Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Share
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 01:55


  Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Kjo eshte nje liste e gjate e monumenteve te natyres ne Shqiperi ne rradhe alfabetike.
  Kush ka informacion si dhe pamje per ndonje prej tyre eshte i lutur ta pasuroje temen ne vazhdim...


  Ahet e Fushė Gurrės
  Ahet e Gurrės sė Krenave
  Ahishtet e Bofnjės
  Ahishtja e Bradvices
  Ahishtja e Leshnjės
  Ahishtja e Liqenit tė Kuq
  Ahishtja e Lirzės
  Ahishtja e Protopapės,Opar
  Ahishtja e Rovjes
  Ahishtja e Shenkostandinit
  Ahishtja e Symizės
  Ahishtja e Vranicės
  Ahishtja Gurra e Hasan Gashit,Mėrtur
  Ahu i Blliēės
  Ahu i Gerēės (Mrizi i Gerēės)
  Akacjet e Migjenit
  Arra e Babė Myslymit
  Arra e Dragobisė
  Arra e Hekalit
  Arra e Llukanit,Frashėr
  Arra e Madhe e Zhepės
  Arra e Madhe, Zagore
  Arra e Tunjės
  Arrat nė Novaj


  ________________________________
  Erdha ne kete Bote duke qare dhe shpresoj te largohem duke qeshur...!!!
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 01:56


  Banjat e avullit tė Postenanit
  Bariera Koralore e grykės sė Diallit
  Bjeshka e Zonjave, Zimur
  Blijtė nė Markaj
  Blini i Bzhetės
  Blirėt nė Lesniqe
  Bliri i Shėn Pjetrit,Vithkuq
  Blloku Gravitativ i Gurit tė Zi
  Bokerimat e Mnerit
  Bokerimat e Moglicės
  Bokerimat e Muzines
  Bokėrimat e Piskalit
  Bokėrrima e Garrunjės
  Bokėrrimat e Dangllisė
  Bokėrrimat e Mustafa Koēajt
  Bokėrrimat e Tomorricės
  Bokėrrimat e Vunoit
  Boroviku i Begiunecit
  Bredhi i burimit te Ēardakut (Gurit i Ēapit)
  Bredhi i Ēarshovės sė Vjetėr
  Bredhi i Kokojkės,Frashėr
  Bredhi i Kuēit
  Bredhi i Petranit
  Bredhi i Shtikės
  Bredhi i Sotirės
  Bredhi i Vishjes
  Bredhishtja e Ragamit
  Bregu i Pepesė (Qarri i Pepesė)
  Bungat e varrezave,Korthpulė
  Burim i kripur i Bashajt
  Burim i Vuklit
  Burimet e Bellovės
  Burimet e Brudit
  Burimet e Kėrpicės
  Burimet e Kirit
  Burimet e Koprishtit
  Burimet e kripura tė Golemasit
  Burimet e kripura tė Mullirit (Rrėzės)
  Burimet e Okolit,Thethit
  Burimet e Progrit
  Burimet e Shtarzės
  Burimet e Tatzatit
  Burimet e Ujit tė Ftohtė
  Burimet e Valbonės
  Burimet karstike tė Fterės
  Burimet sulfurore tė Fliballies
  Burimet termale tė Vromonerit,Leskovik
  Burimi dhe shpella e Sopanikės
  Burimi i Drilonit
  Burimi i Guakut
  Burimi i Kolosianit
  Burimi i Krumės
  Burimi i Libohovės
  Burimi i Llixhės sė Hibrait
  Burimi i Nepravishtės
  Burimi i Qukut tė Dunishės
  Burimi i Shoshanit
  Burimi i Shutresė
  Burimi i Studnės
  Burimi i ujit dhe gazit tė djegshėm,Polenė
  Burimi i Ujit tė Ftohtė, Vleshė
  Burimi i Vinjollit
  Burimi i Vrakės
  Burimi karstik i Oknos
  Burimi Karstik i Qirecit
  Burimi mineral i Glinės
  Burimi termomineral i Llixhave tė Peshkopisė
  Burimi termoninerar i Karbunarės
  Buza e Bredhit,Luzat
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 01:56


