Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Fri 01 Feb 2008, 00:29

  Burri :- Ky mish eshte i pa bere!
  Gruaja :- Une e gatova sipas librit te guzhines, por receta ishte per kater persona, dhe ne jemi vetem dy.
  Keshtu qe une mora gjysmen e gjerave dhe i gatova per gjysmen e kohes se dhene !!!...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Fri 01 Feb 2008, 00:30

  Dielli apo hena.

  Agimi pyet shokun e tij Bertin;
  Agimi :- Berti, si medon ti, kush eshte me i rendesishem
  dielli apo hena?
  Berti :- Une mendoj se eshte hena, se ajo na ndricon naten,
  kur eshte erresire, kurse dielli diten kur s'kemi nevoje per te !!!...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Fri 01 Feb 2008, 00:35

  Bisedojne dy pijaneca:

  I pari thote: - Kam shume deshire me u martu me nje femer
  qe pėr ēdo mėngjes t'ma sjelle kafen ne krevat…

  I dyti thote: - Un kam shume deshire me u martu me nje
  femer qe pėr ēdo nate t'ma sjelle krevatin ne kafene...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Fri 01 Feb 2008, 01:29

  Lepuri

  Lepuri ishte duke mprehur dhėmbėt. Kalon ujku dhe e pyet
  -"Ēfarė po bėn o lepur"
  -"Po mpreh dhėmbėt se dua tė ha luanin"-ia kthen lepuri.
  Pas pak kalon ariu dhe e pyet. -"Ēfarė po bėn o lepur?"-
  -"Po mpreh dhėmbėt se dua ta ha luanin"-ia kthen lepuri.
  Mė pas kalon Luani rastėsisht dhe e pyet lepurin -"Ēfarė po bėn o lepur?"-
  -"Ja po mpreh dhėmbėt se flas ndonjėherė budalliqe" -ia kthen lepuri.


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Fri 01 Feb 2008, 01:34

  Doktori dhe Prostituta.


  Nje prostitute vendos te mos kryeje me mardhenje seksuale dhe shkon tek doktori per te qepur vaginen se i ishte bere si tunel.
  Ja qep doktori me gjilpere dhe pe.....ajo e falenderon dhe e pyet se sa lek kushton?
  1000 lek i thot dokori.
  Nuk kalojne 24 ore dhe prostituta shkon prape tek doktori.
  Doktor i thote... mu shqep prape sepse mbreme bera seks me nje pasanik, ma bej hallall edhe kesaj here se nuk vij me.
  Ja qep prape doktori dhe ajo e pyet sa kushton?
  1000 lek i thote doktori.
  Te nesermen perseri tek doktori ajo.... Te lutem doktor hera e fundit qe do vij te betohem.
  Ja qep prape doktori dhe ajo e pyet sa kushton?
  5000 lek i thot doktori.
  Po pse mor doktor, heret e tjera me ke thene 1000 lek pse e bere 5000 kesaj rradhe???
  Sepse kesaj radhe ta kam bere me zinxhir, e hap dhe e mbyll sa here te duash se na cave koken perdite i njejti avaz me ty!!!!


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Fri 01 Feb 2008, 01:39

  Taksisti

  Nje taksist po qendronte ne rruge.
  I afrohet nje vajze nudo dhe i kerkon ta coj diku, ne nje vend.
  Gjithe rruges taksisti shihte vajzen nga pasqyra.
  Vajza e nervozuar i thote:
  - Cfare ke qe shikon xhaxha, demokraci bej cte dua!
  - Jo mi t'keqen, po kam hallin ku i ke vene parate per te paguar taksine.


