Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Prezantohuni...

  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga Vizitor prej Fri 11 Jun 2010, 17:17

  Znj.Myvela Dervishaj, mire se vini dhe ju pėrgėzoj pėr guximin qė hyni nė mesin e kaq tė rinjėve, ku ndodhem edhe unė, do tė mė inkurajoni po tė qėndroni mė gjatė,
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga Vizitor prej Fri 11 Jun 2010, 17:23

  jam ai i njėjti dhe punoj ende nė shėrbimet e pėrbashėkta tė qeverisė lokale, nė Ferizaj, dhe dėshiroj tė takoj bashkėmendimtar dhe opinionist tė cilėt shpalosin vlerat e mirėfillta sikur personale ashtu edhe ato kolektive e grupore...jam idhtar i shumė sporteve dhe do tė llafos me ca prej tyre, e sidomos me ata tė INTERIT tim, ndėrsa nė pikėpamje shpirtėrore kam shumė vullnet dhe guxim tė shpjegoj pėrcaktimet e mia si PROTESTANT dhe mbėshtetės i paepur i JEZUS KRISHTIT...personalisht jam identifikuar me jetėn dhe veprėn e tij tė madhe..ju pėrshėndes me kėto pėrshkrime tė shkurta personale...mė vonė edhe mė shumė..
  Paula
  Paula
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 120
  Mosha : 42
  Vendndodhja : shkolle
  Profesioni : mesuese
  Pikėt : 186
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 09/01/2009
  Humor : jo dhe shume

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga Paula prej Fri 11 Jun 2010, 23:58

  myvela dervishaj shkruajti:jam Myvela Dervishaj

  Edhe une nena 59 vjecare kerkoj shoqerine tuaj .POo me pranuat do jeme besoj me e madhja ne mosh dhe pa frike si nena juaj.

  ju pershendes te gjitheve

  Mire se vjen e nderur, dhe me behet shume qejfi qe ne mesin e shume te rinjve, ashtu sikurse e tha edhe parafolesi pak me lart, ka ne forum edhe anetare, me te medhenj ne moshe, gje shume e lavderueshme.
  Nga ana ime personale, jeni e mirepritur gjithnji dhe keni nje vend teper te vecante ne forum.
  Paula
  Paula
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 120
  Mosha : 42
  Vendndodhja : shkolle
  Profesioni : mesuese
  Pikėt : 186
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 09/01/2009
  Humor : jo dhe shume

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga Paula prej Sat 12 Jun 2010, 00:01

  raif kashtanjeva shkruajti:jam ai i njėjti dhe punoj ende nė shėrbimet e pėrbashėkta tė qeverisė lokale, nė Ferizaj, dhe dėshiroj tė takoj bashkėmendimtar dhe opinionist tė cilėt shpalosin vlerat e mirėfillta sikur personale ashtu edhe ato kolektive e grupore...jam idhtar i shumė sporteve dhe do tė llafos me ca prej tyre, e sidomos me ata tė INTERIT tim, ndėrsa nė pikėpamje shpirtėrore kam shumė vullnet dhe guxim tė shpjegoj pėrcaktimet e mia si PROTESTANT dhe mbėshtetės i paepur i JEZUS KRISHTIT...personalisht jam identifikuar me jetėn dhe veprėn e tij tė madhe..ju pėrshėndes me kėto pėrshkrime tė shkurta personale...mė vonė edhe mė shumė..

