Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+5
Zog i Shqipes
Klea@Love
Scarface
shpirti_omel
Administratori
9 posters

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Administratori Wed 22 Sep 2010, 03:00


  Poezit qė do tė lexoni nė vijim tė kėsaj teme, janė poezi tė miat personale,
  tė cilat ia kam thurur dhe kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Shpresoj qė tju pėlqejn...

  Lexim tė kėndshėm.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  Edituar pėr herė tė fundit nga Saimiri nė Wed 07 Dec 2011, 23:37, edituar 5 herė gjithsej
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Administratori Wed 22 Sep 2010, 03:02

  Guri Bardhė...
  (Pėr fshatin tim tė lindjes...)
  (Poezi Akrostih)


  Gurra pėrsipėr pareshtur, nga zemra e malit buron.
  Uji saj i ftoht, derdhet bollshėm pėrposht fshatit.
  Rrugėt dredha dredha, lart e poshtė gjarpėrojn.
  I lart porsi kėshtjell, ngrihet mbi luginėn e Matit.

  Bukuri e vlera tė rralla, ruan ndėr shekuj me radh.
  Ashtu njihet e mbahet, qė nga kohėt mė tė lashta.
  Rrafshit tė malit shrihet e ngrihet lart Guri Bardh.
  DHe dielli nė mėngjes kur lind, e ndriēon nė ball.
  Ėshtė ky pra, fshati ku u linda, dhe pėr tė ndjej mall.


  © Saimir Murati...

  Londėr, dt. 15.Shtator.2010


  Edituar pėr herė tė fundit nga Saimiri nė Wed 03 Nov 2010, 03:18, edituar 1 herė gjithsej
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga shpirti_omel Wed 29 Sep 2010, 02:25

  Urime i nderuar.

  Me te vertet te bukura vargjet e radhitura aq kendshem ne poezin me lart, qe ia ke kushtuar fshatit te lindjes.

  Respekte.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Administratori Mon 04 Oct 2010, 12:57

  Faleminderit mik, per fjalet e tua te embla.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 36
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Scarface Mon 01 Nov 2010, 11:50

  Saimiri shkruajti:Guri Bardhė...
  (Pėr fshatin tim tė lindjes...)

  Gurra pėrsipėr pareshtur, nga zemra e malit buron.
  Uji saj i ftoht, derdhet bollshėm pėrposht fshatit.
  Rrugėt dredha dredha, lart e poshtė gjarpėrojn.
  I lart porsi kėshtjell, ngrihet mbi luginėn e Matit.

  Bukuri e vlera tė rralla, ruan ndėr shekuj me radh.
  Ashtu njihet e mbahet, qė nga kohėt mė tė lashta.
  Rrafshit tė malit shrihet e ngrihet lart Guri Bardh.
  DHe dielli nė mėngjes kur lind, e ndriēon nė ball.
  Ėshtė ky pra, fshati ku u linda, dhe pėr tė ndjej mall.


  © Saimir Murati...

  Londėr, dt. 15.Shtator.2010

  Pershendetje miku im dhe urime per kete poezi te thurur aq bukur per vendin ku ke lindur dhe je rritur, malli per te cilin te djeg thelle ne shpirte atje larg ne kurbet.
  Suksese te metejshme dhe kthim te sameshpejte ne vendlindje mik.

  Me respekt ndaj teje: Scarface.
  Klea@Love
  Klea@Love
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Numri i Postimeve : 258
  Vendndodhja : milano
  Profesioni : inxhenjere arkitekture ne ndertim
  Pikėt : 804
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 16/03/2010
  Humor : sa te doni

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Klea@Love Mon 01 Nov 2010, 11:57

  Pershendetje mik i nderuar ja edhe un ne kete teme te bukur ku flasin vargjet e tuaja me pelqyen shume sepse ju jep domethenje te gjithave vargjeve qe ti shkruan te uroj suksese ne vazhdim
  Nga mikja jote Klea
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 36
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Scarface Mon 01 Nov 2010, 12:01