  Carraca e Vrithit
  Ēinari (Foljeta) e Ganjollit
  Ēinari i Balliasit
  Ēinari i Tophanės
  Cirku akullanajor i Zepės
  Cirku i Gropės sė Bukur sė Jezercės
  Cirku i Kurorės sė Lurės
  Cirku i Livadhit tė Bogės
  Cirku i Nemėrēkės
  Cirqet akullnajore tė Tomorrit
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 01:57


  Dafina e Cerckės
  Dafina e Kalasė sė Turrės
  Dalja e magmatikeve nė gelqerorėt afėr Picarit
  Delta e Pėrroit tė Palasės
  Depozitimet fluvio-glaciale tė Bogės
  Depozitimet fluvio-glaciale tė Shėmtirės
  Depozitimet fluvio-glaciale tė Shoshajt
  Dritare dhe mbulesa tektonike e Qinam-Vodicės
  Dritarja tektonike e Mirditės
  Druri i Bizgės
  Druri i Male Zeqirit, Zerqan
  Dunat e Nartės
  Dunat e Oazit tė Divjakės
  Dunat e Semanit
  Dushkaja e Dobrogoves
  Dushkaja e Katėr Lisave
  Dushkaja e Tendės sė Qypit
  Dushkajat e Manastirit,Lushnjė
  Dushkajat e Novoseit
  Dushkajat e Qafė Luzhės
  Dushkajat i Senės
  Dushku i Bulēarit Designated
  Dushku i Kishės,Gjinar
  Dushku i Lleshanit
  Dushqet e Manastirit (Djellas Prespė)
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 01:57


  Faleza e Bardhorit
  Falezat e Sazanit
  Faleze e vjetėr,Borsh
  Foljeta e Lohjes
  Fortesa e Kelmendit
  Fosilet detare tė Thartorit
  Fosilet e Kēirės
  Fosilet e Lefterhorit
  Fragment i thyerjes tektonike, kodėr Pejė (Karme)
  Frashėri i Polos, Valė
  Frashėri-Kurbin
  Fusha e Liqethit
  Fusha e Pelave,Lurė
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 01:57


  Gėshtanjat e Mgullit,Pult
  Gėshtenja dhe pisha nė Teqenė e Skėnderbegasit
  Gėshtenja e kalit e Gurrit tė Bardhė
  Gėshtenja e Mimasit
  Gėshtenja e Nepravishtės
  Gėshtenja e Reēit
  Gėshtenja e Teqesė,Frashėr
  Gėshtenja e Vjetėr
  Gėshtenjat e Kokdodit
  Gjiri dhe shpellat e Gramės
  Gjiri i Kakomesė
  Godulla e Pishės,Divjakė
  Gorica e kodrės,Kryekuq
  Gropa e Kazanit
  Gropa e Panairit
  Grumbulli i Plepit tė Egėr,Varishtė
  Grumbulli pyjor i Polmenit (rap +arrė)
  Gryka e Bogazit
  Gryka e Ēajės
  Gryka e Madhe,Lurė
  Gryka e Murdarit
  Gryka e Setės (pjesa mė e ngushtė dhe mė e thellė)
  Gryka e Shkopetit
  Gryka e Skoranės
  Gryka e Vajės
  Gryka e Zezė
  Gurėt "nusja dhe dhendėri",Senisht
  Guret Mumjet e Trenit
  Guri i Ariut (Eēmenik)
  Guri i Atos,Kutal
  Guri i Ēapit
  Guri i Gjatė,Urxuall
  Guri i Gjonit
  Guri i Kamjes
  Guri i Kėrēinit
  Guri i Lekės
  Guri i Mėngjezit, Shishtavec
  Guri i Nuses
  Guri i Petranit
  Guri i Prerė
  Guri i Qytetit
  Guri i Shenjtė
  Guri i Shqipes (Borje)
  Gurra dhe shpella e Zerqanit
  Gurra e Domajve
  Gurra e Kosharishtės
  Gurra e Nivanit
  Gurra e Vakėfit tė Zerqanit
  Gurra e Vranishtit
  Gurrėt e Krushqeve,Lisec
  Gurrėt nė Rrjesht
  Gurri i Vashės
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 01:58


  Habitati i Salamandrės Alpine
  Hartinat e Lurės
  Hinka e Kosovė, Dumre
  Horizonte vithisėse dhe olistolite,Ēarēovė
  Hormoqi i Valbonės
  Hurdha e Tisit
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 01:58


