Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Emigracioni, plaga aktuale mė e madhe e Kombit Shqiptar.

  Share
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Emigracioni, plaga aktuale mė e madhe e Kombit Shqiptar.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 19 Aug 2007, 02:02

  Emigracioni:
  Kjo fjalė qė kur e pėrmendim apo e dėgjojmė vret rėndė nė zemėr.
  Ēėshtja dhe plaga e madhe dhe e pazgjidhur e popullit shqiptar ndėr vite maradhe!!!

  Doskutoni pra, rreth kesaj ēeshtje kaq tė rėndėsishme dhe kaq problematike qė po pėrjeton aktualishtė, pothuajse ē'do familje Shqiptare, brenda dhe jashtė vendit...


  Sinqerishtė:
  Saimiri...


  ________________________________
  avatar
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 28
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Re: Emigracioni, plaga aktuale mė e madhe e Kombit Shqiptar.

  Mesazh nga fjolla-1 prej Fri 27 Jun 2008, 18:10

  Pershendetje Samir.
  Vertet emgracioni eshte plaga me e madhe e popullit shqipetare.Vetem gjate lufte se fundit ne Kosove, ka pasur 1 milion shqipetar te migruar.


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 60
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  Re: Emigracioni, plaga aktuale mė e madhe e Kombit Shqiptar.

  Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 30 Dec 2008, 08:03

  Kjo plagė nga e cila lėngojmė me shekuj,ka histori tė dhimbshme dhe do tė kulloj dhimbje deri sa tė menjanohen shkaktarėt e kėtij rrugėtimi gjarpėr.Urojmė qė kjo rrugė tė jetė sa mė e shkurtėr.
  avatar
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 33
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Re: Emigracioni, plaga aktuale mė e madhe e Kombit Shqiptar.

  Mesazh nga Desperado prej Mon 24 Aug 2009, 02:05

  Kjo plage, nuk eshte nje plage e cila po perjetohet vetem ne koherat e sotme, por fatqkeqesishte eshte nje plage qe i ka rrenjet qe ne koherat me te lashta, dhe me keqardhje mund te them se kurre nuk do te kete sherim per aq sa te egzistoje njerezimi. Por shpresojme qe te reduktohet disi ne te ardhmen, pasi per tu sheruar eshte shume shume e veshtire.


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  avatar
  fabian
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 104
  Mosha : 41
  Pikėt : 389
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 06/11/2009

  Re: Emigracioni, plaga aktuale mė e madhe e Kombit Shqiptar.

  Mesazh nga fabian prej Sun 31 Jan 2010, 03:35

  Pershendetje Sajmir

  Emigracioni eshte nje semundje kronikale qe ne shqipetaret e njohim mire qe ne kohrat e lashta dhe e kemi perjetuar periodikisht deri ne ditet e sotme por si cdo e mire qe ka nje te keqe ashtu edhe e keqja e ka nje te mire.
  Eshte e veshtire ndarja me vendin ku ke lindur e je rritur prinderit, te afermit, shoqerine, te cilet nuk do ti shohesh me per nje kohe te gjate dhe kjo natyrisht krijon dhimbje te secili nge ne pa dallim.

  Ana tjeter e medaljes eshte se kemi pare evropen se si eshte ne te vertete, Jemi njohur me lloj-lloj njerezish te mire e te keqij,kemi mesuhar gjuhe te huaja, e keto te gjitha na kane ndihmuar te zgjerojme horizontin, dhe padyshim ndihmojme familjet tona me aq sa kemi mundesi edhe ata padyshim jane te gezuar nga kjo.

  Te falenderoj pe temen.
  Me respekt
  Fabiani
  avatar
  Zog i Shqipes
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 60
  Mosha : 34
  Pikėt : 186
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 25/03/2010

  Re: Emigracioni, plaga aktuale mė e madhe e Kombit Shqiptar.

  Mesazh nga Zog i Shqipes prej Fri 26 Mar 2010, 11:23

  fabian shkruajti:Pershendetje Sajmir

  Emigracioni eshte nje semundje kronikale qe ne shqipetaret e njohim mire qe ne kohrat e lashta dhe e kemi perjetuar periodikisht deri ne ditet e sotme por si cdo e mire qe ka nje te keqe ashtu edhe e keqja e ka nje te mire.
  Eshte e veshtire ndarja me vendin ku ke lindur e je rritur prinderit, te afermit, shoqerine, te cilet nuk do ti shohesh me per nje kohe te gjate dhe kjo natyrisht krijon dhimbje te secili nge ne pa dallim.

  Ana tjeter e medaljes eshte se kemi pare evropen se si eshte ne te vertete, Jemi njohur me lloj-lloj njerezish te mire e te keqij,kemi mesuhar gjuhe te huaja, e keto te gjitha na kane ndihmuar te zgjerojme horizontin, dhe padyshim ndihmojme familjet tona me aq sa kemi mundesi edhe ata padyshim jane te gezuar nga kjo.

  Te falenderoj pe temen.
  Me respekt
  Fabiani

  Pajtohem plotesishte me mendimin dhe idene e paraqitur me lart nga fabiani.

  Eshte e vertete qe nuk i lehte emigracioni, por nga ana tjeter edhe na ka ndihmuar qe te rregullojme disi me mire mireqenien ekonimike.
  avatar
  myvela dervishaj
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 100
  Mosha : 67
  Vendndodhja : FiladelfiaU.S.A.
  Profesioni : piktore
  Pikėt : 309
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 19/04/2010
  Hobi : piktura, poezia, libri.
  Me pelqejne lulet, kafshet sidomos macet, kuajt,me pelqen gjeli kengetar qe ben zgjimin c'do mengjez,natyra,ujevarat.
  Humor : humor shkodran

  Re: Emigracioni, plaga aktuale mė e madhe e Kombit Shqiptar.

  Mesazh nga myvela dervishaj prej Sun 25 Apr 2010, 14:01

  KTHIMI

  Nji trajce
  me dhe morra,
  nga atdheu im
  asgja tjeter.
  Kalun vite
  kjo trajce
  mbeti nji
  kupe lodi.
  Kthimi m'pret
  pran atdheut tim
  dhe tjetersimi.

  Sponsored content

  Re: Emigracioni, plaga aktuale mė e madhe e Kombit Shqiptar.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sat 15 Dec 2018, 00:09