Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:03


  P-ja jashte perdorimit...

  Nje dite ne nje dyqan elektroshtepiak, futet nje xhaje.
  shikon ne vitrine, nje televizor Philips, dhe pyet shitesen:
  Xhaja:- me falni zonje, sa kushton ai philipsi aty?
  Shitesja:- o xhaje, thua filipsi, jo philipsi !
  Xha:- me vjen keq, por une te pyeta per philipsin dhe jo per filipsin
  Shit:- po edhe une ate po te them mor xhaje, qe nuk i thone philips, por filips!
  e kuptove tani?
  Xha:- ne ficke te semes, doli P-ja jashte perdorimit !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:05

  Bibilushi ...

  Nje gruaje qe kishte nje femije 5-vjecar, fatkeqesisht i vdes burri.
  Qe nga dita e vdekjes se te shoqit, gruas nuk i thaheshin lotet ne sy! Djalin e vogel po e shqetesonte shume kjo gje, ndaj shkon qe te pyese gjyshen, se perse qante e ema.
  Djali:- O gjyshe perse qan kaq shume mami im?
  Gjyshja:- Qan per babane tend mor bir !
  Djali:- O gjyshe, a ishte i madh babi im?
  Gjyshja:- I madh ishte, i madh.
  Djali:- Po i forte a ishte?
  Gjyshja:- Shume i forte ishte. Asnji se hidhte pertoke!
  Djali:- Po bibilush, a kishte ai o gjyshe?
  Gjyshja:- Eh mor bir...
  Po jot eme per ate dreq bibilush
  po shembet duke qare nate e dite ...!!!


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:05

  Akullorja...

  Nje xhaje, pasi priti gati nje ore ne radhe, per te blere nje akullore, me ne fund i vjen radhe.
  blen akulloren, paguan leket, dhe niset te largohet i
  gezuar qe bleu akulloren !
  Sapo e lepin akulloren, i kthehet shiteses, i inatosur!
  Po ti moj putane e mutit,
  me pe mua se jam xhaje,
  dhe ma dhe akulloren te ftohte akull !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:07

  Prezervativi...


  Nje burre, shkon ne farmaci, dhe blen nje prezervativ,
  per tu mrojtur, pasi kishte bere nje tufe me femije.
  Pas pak kohe, ai meson se e kishte lene perseri shtatzene
  te shoqen!
  Shkon perseri tek farmacisti, dhe i ankohet:
  Burri :- ti more i poshter me kishe dhene nje prezervativ te skaduar, dhe ime shoqe ka ngelur serish shtatzene !
  Farmacisti :- me falni zoteri, po a e perdoret ju prezervativin?
  Burri :- po, more. e hengra, dhe nuk dha efekt aspak !
  Farmacisti :- po ju nuk duhet ta kishit ngrene, por duhet ta kishit vendosur tek p***** !
  Burri :- po, po ! tani e kuptova une se perse sa hereqe dilja
  ne jashteqitje, e beja mutin e paketuar !!!......


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:12

  Ushqimi i qenit...

  Nje burre, ngrihej c'do mesnate, dhe shkonte e hante ndonje gje ne frigorifer.
  nje nate e shoqja, kishte lene ushqimin e qenit ne frigorifer,
  dhe kur ngrihet burri ne mesnate, nuk e ven re fare, por e ha
  me te shpejte !
  te nesermen gruaja hap frigoriferin te marre ushqimin e qenit,
  po ai ishte i mbaruar !
  ajo shkon te pyese burrin:
  Gruaja :- je ngritur mbreme naten ti ore, per te ngrene?
  Burri :- po, jam ngritur.
  Gruaja :- po ngrene ushqimin e qenit more i uruar !
  Burri :- aaa, po prandaj kur vajta te beja shurren ne mengjes,
  e ngrija njeren kembe perpjete si qeni !!!....
  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:13

  Dialektet...

