Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:12

  SI ZOGU

  Kur flokėt tua mė ledhatojnė nė fytyrė
  Si nė natė …
  Dhe tė gjitha fjalėt qė dua t’i them
  Tani s’mund t’i gjej …
  Kur t’i shoh sytė e kaltėrt e dashur
  Dritat e qytetit mė duken tė vogla …
  Dhe atė krenari qė mbanė nė zemėr
  Mbledhe
  Nė lot
  Tė rrjedhin fytyrės
  Unė do tė puth fort nė natė
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:12

  SHKO MĖ TEJ

  Hap
  Edhe njė hap
  Dhe prapė ndalesh
  Kthehu-shko mė tej
  Mos iu dorėzo varrit tėnd.
  Trupi t’ėshtė pėrgjakur
  Lum i kuqėrremtė,
  Pėrroi po dridhet prej teje
  Po dridhet …
  Forco zemrėn
  Nėn krahėrorin e rėndė
  Kthej shikimet nė qiellin e kaltėr
  Mos u tremb,
  Bėhu luftėtar i idealeve tua
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:13

  PENDIMI

  Si sot mė kujtohen ēastet e bukura nė gjirin tėnd
  Kur ishim tė kapluar nga gėzimi
  Fjalėt qė vjedhurazi m’i ke thėnė
  Tani po mė sjellin vetėm ndjenjė trishtimi.

  Nuk dijshim se jeta qėnka hajni mė i keq
  Qė na mbėrthen rrugėve t’pa anė e pa kthim
  Dashurinė e gjuajte nė theqafje e hendek
  Kėngėn e shpirtit e akordove nė pikėllim.

  Apo ndoshta them se shkove larg
  E mendja tė ėshtė rritė
  Harrove bareshėn e urtė e sydritė.

  Jo-jo, shpeshherė hallin tėnd qaj
  Por s’gjej rrugėdalje
  E gati jam shkrehem nė vaj.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:13

  PAK MĖ NDRYSHE

  Tė jesh ai qė nuk je
  Do ishte befasi gjithėsesi
  Rrespekto at qė je

  Tė jesh ai qė je
  Ėshtė fisnikėri
  Urreje at qė nuk je

  Tė jesh ai qė je-nuk je
  Do ishte shumė lehtė
  Ta gėzosh at qė je

  Shtator 2007
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:13

  FATI IM

  Nuk di
  A ėshtė afėr agimi
  Dhe
  A
  Ka
  Kohė
  Pėr
  Vargjet
  Nė vazhdim

  Frymoj
  Por
  Kam frikė
  S’di a jam gjallė
  Shpirti mė ėshtė bėr det
  Mbi
  Tė cilin lundrojnė varret

  E urrej
  Kėtė vjeshtė tė hershme
  Qė pa mėshirė po i bartė
  Gjethet gjysėm tė thara
  Por
  Mos ki dert
  Se lotėt
  Do t’ia dhuroj dikujt
  Qė prap tė jem i lumtur
  Por dije njė gjė
  Fati s’pėrsėritet dy herė
  Madje as nė ėndėrr.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:14

  NDOSHTA

  Ndoshta edhe sot,apo ndoshta asnjėherė
  Dje ka mundur tė jetė,nesėr poashtu
  Njė ndoshta ėshtė pėrherė,mė sė paku njė
  Ndoshta trimėria ėshtė formė e lirisė
  Ndoshta ėndrra formė e realitetit
  Ndoshta vdekja ėshtė formė e jetės
  Ndoshta …
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:14

  MODERNE

  E shkurtėr
  Jeta
  Veē
  Njė
  Herė jetohet
  Me njė gotė gėzime
  Dhe
  Shpejt
  Shkurtohet

  Ē’ėshtė morali
  Ajo
  Ideologji
  Si jetohet
  Pa dashuri

  T’kesh
  E t’kėnaqesh
  Ka
  Shumė rėndėsi
  Prej nga
  Ku shkon
  Kush
  Je
  Ti.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:14

  MĖ KĖRKO

  N’pranverė
  Me rrezet e argjenta tė diellit
  Buzėqeshjen ta dėrgoi

  Mė kėrko
  Kur lulet qelin
  Dhe hareja si rrufe
  Harliset
  Damarėve tė kėsaj bote

  Aty do jem
  Me aromėn e luleve
  Me jehun
  E kėngėve
  Me buzėqeshjen
  Aty
  Ku kremtohet dhe jetohet

  Ti
  Vetėm mė kėrko

  Do tė vij
  Me krahėt e fluturės lozonjare
  Pėr tė shijuar ekstazėn e rinisė
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:14