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Fri 01 Feb 2008, 01:41

  RADARI

  Nje shofer furgoni ndalohet nga policia rrugore.
  i thote njeri prej policeve:
  - Ishe me shpejtesi, do te te gjobisim.
  I thote shoferi: - O zoti polic me fal por nuk isha
  me shpejtesi .
  - Me vjen keq mor burre por nuk te pashe une te
  ka pare radari.
  Kthehet shoferi nga polici tjeter dhe i thote.
  - O zoti radar, po nuk isha me shpejtesi mor burre...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 17 Feb 2008, 01:05

  Ne nje vagon treni ndodhen dy cuna te rinj dhe perball tyre nje plak i moshuar.
  Ne nje moment dy te rinjte vendosin te tallen me plakun qe te
  shtynin udhetimin. Hidhet njeri dhe i thote; -E di ti o xhaxha se
  shkencetaret kane shpikur nje ilac si aspirin qe po te pish nje kokerr
  behesh 10-vjet me i ri? Jo thote xhaxhai. Po po hidhet i dyti eshte
  e vertete dhe e pyet xhaxhain;
  -Ja ti xhaxha sa vjec je?
  Xhaxhai pergjigjet pa djallezi 70-vjec.
  Po te pish 2 kokra behesh menjehere 50-vjec.
  Xhaxhai e kuptoi djallezine e te rinjve dhe vendosi me vete qe tu
  pergjigjet ne te njejten menyre dhe i pyet;
  -Po ju more bijte e mi sa vjec jeni.
  Dhe te rinjte pergjigjen njezeri dhe me krenari per moshen;18-vjec.
  Xhaxhai u thote po te pini ju nga dy kokra aspirina te tilla shkoni
  atje nga keni dale...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 17 Feb 2008, 01:11

  Elefanti dhe Milingonat...

  Ishte elefanti dhe nje e dy kalonte mbi folen e milingonave dhe ja prishte.
  Milingonat u nxehen dhe u mblodhen te kryetari i tyre.
  Dhe ne fund te mbledhjes caktuan qe te mblidheshin te gjitha dhe te rifnin elefantin.
  Te nesermen kalon prap elefenti,por sa do shkelte ne folen e milingonave ato qe te gjitha ju hodhen ne qafe.
  Elefanti nje te shkundur koken dhe te gjitha milingonat bien ne tok.
  Por vetem njera prej milingonave kishte mbetur dhe po mbahej ne gushen e elefantit duke u varur,dhe te gjith milingonat e tjera qe kishin rene ne tok po gerthisnin me te madhe....MBYTE MBYTE..!!


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 17 Feb 2008, 01:13

  Ne klase mesuesja pyet nxenesit:
  - Ne nje peme jane 5 zogj. Nje gjahtar qellon me cifte dhe vret 3 zogj. Sa zogj mbeten ne peme?
  - 2 zogj mesuese - pergjigjet nje nxenes.
  - Bravo e gjete - thote mesuesja.
  Nje nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton :
  - Ne peme nuk mbeti asnje zog mesuese se u tremben nga zhurma.
  Mesuesja e vene ne pozite mendohet pak dhe i thote:
  - Bravo me pelqen llogjika qe ndjek.
  Po ky nxenes thote:
  - Ta them edhe une nje probleme mesuese?
  - Thuaje - ia kthen mesuesja.
  - Jane 3 femra duke ngrene akullore, e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me gjithe gjuhen dhe e treta e fut akulloren te gjithe ne goje, cila nga keto te treja eshte e martuar?
  - Ajo qe e fut te gjithe akulloren ne goje - thote mesuesja.
  - Jo mesuese, ajo qe ka unaze te gishti, por gjithsesi me pelqen llogjika qe ndjek


