Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Fjalor Shqip - Turqisht...

  Share
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjalor Shqip - Turqisht...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 22 Aug 2007, 04:30

  Mė poshtė do tė keni mundėsinė tė gjeni kuptimin e fjalėve tė ndryshme
  nga gjuha Shqipe nė gjuhėn Turke...
  Sigurishtė qė janė kuptime tė dhėna me anėn e sarkazmės
  (Ndaj nuk janė kuptimet e vėrteta tė fjalėve)

  Gjithė tė mirat...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Fjalor Shqip - Turqisht...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 22 Aug 2007, 04:31

  Pasaporte: = surrat defter
  Avion: = lezet hava
  Mesues: = llafazan hajvan
  Gjarper: = llahtar ushkur
  Kallash: = baterdi dyfek
  Prezervativ: = lezet llastik
  Sutjena: = cica rehatllik
  Lavatrice: = gjurulltu kazan
  Frigorifer : = kallkan dollap
  Regjister: = mynxyr defter

  CD := aheng tepsi
  Veteriner := hajvan doktor
  Plazh := maskarallik sehir
  Medresist := qyqar evlat
  Bankier := dallaverexhi adam
  President := kolltuk pasha
  Dhimbje koke := siklet tepelek
  Seks oral := pockallari qejf
  Teleskop := sehir hava
  Ndihme ekonomike := fukarrallek sevap
  Autostrade := hyxhym xhade
  Shqiponje := turbo bylbyl
  Demostrada := kallaballek gjurulldi
  Eklipsi i diellit := bicim aksham
  Zezak := katran insan
  Polic := dajak usta
  Gratacele := xhamllik kala
  Gay := bicim hanim
  Kompjuter := qerrata dollap
  Impotence := qejf mazallah
  Impotent := bibilush sakat
  Marreveshje paqeje := rehatllik ujdi
  Psikiater := budallallek insan
  Pediater := mistrec insan
  Kinema := kallaballek sehir
  Shfaqje := carcaf sehir
  Seks := qejf marshallah
  Gazete := maskarallek defter
  Reviste porno := maskarallek qitap
  Burg := edepsez xhehenem
  Film porno := maskarallek sehir
  Trangull := jeshil dajak
  Avion ushtarak := bimladen hava
  Diarre := me nder siklet
  Radio := aheng dollap
  Doganier := shejtan hesap
  Disko := gjurulldi bodrum
  Celular := muhabet kuti
  Shirit kasete := aheng ushkur
  Intrige & dashuri := sherr & sevda
  Djale striptist := jazik efendi
  Film erotik := sevda sehir
  Rroba banjoje := lemeri benevrek
  Spirance := bulldum cengel
  Fushe lufte := kasaphane mejdan
  Titanik := qamet vapor
  Printer := hazer defter
  Autoporlant := teneqe muhabet
  Grek := jazik milet
  Serb := surrat milet
  Italian := gallat milet


  ________________________________

   Ora ėshtė Thu 19 Jul 2018, 16:59