  Gjithashtu edhe ti i nderuar Raif, je shume i mirepritur ne mesin tone, dhe mbi te gjitha do te kisha shume deshire qe te te vleresoja per punen e bere deri me tash, ne pasurimin e ketij forumi me idete, mendimet dhe replikat tuaja, te pjekura dhe me nje shpjegim disi me te qarte dhe me te hapur, per tu kuptuar akoma me lehte nga ata anetare te ri te forumit.

  klofshi mire.
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga Vizitor prej Sat 12 Jun 2010, 00:18

  mė vjen shumė mirė qė ėt rinjtė kanė respektin pėr mė tė rriturit, dhe kjo mė bėnė ėq tė ndjehem mė rehat dhe i relaksuar, pasi unė shumė kohė jam "i ngujuar" pėr tetė oėr nė kėto ditė vere dhe tė nxehtit, k[ėsjtu qė njė shoqėrim me ėt rinjėt mė bėnė shumė mirė..pasi jam kėtu shfrytėzoj rastintė pėrshėndes tė gjithė dhe veēanėrisht pėr Paulėn e cila na inkurajon shumė ...do tė merja njė leksion pėr miėrsjellje nga kjo vajzė pedagoge e mirė...unė kam punua rpėr ca vite rresht nė arsim dhe e kam tė njohur kėtė lėmi, por sidomos femrat janė mė ėt prirura pėr tė depėrtuar tek nxėnėsitė e vėgjėl...dhe ėshėt thirrje shumė e kėndshme...
  myvela dervishaj
  myvela dervishaj
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 100
  Mosha : 68
  Vendndodhja : FiladelfiaU.S.A.
  Profesioni : piktore
  Pikėt : 309
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 19/04/2010
  Hobi : piktura, poezia, libri.
  Me pelqejne lulet, kafshet sidomos macet, kuajt,me pelqen gjeli kengetar qe ben zgjimin c'do mengjez,natyra,ujevarat.
  Humor : humor shkodran

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga myvela dervishaj prej Sat 12 Jun 2010, 13:41

  Raif Kashtanjeva lexova shkrimin tuaj dhe u befasova kur lexova mbeshtetes i paepur i Jezukrishtit.
  Profeti jone Jezusi e krijoj boten; apo nje ZOT IVETEM E I PASHOQ,
  Netyrisht te gjith profetet i respektojme por duhet te jemi adhurues te paepur per ZOTIN E GJITHESISE
  ZOTI te kthjellofte mendjen !
  myvela dervishaj
  myvela dervishaj
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 100
  Mosha : 68
  Vendndodhja : FiladelfiaU.S.A.
  Profesioni : piktore
  Pikėt : 309
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 19/04/2010
  Hobi : piktura, poezia, libri.
  Me pelqejne lulet, kafshet sidomos macet, kuajt,me pelqen gjeli kengetar qe ben zgjimin c'do mengjez,natyra,ujevarat.
  Humor : humor shkodran

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga myvela dervishaj prej Fri 18 Jun 2010, 11:02

  Pershendetje te gjithve ,ju uroj shendet dhe mbaresi !
  Une jam nje nene 59 vjece nga Shqiperia jone e dashur.
  Jam nga Shkodra ime e bukur ,per te cilen me ka marre malli shume dhe tash jetoj ne Filadelfia me bashkeshortin dhe djalin tim.
  Merrem me pikture dhe me shkrime kryesisht per femije dhe kjo per te plotesuar boshllekun per tre femijet e vajzes qe i kam lene ne Tirane.Me mungon shume vajza ime dhe guri me i vogel i Shqiperise me mungon .Jeta kudo behet dhe ne maje te malit po me femijet prane dhe me e kompletuara eshte per te patur nje zemer te qete te jem ne atdheun tim te dashur dhe te bukur.
  Gjithsesi dhe Filadelfia eshte per mua atdheu im i dyte se me priti si femijen e saje.
  myvela dervishaj
  myvela dervishaj
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 100
  Mosha : 68
  Vendndodhja : FiladelfiaU.S.A.
  Profesioni : piktore
  Pikėt : 309
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 19/04/2010
  Hobi : piktura, poezia, libri.
  Me pelqejne lulet, kafshet sidomos macet, kuajt,me pelqen gjeli kengetar qe ben zgjimin c'do mengjez,natyra,ujevarat.
  Humor : humor shkodran

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga myvela dervishaj prej Fri 18 Jun 2010, 11:04