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 17 Feb 2008, 01:17

  Nje rosak del nga foleja dhe, me pak mesime marre nga prinderit e
  vet, dhe fillon te shetise boten.
  Takon nje qen dhe e pyet:
  - "Ti kush je?"
  dhe qeni:
  "Jam qeni ujk"
  -"S'ka mundesi! Robi, o eshte qen, o eshte ujk".
  -Qeni , me shume durim i spjegon
  -"Nena me ishte ulkonje, ndersa babai im ishte qen,
  bene dashuri dhe linda une, qeni ujk".
  Rosaku, duke ecur me tej, ndalon prane nje pellgu per te pire uje dhe sheh nje peshk.
  -"Po ti kush je?"
  dhe peshku
  -"Jame trofte salmoni"
  "S'ka mundesi, robi, o eshte trofte o salmon"
  dhe trofta:
  - "Nena me ishte trofte, babai salmon, bene dashuri dhe linda une"
  - Rosaku i habitur kthehet dhe sheh nje insekt
  - "Po ti kush je?"
  dhe insekti:
  - "Jam mushkonja tiger.........."
  dhe rosaku ia kthen:
  - " Ik ore pirdhu.........!!! "


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 17 Feb 2008, 01:19

  Ndalon polici njė udhėtarė dhe

  Polici :
  -Mė jepni emrin dhe mbiemrin tuaj ju lutem!

  Udhėtari :
  -E si do tė quhem unė mė pastaj ?!


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 17 Feb 2008, 01:20

  Ishin dy pensioniste dhe menduan te jetonin per pak kohe sikur te ishin te
  rinj. Plaku i tha plakes qe kur te fishkellente, ajo te dilte tek dritarja.
  Doli plaku dhe me pas fishkelleu. Plaka nuk po dilte. Hyri plaku ne shtepi
  dhe i tha se perse nuk dilte. Nuk me la Mami -tha ajo!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 17 Feb 2008, 01:23

  Mesuesja u thote nxensve ne klase te pare
  Sot te dashur femije do bejme nje loje une do mendoj dicka dhe ju ta gjeni.
  Ca eshte nje gje e kuqe qe rritet ne peme?
  Topi tha nje cun i vogel.
  Jo jo eshte molla po me pelqen qe mendon.
  Ca eshte nje send me 4 kembe ku ne ulemi?
  Tavolina thote nje vajze .
  Po jo pra thote mesuesja karrigia po me pelqen qe e vrisni mendjen.
  Po mire thote nje djale gjeje ti kete!!!!!!!!!!!!
  Ca eshte nje gje e forte e gjate me nje koke roze dhe qe une mund ta prek nga xhepi
  Mesuesja skuqet ,s'ke turp mo,
  femije i prape
  Djali: po ishte lapsi moj mesuese po me pelqen qe e vriske mendjen


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 17 Feb 2008, 01:25

  Nje polic i veshur civil po rruhej te berberi.
  Ne bisede e siper berberi e pyet:
  - Me falni, c'a pune beni ju?
  Polici i pergjigjet:
  -Polic... po ju?!


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Pictur10
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Sun 24 Feb 2008, 00:09

  Peshkataret...

  Buze nje liqeni gjuanin per peshk prane njeri tjetrit nje plak dhe nje i ri.
  Plaku kishte shume sukses, sa here hidhte grepin hop, nxirrte ndonje peshk.
  I riu as edhe nje peshk te vetem.
  I vjen te plase nga inati dhe vendos te pyesi plakun.
  O xhaje, si ja ben ti pash Zotin ngele duke kap peshk nje e dy?
  -Un e kam kollaj fare thore xhaja;
  -Kur ngrihem ne mengjes nga gjumi shoh nje her se ne c'fare drejtimi
  e kom ket mikun, dhe kur vij ketu ne liqen e hudh grepin per nga
  ai drejtim ka kisha mikun, dhe c'do gjo shkon per se mbari.
  -Po si t'ja bej une mor xhaje qe me rri miku perpjet gjithe diten e gjithe noten?
  -T'me rrinte mu miku si i joti mer cun s'do isha tu gjujt peshk, por do
  isha tu gjujt per femra...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Sun 24 Feb 2008, 00:14

  Beshtyma...

