Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Empty Re: Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 30 Jul 2010, 23:44

  Perparim Hysi - Mall pėr Shqipėrinė *


  Sot u mbushėn plot dy muaj qė kam ikur nga Shqipėria
  Dy muaj plot qė unė po vuaj;mė kėputi dashuria.
  Mė kėputi dashuria,mua pėr vėnd,pėr miq,pėr shokė
  Dua tė shkoj e tė ēmallem;e njė kafe tė pimė tok

  S'ėshtė kollaj qė tė ambientohem (le t'i thonė Amerikė!)
  Shqipėri,pėr ty,kullohem,si qiri tretem pikė-pikė
  "Le tė tetem,hiē mos mbetem!"(po bėrtas me zė Naimi **
  Dhe thėrrime,po tė mbetem,frymė aty jep Pėrparimi.

  Se s'e ngopin bukuritė;kollajllėke dhe tė tjera
  Qė m'i paske,Amerikė;Shqipėri,mė prit,se erdha
  Mė ka marrė njė mall i madh,e nuk mbahem nėn fre
  Gati sa nuk bėj "bėrdaf!";t'i a thėrras me gurgule...

  *larguar,po pėrkohėsisht
  **vargu i Naim Frashėrit


  ________________________________
  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Empty Re: Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak...

  Mesazh nga Administratori prej Thu 28 Oct 2010, 02:20

  Alfred Perona – Nena…

  E pashe nenen
  Mbas shume e kaluar vitesh.

  Guxim s’kisha ta shihja
  Ne sy.

  Asaj, syte i plasnin
  Nga dhimbjet

  Sikur ishte ne enderr
  E qanim te dy.


  ________________________________
  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Empty Re: Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak...

  Mesazh nga Administratori prej Thu 28 Oct 2010, 02:21

  Bajame Hoxha (Celiku) - BIJŹ E KETIJ DHEU

  Nga avioni po sodisja ,
  ēizmen pas kur unė e lashė,
  oh,sa ėmbėl qė nga larg,
  pash Atdheun tim tė lashtė.

  Njė ngashėrim fort mė mbėrtheu,
  teksa pashė bregdetin shtrirė,
  mall, o mall, bijė e kėtij dheu,
  malli shpirtit tim tė dlirė.

  Dy fėmijė qė qenė pranė meje,
  mė pyetėn, thanė:"Moj teta ēke?"
  Hop i ngrita sytė mes lotit,
  shihni Shqipėrinė, atje...


  ________________________________
  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Empty Re: Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak...

  Mesazh nga Administratori prej Thu 28 Oct 2010, 02:21

  Ēerkin Bytyēi – Qiri i patretur...

  jam ndezur i tėri
  ėndrrave tė venitura

  me shpresėn nė pafundėsi
  pėr tė qenė
  dritė
  e kėsaj hapėsire

  tė jetuarit shqip
  vazhdon
  kjo s`ėshtė tokė
  e pėrbuzur

  edhe pse
  shkėlqimin ma vodhėn
  errėsirat e botės.


  ________________________________
  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Empty Re: Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak...

  Mesazh nga Administratori prej Thu 28 Oct 2010, 02:22

  Gėzim Ajgeraj - IKJE DREJT HARRIMIT

  Nė pėrditshmėrinė e udhėve tona
  motet e mashtrimit

  Zbardhen vitet me bardhėsinė e alpeve
  na i thirr harrimit

  Ē'na dogjėn ikjet
  ē'zjarrmi

  As atje as kėtu
  plot mall
  etje bėhet kthimi
  e hartat rendojnė si njė thes mbi shpinė

  Ėshtė e tmerrshme koha ikje
  brishtėsi e ėndrrave tė mashtruara

  E unė, kronikoj moteve tė mashtrimit
  me mallin qė djeg nė gji
  pėr atdheun tim larg.


  ________________________________
  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Empty Re: Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 31 Jul 2011, 21:29

  Dritan Zajmi - Larg atdheut

  Na u tret shikimi udhėve tė botės,
  Me kembėt gjithmonė nė krahė,
  Rrugės pėr diku.
  Ikim, vijme, ikim prap
  Dhe nuk e gjejmė.
  Kur jemi kėtu jeta na therrėt larg
  Kur jemi larg zemra na sjell kėtu.
  ________________________________
  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Empty Re: Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 31 Jul 2011, 21:30

  Llamadeo Dukagjini - Te fala atdheut

  Mike e dashur, tė fala mu bėj miqėve,
  mikeve qė aq u deshėm...
  tė fala mu bėj tė gjithėve,
  dhe pleqėve tė vjetėr...!