  Martohet, nje djale nga Kukesi me nje vajze nga Saranda.
  Pasi kishin bere nje jave martese, sipas zakonit dhenderri,
  do te merrte nusen dhe do ta dergonte per vizite tek shtepia e saj.
  Mirepo rruga ishte e gjate dhe e lodhshme !
  Nusja e re ne te vertete, ishte nje vajze shume e rrezikshme.
  Per te shtyre rrugen pa u merzitur, ajo tani vazhdon te tallet me te shoqin !
  Nusja :- shiko ti ore, kur te shkojme tek shtepia ime, kontrolloje veten kur te flasesh,
  pasi shume fjale dialekti yne i ka te ndyshme me ate dialektin tuaj !
  Dhenderri :- mire moj mire, po te pakten me meso ndonje fjale
  qe mund ta perdorim me shume gjate kesaj vizite !
  Nusja :- po ja pershembull: atje tek ne, Luges i themi K*R,
  Pjates i themi P*DH, Syve iu themi KOQE,
  ndersa Dritareve iu themi Kofshe ...! i mban dot mend keto fjale?
  Dhendrri, ngaqe ishte i padjallezuar, gjithe rruges perseriste keto fjalet qe te mos i harronte !
  Kur arriten atje, i priten shume mire.
  Ne momentin qe shtrojne tavolinen qe te hanin dreke, dhenderrit
  ia vene pjaten pak si larg !
  Tashme per te mos ia bere ulu- ngreu, nga karrigja per te marre gjellen, i thote te vjehrres:
  Dhenderri :- ofroje, ofroje edhe pak P*dh*n, perndryshe jepe K**in me te gjate...!
  Pas hengren dreken po benin muhabet brenda ne shome.
  Mirepo per cudi ne dhome bente shume vape.
  Dhenderri ngaqe s'po e duronte dot me vapen i drejtohet motres se gruas, e cila ishte nje vajze rreth te 20-tave:
  Dhenderri :- cohu e hapi ato Kofshe se na plasen keto Koqe!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:17

  Zevendesuesi...

  Nje burre i cili kishte bere vepra te keqija, pasi vdes,
  e dergojne ne ferr !
  Tek porta del dhe e merr nje person i cili ishte si pergjegjes i ferrit.
  Ky personi, i thote te vdekurit, qe do ti tregonte tre dhoma nga te cilat ai do te zgjidhte njeren per te ndenjtur.
  Tek dhoma e pare po i rrihnin njerezit me kerbaq !
  Jo, nuk dua te rrij ketu thote i vdekuri .
  Tek dhoma e dyte po djegnin njerezit me zifte te nxehte !
  Edhe ketu nuk dua te rrij thote i vdekuri.
  Ndersa tek dhoma e trete, ishte nje xhaje shume shume i vjeter,
  dhe nje bjonde rreth te 20 -tave, e cila po ia merrte me goje xhajes !
  Ketu dua te rrij une thote i vdekuri !
  Atehere, pergjegjesi shkon e kap bjonden per krahu dhe i thote:
  Ngrihu, se te erdhi zevendesuesi......


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:18

  10 FEMIJE, ME TE NJEJTIN EMER

  Nje grua e cila kishte dhjete femije, shkon ne zyren e perkrahjes sociale, qe ti lidhnin edhe asaj nje perkrahje, per femijet!
  Aty takon drejtorin, te cilit ia shpjegon qarte se perse kishte ardhur ne zyre.
  Edhe drejtori, merr nje dosje te paplotesuar, qe te shenoje te dhenat e gruas, e cila kerkonte perkrahje sociale.
  Drejtori :- emer, mbiemer ju lutem?
  Gruaja :- i thote emrin dhe mbiemrin e saj.
  Drejtori :- sa femije kishit?
  Gruaja :- dhjete.
  Drejtori :- emrat e femijeve?
  Gruaja :- Enver.
  Drejtori :- tjetri?
  Gruaja :- s'ka nevoje tjua them te tjeret, pasi te gjithe kete emer kane femijet e mi !!!
  Drejtori :- si eshte e mundur kjo?
  Gruaja :- po ja pra, te gjithe jane djem, dhe une ju kam vene te njejtin emer qe te gjitheve .
  Drejtori :- po kur i therrisni, ndonjerit per tju ndihmuar per dicka,
  si e kuptojne ato se cilit i keni thirrur ju, konkretishte?
  Gruaja :- po e kuptojne ato, pasi une sejcilit i therras ne mbiemrin e te atit te tij !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:19

