Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  NDARJA

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 26 Aug 2007, 21:14

  NDARJA

  Grumbuj kujtimesh
  rrjedhin neper mote
  prej zemres sime
  deri te zemra jote.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga Administratori prej Mon 27 Aug 2007, 02:05

  Pėrshėndetje Shaban.
  Tepėr interesante dhe domethėnėse poezia juaj mė lart...

  Urime pėr poezinė, dhe shpresoj qė kėshtu tė vazhdosh edhe
  nė tė ardhmen.

  I'a kalofsh mirė...


  Sinqerishtė:
  Saimiri...


  ________________________________
  NDARJA Pictur10
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 28 Oct 2007, 00:04

  jo,jo mė kėshtu

  Engjėllushkė e ditės
  kurvėri e natės
  ditėn aromė lulesh
  natėn teh i shpatės

  Bezdisė brenda ditės
  mi mbledh dashuritė
  dritat sa tė fikėn
  ia sharton mushkėritė.

  Sillesh e pėshtillesh
  nėpėr kampshtėpiza
  e venė lėkurėn time
  provė pėr analiza.

  ėshtė lėkura ime
  ndėr shekuj e regjur
  mė dora tinzare
  s“ka pėr tė e prekur.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 28 Oct 2007, 00:11

  A DUROHET KĖSHTU?
  Turp,o turp,o kujė e zezė
  kush ta shuajti,atė qėndresė
  Si kėrkon lėmoshė nga djajt?
  Gjak t“pikon loti prej vajit
  Jo s“durohet tė qanė burri
  mish pėr top,na bėnė poturi
  pse s“merr malet,si s“del mendėsh
  jeton si lepur n“mes qenėsh
  Rrėzohu pėr dhe,qaj e plas
  erdhen tiranėt nė atdhe
  na mbyllėn nė kafaz
  kėrcnoje vetėn,pyete kush jam
  a qohet jeta,me shpirtndėr dhėmbė?....
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 11 Jan 2008, 09:15

  TOKA IME

  Me zemėr tė plagosur
  i rashė botės rreth e qark
  lėshoj kushtrim tokė e gjakosur
  gjallė,o vdekur,do kthehem prap.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 11 Jan 2008, 09:19

  DIELL
  Kėmbėzbathur
  shtigjeve me gurė
  prej teje su s“mbrapsa kurrė.

  Toka ime e mbėrthyer
  ty tė duhen dritė dhe diell
  si duket pėr shqiptarėt
  dielli lindė nga malet
  pėr te shqiptari
  vdes dhe ringjallet.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 11 Jan 2008, 09:23

  KOSOVA IME E DRITĖS

  Tankset bėnin tribunė
  pas tyre korbat e zi
  trimat tanė su ndalėn kurrė
  synonin liri.

  Nishanet nė shėnjestėr
  Kosova nuk vritej kurrė
  synonte tė nesėrmen
  tė ngrihej Flamur
  Kosova e jona
  e korbave kurrė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 11 Jan 2008, 09:27

  GURRA
  Gurgullimė te gurra
  nga vjen kjo vetėtimė
  or burra?
  Aėshtė kėngė,a valė?
  A dhimbje e gjallė
  Sot atje te gurra
  logjet u mbushen burra
  valė ujėrash,krismė e kėngė
  se pushtuesin mė kėtu se lėnė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 11 Jan 2008, 09:32

  KTHIMI

  Vijnė trimat prej mėrgimi
  nėpėr gurė tė larė nė gjak
  tok me Xhevėn,Fehmi trimi
  nė Dardani me mbrojtė qdo prag.

  Unė jam vet FehmiLladrovci
  pushka top,ju bėftė or bisha
  digjem para tankse e topi
  nė atdhe tė mos kenė mė krisma.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga Administratori prej Fri 11 Jan 2008, 10:59

  Urime per keto poezi kaqte bukura Shaban,
  dhe uroj qe te vazhdosh akoma edhe me tutje
  keshtu sic e ke nisur...


  Sinqerishte:
  Saimiri...


  ________________________________
  NDARJA Pictur10
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Mon 28 Jan 2008, 02:29

  Pershendetje Shaban.

  Keni poezi shume te bukura, ndaj ju uroj sukses ne kete drejtim.

  Kalofsh mire...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 03 Feb 2008, 00:34

  Gurabardhesi,pershendetje edhe ju,flm,pėr vlerėsimin tuaj,si dhe ju uroj gjithė tė mirat.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 03 Feb 2008, 00:47

  JETĖ PA SHIJE
  Kam etje,vapė, mundime
  si nė dimėr ashtu nė verė
  tablo e recetės sime
  E pij qumėshtin,mė bėhet vrerė.

  Kam uri,
  ushqehem s“ngopem kurrė
  kjo ėshtė receta ime
  ha bukėn,mė bėhet gurė.

  Po verbėrohem
  Para syve perde terr
  kjo ėshtė receta ime
  Nė muzgje gjumi s“mė merr.

  Ngjyrė e zezė e korbave
  M“i verbėron sytė
  Pishtarė ndizni,ndizni qirinjėt
  Mė duhet dritė,dritė,dritė...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 03 Feb 2008, 00:59

  JETĖ E VAJ
  Katėr prrocka ujė loti
  Rinia ime
  Vitet ecėn nėpėr mote
  Veq ndėshkime.

  Nė katėr anėt e globit
  unė i mjeri lypsar
  me ndihmėn e vet Zotit
  U ktheva nė ēerdhe t“parė.

  Katėr herė m“kėrcitėn kocat
  Kur me peshė m“shkeli poturi
  Kur me gjak buronin pėrrockat
  Thanė atė ditė u ngrit Flamuri.

