Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Fjale te urta popullore...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:17

  -Turpi e largon njeriun nga ajo qe nuk vlen.

  -T'ju qendrosh ne bese te pa beseve do te thote ta tradhetosh veten.

  -Njihe veten tende.

  -Te gjitha te vertetat e pa thena behen helmuese.

  -Nese nisemi nga vetevetja,nuk do te thote qe nisesh nga e drejta.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:19

  -Ndergjegjja eshte dhembje e heshtur e shpirtit.

  -Ajo qė ke frikė tė gjen.

  -Ai qė s'ka gojė, vdes pa ardh dita.

  -Ai qė si trembet fjalės, si trembet as pushkės.

  -Atė qė pėshtyn, mos e lėpij.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:22

  -Burri s'matet me pėllėmbė po me zemėr.

  -Burri o tė mbyt, o tė fal; i ligu as tė mbyt, as tė fal.

  -Ēakallit lėshoi ujkun.

  -Shkul dhėmbin, tė tė shėndoshen koka.

  -Ē'pret nga ai qė trembet nga hija e tij.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:23

  -Atė qė tė qėllon me gur, mos e qėllo me bukė.

  -Ai qė hyn nė lumė edhe do laget.

  -Burri flet pėrpara syve e jo pas shpine.

  -Burri njė herė ka lerė, nji herė do tė vdesė.

  -Burri i mire e mban gruan nen hijen e pushkes.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 16 Sep 2007, 11:25

  -Dajaku ka dalė nga xheneti.

  -Delen e mplakė frika nga ujku e gėrshėra.

  -Derri do plumbin, nuk zihet me duar.

  -Ditėgjati s'bėhet ditėshkurtėr me nėmė.

  -Drunė e shtrėmbėr e djeg zjarri.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 30 Nov 2007, 02:35

  -Kalova lumin tė dh*efsha kalin.

  -Pula e botės gjithmonė mė e majme.

  -Atė qė ta bėn fėmija s'ta bėn as perėndia.

  -Arsimi ėshtė prind i pėrparimit, krijues i kulturės dhe formues i fatit.

  -Arsimi i popullit duhet tė jetė objekt i parė i ē'do qeverije.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 30 Nov 2007, 02:36

  - Dituria eshte ne ē'do vend baza me e sigurte e lumturise se nje populli.

  -Fuqia me e madhe e botes eshte fuqia e diturise se organizuar.

  - Kerko dituri prej djepi deri ne varr.

  -Merrni diturine ose filozofine, prej cilit do burim qe ato rrjedhin.

  -Dituria dhe urtesia jane nje gje e humbur e muslimanit,kudo qe ta gjej le ta merr.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 30 Nov 2007, 02:39

  -Edhehe kau i mirė po s'e ngacmove, s'tėrheq nė parmendė.

  -Dhelprės me dinakėri, ujkut me trimėri.

  -E nxehta del me tė nxehtė, e ftohta me tė ftohtė, ndėrsa helmi me helm.

  -Frika nuk e len lepurin me u majtė.

  -Frika ruan vreshtin, roja nuk ėshtė gjithnjė.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 30 Nov 2007, 02:40

  -Fusha bėn baltė, mali bėn furtunė.

  -Gozhda nxjerr goxhdėn.

  -Gungaēit vetėm varri ia drejton samarin.

  -Guri i rrumbullkėt nuk zė vend.

  -Gjalpin e ruan kripa.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Thu 13 Dec 2007, 03:18

  -Gjersa tė mejtonet i mėnēuri, i marri mbaroi punėn.

  -I madh ėshtė edhe plepi, por e fėlliqin sorrat.

  -Ku do tė dijė hėna se lehin qentė.

  -Ku ngul hunė var hejbet.

  -Trimėria dhe liria janė si nana e bija.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Thu 13 Dec 2007, 03:19

  -Ku rafsha mos u vrafsha.

  -Kur ke zemėr ke edhe krahė.

  -Kur ngordh gjarpri, ngordh dhe helmi i tij.

  -Kush kėrkon gjen.

  -Kush ėshtė trim me mend, se trima budallenj ka sa tė duash.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Thu 13 Dec 2007, 03:20

  -Kush ka dhėmbė tė fortė, breh dhe kockėn.

  -Kush ka frikė nga hija e tij, le tė mos tundet nga vendi.

  -Pushka don pushkėn.

  -Pyet detin sa lumenj derdhen nė tė.

  -Qeni i pangopur tė ha.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Thu 13 Dec 2007, 03:21

  -Qeni i tėrbum do vra, se tėrbon dynjanė.

