Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Share
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:34

  KA TE BEJE VESHKA

  Nje dite ne spitalin e budallenjve, vjen drejtori, i cili vendos tju beje nje pyetje, per te vene re, nese kane bere apo jo ndonje permiresim, kohet e fundit.
  Drejtori :- Degjoni ketu. Do tju bej nje pyetjedhe ju do te pergjigjeni. N e rregull?
  Budallenjte :- Poooooooooooo...
  Drejtori :- Ku e keni zemren ju?
  I pari :- ketu thote, dhe even doren mbi gjurin e tij!
  I dyti :- e ven doren mbi kurriz!
  I treti :- e ven doren mbi balle!
  E keshtu me radhe, asnje spo e gjento dot!
  Kur njeri e ven doren drejt e mbi zemer.
  Drejtori :- Bravo te qofte. Po si e gjete?
  Budallai :- " po, ka te beje veshka, thote ai duke treguar koken me doren e tij'' !!!...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:35

  STERVITJA E PENISIT

  Nje burre, shkon dhe troket ne dere te komshise, dhe i kerkon hekurin e rrobave, per te hekurosur nje kemishe, sepse nuk i punonte hekuri i vet!
  Komshiju per tu tallur me te i thote:
  Do te ta jap, por me nje kusht.
  Ne qofte se e ngren hekurin me penisin tend, une do te ta fal fare!
  Ne rregull thote ky burri, dhe si perfundim e ngren hekurin dhe e fiton bastin!
  Perseri, ky shkon dhe i kerkon komshijut nje send tjeter, dhe perseri komshiju, i ben ate lojen. loje te cilen e fiton ky burri perseri!
  Pas disa ditesh, gruaja e ketij burrit kur futet ne dhomen e gjumit
  e gjen te shoqin duke stervitur PENISIN, te cilit i kishte varur disa tulla, dhe ia shtonte nje nga nje!
  Gruaja :- Uaaaaa, mos je c'mendur gje ti ore burre?
  Burri :- Jo moj grua, nuk jam c'mendur!
  Gruaja ;- Po c'fare po ben ashtu me bibilushin, more i uruar?
  Burri :- "Po e stervis, se neser do ti marr Lavatricen komshijut" !!!...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:36

  VDIQ GJATE LINDJES

  Shkon Beqiri, dhe i kerkon komshiut, nje tenxhere te madhe per te ziere mish.
  Edhe komshiu, ijep pa asnje fjale.
  Kur i kthen tenxheren mbrapsh, Beqiri i e dergon me gjithe nje tenxhere te vogel fare!
  Komshiu :- Po kete te voglen, perse me ke sjelle mua?!
  Ti mua me ke marre vetem te madhen!
  Beqiri :- Po kjo e madhja, lindi kete te voglen!
  E mire u be ne qejf komshiu qe iu shtua nje tenxhere e re ne shtepi.
  Pas nje jave, Beqiri shkon perseri tek komshiu, per ti kerkuar, frigoriferin, me rastin e dasmes se vajzes, per te mbajtur ushqimet , pasi do te behej kallaballik i madh ne shtepine e tij!
  Edhe komshiju, pa ngurruar fare ia jep, pasi mendoi se frigoriferi do te lindte nje frigorifer tjeter!
  Pasi mbaroi dasma, komshiut s'po i sillte Beqiri frigoriferin, qe i pati marre!
  Keshtu qe ai vendys qe te skoje e tia kerkoje vete!
  Pasi troket ne deren e Beqirit, ky i fundit hap deren , dhe i thote:
  Beqiri :- Urdheroni brenda.
  Komshiu :- Jo se nuk kam kohe te rri por desha te te pyes per nje gje!
  Beqiri :- Per cfare konkretishte?
  Komshiu :- Ate frigoriferin qe me ke marre a mund te ma kthesh, sepse me nevojitet edhe mua!
  Beqiri :- Per frigoriferin, me vjen shume keq!
  "Por ai vdiq gjate lindjes, kur po lindtte nje me te vogel" !!!...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:37