  Nje grua ngrihet ne mengjes shum e lagur...
  Cudi thot ajo me vete, s'kam bere asgje me burrin!
  Per 3 dite ne mengjes e njejta gje...
  Shkon te doktori ta analizoj dhe ai i thote qe eshte beshtym...
  Nje nate gruaja ruan burrin qe vjen nga puna, ai shtrihet ne krevat
  vendos nje film porno me nje vajze qe zhvishet, kthehet nga gruaja
  dhe i beshtyn duke i thene sa te shpifur e ke...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Sun 24 Feb 2008, 00:20

  Nje polic ishte per darke tek nje fshatar dhe po shijonte ushqimet
  tradicionale.
  Vecanerisht nje lloj sallami po i pelqente shume.
  Fshatari vuri re se polici here pas here i hiqte kokrat e piperit nga
  sallami dhe i fuste ne xhep.
  Pasi mbaroi darka fshatari e pyet:
  -A te pelqeu darka?
  -Po thote polici.
  -Po sallami?
  -Po shume.
  -E po me qe te pelqeu kaq shume po te jap ca ta marresh me vete.
  -Jo s'ka nevoje, kam marre farat me vete, thote polici...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Sun 24 Feb 2008, 00:22

  Nje polic dhe e shoqja vendosin te shkojne ne Kamboxhia per te
  adoptuar nje femi.
  Zgjedhin nje femi, kryejne procedurat e adoptimit dhe kthehen ne Itali.
  Pas pak ditesh shkojne ne universitet dhe interesohen nese eshte
  e mundur per te ndjekur nje kurs per gjuhen kamboxhiane.
  Po pse gjuhen kamboxhiane i pyet drejtori?
  Kemi adoptuar nje femi kamboxhian, ai se shpejti do te filloje te flase
  dhe sigurisht qe duam te kemi mundesi te kuptojme se c'thote.


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Sun 24 Feb 2008, 00:25

  Nje polic po shetiste rrugeve te qytetit, kur shikon nje person qe
  hapte mollet dhe i merte berthamat, ndersa mollet i hidhte.
  Nga kurioziteti afrohet dhe e pyet pse e bente kete veprim?
  Shes farat sepse ndihmojne zhvillimin e inteligjences.
  Heu bre, po mire po e provoj edhe une thote polici.
  -Sa kushtojne?
  -5 mije leke nje fare.
  -Me jep tre fara i thote polici dhe i jep 15 mije leket.
  Pasi i ha farat, mendohet pake dhe theret;
  -Ej po une me 15 mije leke mund te kisha blere 10kg molle dhe i
  nxirrja farat vete.
  -E shikon i thote personi, tani je me inteligjent.
  -Po mire e ke i thote polici, a me jep edhe tre fara te tjera...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Sun 24 Feb 2008, 00:28

  Nje fshatar i pakenaqur nga pulat qe po benin pak veze, ja ve fajin
  gjelit plak dhe blen nje gjel te ri.
  Gjeli i vjeter i afrohet te riut dhe i thote:
  -Sa per te shpetuar nderin, a me ben nje favor?
  -C'fare favori thote i riu?
  -Po ja bejme nje gare deri tek ajo kollona dhe kush arrin i pari mer
  pularine komplet.
  Po meqe une jam plak, mos ta humbas krenarine me le te nisem nja
  dy-tre metra para.
  Gjeli i ri duke u zene ngushte dhe duke mos dyshuar per fitoren
  pranon kushtet.
  Niset i vjetri gjel perpara, niset i riu dhe kur gati e ka arritu te vjetrin
  degjohet nje krisme dhe gjeli i ri bie pertoke i vrare.
  Nderkohe degjohet zeri i fshatari:
  -Dreqi ta haje, gjeli i trete ne nje muaj qe me del by**q**...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Odeta prej Sat 01 Mar 2008, 10:57

  Pershendetje per Saimirin dhe Gurabardhesin,
  per keto barsaleta kaq te bukura qe kane postuar.

  Jeni njesha, ju betohem.
  Vetem vazhdoni keshtu sikurse i'a keni nisur se n'a shkrite
  se qeshuri.