  Flamuri i kuq
  I larė me gjak
  Shtrėngohuni,bėhuni grusht
  Le tė valoj prag mė prag.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 22 Feb 2008, 07:46

  ATDHEUT
  Qė ditėn kur u ndamė
  gjalloj me mėmėdheun fjalė
  malli im
  njė oxhak me zjarr
  mė djeg si hirin
  mė shkrinė
  pėr ty Atdheu im.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga Administratori prej Fri 22 Feb 2008, 10:52

  Urime, urime per poezite e fundit Shaban.
  Mua personalishte me pelqyen pa mase dhe sidomos
  ajo poezia '' JETE E VAJ''...

  Suksese te metejshme i nderuar.


  Sinqerishte:
  Saimiri...


  ________________________________
  NDARJA Pictur10
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 15 Apr 2008, 03:42

  Falemnderit shume per mbeshtetjen tuaj,kam edhe disa poezi per tei vene ne kete faqe,por nese na premton koha,e cila na mungon aq shume......
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga Administratori prej Wed 16 Apr 2008, 01:47

  shaban cakolli shkruajti:Falemnderit shume per mbeshtetjen tuaj,kam edhe disa poezi per tei vene ne kete faqe,por nese na premton koha,e cila na mungon aq shume......

  Pershendetje Shaban dhe mbi te gjitja gezohem qe je shendoshe e mire, ndersa persa i perket poezive tua e tjera, jam i sigurte qe do te jene po aq te arrira, aq sa edhe te ato te cilat ke sjellur deri me tash ne forum...

  Sinqerishte:
  Saimiri...


  ________________________________
  NDARJA Pictur10
  Alma
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 31
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga Alma prej Sun 20 Apr 2008, 09:40

  shaban cakolli shkruajti:JETĖ PA SHIJE
  Kam etje,vapė, mundime
  si nė dimėr ashtu nė verė
  tablo e recetės sime
  E pij qumėshtin,mė bėhet vrerė.

  Kam uri,
  ushqehem s“ngopem kurrė
  kjo ėshtė receta ime
  ha bukėn,mė bėhet gurė.

  Po verbėrohem
  Para syve perde terr
  kjo ėshtė receta ime
  Nė muzgje gjumi s“mė merr.

  Ngjyrė e zezė e korbave
  M“i verbėron sytė
  Pishtarė ndizni,ndizni qirinjėt
  Mė duhet dritė,dritė,dritė...


  Pershendetje i nderuar shaban.
  Sapo lexova poezite tua te postuara pak me lart dhe me pelqyen pa mase.
  Keni me te vertete poezi te thurura shume bukur dhe te mbushura plot mall mergimi.
  Mbi te gjitha do te doja te vecoja ate poezine e titulluar '' JETE PA SHIJE'' e cila
  me pelqeu me shume nga te gjitha.

  Shpresoj qe ne vazhdim do te lexoj edhe te tjera poezi te shkruara ne ti.

  Te pershendes shume dhe te uroj suksese te pafundme ne udhen e poetikes.

  Me respekt per ju: Alma.


  ________________________________
  "Mos ia bej tjetrit ēka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty"
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga Daniela prej Mon 21 Apr 2008, 23:53

  shaban cakolli shkruajti:jo,jo mė kėshtu

  Engjėllushkė e ditės
  kurvėri e natės
  ditėn aromė lulesh
  natėn teh i shpatės

  Bezdisė brenda ditės
  mi mbledh dashuritė
  dritat sa tė fikėn
  ia sharton mushkėritė.

  Sillesh e pėshtillesh
  nėpėr kampshtėpiza
  e venė lėkurėn time
  provė pėr analiza.

  ėshtė lėkura ime
  ndėr shekuj e regjur
  mė dora tinzare
  s“ka pėr tė e prekur.

  Pershendetje Shaban.
  Paskeni me te vertete poezi te shkelqyera.
  Mbi te gjitha me pelqeu kjo qe citova me lart.
  Shume shume e bukur.

  Urime dhe suksese te metejshme.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 24 May 2008, 00:08

  Flm,Saimiri,Alma,Daniela,per vleresimin e poezive
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 24 May 2008, 00:11

  NĖ PRITJE
  A do tė kthehet ndonjėherė
  si zog shtegėtar
  tė marrė vezėn e harruar
  nė pullazin tonė.

  Si stalagmit mijėvjeēar
  pres i shtangur
  fluturimin e tij nga vendlindja
  unė Ago Ymeri vetė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 24 May 2008, 00:16

  VENDI IM
  Natė pėr natė
  shėtis visoreve me hėnė
  buzė lumit,
  fushave me grunaja,
  pyjeve tė gjelbėruara.

  Krojet gurgullojnė nė gjuhėn e kėngės
  bari pėshpėrit
  baladėn pėr Rrushen e Rexhės
  era zgjon mallin
  e fjetur nė zemėr.

  Natė pėr natė
  bredh bulevardeve tė ėndrrės
  dhe nė shtėpi nuk arrij kurrė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 10 Oct 2008, 23:22

  JETA
  Jeta ėshtė
  njė prostitutė
  herė e egėr
  herė e butė
  tė skllavėron
  tė zhytė n“lakmi
  tė privon
  pa u bėrė njeri!...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 10 Oct 2008, 23:24

  DALLGĖT
  Duke u pėrplasur
  nėpėr dallgė
  dallgėt mė hodhėn
  shumė larg
  Tani lėngoj e bredh
  askush pranė
  s“mė merr
  mbrėmje e mėngjes
  rrugėtoi pa adresė
  me mall ndejash shqiptarėsh
  rroj me itakėn e fjalės.

  Sponsored content

  NDARJA Empty Re: NDARJA

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 25 Feb 2020, 19:36