  Ilqet i Zarelit
  Ishujt e Ksamilit
  Ixuari i Borshit
  Ishulli i Cabakut
  Ishulli i Kularit
  Ishulli i Malligradit
  Ishulli i Pelikanit
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 01:59


  Kalaja e Shtegut tė Dhenėve
  Kanali i Vivarit
  Kanionet e Nivicės
  Kanioni i Bashkimit Vermosh
  Kanioni i Bicajt
  Kanioni i Filmit
  Kanioni i Gjipesė
  Kanioni i Gradecit
  Kanioni i Grunasit
  Kanioni i Holtės
  Kanioni i Kamenikut
  Kanioni i Lengaricės
  Kanioni i Leshnicės
  Kanioni i Llengės
  Kanioni i Osumit
  Kanioni i Piksit
  Kanioni i Poicės
  Kanioni i Shehut tė Keq
  Kanioni i Shoshanit
  Kanioni i Sinecit,Saraselit
  Kanioni i Urakės
  Kanioni i urės sė Shtrenjtė
  Kanioni i Vanave
  Kanioni i Virkės
  Karsti i Arnit
  Karsti i Bashajve
  Karsti i Delvinės
  Karsti i Gorjanit
  Karsti i Malit me Gropa
  Karsti i Malit tė Bardhė
  Karsti i Munellės
  Karsti i Qafės sė Devries
  Karsti i Tervolit
  Karsti nė gjipsin e Mengajve
  Karthi i Tėrbaēit
  Kėneta e Kashtės
  Kėneta e Kuksit
  Kepi dhe Faleza e Rodonit
  Kepi i Skėnderbeut,Varosh
  Kėrleka e Kakisė
  Kodra e Parave,Bllicė
  Kordoni litoral i Bregut tė Ri
  Kordoni litoral i lagunės sė re,Divjakė
  Korija e Shėnkollit e Vodicės
  Korrija e Mullirit "Shėn Thanasi", Gostivisht
  Koshnica
  Krasta e Poēestit
  Kroi i Bardhė
  Kroi i Gjeneralit,Guri Bardhė
  Kroi i Kuq,Gjallicė
  Kroi i Mbretit,Serakol
  Kroi i Nėnės Mbretėresh
  Kurora e lumit tė vjetėr, Seman (Libofshė-Adriatik)
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 02:00


  Laguna Limopuo
  Liqenet akullnajore tė Doberdolit
  Liqenet akullnajore tė Sylbicės
  Liqenet e Kasnisė
  Liqenet e Lenies
  Liqenet e Lukovės
  Liqenet e Rrajcės
  Liqenet e Seferanit
  Liqenet e Valamarės
  Liqeni akullnajor i Gramozit
  Liqeni i Degės, Dumre
  Liqeni i Dushkut
  Liqeni i Floqit
  Liqeni i Jezercės
  Liqeni i Kacojthit
  Liqeni i Luleve,Lurė
  Liqeni i Madh,Lurė
  Liqeni i Pejės
  Liqeni i Ponarėve
  Liqeni i Rrėzės
  Liqeni i Shebenikut
  Liqeni i Varrit tė Plakės
  Liqeni i Zi - Martanesh
  Liqeni i Zi (mbi Radomirė)
  Liqeni i Zi,Lenie
  Liqeni i Zi,Lurė
  Lisat e Ēorrokut,Sheper
  Lisat e Kalenjės (afėr uzinės)
  Lisat e Kalisit
  Lisat e Kishės,Groshot
  Lisat e Lam Porės
  Lisat e Lavdanit
  Lisat e Manastirit,Nivan
  Lisat e Marpepės
  Lisat e Minaqit,Domne
  Lisat e Ngrasanit
  Lisat e Pashtreshit
  Lisat e Pilurit
  Lisat e Poliēanit
  Lisat e Porės,Macukull
  Lisat e Shėn Mėrisė
  Lisat e Shėndėllisė
  Lisat e Shėnkollit,Lengezė
  Lisat e Shėnmillit
  Lisat e shkollės nė Macukull
  Lisat e Shpalit
  Lisat e Skoresė
  Lisat e Xhamisė,Remull
  Lisi i Baba Fetahut
  Lisi i Babaliut
  Lisi i Bershinit
  Lisi i Bershinit,Bersh
  Lisi i Bushkashit
  Lisi i Ēesmės sė Prokopisė
  Lisi i Cfirit,Mallakastėr
  Lisi i Cikalleshit
  Lisi i Dobit
  Lisi i Fushė Lores,Barbullenjė
  Lisi i koder varreve,Urxuall
  Lisi i Koniatit,Konjat
  Lisi i Lapulecit,Lapulec
  Lisi i Leshnicės
  Lisi i Levanit
  Lisi i Luzatit
  Lisi i Markatomajt (Bute)
  Lisi i Munushtirit
  Lisi i Osojes
  Lisi i Pashallisė
  Lisi i Qershizės
  Lisi i Teqesė sė Domit
  Lisi i Tushės,Frankth
  Lisi i Vakėfit (Ēerilerės)
  Lisi i Varrit tė Turkut
  Lisi Kabe
  Lisi Macukull (Varrit tė Mirė)
  Lisi Qafė Shėnkollit
  Lisi te varret e Kurrmetės,Shqefe
  Lisi te varret e Shqypit,Barbullenjė
  Lisi varreve tė Rexhės,Macukull
  Lugina Akullnajore e Motinės
  Lugina e varur akullnajore e Kukajt
  Lugjet e Dhėmblanit
  Lugu akullnajor i Runicės
  Lugu akullnajor i Seferēės
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 02:00