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Odeta prej Sat 01 Mar 2008, 10:58

  Meqenese u ndodha ne kete teme kaq te lezetshme,
  po e postoj edhe une nje barsalete, qe e kam degjuar
  pak kohe me pare nga dikush.


  Tre pleqte

  Nje grup doktoresh nga bota shpiken nje kokerr qe te rinon 20 vjet. Keshtu qe thirren tre pleq, nje amerikan, nje italian dhe nje shqiptar. Therrasin te parin amerikanin dhe i japin lajmin per shpikjen dhe i ofrojne nje kokerr. Amerikani i gezuar e pi dhe thote se tani mund te jetoje edhe 20 vjet per ta pare Ameriken te behet superfuqi e padiskutueshme. Pastaj therrasin italianin. Dhe ai i gezuar e pi dhe thote se mezi pret te shijoje edhe 20 vjet te tjera femrat dhe ushqimin italian. Pastaj therrasin shqiptarin dhe i japin kokrren dhe i thone:
  -"Kjo kokerr te rinon 20 vjet"
  - Jo more; keni deshire te humb pensionin une. - i thote shqiptari!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 ILoveYouAnimRvText
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Tue 04 Mar 2008, 01:54

  Mbytet nje anije e madhe dhe nje nga pjestaret e orkestres,
  nje violinist e gjen veten te nesermen ne mengjes, te kapur
  pas kutise se tij te violines ne breg te nje ishulli te pabanuar.

  Cohet ne kembe... veshtron rreth e rrotull por ka vetem det
  dhe xhungel. Me medyshje vendos te kerkoje ushqim dhe uje
  ne xhungel.
  Teksa endet mes pemeve degjon nje hungerrime.....
  C'fare te shohe nje luan po i afrohet.
  Fillon te terhiqet pas kur shikon anash edhe luane te tjere.
  Terhiqu pas e me pas gjithmone, e gjen kurrizin e tij te mbeshtetur
  pas nje shkembi dhe te rrethuar nga nje tufe luanesh me jarge ne
  goje.

  "Kaq e pata" - mendon. "Te pakten do vdes duke i rene violines"
  dhe nxjerr veglen nga kutia dhe nis te luaje nje pjese.
  Per cudi luanet ndalen nje cast... pastaj ulen ne toke te ngazellyer
  dhe degjojne tingujt e bukur qe violinisti leshon. Ky i fundit vendos
  qe eshte mire ti bjere derisa te mendoje nje menyre per tu shmangur
  nga tufa.
  Keshtu pas nja 2 oresh koncert afrohet nje luaneshe....
  Kjo shikon e habitur njeriun qe leviz doren mbi dru.... shikon njehre
  edhe majtas djathtas keta te tjeret qe rrinin e degjonin dhe.....
  hidhet mbi violinistin... e shqyen dhe fillon ta haje gjithe terezi...

  Njeri nga luanet ia pret : " Cohuni cuna... erdhi kjo shurdhja u prish koncerti!"


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Tue 04 Mar 2008, 02:01

  100 Kulaēet...

  Njė djalė, gjithmonė, kur kalonte shitėsja e kulaēeve para shtėpisė sė tij, e pyeste:
  - Ke 100 kulaēe?
  - Jo, – ia kthente shitėsja.
  Dhe djali vazhdonte rrugėn pėr qejfin e tij, pa blerė asnjė kulaē. Njė ditė shitėsja porosit nė furrė 100 kulaēe dhe kalon nga rruga ku shpesh pėrballej me djalin. Pas pak minutash djali del jashtė dhe shitėsja e pėrshėndet ngrohtėsisht.
  - Ke 100 kulaēe? – e pyet sėrish ai.
  -Po kam, – ia kthen shitėsja me njė ton ku ndihej qartė triumfi.
  -Ah, e shkreta ti moj! Ta qaj hallin si do t’i shesėsh gjithė ato, – i thotė djali duke u larguar.


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...

  Sponsored content

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 12 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 27 Jun 2019, 05:41