Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  7 futbollistėt me te paguar deri me sot...

  Share
  avatar
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 31
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  7 futbollistėt me te paguar deri me sot...

  Mesazh nga Scarface prej Mon 23 Jun 2008, 05:12

  Futbollisti mė i paguar dhe i shtrenjtė nė botė ėshtė Nikolas Anelka. Duket e pabesueshme, por pėr francezin deri tani ėshtė derdhur shifra e 132 milionė eurove nė transferimet qė ai ka bėrė nga njėra skuadėr nė tjetrėn. Ky klasifikim tipik "Made in Germany" ėshtė bėrė nga e pėrditshmja "Bild", sipas sė cilės Nikolas Anelka, blerja e re e Ēelsit, ėshtė edhe lojtari mė i paguar nė historinė e futbollit. Anelka ėshtė vetėm 28 vjeē, por nė karrierėn e tij ėshtė transferuar nga PSG te Arsenal, Real Madrid, Manēester Siti, Fenerbahēe, Boltoni dhe sė fundmi tek Ēelsi, duke akumuluar shifrėn e mėsipėrme e derdhur nga kėto klube njėra-tjetrės pėr tė pasur shėrbimet e futbollistit.

  Krespo vs Zidan
  Pas sulmuesit francez renditet Hernan Krespo. Transferimet e argjentinasit nga River Plate nė kampionatin italian dhe mė pas nė atė anglez ka bėrė qė pėr tė harxhohen njė shifėr prej 121 milionė eurosh. Ndėrsa nė vend tė tretė ėshtė Zinedin Zidane (Bordo, Juventus, Real i Madridit) pėr njė total prej 115 milionė eurosh. Ish-sulmuesi i Juventusit mban edhe rekordin e transferimit mė tė shtrenjtė nė histori, kur nė vitin 2001 u transferua te Reali i Madridit, qė pagoi pėr tė siguruar shėrbimet e "Topit tė Artė", duke derdhur 73.5 milionė euro nė arkėn e Juventusit.
  Ronaldo vs Ronaldinjo
  Bie nga piedestali brazilianėt e shumė pėrfolur Ronaldo dhe Ronaldinjo. Pėr sulmuesin e Milanit vetėm vendi i katėrt. Ronaldo nė karrierėn e tij ka kaluar nga (PSV Eindhoven, Barcelona, Inter, Real Madrid, dhe Milan) pėr njė shumė tė pėrgjithshme prej 101 milionė euro. Pas tij vjen anglezi Devid Bekam (37,5 milionė euro) dhe mė pas Ronaldinjo (Porto Alegre, Paris Saint-Germain e Barcelona) pėr njė total pre 37,4 milionė euro. Mbyll kėtė shtatėshe tė artė blerja e merkatos sė verės 2007 tė Bajernit, francezi, Frank Riberi.


  ________________________________
  avatar
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 31
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Re: 7 futbollistėt me te paguar deri me sot...

  Mesazh nga Scarface prej Mon 23 Jun 2008, 05:14

  Me te shtrenjtit

  1) Nikolas Anelka
  (PSG, Arsenal, Real Madrid, PSG, Manchester City, Fenerbahēe, Bolton, Chelse)
  Totali: 132 milionė euro

  2) Hernan Krespo
  (River Plate, Parma, Lazio, Inter, Ēelsi, Milan, Inter)
  Totali: 121 milionė euro

  3) Zinedin Zidan
  (AS Kanė, Bordo, Juventus, Real Madrid)
  Totali: 115,5 milionė euro

  4) Ronaldo
  (PSV Eindhoven, Barcelona, Inter, Real Madrid, Milan)
  Total: 101 milionė euro

  5) Devid Bekam
  (Manchester United, Real Madrid, L.A Galaksi)
  Totali: 37,5 milionė euro

  6) Ronaldinjo
  (Gremio, Paris Saint-Germain, Barcelona)
  Total: 37,4 milionė euro

  7) Frank Riberi
  (Metz, Galatasaraj, Marsejė, Bajern Mynih)
  Total: 27,5 milionė euro


  ________________________________
  avatar
  alexandramalaj
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 66
  Mosha : 23
  Vendndodhja : Vlore
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 156
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 25/08/2012
  Hobi : Te ndihmoje njerezit dhe te ndjek shkollen e mjeksise
  Humor : Je ceeeeeeloooooooosssss

  Re: 7 futbollistėt me te paguar deri me sot...

  Mesazh nga alexandramalaj prej Sun 26 Aug 2012, 06:59

  Futbollisti qe me pelqen me shume eshte Kristiano Ronaldo.

  Sponsored content

  Re: 7 futbollistėt me te paguar deri me sot...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sat 24 Feb 2018, 13:19