  NE FEMIJET TE MERGUAR I LUTEMI NENAVE
  TE

  NA FLASIN KURDOHER PER VENDIN TONE ,

  SHQIPERINE !  Myvela Dervishaj


  JAM
  SHQIPTAR  Jam shqiptar ,
  sa
  burrerore kjo fjale.
  Sa krenar jam
  per kete emer te
  rrall.
  Nje dite pyeta mamin !
  Pse moj mami erdhet
  ketu?
  Pse iket nga Shqiperia?
  Ne femijet tuaj ,
  ketu
  do te mbetemi?
  Pse moj mami
  nuk eshte e bukur
  Shqiperia?
  Mami
  te lutem me degjon?
  Mami ,ulu mos bej
  sikur
  pastron edhe
  une femija jot,
  kete mendoj.
  Mami
  ulur ne divan krusur
  ne mendime te thella ikur
  ne
  sy nuk mund te me shoh
  e foht ,e njomur ne shi.
  Mami
  mori forcen e
  krenarise,
  fshin lotet e nxehte
  prush,
  me morri pran buze dridhur,
  me ledhatoj me
  kenge shqip.
  Vargjet e kenges ishin zjarr,
  Shqiperi
  si ikem dhe te lam,
  t'i ke kaluar furtuna e stuhi
  e
  pamposhtur ne shekuj.
  Fusha ,ara, livadhe,
  pyje me
  freski
  pa mbarim Shqiperi,
  male te larta
  ku
  shqiponjat aty rin.
  Te dua Shqiperi
  dhe gurin tend
  me te vogel,
  dua token tende
  te ngrohte me kripe,
  dua
  zogjte qe kendojne ,
  i kendojne Shqiperise.
  Kjo
  eshte kenge malli
  biri im ,e kendoj
  ne mbremje der
  ne agim.
  Biri i mamit ,pergjigje
  kam zor te, te
  jap,
  mos me ler mua ne faj,
  mendova per lumturine
  e
  femijes tim.
  Mos me qorto biri im,
  Shqiperine e dua
  sa jeta,
  te premtoj se shpesh
  do shkojme pran
  atdheut ton
  te shohesh nga afer bukurite.
  Dhe kjo
  toke qe ty po te rrit
  eshte per ty atdhe i dyte!.

  myvela dervishaj
  myvela dervishaj
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 100
  Mosha : 68
  Vendndodhja : FiladelfiaU.S.A.
  Profesioni : piktore
  Pikėt : 309
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 19/04/2010
  Hobi : piktura, poezia, libri.
  Me pelqejne lulet, kafshet sidomos macet, kuajt,me pelqen gjeli kengetar qe ben zgjimin c'do mengjez,natyra,ujevarat.
  Humor : humor shkodran

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga myvela dervishaj prej Fri 18 Jun 2010, 11:07

  myvela
  dervishaj
  KTHIMI


  Nji
  trast dhe morra
  nga atdheu im,
  asgja tjeter.
  Kalun
  vite,
  kjo trast
  mbeti
  nje kupe lodi.
  Kthimi
  m' pret
  pran dheut
  dhe tjetersimi.  SHKODRES
  TIME  Nji kange po knoj
  per
  Shkodren teme.
  I knoj natyres,
  rrugicave .
  Malli
  ma shume
  m'shtohet.
  lodi po m'lodh
  ashte
  tha.
  Kush kthehet
  asaj Shkodre
  me e
  pershendet,
  nji dite
  te guri i rinise
  me
  u kthy.
  Vajza nuk t'haron
  ka shume mall
  kanget
  tuja
  me t'i knu..
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 18 Jun 2010, 11:08

  Pershendetje e nderuar Myvela, dhe pike se pari me behet qejfi pa mase, qe gjendesh mes nesh ne kete forum, per te ndare sadopak mallin dhe vuajtjet e tua prej mergimtareje, ashtu sikurse jane edhe shume djem e vajza, nena dhe baballare, te tjere udheve te botes, dhe larg vendlidjes se tyre te dashur.
  Ndaj ne emere, te Forumit dhe gjithe stafit te tij, te uroj gjithe te mirat ne jete, dhe kthim sa me te shpejte, ne vendlindje, prane bijes dhe niperve e mbesave qe ke lene atje.