  Vargjet e Saimirit jane shume te thejshta por te shumekuptimta ne permbajtjen e tyre. Ai shkruan me shpirt, derdh mbi varg ato qe vertet i ndjen apo e mundojn ne shpirt.
  Zog i Shqipes
  Zog i Shqipes
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 60
  Mosha : 38
  Pikėt : 186
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 25/03/2010

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Zog i Shqipes Tue 02 Nov 2010, 01:53

  Komplimente dhe urimi per poezine, njekohesisht suksese te metejshme ne vijim...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Administratori Sun 07 Nov 2010, 00:15

  Scarface shkruajti:
  Saimiri shkruajti:Guri Bardhė...
  (Pėr fshatin tim tė lindjes...)

  Gurra pėrsipėr pareshtur, nga zemra e malit buron.
  Uji saj i ftoht, derdhet bollshėm pėrposht fshatit.
  Rrugėt dredha dredha, lart e poshtė gjarpėrojn.
  I lart porsi kėshtjell, ngrihet mbi luginėn e Matit.

  Bukuri e vlera tė rralla, ruan ndėr shekuj me radh.
  Ashtu njihet e mbahet, qė nga kohėt mė tė lashta.
  Rrafshit tė malit shrihet e ngrihet lart Guri Bardh.
  DHe dielli nė mėngjes kur lind, e ndriēon nė ball.
  Ėshtė ky pra, fshati ku u linda, dhe pėr tė ndjej mall.


  © Saimir Murati...

  Londėr, dt. 15.Shtator.2010

  Pershendetje miku im dhe urime per kete poezi te thurur aq bukur per vendin ku ke lindur dhe je rritur, malli per te cilin te djeg thelle ne shpirte atje larg ne kurbet.
  Suksese te metejshme dhe kthim te sameshpejte ne vendlindje mik.

  Me respekt ndaj teje: Scarface.

  Rrofsh i nderuar edhe ti per fjalet e embla te tuat dhe per respektin mbi te gjitha.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Administratori Sun 07 Nov 2010, 00:16

  Klea@Love shkruajti:Pershendetje mik i nderuar ja edhe un ne kete teme te bukur ku flasin vargjet e tuaja me pelqyen shume sepse ju jep domethenje te gjithave vargjeve qe ti shkruan te uroj suksese ne vazhdim
  Nga mikja jote Klea

  Faleminderit mikja ime e nderuar, per kenqesisn qe me dhuron me komplimentet dhe fjalet e tua te embla ne lidhje me vargjet e mia.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Administratori Sun 07 Nov 2010, 00:17

  Zog i Shqipes shkruajti:Komplimente dhe urimi per poezine, njekohesisht suksese te metejshme ne vijim...

  Faleminderit shume edhe prej teje Zogu i Shqipes dhe sukese te uroj edhe une ty ne jete.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Paula
  Paula
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 120
  Mosha : 45
  Vendndodhja : shkolle
  Profesioni : mesuese
  Pikėt : 186
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 09/01/2009
  Humor : jo dhe shume

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Paula Tue 09 Nov 2010, 01:44

  Komplimentet e mia dhe suksese te metejshme Saimiri.

  Respekte nga una
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Administratori Sun 14 Nov 2010, 00:52

  Paula shkruajti:Komplimentet e mia dhe suksese te metejshme Saimiri.

  Respekte nga una

  Faleminderit Paula.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Matilda
  Matilda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 36
  Mosha : 39
  Vendndodhja : NY
  Profesioni : informatike
  Pikėt : 110
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 30/01/2009
  Humor : pa fund

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Matilda Mon 21 Feb 2011, 08:41

  Pershedetje edhe njehere nga une Saimir dhe me lejo qe edhe une ashtu sikurse antaret e tjere parafoles me lart te te shpreh komplimetet e mia ne lidhje me poezine bukur qe i ke kushtuar vendlindjes tende, per te cilen duket qarte ne vargje se sa shume te djeg malli ne shpirt.
  Suksese ne vazhdim.

