Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  C'mendoni per regjistrimin e popullesis shqipetare sipas perkatesi fetare

  Share
  avatar
  fabian
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 104
  Mosha : 41
  Pikėt : 389
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 06/11/2009

  C'mendoni per regjistrimin e popullesis shqipetare sipas perkatesi fetare

  Mesazh nga fabian prej Fri 29 Jan 2010, 06:58

  A jeni dakort apo jo.

  Nese po - ( po pati mundesi jepni nje arsye pse).

  Nese jo - ( po pati mundesi jepni nje arsye pse).
  avatar
  Vizitor
  Vizitor

  Re: C'mendoni per regjistrimin e popullesis shqipetare sipas perkatesi fetare

  Mesazh nga Vizitor prej Tue 23 Feb 2010, 21:34

  unė personalisht mendoj se duhet tė jemi tė hapur dhe tė sinqertė, jo vetėm pėr statistika tė thjeshta, por nuk duhet ta mundojmė vehten se jemi tėatillė apo tė kėtillė. mund tė gėnjehemi sado qė jemi, por pėrkatėsia fetare, nuk do tė thotė s eke njė Perėndi tjetėr nga tė tjerėt, por sidoqoftė e deshifron kėrkesėn e secilit a ėshtė duke vėshtruar me njė sinqeritet porositė dhe mesazhet e duhura, pėr tė qenė njė bashkėsi apo pėrkatėsi qė i bashkon interesat mė pozitive qė reflektohen nė shoqėri. thėnė drejt, pėrkatėsia ėshtė shumė personale, por sjelljet dhe virtytet individuale, pastaj vėhen nė sprovė kur shkrihen nė tėrėsinė shoqėrore. shembėll nėse njė pėrqindje e duhur ka pėrkatėsi muslimane, atėherė do tė[ thotė a ka virtyte qė dalin nga mėsimet e tilla dhe sa janė ato tė manifestuara nė praktikat ditore apo kohore. duhet qė tė shihemi me sinqeritet tė duhur, se a janė kėto tipare, nė interes tė gjithmbarshėm kolektiv, dhe nėse kėto koincidojnė me interesat e botės sė civilizuar. shpesh flasim se librat e shenjtė ndalojė kėtė apo atė dukuri, ndėrsa nė fakt burimi i tė gjitha diversiteteve e pėrgėnjeshtron kėtė fakt, duke u dhėnė shkas tė tjerėve se pikėrisht bota perėndimore e sheh me sy tė druajtur dukurinė e sjelljeve tė pahijshme madje antidemokratike tė popullatės, e cila ka ende atribute mesjetare, dhe ndoshta shkuarja e njerėzve nė botėn e civilizuar, ka bėrė tė mundur tė formojnė njė pasqyrė mė tė drejtė pėr botėn qė na rrethon. shpesh kanė folur se bota europiane, (me shumicė e krishterė)ndjek dhe anatemon atė muslimane!!!kjo nė fakt, tregon se bota muslimane, duhet tė bėjė shumė mė tepėr pėr ta reformuar vehetn, jo pėr hir tė tė tjerėve, por mė shumė pėr vehten, sepse kėshtu hiqen vellot e despotizmit fetar dhe liria fetare merr rrugėtimin e vet. asnjė person nuk kam dėgjuar se trashėgon pėrkatėsinė, sepse asnjė nuk fillon tė gjykojė pėr Perėndinė qysh nė frymėmarrjen e parė. mund tė trashėgojė lėkurėn ngjyrėn, veset, gjenetikėn e brendshme, por nuk kam mundur ta kuptojė se trashėgim merret nga prindėrit pėrkatėsia fetare... kjo nuk ėshtė etiketė qė i vendoset fėmijės sikur emri dhe mbiemri, sepse kjo ėshtė shumė mėtepėr dhe mė e rėndėsishme...ashtu sikur qė ėshtė liria e shprehjes sė lirė, e lėvizjes sė lirė, poashtu do tė ishte shumė normale qė tė arrihet gjer tek vullneti i lirė pėr pėrkatėsinė fetare, edhe nėse nuk ka ndonjė atribut demografik, por nė kėtė mėnyrė toleranca fetare, do tė merrte kuptimin e duhur, dhe nėse ashtu publikohet, do tė ishte njė pėrpjekje pėr tė inkurajuar edhe profilizimet fetare, pse jo, tė krijohen botėkuptime tė reja dhe moderne pėr botėn dhe atė qė na rrethon. kėshtu edhe ata qė kanė trashėguar nga tė parėt, do tė hynin nė analiza dhe diskutime tė frytshme, se a duhet tė ndėrrohet diē, nėse shpresat dhe shpėtimi, janė nė tė njejtėn adresė, por duhet gjetur rrugėn mė tė mirė, pėr tė arritur gjer atje. shumė ēka ka ndryshuar, dhe bota i shikon gjėrat nė mėnyrė civilizuese, padrejtėsitė fetare, u shkaktojnė dėme njerėzve, dhe ofrimi i vlerave tė pėrbashkėta, e bėjnė rrugėn mė tė shkurtėr dhe mė tė kalueshme...

   Ora ėshtė Fri 14 Dec 2018, 18:19