  Sinqerishte me shume respekt:
  Saimiri...


  ________________________________
  Prezantohuni... - Faqe 4 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 18 Jun 2010, 11:15

  Gjithashtu me duhet qe te shtoj, qe edhe vargjet qe ke shkruar, te stolisura me plot mall dhe dashuri per vendlindjen, i keni shume te bukura...


  ________________________________
  Prezantohuni... - Faqe 4 Pictur10
  myvela dervishaj
  myvela dervishaj
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 100
  Mosha : 68
  Vendndodhja : FiladelfiaU.S.A.
  Profesioni : piktore
  Pikėt : 309
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 19/04/2010
  Hobi : piktura, poezia, libri.
  Me pelqejne lulet, kafshet sidomos macet, kuajt,me pelqen gjeli kengetar qe ben zgjimin c'do mengjez,natyra,ujevarat.
  Humor : humor shkodran

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga myvela dervishaj prej Fri 18 Jun 2010, 11:17

  I nderuar Saimir, po lexoj nga ju nje shkrim shume te ngrohte dhe mallengjyes.Sinqerisht shkrimi juaj me beri te mallengjehem dhe kete pergjigje po e shkruaj me lot qe me jane mbledhur ne mjeker.
  Ju falenderoj dhe jam e lumtur qe komunokoj me ju atdhetaret e mi te ngrohte ,vecanerisht mosha ime ka nevoje per keto fjale te embla qe te ndihem me afer jush.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 18 Jun 2010, 11:37

  myvela dervishaj shkruajti:I nderuar Saimir, po lexoj nga ju nje shkrim shume te ngrohte dhe mallengjyes.Sinqerisht shkrimi juaj me beri te mallengjehem dhe kete pergjigje po e shkruaj me lot qe me jane mbledhur ne mjeker.
  Ju falenderoj dhe jam e lumtur qe komunokoj me ju atdhetaret e mi te ngrohte ,vecanerisht mosha ime ka nevoje per keto fjale te embla qe te ndihem me afer jush.

  E njejta kenaqesi eshte edhe per mua e nderuar Myvela, duke qene se e ndjej mjaft mire ndjenjen e mallit te kurbetit, dhe mungesen e bisedave me bashkeatdhetare, pasi kurbetqar jam edhe vete...
  Per sa i perket moshes, nuk ka te beje aspak per mendimin tim, pasi edhe per mua (pasi keshtu mendoj une), eshte nje kenaqesi e vacante kur lexoj shkrimet e tua, dhe keshillat, qe me duken sikurse ato te nenes time, qe nuk e shoh prej vitesh.

  Sinqerishte me shume respekt ndaj jush:
  Saimiri...


  ________________________________
  Prezantohuni... - Faqe 4 Pictur10
  D€NADA
  D€NADA
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 26
  Mosha : 37
  Vendndodhja : diku larg
  Profesioni : gjeografe
  Pikėt : 108
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 06/02/2009
  Humor : Nini portokallise

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga D€NADA prej Sat 19 Jun 2010, 11:29

  Mire se ju gjej edhe une te gjitheve dhe uroj tia kalojm mire sebashku.
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga Vizitor prej Tue 22 Jun 2010, 20:58