  NUK DI SE CFARE TI BEJ

  Nje djale i cili po arrinte te 30-tat, akoma nuk po e merrte guximin te martohej e te drejtohej si te gjithe shoket e tij!
  Kjo gje po shqetesonte shume edhe prinderit, ndaj nje dite i ati
  vendos qe ta pyese se ku qendronte problemi>
  I ati:- O bir, a ishikon shoket e tu qe jane martuare drejtuar, perse nuk martohesh edhe ti?
  I biri:- Une martohem o baba, por eshte puna se une nuk di se cfare ti bej gruas, dhe do te me dale nami ne fshat!
  I ati:- Sa per kete problem ti mos u shqeteso fare, sepse e rregulloj une. Ti vetem merr nusen ne shtepi, dhe naten e marteses, une do te te marr ne telefon dhe do te te shpjegoj se cfare ti besh gruas! N e rregull bire?
  I biri :- Ne rregull baba.
  Dhe i biri me fjalet e te atit na u martua!
  Naten e pare te marteses, sapo futen ne dhomen e gjumit, i ati e merr ne telefon:
  I ati :- Fillo dhe puthe nusen ne buze!
  Dhe djali vazhdon te puthe nusen!
  I ati :- Tani fillo e zhvishe me ngadale!
  Perseri i biri ben si i thote i ati!
  I ati :- pasi ta kesh zhveshur, fillo qe ta ferkosh, ne c'do pjese te trupit!
  I ati:- Ia gjete vrimen?
  I biri:- Po , baba!
  I ati:- Tani futi brenda, ate qe kemi ne te dy!
  Dhe djali sapo merr urdherin e te atit qe i thote "Futi ate qe kemi ne te dy",
  "I fut nuses celularin ne P** '' !!!...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:38

  PLESHTI DHE LEPURI


  Pleshti dhe lepuri vendosin qe te bejne nje gare me motorra.
  Pasi fillon gara, pleshti ishte ne krye te gares, dhe pas pak castesh, shkeputet shume nga lepuri!
  Kur futet ne nje kthese lepuri, papritur shikon pleshtin i cili kishte ndaluar!
  Edhe lepuri ndalon dhe e pyet:
  Lepuri :- Cfare ke qe je ndalur , o plesht?
  Pleshti :- "Me hyri nje mize ne sy, ta marre djalli" !!!...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:38

  JEPI BABI, JEPI

  Nje cift, kishte nje te vogel, i cili flente gjume ne dhomen perkrah dhomes se ciftit.
  Nje dite ne mengjes heret, ngrihet djali, dhe shkon e futet ne dhomen e prinderve, te cilet per cudi ate nate paten fjetur nudo fare!
  Kur i sheh djali organet seksuale te prinderve jashte fare, i zgjon
  nga gjumi dhe fillon qe ti pyese:
  Djali :- O babi, cfare eshte ky qe ke ketu?
  I ati per te mos i mesuar fjale te pista djalit i cili ishte ende i vogel per ato gjera, i thote:
  I ati :- Eshte treni i babit!
  Djali :- Po ai qe ka mami, cfare eshte?
  I ati :- Ai eshte tuneli i mamit, ku futet treni i babit!
  Pas nje kohe te shkurter, nje nate djali i vogel, degjon zhurme dhe zera nga dhoma e prinderve, dhe me te shpejte ngrihet dhe shkon atje!
  Kur futet ne dhome prinderit, po benin dashuri!
  Djali u afrohet lehet pa bere zhurme, dhe kur shikon organet seksuale te prinderve, te ngjitur ne nje, ia filon duke bertitur me te madhe:
  Djali :- " Jepi babi jepi, se edhe dy rrotat e mbrapme, kane mbetur
  pa u futur ne tunel" !!!...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:39

  KRUSHQITE

  Na kishin lidhur krushqi, nje familje kuksjane me nje familje vlonjate.
  Pas disa ditesh qe kishin lidhur krushqine,
  krushqit kuksjane, shkojne per vizite ne shtepine e krushqeve vlonjate.
  Gjate kohes qe kishin shtruar tavolinen dhe po hanin e po pinin,
  krushku vlonjat i thote krushkut kuksjan:
  Vlonjati :- or krushk, me lejoni qe te nge nje shendet per mireseardhjen tuaj ne shtepine tone.
  Kuksjani :- ta ngesh or krushk ta ngesh, me gjithe qejf bile.
  Vlonjati :- ne radhe te pare te na rroc ti, ne radhe te te dyte te na rroci gruaja jote, dhe ne radhe te trete te na rrocin te gjithe te afermit e tu.
  Mire por kjo fjala " T e na rroc", kuksjanit nuk i tingelloi mire ne vesh, dhe ai e kuptoi krejt ndryshe nga ajo qe ia kishte thene vlonjati.
  Kuksjani, e kishte kuptuar sikur vlonjati i kishte thene:
  te na e rruash ti, gruaja jote, dhe te gjithe te afermit!
  Ndaj u inatos shume ky i fundit , por e mbajti veten.
  Pasi kishin kaluar nja pese minuta nga ngritja e shendetit te vlonjatit, ngrihet kuksjani dhe i thote vlonjatit:
  Kuksjani :- Or krushk, edhe une desha me ngrite nje shnet per ty.
  Vlonjati :- ta ngesh edhe ti nje shendet, se te takon edhe ty.
  Kuksjani :- Ne radhe te pare te ma rruash ti, ne radhe te dyte te ma rruaje gruaje jote, dhe ne radhe te trete te ma rruaj ky djali im qe erdhi e mori kete rruspin tane !!!...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:40

