Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  pėrkushtim kurbetēarėsh

  Share
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 59
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  pėrkushtim kurbetēarėsh

  Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 30 Dec 2008, 07:58



     Demir KRASNIQI:





     ZOGU
     I SHKODRĖS






     Ku tė treti djalėria,





     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės?






     Nga tė treti
     bukuria,






     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės?!






     Nga tė iku kėnga
     e gėzimit,






     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės ?






     Nėpėr rrugė
     tė Perėndimit,






     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės !






     Nga tė iku buzėqeshja,





     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės?






     Nė kurbet, ku
     tė mbytė heshtja ,






     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės !






     T’ priti nėna
     njė dekadė,






     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės .






     Ju tha goja pa
     evlat ,






     Lot, o lot, o loti
     i lokes .






     Me zjarr malli
     t’ pret babai ,






     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės,






     N’ pėrqafim
     tė pret vėllai ,






     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės.






     Ku m’ ke tretė
     e ku m’ ke humbur,






     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės ?






     Pa ty, motra s’
     ėshtė e lumtur ,






     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės !






     Tė pret ēerdhja
     plot me kėngė,






     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės .






     Toka ku ke shkelė
     me kėmbė ,






     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės.






     Atje ku ka pasuri
     ,






     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės,






     Njė sekondė s’
     ka lumturi ,






     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės.








     N’ vend tė huaj
     si mėrgimtar ,






     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės ,






     Qeshja e jote
     ėshtė e qarė ,






     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės.






     Tė thėrret Shkodra
     e Rozafati ,






     Trim, o trim, o
     vėlla i motrės,






     Kthehu n’ vendlindje
     tė pret fati ,






     Zog, o zog, o zogu
     i Shkodrės !




  Gjilan, mė 27
  Dhjetor 2008.

   Ora ėshtė Fri 27 Apr 2018, 17:54