  TAPASH

  Nje xhaje, del xhiro nga liqeni me qenin etij,
  qe ia kishte vene emrin Tapash.
  Xhaja ulet ne nje stol, per te pushuar dhe qenin e kishte aty tek kembet.
  Kur pa pritur, qeni sheh nje qen tjeter me tutje dhe niset me vrap drejt tij.
  Xhaja i shqetesuar i vihet nga prapa, mirepo xhaja ecte ngadale
  pasi nuk kishte fuqi te vraponte, dhe keshtu qe i humbet qeni nga syte!
  Pasi e sheh qe qeni nuk po i kthehej, vazhdon ti therrase me ze te larte.
  Tapash.......tapash..............tapash.........................tapash.
  Aty afer pas nje ferre kishte qene nje grua e cila po bente pipine!
  Gruaja, kur degjon xhajen qe therriste me te madhe, tapash....
  i drejtohet xhajes.
  Po ku ma pe mor i uruar, une e pata te mbuluar !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:20

  DOKTORI DHE DOKTORSHA


  Pasi kishin bere dashuri, tashme po benin muhabet me njeri tjetrin.
  Ne bisede e siper, doktori i thote doktoreshes:
  Doktori :- ve bast qe ti je gjinekolloge?
  Doktoresha :- ua, nga e gjete?
  Doktori :- e pashe gjate seksit, se punoje shume mire me duarte.
  Doktoresha :- veme bast, qe ti je mjek tek narkoza?
  Doktori :- po ti, si e gjete?
  Doktoresha :- sepse kur ma fute, nuk e ndjeva fare !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:21

  CIFTI DHE PLAKU


  Nje cift i dashuruar, po bente dashuri nen nje pishe, tek
  kodrat e liqenit artificial.
  Aty kalon nje plak, i cili degjon zerin e vajzes qe bente,
  ah...ah.....ah.........ahhhhh !
  Plaku i afrohet ciftit, dhe e godet vajzen me bastunin e tij,
  duke i thene:
  ''Nuk eshte ah moj bije, por eshte pishe''!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:21

  EMRI I STACIONIT

  Nje djal i ri vendos te niset emigrant per ne angli.
  Pasi arrin ne angli, futet ne nje stacion treni, dhe merr ne tetelefon nje te afermin e tij :
  Emigranti :- alo. o kusho erdha une, sapo kam arritur ne angli.
  A po vjen e me merr ti tani se une nuk di nga te shkoj me tutje ?!
  Kushuriri :- po mire tani ne ndonje stacion treni je?
  Emigranti :- po, po. brenda ne stacion jam.
  Kushuriri :- shikoje, si quhet ai stacioni ku je ti, qe te vij une te te marr?
  Emigranti, hedh nje veshtrim te shpejte per rreth, dhe i pergjigjet kushuririt:
  Stacioni, ne te cilin ndodhem une ne kete moment quhet
  " No Smoking" !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:22

  GERMIMET

  Nje dite po bisedonin, shqiptari, italiani dhe gjermani, se vendlindja e cilit prej tyre ishte me e perparuar.
  Ngrihet gjermani dhe thote:
  Gjermani :- para 100 vjetesh u be nje germin i thelle 100m,
  dhe gjeten disa kabulla !
  Shqiptari e italiani :- e c'do te thote kjo?
  Gjermani :- kjo do te thote qe ne gjermani, qe para 100 vjetesh
  eshte perdorur telefoni.
  Italiani :- edhe ne itali para 150 njetesh u be nje germin 200m
  i thelle dhe gjeten kabulla n!
  Shqiptari e gjermani :- po kjo c'do te thote ?
  Italiani :- qe ne itali qe para 150 vjetesh kemi pasur telefona.
  Shqiptari :- ndersa ne shqiperi, para 500 vjetesh u be nje germin i thelle i cili arriti ne 1000m, dhe nuk gjetem asgje!
  Gjermani e italiani :- po kjo c'do te thote?
  Shqiptari :- kjo do te thote qe ne shqiperi qe para 500 vjetesh
  kemi pasur CELULAR !!!..