  Atyre mu bėj tė fala shumė,
  mu thuaj se shpesh i kujtoj,
  dhe fjalėt e juaja tė urta,
  mu thuaj se nuk i harroj!

  Tė fala mu bėj dasmorve,
  mu thuaj se svij dot nė gosti,
  nuk pi dot mė me ju atje,
  as verė e as raki!

  Tė fala mu bėj borxhlive!
  Thuaju se borxhet ua kam falur,
  blini ca tokė e brigjė,
  dhe bėhuni zot tė mallit!

  Tė fala mu bej gjaksorve,
  mu thuaj se ua kam falur gjaqet!
  Besė me mua gjithmonė do keni,
  skanė pse tė u skuqen faqet!

  Ish kohė e ēmėndurisė,
  E vitit nėntėdhjetė e shtatė,
  Ku u vratė deri dhe me Fis,
  Por dhe vehtėn e vratė…!

  Tė fala mu bėj spiunve,
  mu thuaj se nuk i kam marrė mėri,
  ska gjė pse mu shpifėt aq shpesh,
  tek "Kazani" i juaj parti...!

  Tė fala mu bėj thashethemexhinjėve…!
  Mu thuaj se ju nuk ju fal kurrė !
  Se ju jeni si gjarprinjė...
  Qė helmoni e fshiheni nėn gurė...!

  Mu thuaj se kudo qė tė fshiheni
  Zoti me rrufe do tė ju gjuaj!
  Nėse ju udhė sdo tė ndrroni
  Qielli ska pėr tė ju pranuar!

  Tė fala mu bėj maleve,
  udhėve mu bėj tė fala shumė,
  lumenjėve, detit, dallgeve,
  mu thuaj se nuk ju harroj kurrė!

  Tė fala mu bėj gjamėve...
  ah` njerzeve qė shkojnė nė zi,
  mua thuaj se me ju unė qajė
  Edhe nė kėto largėsi!

  Tė fala mike e dashur, tė fala,
  ēdo pllėmbė toke tė atij dheut,
  ku ėndrrat i shoh ēdo natė...
  Tė fala mi bėj Atdheut!  ________________________________
  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Empty Re: Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 20 Aug 2011, 23:39

  ALFONS DOVANA - MERGIMTARET

  U nisen me zemer brengosur,
  mjerimi s'durohet n' atdhe!
  Etur nga epshe t' pasosur,
  Remojne nje jete te re.

  Deshirat e egra krenare,
  S' ia shuan, tufani, veriu,
  Mjerimet ne token amtare,
  Pervojtur, durohen gjetiu.

  Po ecen ani e mergimit,
  Ne detin pa kry, e pafund,
  Kur zgjohet ne ore t'agimit,
  Atdheun s'e shohin kerkund.

  Sa shpresa gjat' udhes se fshehte,
  Kur nisem mergimin e ri:
  Nga ecja qe duket e lehte,
  Te ndizet dhe zjarri ne gji.

  Andej n'ato vise te reja,
  Me djersen qe derdhet rreke,
  Do ngrihet e qeshur foleja,
  Do nisetnje jete e re.

  Por jeta nuk eshte e lehte,
  Andej n' ato vise mergimi;
  Sa brenga gjat' udhes se fshehte!
  Sa dhimbje kur zgjohet kujtimi.

  Por punen e nisen pa lodhje,
  Dhe djersa iu derdhe rreke;
  E gjeten pushimin dhe ēlodhje,
  Ne endrrat e jetes se re.

  Andej - edhe val' e mjerimit,
  Durohet me heshtje ne zemer;
  Se neser fole e pushimit.
  Do ngrihet nder brigje pa emer.

  Dhe e ngriten nder vise merguar,
  Me djersen e punes krenare;
  Dhe ndezen nje vater te shuar,
  Larg vatres se dashur amtare.

