Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  PLAGA E KURBETĒARIT

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 07 Sep 2007, 18:58

  PLAGAE KURBETĒARIT
  Ėshte plage
  e nuk mbyllet kurre
  as ne zemer,
  as ne shpirt.

  Stinet nderrojne
  datat ne kalendar,
  akrepat qarkojne,
  rrathet e ferrit,
  koha rri e ngrire
  ne kujtime.  Plaga ime kullon
  gjak
  pika-pika
  mbi kujtime...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 08 Sep 2007, 22:47

  BOTA E TJETERSUAR
  Shekuj me radhe
  po lind
  engjej dhe tiran.

  Rruga ku takohen
  shtruar me te zeza,
  mbreteri e tyre
  shtrihet ne varreza.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 08 Sep 2007, 22:53

  DHEMBJE
  Ngrice perjashta e ngrice permbrenda
  Ku te gjejne zemrat pak ngrohtesi
  dashuria ku do te shkrije?!


  Duke pritur ata qe i kin
  duke pritur ata qe s“vijne
  me te vocerrpo behen femijte.
  Po Gjeto Basho Muji kur do ta kape thiken
  per ta mbytur friken?
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 08 Sep 2007, 23:17

  MALLĖNGJIM

  Motra kur u be nuse
  hapi portat e ngujuara
  te nje stine te re.

  Qerrja e Kuqe me kater rrota kohe
  kaloi mbi feminine e saj.


  Motra iku!
  Ē“zog do te kendoje
  ne drurin e manit
  mallin e saj?
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 08 Sep 2007, 23:24

  EL DORADO


  Aty sundon vetem nje stine
  gjethet thahen
  ne bebez
  ku bene vape tropikale.


  Aty mbreteron vetem nje kohe:
  Doruntina do t“mbetet pa u martuar
  se treqind krushq
  kane humbur rrugen
  deri te shtepia e saj.

  Ēika potureshe kendon
  balada
  me nje kurore gjakune koke.

  El Dorado eshte
  endrra jone shekullore.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 08 Sep 2007, 23:28

  NĖ PRITJE
  A do te kthehet ndonjehere
  si zog shtegetar
  te marre vezen eharruar
  ne pullazin tone.

  Si stalagmit mijevjeqar
  pres i shtangur
  fluturimine tij nga vendlindja
  une Ago Ymeri vete.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga Administratori prej Sun 09 Sep 2007, 10:03

  Pergezime per poezite Shaban.

  Ishin me te vertete shume poezi terheqese dhe
  njekohesishte shume domethenese...


  Sinqerishte:
  Saimiri...


  ________________________________
  PLAGA E KURBETĒARIT Pictur10
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 11 Sep 2007, 18:37

  KOSOVĖS

  Kosove
  cope toke e Edenit
  me permasa endrre
  ke qiellin
  perplot shqiponja
  qe ngrejne ēerdhe
  neper zemrat tona.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 11 Sep 2007, 18:45

  ERDHI ORA
  Pabesite e bardha
  nga shekulli ne shekull
  mallin per liri s“na e shuan.

  Brigjeve te endrrave
  u perplas akullnaja
  ne rropulli
  u trand liria
  e ujqerit uluriten
  e malet gjemuan
  e u tremben ortegjet
  maje bjeshkeve
  se erdhi ora
  e flakes se pa shuar
  te zjarrit ilir.

  Dielli ka shendritur
  qiellin e zemrave tona
  se jehoi zeri i Ademit
  se Hamza i zu priten
  jehut te kushtrimit
  i gjalle apo i vdekur
  i beselidhjes se Gjergjit
  jam per jete.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 12 Sep 2007, 23:55

  NDARJA
  Grumbuj kujtimesh
  rrjedhin neper mote
  prej zemres time
  deri te zemra jote.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 13 Sep 2007, 00:01

  GUTEN MORGEN :**shqip-miremengjez**
  Natė pėr natė
  bredh bulevardeve tė ėndrres
  as i zgjuar
  as nė gjumė
  vazhdimisht udhėtoj
  nė shtėpi sįrrij kurrė


  Mbi kokėn time
  njė re e zezė vjen
  Kur fqinji mė pėrshendet:
  -Guten Morgen!*
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 16 Sep 2007, 01:32

  NĖ BRENDI
  Ketej gjithe zjarre
  atej gjithe akull
  une ne mes ipergjakur.

  Akulli me ngrine
  zjarri me djeg
  une varrin ndermjet.
  Por prap qendroi
  nuk strukem
  synoi
  te arrije triumfin.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 20 Sep 2007, 22:16

  AS NĖ JETĖ;AS NĖ VARR

  Me humbi shoku i shpirtit
  e zhduken pa gjurme
  kelyshete ferrit.