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:23

  NE KAFENE

  Nje xhaje futet ne nje kafene:
  Xhaja :- kamarjere.
  Kamarierja :- urdheroni.
  Xhaja :- nje kafe te lutem.
  Kamarierja :- ja tani. dhe pas nja dy minutash i dergon xhajes kafene, dhe dy pao te vogla sheqeri, per tia hedhur kafese.
  Xhaja :- une te porosita vetem kafe moj vajze dhe jo sheqer!
  Kamarierja :- mos u merzit o xhaje, se sheqerin e ke pa leke !
  Xhaja :- me te vertete eshte falas sheqeri?
  Kamarierja :- po, po, falas eshte !
  Xhaja :- e po mire pra. ma bej dhe nje kafe tjeter dhe nja 5kg sheqer !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:24

  PESHKAQENI dhe SHQIPTARI

  Ne nje pishine kishin nje peshkaqen.
  Mire po ky peshkaqeni, kishte nje stil, qe kush futej ne pishine
  i hante majen e gjuhes (llapes), dhe kur dilnin nga pishina
  asnji s'fliste dot me S, por mr TH.....
  Shqiptari, italiani dhe gjermani vendosin te bejne konkurs
  se cili do te futej ne pishine dhe kur te dilte te fliste ne rregull.
  I pari futet italiani, dhe kur del nuk e theksonte dot S-ne !
  I dyti fuet gjermani, dhe kur del ashtu si italjani edhe ky se theksonte dot S-ne !
  I treti futet shqiptari, dhe kur del fliste ne rregull !
  Pas 2 minutash del peshkaqeni duke thirrur me te madhe:
  "Ku ethte thqiptari the do tia keputh koken, mathkarait'' !!!...  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:25

  DEMBELAT

  Ishin mbledhur ne nje dhome te gjithe dembelat e nje fshati,
  dhe po bisedonin me njeri-tjetrin, per tema te ndryshme qe kishin te benin vetem me ata qe ishin dembela !
  Njeri prej dembeleve shtron nje pyetje, per nje tjeter i cili ndodhej ne fund te dhomes:
  Dembeli :- Sa kohe te duhet ty qe te vish, nga fundi i dhomes ku je e deri ketu ne krye te dhomes, ku jemi ne?
  Dembeli qe ishte ne fund te dhomes, pasi mendohet pak pergjigjet:
  Dembeli :- Nga fundi i dhomes e ne krye te dhomes une e bej per 20 ore, po te mos ndalem fare !
  Nje tjeter, i cili ndodhej nga mesi i dhomes ia pret me te shpejte:
  " Pse mor ti, c'far je ti avion, qe ecen aq shpejt" !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:25

  BUZET E MACES

  Nje dite, Benit i iken macja nga shtepia.
  Ai me te shpejte shkon etk i ati:
  Beni :- O babi macja iku nga shtepia!
  Babai :- Po mire, c'me rrin ketu! Shko dhe kerkoje.
  Beni i merzitur shume, del te kerkoje macen!
  Pasi kerkoi c'do rreze ferre dhe nuk e gjeti, futet duke e kerkuar neper lokale!
  Kur futet poshte nje tavoline, shikon kembet e hapura te nje gruaje e cila ishte ulur ne tavoline duke pire.
  Duke kerkuar me vemendje per macen e humbur ai shikon
  P**** e kesaj gruas, e cila s'kishte veshur te mbathura!
  Me te shpejt Beni shkon dhe i thote te atit:
  Beni :- E gjeta macen, o babi.
  Babai :- Ku kishte qene, dreqi?
  Beni :- O babi, shiko ketu! macen e kishte marre nje grua, dhe e kishte futur poshte fustanit!
  Babi :- Po ku e pe ti o Beni?
  Beni:- Po ja, kur une po kerkoja per te gjetur macen poshte nje tavoline ne lokal, ajo gruaja kishte hapur kembet, dhe une arrita te dalloja qarte dy buzet e zeza te maces tone ne mes te shaleve et asaj gruas!
  Babai :- Me te vertete?
  Beni : Po o babi po, une e pashe me keta dy sy!
  Babai :- Po mire, pa thuaj babit ti, si i kishte buzet ajo macja qe pe ti ne mes te shaleve te asaj gruas, nga lart-poshte, apo nga e majta ne te djathte?
  Beni :- Nga lart- poshte i kishte!
  Babai :- E po atehere nuk ka qene macja jone ajo, pasi e jona
  i ka pasur buzet nga e majta ne te djathte !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:27