  PREZANTIMI

  Nje djale po e ndiqte nje vajze, kemba kembes, dhe nuk po i ndahej per asnje minute !
  Kjo vajza, futet ne autobuz, edhe ky djali, i shkon nga prapa, dhe i ulet prane.
  Vajza nxjerr nje reviste dhe fillon te lexoje, pa ia varur fare djalit!
  Djali e sheh qe ajo s'po ia varte, ndaj vendos qe ti flase i pari.
  Djali :- me falni, c'fare po lexoni?
  Vajza :- po lexoj nje reviste me kuriozitete per seksin !
  Djali :- po c'fare kuriozitetesh, permban konkretishte?
  Vajza :- po ja p.r.sh. thote qe penisin me te trashe e kane arabet,
  me te gjate japonezet dhe me aktivin e kane doktoret !
  Djali :- me falni qe nuk u prezantova qe ne fillim, por une jam,
  Muhamet Kawasaki, Doktor i shkencave !!!.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 23:30

  Turisti nga Amerika

  Nje turist nga Amerika Jugore shkon ne Itali dhe kerkon nje shtepi publike.
  Gjen nje vajze sipas deshires se tij, futen ne nje dhome dhe te dy zhvishen.
  I habitur burri shikon se gruaja nuk kishte lesh fare ne asnje vend te trupit dhe i thote:
  - Po femrat tona kane lesh ketu, edhe ketu, shume lesh dhe ketu, ketu.....
  Vajza e veshtron qete dhe i pergjigjet:
  - Ti ke ardhur per te bere qef apo per te thurur triko?!!!...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 23:32

  Mendimi

  I akuzuari: Zoti gjykates nese une te them qe je bir kurve, ti cdo te besh?
  Gjykatesi: Do te te denoj me nje jave burg.
  I akuzuari: Po nese une vetem mendoj se je bir kurve cdo te besh?
  Gjykatesi: Asgje, nuk ka ligj qe denon mendimet.
  I akuzuari: Mire atehere, une mendoj se je bir kurve!


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 23:33

  Portofoli

  Ne banketin e nje dasme nje tip vuri re se i mungonte portofoli.
  Shkon tek mikrofoni dhe thote:
  - Kam humbur portofolin me 400 mije leke brenda. Kush e gjen do ti jap nje shperblim prej 50 mije lekesh.
  Nderkohe nga mesi i salles degjohet nje ze:
  - Une ofroj 100 mije leke...!


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 23:38

  Fustani

  Nėna e pyeti te bijen, e cila sapo ishte kthyer nga nje party:
  -Si ja kalove, bija ime?
  -S'di cfare te them.
  Do te kthehesha shum me heret, por nuk po e gjeja dot
  fustanin, - pergjigjet e bija.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 23:41

  Ora

  Njė turist pyet njė djalė:
  - Sa shkoi ora ?
  - Dymbėdhjetė e natės.
  - Mendova se mos kishte shkuar mė tepėr, thote turisti!
  - Kėtu nė fshatin tonė nuk shkon mė tepėr se fillon serish nga njėshi, - i pergjigjet djalii...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 23:45

  Mizat

  Si gjithmone gjermani, italiani dhe shqiptari.
  Kesaj rradhe do behej nje test se kush do rrinte me gjate ne nje dhome me miza.
  Futet gjermani rrin vetem 10min, s'duron dot me dhe del.
  Futet italiani rri nje cike me shume se gjermani, vetem kur del mbas 20min , pulla pulla ne fytyre.
  Tani e kishte rradhen shqiptari, kalojne 10min , 20min, 30min, 1 ore, dhe del me ne fund
  -Po si ja bere bre shqiptar?!! - e pyeten.
  -Po ja vrava nje mize dhe te gjitha shkuan ne varrim, - i'u pergjigjet shqiptari...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 23:50