  Por oh! sa i rende mergimi,
  Se malli ka zjarrin ne vete,
  Se idhur rizgjohet kujtimi,
  Per vatren qe mbeti e shkrete.
  ________________________________
  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Empty Re: Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 20 Aug 2011, 23:40

  Kostaq Duka - Emigrantėt

  Dhimbjet e trupit
  Bėjnė sikur i “harrojnė”.
  Dhimbjet e shpirtit
  I kthejnė nė kėngė
  Dhe dialog me perėndinė.

  Qershor, 2010


  ________________________________
  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Empty Re: Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 20 Aug 2011, 23:40

  Vasil Tabaku - VENDLINDJA

  Mbi krahėt e zogjve
  Ikėn ėndrrat e para
  …njė tufė shumėngjyrėshe
  Me cicėrima

  Atje
  Mbi folezat e njė lisi
  Kam kėngėt e mia fėminore
  Fletėt
  Gjithė vijėza lapsi
  Dhe emrin
  Qė tashmė e kam harruar
  Tė njė vajze..

  Atje
  Mbi pasqyrat e lėvizshme
  Tė krojeve
  Ėshtė fytyra e bukur
  E nėnės sime
  Ashtu, me dy gėrsheta
  Njė vjollcė buzėqeshjeje
  Dhe dy pika diell
  Mes qerpikėve

  Mbi krahėt e zogjve
  Kthen malli im
  Mall shtegtar
  Nga njė lis
  Tek njė ēerdhe
  Nga njė prag
  Tek njė rrugė
  Nga njė emėr
  Tek njė gjeneratė e tėrė...


  ________________________________
  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Empty Re: Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 20 Aug 2011, 23:41

  Kujtim Mateli – Kthim nė vendlindje...  Ecja dhe rruges,
  Vec per ty mendoja,
  Fshati im i bukur,
  Ku me je;
  Si xham i blerte,
  Shkelqen nder ara gruri,
  Vrapin une e ndala,
  Vec atje.


  Sa fort,
  Sa fort me paska marre,
  Me zhurit malli,
  Thelle ne gji;
  Te perkedhele,
  Grurin neper duar,
  Ne dore te mbaj,
  Nje tufez me kallinj.


  Ju takoj me rradhe,
  Fshatare te dashur,
  Per cdonjerin ruaj,
  Nje kujtim;
  Si me rrinit prane,
  Kur mire s`e hidhja shaten,
  Naten bashke e trembnim,
  Me derprinj.


  Ju takoj me rradhe,
  Dhe i pacmallur mbeta,
  Si femija,
  Kur mbrapa ndjek nje flutur;
  Po c`kam?
  Pse s`ndihem mire?
  Pse s`bie,
  Ne krahet e nje mendimi te bukur?


  Ku jane disa nga njerezit,
  Qe aq fort i desha,
  Njerezit,
  Qe me deshen shume;
  Dikush shume u lodh,
  Detit te kalter,
  E ra, perjetesisht,
  Ne gjume.


  Dikush ka shkuar,
  S` dihet se ku valle,
  Vec dine te thone,
  Eshte ne emigrim;
  Nje tufe zogjsh,
  Klidhen lart ne qiell,
  Dhe rrezuan mbi mua,
  Pak trishtim.


  Muzike e embel,
  Derdhet qe nga brigjet,
  Zile kembre,
  Simfoni magjepse;
  Trishtimi tkurret,
  Si leter e zhubrosur,
  Dhe digjet me ne fund,
  Ne zjarrin e nje shprese.


  Se ashtu, sic iken bijte,
  Nje nga nje,
  Ashtu do te kthehen,
  E do te gezojne nje dite;
  Se hapesira zogjte,
  Nuk i mban pergjithnje,
  Se i pret foleja ta mbushin,
  Me kenge e me drite.


  ________________________________
  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Empty Re: Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 20 Aug 2011, 23:43

  Valbona Bozgo – Larg…

  Njė herė nė vit vij nė atdhe
  Njė herė.
  Ēdo vit plot njerėz mė s’i gjej,
  S’i gjej!
  Fėmijė, tė rinj, shoh pėr herė tė parė,
  Tė paparė.
  Njė herė nė vit vij nė atdhe, ēdo herė mė shumė,
  Si kalimtar…!


  ________________________________
  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Pictur10

  Sponsored content

  Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak... - Faqe 4 Empty Re: Vargje dhe Poezi te thurura per ''Mergimin'', plagen qe ende rrjedh gjak...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 14 Jul 2020, 01:08