  EDHE KESHTU S'KISHA PARE

  Nje burre qe jetonte ne emigrim, larg gruas se tij, ia nxen keq nje dite qe ta beje me nje grua!
  Si perfundim vendos qe te shkoje te marre nje prostitute nga ato qe rrine e presin ne rruge, per kliente!
  Del merr nje nga ato dhe e sjell ne shtepi.
  Ne radhe te pare e pyet per pazarin!
  Ajo i thote 25 euro, dhe ky pranon.
  Pasi mbarojne pune ky nxjerr qe ti japi leket!
  Leket i kishte 50 euro, te pathyera!
  Ajo i thote qe ti vere ne maje te k****, dhe tia fufe brenda ne p** !
  Edhe burri ashtu vepron.
  Mire por kur e nxjerr k**** mbrapsh, shikon qe ishin edhe 25 euro, per kusur!
  Atehere ai nga cudia e madhe qe i pane syte thote:
  "E po, kisha pare c'kisha pare, por p** qe te kthen kusur kurre s'kisha pare" !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:28

  POLICI DHE BJONDINAT

  Nje polic po ecte rruges ne pune te vet.
  Pas tij po ecnin dy bjondina, por nga ato ama, sic i dini vete!
  Duke ecur, policit i kruhet koka, dhe ai pa e hequr kapelen fare, vazhdon te kruaje koken!
  Bjondinat, sa po e vejne re ia plasin me te madhe per te tallur policin!
  Uuuaaaaa, shikoje si po e kruan koken polici pa e hequr kapelen!
  Polici i degjon se po talleshin me te dhe u kthehet duke iu thene:
  "Po pse moj, kur ju kruhet verra juve, hiqni breket ne mes te rruges dhe e kruani" !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:29

  DASHNORET E MARISE

  Maria na kishte zene tre dashnore!
  Nje nate qe te treve iu thote qe ti shkojne tek shtepia e saj,
  por mr orare te ndryshme, kuptohet!
  Ne oren tete, i vjen i pari.
  E fut brenda, dhe kur behen gati te shtrihen ne shtrat, trokasin ne dere!
  Maria :- Uuuaaaaa, me erdhi burri!
  Dashnori i pare :- Ku te futem?
  Maria :- Futu ne dollap te rrobave!
  Pasi e fsheh te dashurin, ajo shkon dhe hap deren.
  E merr dhe te dytin dhe sapo behen gati te shtrihen ne krevat,
  trokasin ne dere!
  Maria :- Uuu aaaaa, burri!
  Dashnori i dyte :- Ku te futem?
  Maria :- Futu poshte krevatit.
  Dhe perseri ajo shkon e hapen deren dhe fut brenda dashnorin e trete!
  Perseri sapo behen gati te shtrihen ne krevat, trokasin ne dere!
  Por kete radhe ishte me te vertete burri, ai qe po trokiste!
  Maria :- Uuuaaaaa, burri!
  Dashnori i trete:- Ku te futem?
  Maria :- Futu pas dere.
  Pasi futet burri ne shtepi:
  Burri:- Neser me duhet et nisem heret me sherbim, ndaj po bej gati ca rroba qe do te marr me vehte.
  Kur shkon ne dollap te rrobave per te marre kemishen, gjen brenda dashnorin e pare!
  Burri :- Hajde ketu, ti hajde se ta rregulloj une qejfin ty!
  Dashnori i pare:- Te jap 100 mije lek, vetem mos me bej gje!
  Mire i thote burri,dhe pasi i merr 100 mije leket e len te lire!
  Kur futet poshte krevatit qe te marre kepucet, gjen poshte dashnorin e dyte!
  Burri :- Hajde ketu edhe ti, hajde se ta ndreq une ty!
  Dashnori i dyte :- Do te te jap 150 mije leke, vetem mos me vrit!
  Edhe ketij pasi i merr 150 mije leket, e len te ike.
  Kur shkon pas dere te marre hekurin e rrobave per te hekurosur kemishen, gjen dashnorin e trete!
  Burrin:- Po edhe ti, ketu qenke! Hajde ketu hajde, se kam pune une me ty!
  Dashnori i trete :- Aman, te lutem mos me vrit, se une s'kam asnje lek ne xhep!
  Kete te tretin pasi e sheh qe ishte fukara me te veretet, i vendos hekurin e nxehte ne verre, dhe e len qe te ike edhe kete!
  Pas nje jave te tre keta dashnoret e Maries, ishin ulur ne nje kafe,
  kur perballe kafenese kalon Maria, me burrin e saj!
  Ne te vertete, Maria kishte veshur nje fustan shume te shtrenjte.
  Dashnori i pare :- Si qenka veshur sot Maria!
  Dashnori i dyte :- Me leket e tua e leket e mia!
  Dashnori i trete:- Ndersa tek verra ime u be llogaria !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:30

