Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  12 Shprehje Filizofike per jeten nga, Gabriel Garcia Marquez.

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  shprehje - 12 Shprehje Filizofike per jeten nga, Gabriel Garcia Marquez. Empty 12 Shprehje Filizofike per jeten nga, Gabriel Garcia Marquez.

  Mesazh nga Administratori prej Fri 19 Nov 2010, 12:03

  12 Shprehje Filizofike per jeten nga, Gabriel Garcia Marquez.


  1. Ty tė dua, jo sepse ishe ti, por pėr kohėn qė u gjenda pranė teje, pėr arsye qė unė isha ky qė isha pranė teje…

  2. Askush nuk i meriton lotėt e tua dhe nėse dikush i meriton ato, ėshtė ai/ajo qė s’do tė tė bėjė kurrė tė qash e tė derdhėsh lot…

  3. Nėse dikush tė don ashtu sikurse ke dėshirė ti, kjo nuk do tė thotė qė ai/ajo ty tė don mė shumė se ē’do gjė tjetėr…

  4. Miku i vėrtetė ėshtė ai qė kur t’i prek duart, nė tė njėjtėn kohė tė prek edhe shpirtin…

  5. Mėnyra mė e keqe e mallit qė ndjen pėr dikėnd ėshtė, kur ai/ajo edhe pėrse tė gjendet pranė, tė jesh i/e sigurtė qė kurrė s’do tė jet i/e joti/ja…

  6. Edhe nė momentet mė tė hidhura tė jetės, kurrė mos harrė tė buzėqeshėsh, sepse nė ē’do moment dikush mund tė dashurohet me buzėqeshjen tėnde…

  7. Nė kėtė botė mund tė jeni vetėm njė njeri, por mos harroni se pėr dikėnd tjetėr mund tė jeni njė botė…

  8. Mos e harxho kohėn me dikėnd qė nuk ėshtė i/e interesuar t’a horxhojė kohėn me ty…

  9. Mbase i madhi Zot, ka dėshiruar qė mė pėrpara tė njiheni me njerėz tė kėqinjė, pastaj me ato tė mirėt, dhe nėse ju ndodh kėshtu t’i jeni mirėnjohės Zotit tė madh…

  10. Kur arrini nė fundin e diēkaje, mos qani, pėrkundrazi buzėqeshni pėr qė e pėrjetuat…

  11. Gjithmonė do tė gjenden njerėz qė do tė t’a thyejnė zemrėn, kėshtu qė do tė ndjesh nevojėn e tė besuarit, vetėm tregohu sa mė i kujdesshėm…

  12. Mos u mundo edhe aq shumė, sepse gjėrat mė tė mira, vijnė ngadalė dhe mu atėherė qė nuk i pret…


  ________________________________
  shprehje - 12 Shprehje Filizofike per jeten nga, Gabriel Garcia Marquez. Pictur10

   Ora ėshtė Fri 10 Jul 2020, 23:18