  pėrshėndes zonjėn myvella dhe e pėrgėzoj pėr vargjet qė i thuri apo i ka mbarėshtruar mė herėt dhe tani rifreskon ritmin jetėsor...nuk kėrkoj falje tė veēantė sepse do tė ishte e tepėrtė nėse kėtė e bėj sa pėr tė shplarė duart nga njė mėkat qė nuk e quaj timin, por e kisha cilėsuar mė shumė trashėgim i lėnė duke mos mundur ta pėrceptojė nė mėnyrėn time...ēdo gjė mund tė ishte gabim, ndoshta edhe perioda e totalitarizmit enverian, apo titizmit liberal, por perėdnia nuk e duron asnjėherė fjalėn tutor apo mbėshtetės i ndonjė religjioni sepse as nuk krijoi religjione as nuk bėri fe, por e bėri botėn ėt ishte njė monument ku Ai do tė prehej sė bashku me njeriun e tij tė dashur...e vuri nė fron aty ku ėshtė tani as pėr tė qenė i pari as i fundit, por e zbuloi mėshehtėsinė e tij, thellė nė zemėr duke e parė me tė gjitha tė mirat dhe dobėsitė...askush nuk sheh sikur Ai, madje asnjė profet i madh dhe i vogėl qoftė, asnjė nuk i shpėton dritės sė Tij, ai qė nuk rrėfehet paar drejtėsisė sė Tij, do tė merr hijeshi dhe lumturi...Ai profet qė nuk u zbulua nė dritėn e Tij, nuk mund ėt ishte profet, por mbeti profet sikur shumė tė tjerė, as nuk rroku shpatėn as nuk luftoi pėr religjion as nuk kėrko gjak tė derdhet, as nuk vrau njeri as nuk bėri luftė as nuk i detyroi tė tjerėt ėt luftojnė pėr Tė...e parnoi vullnetin e Atiti tė vet dhe u mund nga forcat e errėta tė njeriut, pjesa e Tij qiellore mbeti e paprekur dhe sot rreazaton kudo nė Evropėn e bashkuar, nė ėt cilėn ndoshta ka gjetur vehetn duke punuar jo vetėm Myvella por edhe shumė fėmijė ėt saj...po tė ishte ndryshe ndoshta shumė duar do tė trokitnin nėpėr dyert tjera e jo nė dyerte evropės dhe kjo trokitje mė pėrkujton Zotin tim i cili thotė: "...TROKIT NE DERĖN TIME DHE UNĖ DO TA HAP ME KĖNAQĖSI...TĖ MADHE DO TĖ JETOJMĖ SĖ BASHKU UNĖ DHE NJERIU..." Nuke di ku ka trokitur zonja Myvella kur ka dalė pėr ėt gjetur punė dhe shėndetė nė mos nė dyert e njė evrope ku ka lėnė gjurmėt e mia Zoti im...
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga Vizitor prej Tue 22 Jun 2010, 22:39

  besoj se lavdia do tė kaloj mjaft mirė dhe do tė ketė njė shoqėrim tė mirė...u besoj kėtyre gurabardhėsve sepse janė tė etur pėr njė qėndrim stoik sikur edhe shkėminjėt e kėsaj toke tė premtuar...mirėseardhje tė kėndshme...
  myvela dervishaj
  myvela dervishaj
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 100
  Mosha : 68
  Vendndodhja : FiladelfiaU.S.A.
  Profesioni : piktore
  Pikėt : 309
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 19/04/2010
  Hobi : piktura, poezia, libri.
  Me pelqejne lulet, kafshet sidomos macet, kuajt,me pelqen gjeli kengetar qe ben zgjimin c'do mengjez,natyra,ujevarat.
  Humor : humor shkodran

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga myvela dervishaj prej Wed 23 Jun 2010, 00:26

  pershendetje vellezer dhe motra !