  Nje cun i vogel pyet te atin:

  -O ba si kam lindur une?
  I thot babi:
  -Ty te keqen babi te ka gjetur mami ne nje trendafil.
  -O ba po ti si ke lindur?
  -Mua te keqen babi me ka gjetur gjyshja jote ne nje borsilok.
  -Po mire po gjyshi si ka lindur?
  -Gjyshin e ka gjetur e jema e tij ne nje karafil.
  Dhe cuni i deshperuar ja kthen te jatit:
  -Po mire o ba anje nga fisi jone nuk ben seks !!!


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 07 Sep 2007, 01:59

  Te emes se Gonit i bejne nje telefonate dhe i thone se po ja
  nisin djalin ne shtepi pasi po i corodit femijet e tjere.
  Kur Goni vjen ne shtepi e ema i thote te shkojne ne dhomen e tij, dhe i thote:
  -''Tani hiqi te gjitha rrobat qe ke veshur, te gjitha !!!
  Goni i merzitur i heq dhe ne fund e ema i thote :
  -" Dhe here tjeter mos i vish me rrobat e mia ne shkolle , more vesht !!!"...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 07 Sep 2007, 02:02

  Zjarrfikesja e Benit.

  Nje burre po ecte ne rruge dhe sheh Benin qe kish vene ne
  koke nje kapele si te zjarrfikesve dhe kish hipur ne nje si
  pune karroce te vogel qe terhiqej nga nje qen i madh.
  Beni mbante ne dore nje litar qe ish i lidhur me ko*et e qenit.
  Burri i thote:
  -Paske bere nje makine zjarrefikese si ne kohet e vjetra!
  Po qeni ka per te ecur me shpejt sikur t'ia lidhje ate litarin rreth qafes!
  Beni i pergjigjet: -Mire e ke ti, po pastaj nuk do kem sirene se !!!!...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 07 Sep 2007, 02:05

  Nardi dhe Gjyshi.

  GjYshi i Nardit po lozte me letra bighozi me nja 3 shoke te vet,
  por Goni po i bezdiste vazhdimisht.
  Gjyshi i tij i nervozuar, e mori Nardin nga dora dhe e coi nga dhoma tjeter.
  Pasi kishin luajtur per rreth 3 ore nje nga pensionistat i thote gjyshit te Nardit:
  - Po c'fare i the atij djali qe nuk po na bezdis me?
  Gjyshi i'a kthen:
  - Hic asgje te vecante, vetem i tregova si te "masturboje" !!!...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 07 Sep 2007, 02:07

  Festa e 7 Marsit.

  Me rastin e 7 Marsit Goni i dergon mesueses nje kuti te te mbyllur.
  Mesuesja behet kurioze dhe e pyet :
  - Po c'ka brenda kjo kutia, cokollata ?
  Goni: - Jo !
  Mesuesja : - Torte pra ?
  Goni : Jo, jo!
  Pastaj mesuesja pa se dicka po pikonte nga njeri cep i kutise dhe vuri doren e provoi ca nga pikat dhe tha:
  - Eeee po me duket si turshi !!!
  Goni : Jo, jo nuk jane turshi, por eshte nje qen i vogel per ty mesuese!!!...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 07 Sep 2007, 02:11

  Mesuesja e re.

  Ne klasen e Gonit vjen per te dhene shpjegim nje mesuese e re.
  Pas disa minutash njeri nga djemte fillon te qeshe.
  Mesuesja e pyet se pse qeshte dhe djali i thote:
  - Te pashe kemishen e nates poshte fustanit!
  - Mesuesja i thote te dale jashte.
  Pas pak nje tjeter djale fillon e qesh me te madhe.
  - Mesuesja e nevrikosur pyet se pse po qeshte.
  Djali i thote: - Te pashe sytjenat !
  Mesuesja e nxjerr perjashta dhe i thote se eshte i perjashtuar nga shkolla per 2 jave!
  Gjate shpjegimit mesueses i bie shkumesi nga dora dhe pasi ajo e merr ate,
  Goni ngrihet nga banka dhe drejtohet nga dera.
  Mesuesja e shikon e habitur dhe e pyet:
  - Po ti ku po shkon?
  Goni si me buze ne gaz i pergjigjet:
  - Nga ato gjera qe pashe une kur u perkule ti per te marre shkumesin, do perjashtohem per gjithe vitin !!!...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 07 Sep 2007, 02:16

  Ne oren e Gjuhes.