  Maja e Boshtrės,Macukull
  Maja e Qytezės
  Mali (Shkėmbi) i Gradishtės
  Mani i Ēupit
  Mani i Shėn Marenės
  Mani i Zi
  Mani i Zi i Joronishtit
  Masivi i pishės sė Zezė,Qafė Shtamė
  Mbihipja aktive e Dukatit
  Mbihipja e Ēikės
  Mbihipja tektonike e Shirokės
  Melleza e Rezomes
  Mėshtekna e Lugut tė Zi
  Mėshtekna e Qarishtės
  Mėshtekna e Shishtavecit (liqeni i Kallabakut)
  Mėshtekna e Zavalinės
  Moēalet e Grabovės
  Mogillat e Vasjarit
  Morenat e Fushė-Lurės
  Morenat e Razmės
  Morenat e Ujanikut
  Mospėrputhje kėndore e Greshicės
  Mospėrputhje kėndore e Polenės sė Vjetėr
  Mrezhda e Zhabokikės
  Mrizi (ahu) i Pleshtit,Bogė
  Mrizi i Ndėrlugjeve
  Mrizi i Shėnaprenės
  Mullarėt e Gurtė tė Bajzės
  Mullarėt e Gurtė,Trebinjė
  Mullarėt e Radit,Rapsh
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 02:00


  Pasqyrat e Gramės
  Peneplena e Gomsiqes
  Perėndi e Borockės (Kanioni, Guri i Bletės)
  Pėrralli i Bodrishtės
  Piramidat e Tokės sė Zhombrit
  Pisha e Blliēės
  Pisha e Dardhės
  Pisha e Egėr nė oazin e Divjakės
  Pisha e Fushė Kuqes,Gjinar
  Pisha e Gjegjanit
  Pisha e Gjinajve
  Pisha e Makrezės
  Pisha e Shejzės
  Pisha e Shėndėllisė
  Pisha e Voskopojė
  Pisha Flamur e qafės sė Pejė
  Pisha Flamur,Llogara
  Pisha Zogje
  Pishat e Gurrit tė Prerė,Grevė
  Pishat e Kėrres
  Pishat e Pogonicės (Sotirės,Radanj)
  Pishat e zeza nė bregdetin e Poros
  Plazhi i Carrinės
  Plazhi i Gjeneralit
  Plazhi i Kallmit
  Plazhi i Shenpjetrit
  Plepat e Pilurit
  Plepat, Konak tė Tomorricės
  Plepi i Bardhė
  Plepi i Gjyrasit
  Pllakat e Sarandės
  Poria ( guri i Porisė) Borsh
  Portat e Shalės
  Pragu i Kapreit
  Puset e Valzės
  Pusi i Cilikojkave,Ēorrogunjė
  Pusi i Cilikokajve
  Pusi i Faqes sė Madhe
  Pusi i Nemėrēkės
  Pusi i Shėndėllisė
  Pusi i Xhek Markut
  Pusi karstik i Llokafit
  Pylli (dushk,frashėr,shkozė) i Shėn Mėrisė,Kallmet (1 ha)
  Pylli aluvial i Shushicės
  Pylli i Barkmadhit, Kostenjė
  Pylli i Bushecit
  Pylli i Butrintit
  Pylli i Ēukės
  Pylli i Gerhotit, Zhepė
  Pylli i Gurtė, Nderan
  Pylli i ishullit tė Franc Jozefit
  Pylli i Kolndrekajve – Ishėm
  Pylli i Kulajve, Velēan
  Pylli i Lefkasit, Delvinė
  Pylli i pėrzjerė i Maliqit
  Pylli i Ropushės
  Pylli i Shen Thanasit
  Pylli i Stravajt
  Pylli i Zvernecit
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 02:01