  une jam myvela dervishaj 59 vjece.Jam nga Shqiperia ime e madhe .Banoj ne Filadelfia me familjen time.Megjithese jam ne moshe shume te madhe ,zemra kerkon gjithmon te komunikoj me atdhetaret kudo ku ndodhen.Me than te drejten kur nuk do e kisha menduar se sa shume e dua atdheun tim,por largesia, emri i rand ne shpatulla emigracion me lodh mjaft ''mjalti me duket shir djathi''
  Ju uroj me gjithe zemer jete te bukur dhe pasuri me harmoni ne shpirt.
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga Vizitor prej Wed 23 Jun 2010, 00:58

  po, ju qėndrim sa mė ėt kėndshėm nė forumin e gurabardhėsve do tė shohesh sa tė kėndshėm janė
  myvela dervishaj
  myvela dervishaj
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 100
  Mosha : 68
  Vendndodhja : FiladelfiaU.S.A.
  Profesioni : piktore
  Pikėt : 309
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 19/04/2010
  Hobi : piktura, poezia, libri.
  Me pelqejne lulet, kafshet sidomos macet, kuajt,me pelqen gjeli kengetar qe ben zgjimin c'do mengjez,natyra,ujevarat.
  Humor : humor shkodran

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga myvela dervishaj prej Wed 23 Jun 2010, 13:02

  Raif njeriu sa del ne drite troket duke qare per te pershendetur te GJITHFUQISHMIN qe e krijoj ,per t'i then familjes jeni gati te me sherbeni?Dhe familja absolutisht eshte e gatsheme, se ka muj te tera qe e pret kete krijese te ZOTIT TE MADH, dhe natyrisht femijen e tye te dashur.E pra njeriu i pare qe u krijua u bind te MADHIT ZOT qe t'i perulet ATIJ, te falenderoj ZOTIN qe eshte NJE .C'do njeri nuk hedh dot kembet pa trokitur te ZOTI YNE FUQIPLOTE duke kerkuar ndihme per te bere hapin e pare dhe per te vazhduar jeten mire, ne dashte VET ZOTI I MADH.Religjonin e ka bere vet ZOTI YNE per te kerkuar ndihme vetem ATIJ dhe jo njeriut, per tu perulur vetem AITJ dhe jo njeriut.Nuk e krijuan gjithesine profetet tane ,por NJE ZOT I FUQISHEM.
  Profeti yne MUHAMED u zbulua ne tamam ne driten e diellit per t'i shpjeguar me mire popullit qe t'i perulen dhe te kerkojne ndihme vetem ZOTIT per c'do te mire apo dhe te keqe qe i ben vaki njeriut,por ne nuk i drejtohemi profetit per te kerkuar ndihme ,ai eshte njeri qe e krijoj ZOTI YNE . Zoti yne FUQIPLOTE e krijoj qiellin per 7 dite,krijoj natyren ,mbas plotesimit te natyres ne menyre perfekte krijoj dhe njeriun e pare.Por njerzit ishin te pashkolle dhe nuk dinin kujt t'i kerkonin ndihme dhe u drejtoheshin drurit statujave, yjeve, diellit, perandoreve.Dhe pikerisht per keto budallalleqe me deshiren e te MADHIT ZOT zbriten PROFETET sipas koherave .JEZUKRISHTI profeti;[paqja qofte mbi te] u drejtohej popullit, mos mu lutni mua ,mos mu perulni mua por vetem NJE ZOTI TE GJITHESISE une i bej keto mrekulli me dashjen e ZOTIT TIM.Jezukrishti nuk te ndihmon dot ,ai eshte ne fronin me te larte ,dhe ne dashte i MAHI ZOT diten e tubimit te madh qe do zbres Jezukrishti ne toke do jete i zemruar me ju dhe do ju thote si eshte e verteta.Jezukrishti ishte njeri qe lindi me vullnetin e ZOTIT TE MADH,nuk te ndihmon askush pervec DORES se FUQISHME qe krijoj gjithe kete mrekulli te plotesuar deri ne insektin me te vogel qe egziston.
  Keshtu Raif, une trokas e sigurt ,i perulem e sigurt disa here ne dite deri sa te kem frymen ZOTIT TIM TE MDH , MESHIRUES DHE FUQIPLOTE!

  Do vije nje dite qe do kthellohesh po do jete vone !