  Ne oren e gjuhes, mesuesja po u shpjegonte nxenesve ndryshimin mes numrit njejes dhe shumes.
  Pasi beri shpjegimet paraprake, ajo pyet Luljeten:
  - C'fare eshte nje grua nje sheh nga dritarja?
  Luljeta: - Njejes mesuese!
  Pastaj mesuesja pyet nga klasa:
  - Po 4 gra qe veshtrojne ne dritare, c'fare eshte?
  Berti ngren doren per tu pergjigjur dhe mesuesja i jep te drejten e fjales.
  Berti thote si me gjysem zeri: - Si shtepi kurvash duket !!!...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 07 Sep 2007, 02:22

  Bigjozxhiu ne gjygj.

  Ishte njeher nje bigjozxhi qe lozte shume me zare sa
  pothuajse e gjitha jeta i iku duke tundur zaret kur
  nje dite e kap nje polic civil duke luajtur me zare me ca te tjere...
  Degjo i thote polici: -Te pashe te luash me me zare do te fus ne burg.
  Dakort shef if thote ky.
  Te nesermen ky po lozte prape me zare e shikon polici prape dhe pa nguruar e mer dhe e fut ne burg.
  Perfundimisht del ne gjyq bigjozxhiu.
  Gjykatesi: - I pandehur bigjozxhi, per ate qe ke bere denohesh 20 vjet me heqje lirie!
  Ke ndonje gje per te thene, perpara se ta perfundoj seancen e gjygjit?!
  Bigjozxhiu, nxjer zaret nga xhepi dhe i thote gjykatesit:
  - A i hedhim nje here o vella?!
  O te behen 40, o te lahemi fare...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 07 Sep 2007, 02:28

  Kokrrat e Orizit.

  Ishte njehere nje burre qe kishte nje grua shume te bukur. Kete burrin e caktojne me sherbim diku larg vendit ku jetonte,
  dhe i duhej te ikte per nja dy jave larg shtepise!
  Kishte merak se mos e tradhetonte gruaja keshtu qe i thote te birit,
  qe sa here te vije mami edhe te futet me ndonje xhaxhi ne dhome,
  ti hidh nje kokerr oriz tek kjo vazoja.
  I biri ra dakord me urdherin e te jatit keshtu qe burri iken ne sherbim.
  Kur kthehet pas dy javesh fillimishte shkon qe te shohe vazon!
  Ne vazo gjen vetem pese (5) kokra oriz.
  I habitur e pyet djalin: - Po c'fare vetem dy veta erdhen tek mami?
  Djali i pergjigjet:
  - Jo o babi jo!
  Por mami, ka gatuar dy here me ate oriz qe ku ike ti ne sherbim!!!...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 07 Sep 2007, 02:32

  Jam Dinamit fare.

  Gruaja e zhveshur lakuriq priste burrin (i cili ishte boksier) te vinte ne krevat.
  Vjen burri me vrap dhe kercen mbi krevat me kembe dhe fillon te boksoje ne ajer!
  -Uhhh si jam, dinamit i thote gruas.
  C'i punoj kundershtarit...
  Upupu, dinamit, dinamit fare jam.....
  Gruaja e cila po priste me padurim qe burri te shtrihej ne krevat i'a kthen me mos perfillje:
  -Dinamit, dinamit je!
  Por fitilin e paske te lagur!!!...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 07 Sep 2007, 02:35

  Mjeku dhe Duhanpiresi.

  Nje mjek, tek po diskutonte me nje duhan pires te rregjur, i tha:
  -Me te thene te drejten, shkurt muhabeti, pirja e duhanit
  nga njera ane mund te te beje mire per shendetin,
  por ama nga ana tjeter te ben shume keq!
  Duhanpiresit i shkelqyen syte dhe i tha mjekut:
  -Shyqyr Zotit, une kurre s'kam pire duhan nga ana tjeter!!!...


  ________________________________

  Sponsored content

  Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 19 Jul 2018, 17:04