  MERRENI SI TĖ DONI

  Keni tė drejtė tė mendoni
  Dhe besoni
  Tė gjitha kėto i shkruaj
  Pėrshkak tė egos
  Apo pėr para dhe famė

  Mirė:
  Po supozojmė pėrshkak tė egos
  Edhe pse do tė ishte marrėzi
  Tė mohosh ēdo lidhje
  Nė mes tė shkrimit dhe egos
  Mendoj se ky sqarim
  Dėshton nė esencė dhe tėrėsi

  Nėse kjo nuk ėshtė plotėsisht e qartė
  Do t’ju them hapur dhe pa hamendje
  De shkaku kryesor ėshtė ai
  Pėr tė cilin jam plotėsisht i bindur
  Se atė qė e dėshiron
  Nuk guxon tė pushosh
  Sė lakmuari
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:15

  MAGJIKE

  P tė vendosja
  Falėn ta jap
  Pak do tė mbeteshin

  Simbolin e hėnės dhe diellit
  Buzėqeshjen nga fytyrė e engjėllit
  Ēasti kur jetė do tė ndėrrojė
  Lehtė nuk pėrshkruhet

  Do t’kaloj njė kohė
  Tė ftohtit do tė kthehet
  Toka hap pore
  Dhe do t’mė pėrbij
  Me butėsinė e barit
  Tė njomė

  atėherė
  Vetėm atėherė
  Vlerėsohet magji e kujtimeve
  Fati i shkuar
  I cili njėherė pat bėrė
  Mrekullinė
  Qė ne na bashkoj
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:15

  PAK MĖ SERIOZISHT

  Dėfrehemi
  Bėjmė qejfe
  Me cigare e pije ekzotike
  Zgėrdhihemi
  E dini atė:pėr tė gjitha dhe pėr gjithēka
  E nė dėm vetanak

  Kemi hyrė nė tė tridhjetat
  Pa plangė e shtėpi
  Pa nuse
  E fėmijė

  Pa ndonjė tė kaluar
  Me ardhmėri tė dyshimtė
  Tė tanishmėn nuk e marrim seriozisht
  Dėfrehemi
  Dhe bėjmė qejfe
  Zgėrdhihemi
  Tė gjithė i marrim nėpėr gojė
  Nė stilin
  Pėr tė gjitha dhe pėr gjithėēka
  E nė dėm vetanak.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:15

  KREJT DO TĖ JETĖ OK

  Krejt do tė jetė ok
  Thonė liderėt
  Dhe
  Vazhdojnė
  Duhet edhe pak tė keni durim
  Sepse ardhmėria e lumtur ėshtė para dyerėve
  Vetėm duhet rrėmbyer pėr qafe si zogun apo lepurin
  Thonė se populli nuk ėshtė i vetėdijshėm pėr tė mirat qė i ka
  Ėshtė jomirėnjohės
  Dhe dėshiron gjithēka dhe menjėherė
  Thonė ėshtė e pamundur t’i ketė tė gjitha qė i dėshiron
  Dhe nė kokė qė i projekton

  Do tė kemi autostrada
  Ura kolosale
  Tunele tė gjėra gjithėsesi
  Nė bregdet do tė arrijmė pėr mė pak se dy orė
  Tė gjithė tė lumtur do tė jemi
  Jetėn do ta bėjmė mrrekulli

  Thonė ashtu e thonė kėshtu
  Ministrat ders na mbajnė
  Ne t’hutuar i dėgjojmė
  Dhe nė ditė tė mira tė gjithė shpresojmė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:16

  MĖ THUAJ

  Hy nė ėndrrat e mia
  Nė kėpucėt e qelqta
  Me vesėn nė buzė
  Puthjen ma jep …

  Mė thuaj se mė do
  Dhe se tė duhem
  E unė do tė them
  Se pėr asgjė nuk tė jap.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:16

  KLONIMI

  Eprovetė
  Nėnė e baba
  A je njeri
  Dinosaur
  A’ē’hata

  Satana
  Thanė
  Ėshtė nė njeri
  Po ti kush je
  As vetė
  S’e di

  Ke dhembje
  Dashuri
  Ndjenja
  Gėzime
  Si njeri

  E dhimbshme
  Me t’vėrtetė
  Kur zhduket
  Njeriu vetė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:16

  KLASIKE

  Klasike
  Po shqip
  Skuqen telat
  E gjėmojnė lodrat
  N’hartėn etnike

  Edhe
  Zogjtė
  E malit
  Harlisen
  N’ekstazė

  Rojės sė kufirit
  I rėndojnė
  Bjeshkėt n’qepallė

  S’kishte
  Jo
  Lakmi
  E
  As
  Urrejtje

  Sorkadhen lakuriqe
  Se gjelozonte kush
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:17