  Qafa e Ēajupit
  Qafa e Kulmakut
  Qarret e varrezave tė Shenkollit,Kryezi
  Qarri Gjinovec
  Qarri i Allushit, Valikardhė
  Qarri i Bardhė nė Sheshaj
  Qarri i Karrinės,Drangojve
  Qarri i Kovashicės
  Qarri i Muharremit
  Qarri i Xhamisė,Kryezi
  Qarri Peladhi, Zerqan
  Qiparisi i Kambanores sė Kishės sė Vunoit
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 02:01


  Rapi i Megallarės,Gjinakar
  Rapi i Progonatit
  Rapi Laze
  Rasa e Currajt
  Rasa e Palajve
  Rasa e Pecmarrės
  Repet e Selos
  Rivat e Drinit
  Robujt e Badrės
  Robulli i Grabovės
  Robulli i Valamarės
  Robulli i Zeleshnjės
  Rrafshi i Korabit
  Rrapi i Ballabanecit
  Rrapi i Ballshit
  Rrapi i Berzeshtės
  Rrapi i Bezistanit
  Rrapi i Buranit
  Rrapi i Burimit, Paftal
  Rrapi i Ēelės,Patin
  Rrapi i Ēerēizit,Gjirokastėr
  Rrapi i Ēesmės,Mifol
  Rrapi i Ēidhnės
  Rrapi i Damės
  Rrapi i Daulles
  Rrapi i Dhivrit
  Rrapi i Dhoksatit
  Rrapi i Dukatit
  Rrapi i Fushėbardhės
  Rrapi i Gizaveshtit
  Rrapi i Grykės
  Rrapi i Gurrave,Smokthinė
  Rrapi i Gurrės sė Labinotit
  Rrapi i Haskos
  Rrapi i Hormovės
  Rrapi i Hotolishtit
  Rrapi i Hoxhė Dheut
  Rrapi i Kaēinarit
  Rrapi i Kalase
  Rrapi i Kėrēishtit
  Rrapi i Kosmarit,Kudhės
  Rrapi i Kranės,Dajt
  Rrapi i Kroit tė Madh
  Rrapi i Leskovikut
  Rrapi i Libohovės
  Rrapi i Llixhės
  Rrapi i Lybeshės
  Rrapi i Madh nė Bashaj
  Rrapi i Manastirit, Stegopul
  Rrapi i Marqethit
  Rrapi i Mashkullorės
  Rrapi i Mbrezhdanit
  Rrapi i Muzinės
  Rrapi i Nderanit
  Rrapi i Nivicės
  Rrapi i Palasės
  Rrapi i pazarit tė Cakranit (Ēaireve)
  Rrapi i pazarit tė Klosit
  Rrapi i Pirajave,Blinisht
  Rrapi i Poliēanit
  Rrapi i Priskės
  Rrapi i Qesaratit
  Rrapi i Radokalit
  Rrapi i Rubjekės
  Rrapi i Selam Musait
  Rrapi i Selcės sė Sipėrme
  Rrapi i Shėnvasisė
  Rrapi i Shkollės nr.1
  Rrapi i Taksimit
  Rrapi i Taslloit
  Rrapi i Toplanės
  Rrapi i Tragjasit tė Vjetėr
  Rrapi i Tranoshishtės
  Rrapi i ujit,Drizar
  Rrapi i Uruēajt
  Rrapi i Uruēės
  Rrapi i Veleshnjės
  Rrapi i Vėrseshtės
  Rrapi i Vėrzhezhės
  Rrapi i Vojvodės
  Rrapi i Xhamisė
  Rrapi i Zabelit,Gurrė e Madhe
  Rrapi i Zhepės
  Rrapi i Zhitomit
  Rrapi i Zhulatit
  Rrapi i Zonjės,Bubullimė
  Rrapi Mesaplikut
  Rrapi ose Ēinari i Bretit
  Rrapishte e Mashkullorės
  Rrepet e Aramerasit,Fushė-Krujė
  Rrepet e Buronjave,Kuē
  Rrepet e Byshekut
  Rrepet e Ēatistės
  Rrepet e Delvinės
  Rrepet e Dervenit
  Rrepet e Donies,Kalivaē
  Rrepet e Drashovicės
  Rrepet e Festės
  Rrepet e Glinės
  Rrepet e Grykės sė Kėlcyrės
  Rrepet e Gurakuqit
  Rrepet e Izvorit
  Rrepet e Kėllezit
  Rrepet e Kolshit
  Rrepet e Koshovicės
  Rrepet e Kuqarit
  Rrepet e Mullirit,Selo
  Rrepet e Ngurrėzės
  Rrepet e Nivanit
  Rrepet e Poēemit
  Rrepet e qytetit (Shėnmėria)
  Rrepet e rrugės Fier-Vlorė
  Rrepet e Rusanit
  Rrepet e shkollės,Sheperit
  Rrepet e Tushemishtit
  Rrepet e Ujit tė Ftohtė
  Rrepet e Vorrezave tė Ramajt
  Rrepet e Vurgut tė Ēorrushit
  Rrėra e Hedhur
  Rrėshqitja e Kėllezit
  Rrėshqitja nė malin e Karparielit
  Rrethi i Plakės,Brataj
  Rrobulli i Blaēit
  Rrobulli i Kulmakės
  Rrobulli i Kuq
  Rrobulli i Lakut tė Topojanit
  Rrobulli i Lenies
  Rrobulli i Lurės
  Rrobulli nė liqenin e Ponarėve
  Rruga e Gjarprit
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 02:03


