Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Komanda pėr " Run "...

  Share
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Komanda pėr " Run "...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 01 Dec 2007, 23:26

  Pėrshėndetje tė gjithėve.
  Nė kėtė temė do tė gjeni disa
  komanda te cilat mund t'i pėrdorni
  pėr Run.

  Kur klikoni mbi butonin "Start" ne krahun e majtė
  tė dritares sė kompjuterit, ju hapet njė tjetėr dritare
  e vogėl ku mes tė tjerash ėshtė edhe orientuesi Run,
  dhe po tė klikoni mbi Run j'u hapet nje dritare fare e vogėl
  nė fundin e ekranit nė krahun e majtė tė kompjuterit dhe
  pikėrishtė nė atė dritare mundeni t'i pėrdorni komandat tė
  cilat do t'ju paraqes mė poshtė...


  Sinqerishtė:
  Saimiri...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Komanda pėr " Run "...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 01 Dec 2007, 23:31


  Komanda pėr Run...


  1-Accessibility Controls:
  access.cpl


  2-Add Hardware Wizard:
  hdwwiz.cpl

  3-Add/Remove Programs:
  appwiz.cpl


  4-Administrative Tools:
  control admintools

  5-Automatic Updates:
  wuaucpl.cpl


  6-Bluetooth Transfer Wizard:
  fsquirt

  7-Calculator:
  calc


  8-Certificate Manager:
  certmgr.msc

  9-Character Map:
  charmap


  10-Check Disk Utility:
  chkdsk

  11-Clipboard Viewer:
  clipbrd


  12-Command Prompt:
  cmd

  13-Component Services:
  dcomcnfg


  14-Computer Management:
  compmgmt.msc

  15-Date and Time Properties:
  timedate.cpl


  16-DDE Shares:
  ddeshare

  17-Device Manager:
  devmgmt.msc


  18-Direct X Control Panel: (If Installed)*
  directx.cpl

  19-Direct X Troubleshooter:
  dxdiag


  20-Disk Cleanup Utility:
  cleanmgr

  21-Disk Defragment:
  dfrg.msc

  22-Disk Management:
  diskmgmt.msc


  23-Disk Partition Manager:
  diskpart

  24-Display Properties:
  control desktop


  25-Display Properties:
  desk.cpl


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Komanda pėr " Run "...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 01 Dec 2007, 23:33


  26-Display Properties: (w/Appearance Tab Preselected) control color

  27-Dr. Watson System Troubleshooting Utility:
  drwtsn32


  28-Driver Verifier Utility:
  verifier

  29-Event Viewer:
  eventvwr.msc


  30-File Signature Verification Tool:
  sigverif

  31-Findfast
  findfast.cpl


  32-Folders Properties
  control folders

  33-Fonts
  control fonts


  34-Fonts Folder
  fonts

  35-Free Cell Card Game
  freecell


  36-Game Controllers
  joy.cpl

  37-Group Policy Editor (XP Prof)
  gpedit.msc


  38-Hearts Card Game
  mshearts

  39-Iexpress Wizard
  iexpress


  40-Indexing Service
  [b]ciadv.msc v

  41-Internet Properties
  inetcpl.cpl


  42-IP Configuration (Display Connection Configuration)
  ipconfig /all


  43-IP Configuration (Display DNS Cache Contents)
  ipconfig /displaydns


  44-IP Configuration (Delete DNS Cache Contents)
  ipconfig /flushdns


  45-IP Configuration (Release All Connections)
  ipconfig /release


  46-IP Configuration (Renew All Connections)
  ipconfig /renew


  47-IP Configuration (Refreshes DHCP & Re-Registers DNS)
  ipconfig /registerdns


  48-IP Configuration (Display DHCP Class ID)
  ipconfig /showclassid


  49-IP Configuration (Modifies DHCP Class ID)
  ipconfig /setclassid


  50-Java Control Panel (If Installed)
  jpicpl32.cpl


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Komanda pėr " Run "...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 01 Dec 2007, 23:34


