Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  KESHILLA BUKURIE...

  Share
  avatar
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 30
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  KESHILLA BUKURIE...

  Mesazh nga Alma prej Sat 24 May 2008, 22:46

  DĖSHIRONI TĖ DUKENI GJITHMONĖ E FRESKĖT?

  Nėse keni filluar tė ndjeni zvenitje tė pamjes suaj, disa rrudha
  qė shtohen bashkė me shqetėsimet dhe humbje tė shkėlqimit
  tė fytyrės e flokėve, mos u shqetėsoni.
  Thjesht, jeni harruar pas aktiviteteve tė pėrditshme e nuk i keni
  falur vetes kohėn pėr tė cilėn keni nevojė. Ketu do te gjeni kėshilla
  tė vlefshme, qė nga trajtimi i duarve, flokėve, fytyrės, tė cilat do
  t’ju mėsojnė sesi ta rifitoni frekinė qė keni humbur.


  ________________________________
  "Mos ia bej tjetrit ēka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty"
  avatar
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 30
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  Re: KESHILLA BUKURIE...

  Mesazh nga Alma prej Sat 24 May 2008, 22:47

  Rregulloni orarin e gjumit:

  Shkoni nė shtrat 15 minuta mė herėt se zakonisht pėr 4 net me radhė, kurse nė mėngjes zgjohuni 20 minuta mė hertė. Shijojini kėto momente tė lira pa bėrė asgjė, kėshtu rregulloni ekuilibrat qė ju bėjnė tė ndiheni tė lodhur nė mbrėmje. Flini pėrsėri dhe zgjohuni nė orarin e ri qė keni vendosur.


  ________________________________
  "Mos ia bej tjetrit ēka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty"
  avatar
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 30
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  Re: KESHILLA BUKURIE...

  Mesazh nga Alma prej Sat 24 May 2008, 22:48

  Shkarkoni tensionin e ditės:

  Bėni banjė 1 orė para se tė shkosh nė shtrat.Pa dyshim qė do tė ndihesh e qetėsuar.Ēlodhja e trupit nė temperaturėn e ujit do ju ndihmojė tė bėni gjumė tė rehatshėm.


  ________________________________
  "Mos ia bej tjetrit ēka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty"
  avatar
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 30
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  Re: KESHILLA BUKURIE...

  Mesazh nga Alma prej Sat 24 May 2008, 22:48

  Kushtojini shumė vėmendje qafės, ėshtė e rėndėsishme:

  Rrudhat e qafės janė njė problem shqetėses pėr shumė femra. Ato priren t’i tradhtojnė ato mė shpejt se rrudhat e fytyrės. Pėrdorni krmėrat e duhura pėr t’u dukur mė e re.Trajtimi mė i mirė ėshtė kremi parandalues pėr mbrojtje nga dielli, lyejeni ēdo ditė. Nuk ėshtė e nevojshme tė blini krem specifik pėr qafėn, nėse ai i fytyrės ėshtė i duhuri, pėrdoreni.


  ________________________________
  "Mos ia bej tjetrit ēka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty"
  avatar
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 30
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  Re: KESHILLA BUKURIE...

  Mesazh nga Alma prej Sat 24 May 2008, 22:49

  Kthejuani volumin flokėve tuaj:

  Flokėt e bukur ju rinojnė.
  Me kalimin e viteve flokėt e humbin bukurinė,ashtu si fytyra dhe lėkura juaj. Lajini ato me shampon e duhur, e cila rrit volumin e tyre,dhe mė pas trajtojini me njė krem zbutės qė ta lehtėson krehjen. Kujdes! Krehja duhet tė
  fillohet nga majat, asnjėherė nga rrėnjėt. Mė pas thajeni flokun tuaj pjesė-pjesė; vendosni pjesėn e sipėrme nė piastėr dhe tėrhiqeni lehtė drejt fytyrės. Kėshtu bėni dhe me pjesėt e tjera. Pasi tė keni mbaruar, uleni kokėn poshtė, shkundini flokėt, duke kaluar gishtat ndėrmjet tyre.


  ________________________________
  "Mos ia bej tjetrit ēka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty"
  avatar
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 30
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  Re: KESHILLA BUKURIE...

  Mesazh nga Alma prej Sat 24 May 2008, 22:50

  Kujdesuni pėr duart:


  Duart ju tregojnė mė tė re, nėse i trajtoni ato. Bizhutė fine qė kombinojnė me veshjen,thonjtė e lyer, qoftė edhe me njė shkėlqyes, i tregojnė mė tė bukura duart tuaja.
  Duart mund ta tregojnė moshėn tuaj mė shumė se fytyra Trajtojini me krem ēdo ditė. Lyejini gishtat me ngjyra qė ju tregojnė mė tė re, jo tė ngarkuara,jo ngjyra tė errėta apo tė ndezura. E kuqja e lehtė, e portokalltė duket bukur nė thonjtė e shkurtėr. Mos e ngatėrroni me tė kuqen e zėnė e tė ndezur. Do tė dukeni shumė bukur, nėse i
  lyeni me rozė tė ėmbėl ose thjesht shkėlqyes,pėr tė qenė natyralė.


  ________________________________
  "Mos ia bej tjetrit ēka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty"
  avatar
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 30
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  Re: KESHILLA BUKURIE...

  Mesazh nga Alma prej Sat 24 May 2008, 22:50

  Rrėmbejini njė orė aktivitetit tėnd tė pėrditshėm pėr tė pushuar:

  Kjo praktikė quhet bukuria e pushimit. Nėse kryeni njė aktivitet tė lodhshėm ēdo ditė dhe jeni mėsuar tė flini pak, mos u lodhni kot tė gjeni arsyet se pse poshtė syve keni rrathė tė zinj.Shumė shpejt ata do ta pasqyrojnė mė tepėr
  stresin dhe lėkura juaj do humbasė shkėlqimin.Duhet patjetėr tė ndiqni kėto kėshilla:


  ________________________________
  "Mos ia bej tjetrit ēka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty"
  avatar
  Lavdrim xira
  Gurabardhs
  Gurabardhs

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 24
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : Ing
  Pikėt : 49
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 14/10/2008
  Humor : ok

  Re: KESHILLA BUKURIE...

  Mesazh nga Lavdrim xira prej Tue 14 Oct 2008, 20:09

  Alma te falenderoj per keshillat e tua te vyera pasi ne fakt une nuk i kam shume mire punet me gjumin ndoshta pasi te ndjek keshillat e tua ndoshta do te permirsohet dicka.Te uroj gjithe te mirat.

  Sponsored content

  Re: KESHILLA BUKURIE...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 24 May 2018, 04:01