per keto vargje kaq domethenese.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Fri 01 Jul 2011, 00:03

  Faleminderit Armanda per komplimentet dhe me behet vertet shume qejfi qe te pelqejne vargjet e mia e nderuar.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sat 02 Jul 2011, 02:24

  Lotoj...

  Lotoj per ditet qe, po jetoj i vetmuar!
  Dhe per fatin e jetes, qe me ka denuar!
  Dhimbjet dhe vuajtjet qe, i kam ne shpirt!
  Mallin e vendlindjes qe, me djeg nate e dite!
  Lotoj per shume gjera, e lotet s'kane shterim!
  Prej dites qe, nisa te jetoj ne mergim!
  Lotoj une i mjeri por, lotet s'mi sheh njeri!
  Sepse me se shumti, jam ne vetmi!

  © Saimiri... Korrik - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sat 02 Jul 2011, 02:40

  Per ty...

  Per ty qe, tashme ne tjeter bote ke shkuar!
  Po i thur keto vargje, ne shpirt i trazuar!
  Kujtoj ditet e shkuara, e malli me pervelon!
  Pasi ne cdo kujtim, ti ende me mua jeton!
  Po te shkruaj nga larg, nga kjo bote e mallkuar!
  Ku jo s'na lejoi, te jetonim te gezuar!
  Jam merzitur shume, s'dua me te jetoj ne vetmi!
  Dua qe nje dite e me pare, te vij atje tek ti!

  © Saimiri... Korrik - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sat 02 Jul 2011, 12:45

  Zemer e forte...

  Edhe prej celiku.
  Te kish qene kjo zemer!
  Do ishte shkrire me kohe!
  Nen flaket e zjarrit te mallit!
  Por ja qe edhe forca.
  E paska vertet nje emer.
  Po mundet dhe ditet ta lexoni!
  M'eshte shkruar ne rrudhat e ballit!

  © Saimiri... Korrik - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Mon 04 Jul 2011, 08:15

  Atje larg...

  Atje larg, daullet po biejne.
  Po behet dasem me kenge e valle.
  E zeri im i humbur, askund me nuk ndihet!
  Ne humnerat e kesaj largesie, te madhe!

  © Saimiri... Korrik - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Mon 04 Jul 2011, 09:59

  Mendoj per ty...

  Mendoj per ty.
  C'do cast qe prane ste kam.
  Kur s'te shoh me sy.
  Si i verber une jam.
  Mendoj per ty.
  Por nuk e di nese.
  Edhe ti mendon per mua.
  Mendoj per ty e them me vete.
  Valle a me don, aq sa une te dua.

  © Saimiri... Korrik - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Pictur10

  Sponsored content

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 3 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 14 Jul 2020, 15:13