  THUAJ:ALLAHU ESHTE NJE!
  ALLAHU eshte qe c'do krijese i drejtohet per c'do nevoje.
  As ka lindur ke, as nuk eshte i lindur
  dhe ATIJ askush nuk eshte i barabarte.

  Profetin tone Muhamed [paqja qofte mbi te dhe familjen e tij']
  vazhdoj rrugen per te bindur popullin se eshte nje dore e fuqishme qe krijoj kete natyre te persosur, qe krijoj njeriun ,per tu bindur vetem te MADHIT ZOT,per tu perulur vetem ATIJ per te kerkuar ndihme vetem te I PLOTFUQISHMI,ku dhe zogjte i perulen ATIJ ,ku dhe te gjitha pemet i perulen ATIJ.
  myvela dervishaj
  myvela dervishaj
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 100
  Mosha : 68
  Vendndodhja : FiladelfiaU.S.A.
  Profesioni : piktore
  Pikėt : 309
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 19/04/2010
  Hobi : piktura, poezia, libri.
  Me pelqejne lulet, kafshet sidomos macet, kuajt,me pelqen gjeli kengetar qe ben zgjimin c'do mengjez,natyra,ujevarat.
  Humor : humor shkodran

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga myvela dervishaj prej Wed 23 Jun 2010, 13:10

  Saimir te kerkoj te falur per kete replike!
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga Vizitor prej Wed 23 Jun 2010, 17:41

