Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  pėrkushtim kurbetēarėsh

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  pėrkushtim kurbetēarėsh Empty pėrkushtim kurbetēarėsh

  Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 30 Dec 2008, 07:58     Demir KRASNIQI:

     ZOGU
     I SHKODRĖS


     Ku tė treti djalėria,

     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės?


     Nga tė treti
     bukuria,


     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės?!


     Nga tė iku kėnga
     e gėzimit,


     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės ?


     Nėpėr rrugė
     tė Perėndimit,


     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės !


     Nga tė iku buzėqeshja,

     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės?


     Nė kurbet, ku
     tė mbytė heshtja ,


     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės !


     T’ priti nėna
     njė dekadė,


     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės .


     Ju tha goja pa
     evlat ,


     Lot, o lot, o loti
     i lokes .


     Me zjarr malli
     t’ pret babai ,


     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės,


     N’ pėrqafim
     tė pret vėllai ,


     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės.


     Ku m’ ke tretė
     e ku m’ ke humbur,


     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės ?


     Pa ty, motra s’
     ėshtė e lumtur ,


     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės !


     Tė pret ēerdhja
     plot me kėngė,


     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės .


     Toka ku ke shkelė
     me kėmbė ,


     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės.


     Atje ku ka pasuri
     ,


     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės,


     Njė sekondė s’
     ka lumturi ,


     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės.
     N’ vend tė huaj
     si mėrgimtar ,


     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės ,


     Qeshja e jote
     ėshtė e qarė ,


     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės.


     Tė thėrret Shkodra
     e Rozafati ,


     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės,


     Kthehu n’ vendlindje
     tė pret fati ,


     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės !
  Gjilan, mė 27
  Dhjetor 2008.

   Ora ėshtė Tue 25 Feb 2020, 21:05