  Klm.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Administratori Wed 02 Mar 2011, 02:32

  Matilda shkruajti:Pershedetje edhe njehere nga une Saimir dhe me lejo qe edhe une ashtu sikurse antaret e tjere parafoles me lart te te shpreh komplimetet e mia ne lidhje me poezine bukur qe i ke kushtuar vendlindjes tende, per te cilen duket qarte ne vargje se sa shume te djeg malli ne shpirt.
  Suksese ne vazhdim.

  Klm.

  Te faleminderit shpirterisht edhe ty e nderuar Matilda per keto fjale kaq te bukura dhe miqsore qe me thua.

  Sinqerisht me rrespekt:
  Saimiri...
  megan
  megan
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 218
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : Prezantuese
  Pikėt : 667
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 11/01/2011
  Hobi : Udhetimet,te gatuarit,te shkruarit

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga megan Wed 02 Mar 2011, 03:11

  Mjaft te bukura vargjet Saimir.Edhe pse nuk kam qene ndonjehere me pershkrimin qe me bere ti ne ato vargje aq te bukura po me duket sikur i kam pare ato peisazhe aq te bukura te fshatit tuaj......
  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Armanda Wed 23 Mar 2011, 03:57

  Urime dhe suksese ne vazhdim.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Administratori Fri 25 Mar 2011, 02:38

  megan shkruajti:Mjaft te bukura vargjet Saimir.Edhe pse nuk kam qene ndonjehere me pershkrimin qe me bere ti ne ato vargje aq te bukura po me duket sikur i kam pare ato peisazhe aq te bukura te fshatit tuaj......

  Faleminderit Megan, per komplimentet dhe fjalet e tua te bukura.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Administratori Fri 25 Mar 2011, 02:39

  Armanda shkruajti:Urime dhe suksese ne vazhdim.

  Te faleminderit shume Armanda.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Administratori Fri 19 Aug 2011, 23:55

  Fshatit tim tė lindjes...
  (Dedikim pėr fshatin ku u linda,
  Gurin e Bardhė.)

  Andej nga e nis rrjedhėn, Lumi i Matit.
  Nga malet e larta, ku bora nė dimėr zbardhė.
  Si vigan mbėshtetet, kurrizi i tėrė fshatit.
  I cili ndėr shekuj me radhė, quhet Guri Bardhė.

  Atje ku era e freskėt, dikur ballin m’a freskoi.
  Dhe uji i ftohtė, etjen nė gurmaz m’a shuajti.
  Pėr ato shpate, mua malli ditė e natė mė pėrvėloi.
  Ndėrsa gjaku mė ėshtė ndezur, sikurse baruti.

  Guri i Bardhė ėshtė fshati ku, u linda dhe u rrita.
  Fshati ku nė djep si foshnje, nėna mė pėrkundi.
  Vatra e trashėguar, nga stėrgjyshėrit ndėr breza.
  Vedlindja e poetit tė madh e tė paharruar, Pjetėr Budi.

  © Saimiri... Gusht - 2011
  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Armanda Wed 07 Sep 2011, 21:46

  Komplimente Saimir dhe urime per keto vargje vertet mallengjyese qe i ke kushtuar vendlindjes.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Administratori Sun 11 Sep 2011, 21:53

  Faleminderit shume e nderuar per komplimentet qe me ben here pas here per vargjet qe une thur.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Administratori Mon 12 Sep 2011, 12:36

  Ku tė ikėn bijtė, o fshati im i bukur?!…

  Ku tė ikėn bijtė, o fshati im i bukur.
  Qė tė braktisėn, tė lanė vetėm, shkretė.
  A thua i merr malli, o fshati im i bukur.
  Pėr ty atje larg, nė tė mallkuarin kurbet.

  Ku tė ikėn bijtė, o fshati im i bukur.
  Me ēantat e fatit, pėrmbi krahė ngarkuar.
  A thua vallė tė harruan, o fshati im i bukur.
  Atje nė tokė tė huaj, larg teje mėrguar.