  NE FERR

  Nje burre ngaqe kishte bere vetem vepra te keqija, pas vdekjes e dergojne ne ferr!
  Pergjegjesi i ferrit, i thote:
  Do te te tregoj tri dhoma, dhe ti do te zgjedhesh njeren ku do te qendrosh!
  Ne dhomen e pare, po i djegnin njerezit me zift te nxehte!
  Ne dhomen e dyte, nje alamet vajze, po i rrihte njerezit me litar te lagur, dhe me zinxhir prej hekuri!
  Ndersa ne dhomen e trete ishin te gjthe njerezit te zhytur deri tek fyti, ne m**!
  Ku ke deshire qe te qendrosh e pyet pergjegjesi!?
  I vdekuri :- Une do te qendroj tek dhome e trete!
  Dhe e dini, se c'fare ndodhi me pas?
  Pergjegjesi, jep urdher me ze te larte:
  "Pushimi 5- minutesh mbaroi. Tani zhyteni koken edhe per 1000-vjet te tjera" !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:30

  PAPAGALLI

  Nje djale i ri vendos qe te bleje nje papagall, dhe ta mbaje ne shtepi.
  E jema e keshillon qe te shkoje e ta bleje tek marinaret, pasi papagajte e marinareve nuk flasin fjale te ndyra!
  Edhe djali, shkon tek marinaret, dhe ju thote qe deshiron qe te bleje nje papagall, por te mos flasi flate te ndyra!
  Ne rregull, i thote nje marinar, do qe ta provosh, se si sillen papagajte e mi, dhe nuk flasin fjale te ndyra?
  Po, thote djali.
  Marinari :- Ngreje kemben!
  Dhe papagalli, pa asnje fjale e ngren kemben.
  Marinari :- Ule kemben, dhe ngre tjetren!
  Perseri papagalli, i bindet marinarit, duke ulur kemben e ngritur, dhe duke ngritur tjetren.
  Si perfundim, djali e blen kete papagallin, dhe e dergon ne shtepi.
  Djali :- O mami, e bleva papagallin.
  Mamaja :- Tek marinaret e bleve?
  Djali :- Po, dhe nuk din te flase fjale te ndyra, dhe vetem c'fare ti thuash e ben pa asnje fjale.
  Ja ta provojme.
  Djali :- Ngrije kemben.
  Papagalli e ngren pa asnje fjale.
  Mire, por djali harron qe ti thote qe ta uli kemben qe e kishte te ngritur, dhe ne njejten kohe e urdheron perseri.
  Djali :- Nrije edhe kemben tjeter.
  Papagalli :- "Po une ku te mbahem, ne p** te sateme " !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:32

