Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  poezi nga Valdete Berisha

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:15

  TЁ GJITHA KЁTO I DO

  Qindra betime tėrė jetėn
  Pėr njė orė pėr ēdo natė
  Nė gjithė pranverėn do

  Nė mes shtratit njė trėndafil
  Qė lexon dėshirat e tua do
  Zjarrin qė ndez qoshet e syrit
  Kėnaqėsitė qė pėrjetohen si dashnorė ēift

  Tė gjitha kėto i do para se tė mplakesh
  Para se tė tė shpijnė prapa asaj dere
  Ku diejt mbyllen
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:16

  TЁ DUA KĖSHTU

  Qepa fustan prej qielli
  Kisha flokėt si flamur
  Valonin nė puhi kėngėsh

  U takova ballė pėr ballė me qiell guri
  Krimbi i krimbave mė pėshpėriti
  Tė dua kėshtu lakuriq

  Atėherė humba ēdo gjė
  Mė mbeti vetėm lėkura
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:16

  JETA NUK ЁSHTЁ KЁNGЁ

  Nė kėtė orė tė natės
  Pa lėmoshė pa identitet
  Nė faculetė letre lash buzėt

  Tufė flokėsh tė pathinjura
  Njė shami tė mėndafshtė
  Lapsin plot shpresė e lash

  Zėrin tėnd tė humbur
  Qė vetėm unė e ndjej
  Si kėngė mallėngjyese

  Jeta nuk ėshtė kėngė
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:17

  PRES

  Dėgjoj klithma grash
  Njė gjitar kėnaqet
  Duke dhėnė shpirt

  Bubullimat e dashurisė
  Mbi gjokset e lakuriqėsuar
  Shėtitin njė tė panjohur

  Unė pres e merakosur
  Buzėqesh duke qarė

  Njė zė i keq mė vjen
  Duke pėshpėritė
  Kurrė mė...!
  Kurrė mė...!
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:17

  tėnd
  Dua tė vdes

  MĖ THUAJ

  Mė thuaj diēka pa lidhje
  Bėj ēka tė duash
  Vetėm eja sonte

  Nėse vdekja
  Ka shikimin tėnd
  Le tė vdes sonte
  Pa menduar

  Dhe para se tė vdes
  Tė lutem mė puth
  Dashuria le tė vdesė natėn

  Vishu me trupin tim
  I shto pak ngjyrė tė kuqe
  Sepse dua t’ju pėrqafoj
  Ty dhe vdekjen
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:18

  NĖ SHPIRTIN TĖND

  Bleve kėnaqėsitė
  Nė duart e grave

  Huazove buzėqeshjet
  Gjėrave qė kanė shpirt

  Dėgjove kėngė dashurie
  Te varrezat.

  Edhe nėse jeton
  Nė gjeth tė tharė
  Nė shpirtin tėnd
  Dua tė vdes
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:18

  NĖ QETĖSINĖ E SHPIRTIT

  Dua ta shuaj zjarrin
  Qė djegė dėshirat

  Nė qetėsinė e shpirtit
  Ndiej zėrin tėnd

  Njė e kaluar qė rikthehet
  Rijeton nė mua
  Ma ledhaton jetėn
  E qėndisur me vuajtje
  Qė mė lidhi me ty

  E ti ma fale
  Harresėn ...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:19

  NĖ KĖTĖ VEND

  Kopshtet kanė lule pa erė
  Dėshirat janė vuajtje
  Parajsa tė ndėrtuara me shpirtra
  Zjarret flenė
  Yjet janė prej gjaku
  Ēmenduria tė mbanė pėr dore
  Djalli ka buzėqeshjen
  Frika tė thurė harresėn
  Ėndrrat gri shpresat zi korb
  Shpirtra tė palosur nė valixhe
  Margaritar tė mėrzitur
  Nė gjokse tė vuajtur.
  Hijet e vesės humbin kujtimet
  Dėshpėrimet trillojnė pėrralla
  Lotėt e derdhur thahen
  Pa i parė kush
  Mėngjesi prapė agon
  Nė kėtė vend tmerri
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:19

  EH

  Sikur ta kisha ditur sa tė dua
  Do tė kisha dashur edhe mė shumė
  E ti mė fale harresėn
  Ajo qė ėshtė mė e rėnda
  Si vdekja
  Kurse unė prapė tė pres
  Tė mė duash
  Tė tė rikujtohem
  Pėr kėtė jetoj
  Dhe pėr ty
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:20

  SHI NĖ ZEMRĖN TIME

  Jashtė bie shi
  Si nė zemrėn time

  Ato pika qė bien nė tokė
  Lot vuajtjesh
  E lot qetėsie janė

  Rikujtoj shikimin tėnd
  Zemrėn tėnde
  Duart tua
  Zėrin tėnd
  Qė aq shumė i dua

  Jashtė bie shi
  Si nė zemrėn time
  Qė thotė pa u hamendur
  Oh sa tė dua

  Frikohem nga amshimi
  Frikohem nga fjalėt e mia
  Nga tė gjitha frikohem

  Ti nuk je me mua
  Por dashuria qė kam pėr ty
  Mė mban nė jetė
  Derisa tė shkoj larg nga kėtu

  Ndoshta sot, nesėr, mė vonė
  Do tė vij tė tė shoh TY
  Dhe shiun qė nuk ndalet
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:20