  Ku tė ikėn bijtė, o fshati im i bukur.
  Qė portat e shtėpive, i mbyllėn me kyēe.
  A thua vallė u penduan, o fshati im i bukur.
  Kur u gjendėn tė humbur, nėpėr udhėkryqe.

  Ku tė ikėn bijtė, o fshati im i bukur.
  Ndonjėherė a i pyete se pėr ku, janė nisur.
  A thua t’i mashtroi kurbeti, o fshati im i bukur.
  Kjo gjėmė ogurzezė qė ėndėrrat j’ua ka grisur.

  Ku tė ikėn bijtė, o fshati im i bukur.
  Qė i rrite si lisa tė fortė, pėrmbi shkėmbij.
  A thua vallė mendojnė, o fshati im i bukur.
  Andej ngado qė gjenden, ndonjėherė pėr ty.

  Ku tė ikėn bijtė, o fshati im i bukur.
  Haber prej tyre, ndonjėherė a ke marrė.
  A janė shėndoshė e mirė, o fshati im i bukur.
  A po si lulet pa ujė, nė mėrgim janė tharė.

  Ku tė ikėn bijtė, o fshati im i bukur.
  Qė s’tė gjenden pranė, plagėn me t’a ndėrruar.
  A thua njė ditė do tė kthehen, o fshati im i bukur.
  Atje nė gjirin tėnd tė ngrohtė, sėrish pėr tė jetuar.

  Ku t’u shua i ėmbli zė, o fshati im i bukur.
  Qė jehonte ndėr fusha e nė tė lartat male.
  Pėrse tani rri shurdhėt, o fshati im i bukur.
  Dhe ke ulur kokėn, si njė plak plot halle.

  Ikjet tė hidhėruan, o fshati im i bukur.
  Tė vranė thellė nė shpirt, tė lanė nė mjerim.
  Kangrena e kurbetit, o fshati im i bukur.
  Po tė hanė pėrbrenda, si malli shpirtin tim.

  E tani nė heshtje, o fshati im i bukur.
  Ti vuan, vajton, derdhė lotė pa pushim.
  E unė larg mėrguar, o fshati im i bukur.
  Pėr ty qaj ē’do mbrėmje, deri nė agim.

  © S. Murati... Shtator - 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Administratori Wed 28 Sep 2011, 21:39

  Ti je ėndėrra mė e bukur…
  (Dedikim fshatit tim tė lindjes.)

  Ėndėrrat mbushur mė janė.
  Ē’do natė me mallin tėnd.
  Pėrpėlitem, nė largėsi ku jam.
  E nuk mė mban vendi vend.

  Nėpėr errėsirėn e netėve tė zymta.
  Kur mua gjumi, nuk mė bie nė sy.
  Dije se shumė fort, mė rreh zemra.
  Pa ndaluar aspak, o fshati im pėr ty.

  Pėrfundimisht, tani as edhe shpirtin.
  Me gėnjeshtra mė, nuk e ngushulloj.
  Kur flaka e mallit, pėrbrenda mė pėrpin.
  I pėrmalluar me lot nė sy, ty tė kujtoj.

  Ti je pėr mua, ėndėrra mė e bukur.
  Qė shoh pėr ē’do natė, kėtu nė kurbet.
  Ti m’a ėmbėlson gjumin e trazuar.
  O fshati im i bukur, o fshati im i shtrenjtė.

  © S. Murati… Shtator - 2011

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Administratori Tue 22 Nov 2011, 23:58

  O ju malet e larta...

  O ju malet e larta, atje mbi Gurin e Bardhė.
  Mos mbani zi mbi fushat, mos u hidhėroni.
  Se do tė vijė prapė dita, t’a shuani atė mall.
  Ashtu si dikur, shumė shpejt do tė gėzoheni.

  © S. Murati… Tetor – 2011

  Sponsored content


  Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė... Empty Re: Poezi kushtuar fshatit tim tė lindjes, Gurit Bardhė...

  Mesazh nga Sponsored content

   Similar topics

   -

   Ora ėshtė Sun 04 Dec 2022, 05:51