  HAJDE PUTHE EDHE KETE TE TIMIN

  Para pallatit, ku banonte nje grua e re dhe shume e bukur, ishte nje shites qe shiste akullore.
  Sa here qe kjo gruaja dilte ne mbremje xhiro me djalin e vogel per dore, ky shitesi ia merrte djalin ne krahe, duke i dhene akullore pa leke, dhe ne fund, duke e puthur ne faqe i peshperiste lehte ne vesh:
  "Ah, nga ke dale ti , o te keqen xhaxhi ty" !
  Kjo sjellje e cuditshme e shitesit ben qe gruaja te dyshoje, dhe nje nate ti tregoje burrit te saj, se si ishte puna!
  Dhe burri i thote:
  Neser ne mbremje, ti dil si zakonisht me djalin, ndersa une po vij nda pas dhe te degjoj se c'fare i thote ky shitesi djalit tone!
  Gruaja si c'do nate tjeter del me djalin per dore, dhe shitesi si vazhdimisht, ia merr djalin ne krahe, dhe pasi i jep akulloren, i thote ato fjalet qe i thoshte gjithmone:
  " Ah, nga ke dale ti mor te keqen xhaxhi ty"!
  Ne ate cast, i ati i djalit nuk duron dot me , dhe i thote:
  " Hajde puth edhe kete te timin, se mbreme ka dale prej andej" !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:32

  TA FUT XHAJA TULLA - TULLA

  Nje djale i ri, duke ecur rruges sheh nje xhaje te ulur ne nje stol te parkut.
  Djali si kopil qe ishte, fillon te tallet me xhajen!
  Djali :- Ceshte ai aty o xhaje?
  Xhaja :- Plep eshte, ore bir.
  Djali :- Te hyfte ne verre o xhaje!
  Xhaja si gjakftohte qe ishte nuk e nxe fare!
  Pas pak:
  Djali :- Ceshte ajo aty o xhaje?
  Xhaja :- Shishe kokakole, ore bir.
  Djali :- hyfte ne verre o xhaje!
  Perseri xhaja nuk u nxeh me djalin, por pas pese minutash,ai e pyet djalin:
  Xhaja :- Ceshte ai i madhi aty more bir?
  Djali :- Pallat, o xhaje, a nuk e din!
  Xhaja :- Te hyfte ne verr ore bir!
  Djali :- O xhaje, po pallati eshte shume i madh, dhe s'hyn do ne verre!
  Xhaja :- " Mos u merzit ore bir, se ta fyt xhaja tulla-tulla" !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:33

  SHITESI I PULAVE

  Nje shites pulash, po shiste ne pazar, kur i vjen nje burre dhe i thote:
  Burri :- Sa i ke keto pulat?
  Shitesi :- Nga 5000 leke per koke.
  Burri :- Po ne qofte se une do ti blej pulat, a ke mundesi te mi cosh e te mi lesh tek ajo shtepia aty lart, se eshte gruaja ne shtepi, e cila do te te jape edhe leket.
  Ne rregull thote shitesi, dhe shkon tek shtepia e ketij burrit.
  Del gruaja e ati burrit, dhe shitesi i thote ashtu sikur i kishte thene ai burri, por kur vjen puna per cmimin, nuk i thote 5000, poe i thote 6000 per pule!
  Pasi paguan leket gruaja, merr pulat nje nge nje duke i futur ne kotec.
  N e kohen qe gruaja u ulte e u ngrinte duke futur pulat ne kotec, ky shitesi e ruan sapo fut koken ne kotec, i ngren fustanin, dhe ia ben kesaj gruas!
  Ne mbremje, kthehet burri nga puna, dhe e pyet te shoqen:
  Burri :- I more ato pulat qe solli ai shitesi?
  Gruaja:- po, i mora.
  Burri :- Nga sa leke i dhe per pule?
  Gruaja :- Nga 6000, aq sa e kishe bere pazarin ti vete!
  Burri :- Mos, ta paska futur!
  Gruaja :-" Epo me zuri ngushte tek koteci, dhe ma ngeci"!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Pictur10

  Sponsored content

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 4 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 27 Jun 2019, 05:26