  51-Java Control Panel (If Installed)
  javaws


  52-Keyboard Properties
  control keyboard

  53-Local Security Settings
  secpol.msc


  54-Local Users and Groups
  lusrmgr.msc

  55-Logs You Out Of Windows
  logoff


  56-Mcft Chat
  winchat

  57-Minesweeper Game
  winmine


  58-Mouse Properties
  ontrol mouse

  59-Mouse Properties
  main.cpl


  60-Network Connections
  control netconnections

  61-Network Connections
  ncpa.cpl


  62-Network Setup Wizard
  netsetup.cpl

  63-Notepad
  notepad


  64-Nview Desktop Manager (If Installed)
  nvtuicpl.cpl

  65-Object Packager
  packager


  66-ODBC Data Source Administrator
  odbccp32.cpl

  67-On Screen Keyboard
  osk


  68-Opens AC3 Filter (If Installed)
  ac3filter.cpl

  69-Password Properties
  password.cpl


  70-Performance Monitor
  perfmon.msc

  71-Performance Monitor
  perfmon


  72-Phone and Modem Options
  telephon.cpl

  73-Power Configuration
  powercfg.cpl


  74-Printers and Faxes
  control printers

  75-Printers Folder
  printers


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Komanda pėr " Run "...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 01 Dec 2007, 23:37


  76-Private Character Editor
  eudcedit


  77-Quicktime (If Installed)
  QuickTime.cpl

  78-Regional Settings
  intl.cpl


  79-Registry Editor
  regedit

  80-Registry Editor
  regedit32


  81-Remote Desktop
  mstsc

  82-Removable Storage
  ntmsmgr.msc


  83-Removable Storage Operator Requests
  ntmsoprq.msc

  84-Resultant Set of Policy (XP Prof)
  rsop.msc


  85-Scanners and Cameras
  sticpl.cpl

  86-Scheduled Tasks
  control schedtasks


  87-Security Center
  wscui.cpl

  88-Services
  services.msc

  89-Shared Folders
  fsmgmt.msc

  90-Shuts Down Windows
  shutdown

  91-Sounds and Audio
  mmsys.cpl

  92-Spider Solitare Card Game
  spider

  93-SQL Client Configuration
  cliconfg

  94-System Configuration Editor
  sysedit

  95-System Configuration Utility
  msconfig

  96-System File Checker Utility (Scan Immediately)
  sfc /scannow


  97-System File Checker Utility (Scan Once At Next Boot)
  sfc /scanonce


  98-System File Checker Utility (Scan On Every Boot)
  sfc /scanboot


  99-System File Checker Utility (Return to Default Setting)
  sfc /revert


  100-System File Checker Utility (Purge File Cache)
  sfc /purgecache
  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 35
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Komanda pėr " Run "...

  Mesazh nga Administratori prej Sat 01 Dec 2007, 23:38


  101-System File Checker Utility (Set Cache Size to size x)
  sfc /cachesize=x

  102-System Properties
  sysdm.cpl

  103-Task Manager
  taskmgr

  104-Telnet Client
  telnet

  105-User Account Management
  nusrmgr.cpl

  106-Utility Manager
  utilman


  107-Windows Firewall
  firewall.cpl

  108-Windows Magnifier
  magnify


  109-Windows Management Infrastructure
  wmimgmt.msc

  110-Windows System Security Tool
  syskey


  ________________________________
  avatar
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 32
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Re: Komanda pėr " Run "...

  Mesazh nga Scarface prej Mon 18 Feb 2008, 07:31

  Me te vertete interesante keto komandat per Run...

  Faleminderit Saimir per vendosjen e tyre ne forum.


  ________________________________

  Sponsored content

  Re: Komanda pėr " Run "...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Fri 14 Dec 2018, 18:22