  DASHURI E HUMBUR

  Mbrėmja bie
  Me peshėn e saj
  Mbi liqe
  Shoh zjarr

  Afrohem
  Sytė mė shkėlqejnė
  Qaj vajtoj
  Pėr njė dashuri tė humbur

  Ndoshta jam nė ėndėrr
  Ėndrrat janė tė paqarta
  Edhe shumė tė zeza janė
  Fundja e fundit do t’i ngjyrosė
  Do tė pėrziej ngjyrat e tyre

  Botėn nuk e kam larg
  I shoh dritat
  Edhe toka mund tė bėjė zhurmėn qė do
  Dikush do tė mė ndiej

  Ndoshta kėrkoj tepėr
  Do tė ndaj ngrohtėsinė e shpirtit
  Nė qoftė se bota ndryshon...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:21

  NJЁ ЁNDЁRR ME TY

  Aurora e njė udhėtimi
  Numėronte njėmijė e njė net
  Valė nėpėr mjegulla
  Duke kėrkuar kohėn qė ikė
  Qenie tė larguara
  Tė mashtruara me yjet
  Tė bashkuara me dritėn e hėnės
  Tė pėrkundura nė zemrėn time
  Tė pushuara nė kujtimet qė flenė
  E pėrjetoj dashurinė tonė
  Tė pėrqafoj
  Njė ėndėrr me ty
  Mė lehtėson jetėn
  Ende tė dua
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:21

  TI

  Edhe njėherė
  Le buzėt e tua
  Tė rrėshqasin nė tė miat

  Edhe njėherė
  Dua tė ndjej prekjet e tua
  Edhe pse mė bėjnė
  Qė trupi tė mė rrėqethet

  Dua tė mos zgjohem kurrė
  Nga kjo mrekulli
  E fshehtė shpirtrash
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:21

  DUHET

  Duhet tė jetoj qė tė ekzistoj
  Duhet tė kėndoj qė tė mos qaj
  Duhet tė buzėqesh qė tė mos vuaj
  Duhet tė dashuroj qė tė mos harroj

  Megjithatė jeta vazhdon
  Edhe pa Ty
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:22

  NЁ SYTЁ E MI

  Hyre nė jetėn time
  I tejdukshėm

  Nė zemėr asgjė
  Nuk mė gėzon

  Ato ditė nuk do t’i ndėrroja
  As me margaritarėt e botės

  Asgjė nuk shkėlqen
  Mė shumė nė sytė e mi

  Larg teje
  Plot dhimbje
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:22

  PSE

  Hidhėrohem
  Pse tė desha
  Pse tė dua
  Pse do tė tė dua
  Pėrgjithmonė

  Hidhėrohem
  Pse i pata
  Sytė e mbyllur
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:23

  ...

  BESOJA

  Qetėsia ėshtė tradhti
  E mbėshtjellė me dhimbje

  Gjėja e fundit qė vdes ėshtė shpresa
  Ti do tė jesh gjithmonė nė mua
  Nė ėndrrat e mia.

  Besoja nė dashuri tė pėrjetshme
  I besoja qiellit

  Me vite ndryshuan ėndrrat
  Ylberit iu zbehėn ngjyrat

  Njė jetė nuk mė mjafton
  Tė tė harroj
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:23

  TЁ PRITA

  Tė prita gjatė
  Tė kthehesh
  Me ditė me javė me muaj
  Ndoshta mė shumė

  Derisa e kuptova
  Se nuk mė do mė

  Dhe as qė do tė mė kthehesh
  Ndonjėherė...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:23

  VONЁ

  Harrova se kush ishe
  Vonė u bė pėr mua
  Zemra mė fluturoi
  As qė mundohesh ta zėsh

  Sytė mė shkėlqejnė
  Nga idetė e zbehta

  Bota ime ėshtė e kristaltė
  Ēdo gjė e tejdukshme

  Vuaj nė qetėsi
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:24

  ĒKA DIMЁ

  Dimė tė ledhatojmė njė lėkurė
  Tė puthim njė gojė

  Ne dimė t’iu themi
  Tung! Mirė! Ju si jeni?
  Njerėzve qė mezi i njohim

  Ne kemi frikė tė jetojmė
  Dhe vdekjes ia kemi frikėn

  Shpesh na ndodhė
  Qė tė mos dimė ēka duam

  Nuk kemi kurrfarė kėnaqėsie
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:24

  KЁTU

  Qetėsia e qytetit mė pėshpėrit si zakonisht
  Era rrėshqet nėpėr dritat e natės
  Nė kėrkimin e njė shikimi qė ka dallim

  Kjo natė me kėtė qetėsi misterioze
  Pasqyron sytė e fiksuar
  Nė njė imazh tė saktė tė dėshirės

  Njė fytyrė u pėrngjan
  Fjalėve dhe parfumeve
  Qė ndihen nė kėtė qytezė
  Ku njoh disa rrugė kėtu
  Dhe njė liqe...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 19 Oct 2008, 06:25

  ILUZION

  Njė siluetė u ndal poshtė shtėpisė sime
  Ndoshta je ti apo hija jote
  Ndoshta iluzion i hapave tu
  Ėshtė vetėm njė taksi qė pret dikė

  Sponsored content

  poezi nga Valdete Berisha Empty Re: poezi nga Valdete Berisha

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 25 Feb 2020, 19:25