Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Poezi nga Milazim Krasniqi...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Milazim Krasniqi... - Faqe 6 Empty Re: Poezi nga Milazim Krasniqi...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Dec 2007, 02:13

  PROFIL...

  Gjumin ia prishin ėndrra surealiste
  Gazi lotėsjellės i figurave ia zė frymėn
  Nė udhėkryq e vonojnė njėsitė tankiste
  Ku bashkė me urrejtjen pėrbin pėshtymėn

  Nė qoshkun e parė blen njė krah gazeta
  Gazeta me germa e me gjuhė tė huaj
  Dante Aligierit s’i bėri gjė Mesjeta
  Kohė dhe mė barbare tha vijnė nė shekujt tuaj

  Si mbi qelqe tė thyera shkel nėpėr asfalt
  I molepsur droje dhe pėrfytyrimesh
  Pėrmbi kokė ka retė si kėrminj gjigantė
  E nė zemėr fshehur njė tumė frymėzimesh

  Vdes nėse s’e vrasin pėr fjalėt e veta
  Dhe i pėrgjunjet pėrjetė njė gjumi guror
  Nė kujtesė tė turbullt kombi i balsamohet jeta
  Lulja e shpėtimit mbi varr a i rri kurorė


  ________________________________
  Poezi nga Milazim Krasniqi... - Faqe 6 Pictur10

   Ora ėshtė Wed 01 Apr 2020, 22:59