  -Rrallė vritet burri qė ka shumė armiq.

  -Si mjer peshkatari qė ka frikė nga lumi.

  -S'ka qeder shqiponja, nga mushkonjat.

  -Qengji qė s'thėrret mėmėn humbet.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Thu 13 Dec 2007, 03:22

  -Trimėria e kthen plumbin mbrapsht.

  -Trimi e ka me vete fatin.

  -Trimin vraje, po mos e shaj.

  -Uji qė rrjedh pikė pikė e ha gurin.

  -Zjarrit po nuk i fryve, nuk ndizet.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Scarface prej Mon 18 Feb 2008, 07:34

  Pershendetje Saimir dhe urime per kete teme kaq te bukur me fjalet e urta popullore te popullit tone.

  Gjithe te mirat...


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Scarface prej Mon 18 Feb 2008, 07:35

  -Amanetin e mban toka.

  -Amanetin as deti nuk e mban, e qet nė lėndinė.

  -Besa asht ma e fortė se vdekja.

  -Besa e burrit, pesha e gurit.

  -Burri i mirė flet njė herė.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Scarface prej Mon 18 Feb 2008, 07:37


  -Burri lidhet pėr gjuhe, kali pėr kapistre.

  -Detit i ka hije vala, burrit i ka hije fjala.

  -Deti njihet nė valė, burri njihet nė fjalė.

  -Ku ėshtė besa aty ėshtė dhe shpresa.

  -Mos ki frikė nga hasmi, po nga miku i rremė.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Scarfa10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 23 Feb 2008, 03:47


  -Nga del fjala del dhe shpirti.

  -Po nuk e pate tė ligun brenda, nuk tė vjen nga jashtė.

  -Ara ime varri im.

  -Ardhin galat dhe prishėn folenė e bilbilit.

  -Atdheu e nana nuk harrohen.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 23 Feb 2008, 03:49


  -Atdheu mbi tė gjitha.

  -Ai qė lė arėn e vet, nget arėn e huaj.

  -Balta mė e ėmbėl se mjalta.

  -Bijė vendi pikė argjendi.

  -Bukė e hi nė shtėpi.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 23 Feb 2008, 03:50


  -Ē'do hi nė vatrėn e tij.

  -Ē'do vlerė t'i vėrė vetes njė komb, atė i venė dhe tė huajt.

  -Ē'do zog kėrkon folenė e tij.

  -Dardha bie nėn dardhė.

  -Derė e botės s'ėshtė strehė e kokės.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 23 Feb 2008, 03:51


  -Duaje atdhenė si shqipja folenė.

  -Duaj at e duaj nėnė, por mė shumė duaj atdhenė.

  -Dy duar pėr njė kokė, koka pėr atdhenė.

  -Dheu zhuritet por bari mbin pėrsėri.

  -Qeni leh tek stani i tij.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 23 Feb 2008, 03:53


  -Fjala nė vend tė huaj, bėhet gur.

  -Guri i rėndė peshon nė vend tė vet.

  -Gjeli nė pleh tė tij kėndon mė mirė.

  -Gjeli mbret mbi pleh tė vet.

  -Gjuha dhe njerėzit janė tapia e vendit.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 23 Feb 2008, 03:54


  -Gjuha bashkon kombin.

  -Gjuha ruhet atje ku shkruhet.

  -I ikuri dhe i vdekuri s'kanė hatėr.

  -Kur tė jesh nė dhe tė huaj, dita tė bėhet njė muaj.

  -Kush ka vdekė pėr atdhe, nuk ka vdekė por ka le.


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 23 Feb 2008, 03:54


  -Macja e botės vjen nė shtėpi, pėr tė pėrmbysur tenxheret

  -Mbroje atdhenė si shqiponja folenė

  -Njė nėnė nuk na ka bėrė, po njė vend kemi tė tėrė

  -Nji zogu qė i prishet foleja hidhet degė mė degė

  -O shtėpi, o bukė e hi, nuk gjendet varri si ti


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 23 Feb 2008, 03:56


  -Qeni te shpia e vet gjithmonė ėshtė trim

  -Shqiponja fluturon nė qiell, po folenė e bėn nė tokė

  -Arnaut, he arnaut, nė vend tė bukės po blen barut

  -Besė e shqiptarit si purteka e arit

  -Dy milion kur hanė bukė, dyqind milion kur bėjmė pushkė


  ________________________________
  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Pictur10

  Sponsored content

  Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 14 Jul 2020, 02:00