  KATARZA

  Nėse
  Agon dita

  Dhe

  Mbijetojmė katarzėn

  Atėher

  Vetvetiu
  Lindė pyetja
  Kush do ti kujtojė
  Dhimbjet tona

  Kush

  Do tė dėshmoi
  Qenjen tonė

  Apo

  Tė gjitha do zhduken  Kėtė natė skėterrė  Vetėm dhimbje

  E

  Klithje trishtuese
  Mund tė kujtojė
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:17

  DASHURIA ĖSHTĖ

  Dashuria ėshtė
  Lule shprese
  Nė zemrėn time
  Lot nga syri
  Emėr
  Nga pena ime
  Dridhje e pakujdesshme shpirti
  Pritje e ėmbėl
  Shtrėngatė
  Nė lėvizje tė pakufi
  Dashuria
  Ėshtė vuajtje e qetė
  Dhembje
  Kur nuk je kėtu
  Ndjenjė
  Ngadhnjimtare
  Ndaj urrejtjes
  Vuajtje e qetė
  Dhembje kur nuk je kėtu
  Pritje
  Shpresė
  Se njė ditė
  Do tė kthehesh
  Tė mė shpiesh diku larg
  Nė pakufi
  Fitore ndaj vetvetes
  Dhe
  Ėndrrave tė humbura.
  Dashuria ėshtė …
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:17

  ĖSHTĖ

  Prrallė-rrėfim
  Dashuri e pafund
  Poezia
  Ėshtė
  Farė
  Qė rilindė
  Pėrjetėsitė
  Apo
  Urė
  Qė fjalėt
  Bashkon
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:18

  DĖSHIROJ

  Tė jem p o e z i
  Flutur
  Nė krahėt tu
  Jehonė
  Ndaj heshtjes
  Rreze pėrvėluese
  E netėve skėterrė
  Dritė
  Nė bebėzat tua
  Frymėzim i pafund
  Dėshiroj tė jem
  Poezi
  Flutur
  Jehonė
  Rreze
  Frymėzim
  i kėngėve tė pakėnduara.

  Korrik 2007
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:18

  POEZIA

  Shėron plagėt
  Ndalon dhembjen
  Urrejtjen
  E konverton nė dashuri
  Hap shtigje drite
  Nė horizont

  Yjeve iu jep shkėlqim
  Detit kaltėrsinė
  Dritėn errėsirės
  Urrejtjes dashurinė
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:18

  PEP

  Idealizim
  Ekranizim

  Realizim
  Eksploatim
  I pėrcaktimeve ideologjike

  Hospitalizim
  Manipulim
  I masave tė gjėra popullore

  Izolim
  Demoralizim
  Ėndėrr pėr lirinė

  Hapi rrugėn dashurisė
  Mbyllja zemrėn padrejtėsisė
  Jepi rast mirėsise.

  X X X

  Humbem s’ekzistoj sepse mendimet mė janė fjalė
  Ku dreqin mbet dita ime
  Dhe pėrmes kėsaj mjegulle
  Tė shoh qė vjen prej fantazisė…
  Sepse ti asgjė s’je tjetėr veq ėndėrr

  Dhe ēfar ėndrre se ??? ėndėrr e pėrjetėsisė sime
  Lindje efrikėsuar ngjyrash tė harlisura
  Shtrij duart drejt vetvetes hapsanes shenjtėruese
  Shtrij drejt diēkaje qė dikur ishte imja

  Dhe s’dua tė ėndrroj … kurrė mė
  Edhe sikur ta dija se nė ėndėrr je ti!
  Po,se gjithėēka sillet nė rreth dhe shkruhet diku
  Gjithėēka njėherė do tė jetė,por ne kurrė mė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 01 Mar 2010, 22:18

  ĒASTE

  (Splendidissima civitas curicaturum)

  Unė
  Dhe
  Qyteti im
  Heshtazi
  Dashurohemi
  Dhe jetojmė
  Nė harmoni
  ēaste momentale
  Tė njė kohe
  Zanafillė
  Qyteti im
  I origjinės
  I pėrjetėsisė
  Unė
  Kalorės i vogėl
  Si hije
  Parakaloj
  Rrugėve tė tij
  Ndoshta shkel
  Gjurmėt e lashtėsisė
  Tė fisit
  Dardan
  Tė cilin
  Qyteti im
  Heshtazi e ka dashuruar
  Dhe kanė
  Bashkėjetuar ēastet
  E njė kohe
  Tashmė tė kaluar

  Sponsored content

  "LOTI IM"VEHBI KLAIQI - Faqe 2 Empty Re: "LOTI IM"VEHBI KLAIQI

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sat 22 Feb 2020, 18:14