  Selvia e Fushė-Krujės
  Selvia e Kishės,Leuse
  Selvitė e Hllomosė
  Selvitė e kishė,Pogradec
  Selvitė e Kishės Hllomo
  Selvite e manastirit,Lushnjė-Ardenicė
  Selvitė e Radovės
  Selvitė e Shėnmėrisė
  Sofra e Lekės
  Sofra e Skėnderbeut
  Stera e Borės
  Stera e Katofiqit
  Stera e Prosekut
  Sterra e Cikės
  Sterra e Kakrukės
  Sterra Uvlen (pusi i Ramies)
  Syri i Gjonit
  Syri i Kaltėr
  Syri i Sheganit
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 02:06


  Shelgu i Rrjetezuar
  Shėmbja e Zhulatit
  Shkalla e Tujanit
  Shkembi (kanioni) i Kopaēit,Grabovė
  Shkėmbi i Forcės
  Shkėmbi i Kavajės
  Shkėmbi i Prerė, Dukaj
  Shkėmbi i Qytetit
  Shkembi i Zheit
  Shkėputje e re aktive e Llogarasė
  Shkėputje tektonike e lloit shtytje, Borsh
  Shllinasi
  Shparthi i Osojės-Bakullit
  Shpella e Akullit
  Shpella e akullit,Bulaē
  Shpella e Baribardhės
  Shpella e Bilbilenjėve
  Shpella e Borės, Guri Bardhė
  Shpella e Dragobisė
  Shpella e Duk Gjonit
  Shpella e Dukės, Guri Bardhė
  Shpella e Ftohtė, Gjuras
  Shpella e Gajtanit
  Shpella e Gjeēovit
  Shpella e Gjolajve
  Shpella e Gracenit
  Shpella e Gurit tė Kuq
  Shpella e Hasanit
  Shpella e Hasjet, Guri Bardhė
  Shpella e Haxhi Alise, Ilirianė
  Shpella e Haxhisė
  Shpella e Hutit
  Shpella e Jubanit
  Shpella e Kabashit
  Shpella e Kapinovės
  Shpella e Kasarit
  Shpella e Kataraktit
  Shpella e Kaurit
  Shpella e Konispolit
  Shpella e Kosharishtit
  Shpella e Krevenicės
  Shpella e Leke Petes
  Shpella e Leklit
  Shpella e Letanit
  Shpella e Liqethit,Cukal
  Shpella e Lukovės
  Shpella e Majės sė Arapit
  Shpella e malit tė Letmit
  Shpella e Melagjisė
  Shpella e Memlishtit
  Shpella e Mezhgoranit
  Shpella e Muriqit
  Shpella e Najazmės,Tushemisht
  Shpella e Njerėzve tė Lagur
  Shpella e Odisesė (Surianit)
  Shpella e Pėllumbave
  Shpella e Pirateve,Dhėrmi
  Shpella e Pishkashit
  Shpella e Poēemit (Vrima e Lakuriqit)
  Shpella e Podės
  Shpella e Porto Palermos
  Shpella e Pucit dhe e Husit, Boge
  Shpella e Qytezės
  Shpella e Radokalit
  Shpella e Ramicės
  Shpella e Rusit (grykė Noke)
  Shpella e Shahinovės
  Shpella e Shėn Marenės
  Shpella e Shėnavlashit,Shėnnadoi
  Shpella e Shėngjergjit ose e Bletės
  Shpella e Shkėmbit tė Bletės
  Shpella e shkruar
  Shpella e Shutresė
  Shpella e Sukės sė Vogėl
  Shpella e Tatzatit
  Shpella e Thethit
  Shpella e Trenit
  Shpella e Ujit,Dhėmbėl
  Shpella e urės sė qytetit
  Shpella e Valit
  Shpella e Vanistrės (Skotinia)
  Shpella e Velēės
  Shpella e Xixėllės, Valikardhė
  Shpella e Zezė (Pėllumbasit)
  Shpella e Zhylės
  Shpella Haxhisė
  Shpella Kusia e Nue Gjonit
  Shpella me obor
  Shpella Mėma e Ujit
  Shpella qė tingėllon,Mazrek
  Shpellat e Boderit,Smokthinė
  Shpellat karstike nė gjips
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 02:07