  Seshte askund
  as ne jete
  as nder varre
  S“eshte me hija e tij
  Ai s“eshte askund
  por ky nuk eshte fund
  se eshte gjethkund
  duke i dhene shpirt
  gurit e drurit.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 20 Sep 2007, 22:20

  LETRA E NĖNĖS

  Me ēoi nena leter
  shkruar me kishte
  me lotet e saj.

  Liqe i pa fund
  dukej pika e mallit
  qe derdhur ish
  neper fjale.

  Me shkroi nena leter
  dhe nje liqe malli
  e ktheu ne avull
  vetem me nje fjale.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 20 Sep 2007, 22:24

  PĖRSE MĖ IKE?
  Me ike
  o mike,
  ne mengjezin e vjeshtes
  me le
  me hirin emallit
  te ruaj
  ate gace te fshehur
  te dashurise.

  Mbeta ne udhekryq
  te dashurise
  me sy kah qielli
  duke pritur
  pikat e loteve te tu
  qe do ti sjellin
  rete e kesaj vjeshte.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 20 Sep 2007, 22:27

  FJALA JUAJ
  Mbetapa fjale
  at dite kur jam
  nisur ne jete
  rrugeve te pa rruge
  ne drite e ne muge.

  Ne guven e shpiertit
  ndryer eshte qe nje shekull
  e betuar nen drite qiriri
  para ikones sate Liri.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 23 Sep 2007, 00:39

  E BUKURA MORE
  Moj e bukura More
  si te lash,e me s“te pash
  Si te lash,si te lash?
  Si te lash e me ste pashe?(Popullore)  Ec neper te kaluaren
  per te gjetur te ardhemen
  endrro shqip
  frymo shqip
  o Arvanit.

  Hy kalabrisht
  i dehur mendimeve
  arberisht
  e jeten vazhdo prore
  e dasmen beje pleqerisht
  Edhe varrin hape
  me E bukura More.

  Rro sa malet
  me dhembjen shkembore
  buze detit
  me shikim te humbur
  nga e bukura More.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 23 Sep 2007, 00:44

  i zhdukur

  Nje gote vere
  nje cigare
  si ne odat
  shqiptare
  shuaj mallin e vendlindjes.

  Pa shtepi e katandi
  shteg i humbur
  ne stine vjeshte
  jam shume larg
  vet syrgjyn
  me nje gote
  dhe tym duhani
  rendis ditet
  ne rruzaret e vitit.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 23 Sep 2007, 00:46

  ANTIHISTORIKE
  Sahere ia shikoi fytyren
  mesuesit te historise
  me behet se lexoj
  nje pergamene te lashte
  te zhubrosur nga vitet.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga Administratori prej Sun 23 Sep 2007, 01:25

  Urime Shaban...

  Me te vertete shume poezi te bukura dhe teper te ndjeshme poezite tuaja...

  Gjithe te mirat ne jete...

  Sinqerishte:
  Saimiri...


  ________________________________
  PLAGA E KURBETĒARIT Pictur10
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 23 Oct 2007, 23:14

  fLM;sAIMIR PER VLERESIMIN TUAJ;KJO ME FRYMEZON,kur vleresimi behet nga je,sepse poezite tuajamekane prekur shpiertin,shume suksese me tutje
  kaloni mire.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga Administratori prej Wed 24 Oct 2007, 01:47

  Pershendetje edhe ty Shaban...

  Falenderimi eshte nje fjale e ngrohte,
  qe te jep force dhe te inkurajon akoma
  me shume per dicka...

  Mbi te gjitha fjalet jane pa pagese, ndaj
  perse te mos e themi nje fjale te mire kur
  e kemi mundesine?!

  Dhe se fundmi poezite tuaja jane me te vertete
  per tu pelqyer ndaj edhe ju e meritoni nje falenderim,
  qofte edhe per kohen qe keni vene ne dispozicion
  per ti shkruar keto poezi...


  Gjithsesi une te uroj pune te mbare ne kete fushe,
  dhe fat e lumturi pergjithmone ne jeten tuaj...


  Me perzemersi:
  Saimiri...


  ________________________________
  PLAGA E KURBETĒARIT Pictur10
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 03 Sep 2010, 01:44

  sa bukur ia ke thene,pergezime per keto vargje te bukura

  Sponsored content

  PLAGA E KURBETĒARIT Empty Re: PLAGA E KURBETĒARIT

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Wed 27 May 2020, 22:08