  Tarraca detare e Dajtit
  Tarraca detare e ish shtėpisė sė pushimit tė punėtorėve
  Tarraca detare e Kusbabait
  Tarraca Detare e Laēit
  Tarraca e Ballores (Qytezės)
  Tarraca e Greēės
  Tarraca e Nderanit
  Tarraca erozive e Benēės
  Tisat e Mbasdejės
  Tisi i Golos,Gėrmėnj
  Trasgesioni i Paleogjenit tė sipėrme nė Qafė e Devriės
  Travertinat (ēmersat) e Blushit
  Tre ēesmat e Zerqanit
  Triavgat nė Gllavė
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 02:08


  Ujėrat termale tė Povles
  Ujėrat Termale,Benjė
  Ujėvara e Duriēit
  Ujevara e Kardhikaqit
  Ujėvara e Kryeziut
  Ujėvara e Poēestės,Maqellarė
  Ujėvara e Progonatit
  Ujėvara e Ramicės
  Ujėvara e Rehovės
  Ujėvara e Sopotit,Sterbec
  Ujėvara e Sotirės
  Ujėvara e Thethit
  Ura e Vashės, Guri Bardhė
  Uji i Zi, Kėlcyrė
  Ullinjtė e Trubullit nė Karbunarė
  Ulliri i Drobonikut, Palikesh
  Ulliri i Qejfit
  Ura shkėmbore e Markzagorės
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 02:09


  Vakufi i Ēangės
  Vakufi i Sinės sė Sipėrme
  Vakufi Zerqan
  Valanidhet e Dhrovjanit
  Vali i Vranishtit (burim i madh)
  Varezė fosilesh tė kretės sė poshtėme,Lavdar
  Venjat e Dishnicės
  Venjat e Kallamasit
  Venjat e Konckės
  Vidhat tek pusi i Markajve
  Vidhat Zharnec
  Vidhi i Patllit,Suē
  Vidhi i Qafė Shėnkollit,Dukagjin
  Vidhi i Tabakut
  Viroi (mėma e ujit) i Gjirokastrės
  Vithimat e Buretos
  Vrima e Dardhės sė Ariut
  Vrima e Dragoit (Kuēedrės)
  Vrima e Shkėmbit
  Vrima e Stėrqokave
  Vrimat e Konckės
  avatar
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Tigri prej Sat 17 Jan 2009, 02:09


  Xixėll Martanesh  Zabeli i Madh, Zerqan
  Zgavra e Zaverit,Prespė
  Zhveshja e Muzinės

  Sponsored content

  Re: Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 24 May 2018, 03:53