  nuk e quaj replikė por bisedė shume e lirė, me tė cilėn fillon dhe mbaron ēdo gjė...po tė ishte sikur thotė myvella se profeti muhamed i hapi dyert e parajsės pėr tė gjithė popujt, tani po shikoj s eqenka njė iluzore e pafund, pasi i gjithė etnia dhe populli qė la pas nuk mė duket se numėron ditė edhe ashtu tė kėndshme, duke u pėrplitur ende me njė skllavėri njerėzore me shamia anėkend dhe me pasiguri shtetėrore, me njė poligami tė theksuar sikur profeti i tyre, pastaj me njė zhvillim tė zbehtė si politik, ashtu ekenomik, me njė bagazh tė vjetrėruar duke nisur nė luftime fėmijė ende tė parritur, me njė papjekuri shoqėrore dhe me njė vakuum kulturor e me ngjarje tė kufizuara sportive dhe muzikore...mos ta ngasim shumė punėn, dmth ėshtė lehtė tė thuash kemi njė gjė ėt bukur nė dorė, kur ai vėrtitet rreth teje e nuk e kap dot, madje edhe libri i shenjtė ka shumė personazhe qė i ngjasojnė librit tė shenjtė tė Biblės, dhe ndoshta do tė thoje se u kopjua apo u konvertua...por ta them tė drejtėn i pari nuk mund ta kopjojė tė dytin dhe tė mėvonshmin...krejt qė mun dėt them duhet kėndellur ato zemra dhe ato shpirtėra qė i besojnė profetit qė nuk i bėri as edhe njėqind luftėra as nuk morri nėntė gra duke u lartėsuar, as nuk shkroi libėr duke u kopjuar, as nuk propagandoi luftė ėt shenjtė me shpatė sikur ndodh me shumė tė rinj qė japin jeėtn nė kohėn mė ėt mirė nė betejat e shumta t[ė shenjtėrimit sikur nė palestinė, afganistan irak dhe kudo nė botė...ndoshta edne jetojnė me atė euforinė se bėhet ēdo gjė duke luftuar dhe duke mos qenė i denjė tė jetohet jeta sikur shumė civilizimet...duhet mėsuar shkollėn duhet mėsuar shkencėn dhe duhet punuar rimėkėmbur atdheun m evlera shjkencore dhe nuk kam parė asnjė fitues tė ēmimit nobėl, pėrveē nėse ata janė rebeluar sikur Salman Ruzhdi apo Orhan Pamuk, Ivo Andriē, duke shkatėrruar dhe shpartalluar prangat e getoizmeve tėl shkuara tė njė historie tė pavlerė...ndoshta ka shkenėctarė qė do tė vijnė ng abota tė cilėn e do Myvella, por do ėt shkojė shumė kohė, madje shumė, kur do tė shkruhen fizikantė dhe matematikanė e historianė e diplomatė qė do tė lėnė gjurmė nė vetė historinė e tyre...gjer atėherė jetoj me profetin tim tė dashur i cili mė nxorri nga errėsira dhe mė ftoi nė botėn e gėzimit jo kėtu por profeti nxit njerėzitė tė kenė jetėn e pėrjetshme...kjo ēfarė ndjejmė kėtu ėshtė njė kohė shumė e shkurtėr, madje shumė sikur ato shtatė ditė dhe shtatė netė, por kur kalojnė kėto do tė ndodhemi nė njė kopsht tė bukur tė edenit ku mbretėria e tij do tė ngadhnjejė ndaj forcave tė errėta...kėtu asnjė luftė nuk fitohet, sikur qė profeti Muhamed nuk e ka fituar, dhe mbetet tė ndryshohet ndonjė gjė...pa reforma tė thella sikur ēdo profetizim, k apak gjasa qė njerėzitė qė e besojnė mund tė jetojnė fizikisht nė shekullin tonė tė 21, ndėrsa me mendje dhe kokė hapėrojnė sikur tė ndodheshin nė shekullin e 14, ndoshta edhe mė larg se kjo...Myvella dhe shumė ėt tjerė po trokasin dyerve jo ėt Stambollit e tė Kajros por po dėgjohen trokėllimat nė dyert e brukselit e tė londrės e tė washingtonit e tė parisit, dhe fare tė pėrkujtoj Myvellėn se shumė shqiptarė trokiten nga Kosova madje shumė sosh nė koridoret e evropės e jo nė emiratet e bashkuara e jo nė libi e kirgizi e jo nė malejzi e jo nė tanzani e jo nė sudan...por ka harruar se kėta kosovarė u ndodhen nė aeroportet e vendeve pėrendimore...ėshtė shumė mirė ta dije kėtė pėr hir ėt ės drejtės elementare tė njeriut i cili po them edhe unė duhet ėt kėndellet...por mos harro se besimi nuk ėshtė trashėgimi sikur qelizat e gjakut apo kromozomet, kjo duhet tė vėrtetohet sepse po tė ishte ashtu nuk do tė kishim nevojė tė lodhemi tė besojmė kur e kemi tė gatshm enga tė parėt tanė...mund ėt trashėgosh pasuri ndonjė veturė luksoze apo villė por besimin tek Zoti ekrijon vetėm me zemrėn tėnde dhe asssesi ndryshe...kush ka trashėgim nga prindėrit le ti ruajė prindėrit e vetė mos tė rritet kurrė...por besimi ėshėt diēka personale dhe intime e brendshme, ndjenjė e veēantė pėr Perėndinė e quajti dikush ashtu apo kėshtu kjo nuk ka rėndėsi...Me rėndėsi ėshtė pėrkushtimi, dhe sa herė qė ndodhė kėshtu adhurimi ėshtė i pranishėm nė zemrėn e vet...Myvella ka dėshirė ti vėj emėr Perėndisė, e kjo ėshtė shumė e pafalshme sikur qė po ndodhė me shumė njerėz qė nė emėr tė Tij, fillojnė xhihade dhe terrorizme e shkatėrrojnė vlerat edhe materiale edhe shpirtėrore tė vetė kombit ėt tyre, sepse aty shkaktohen luftėra persekutime pėr ēdo ditė vriten nga 100 e mė shumė njerėz tė pafajshėm e fėmij e gra tė tė pambrojtura e bota e sheh kėtė tmerr e lėngon nga ky ankth...duhet ndėrruar mentalitetin para se tė bėhet vonė sikur me shqipėrinė e cila pėrpėlitet e sillet vėrdallė e nuk e gjen vehten e sikur kosova, me poak parametra tė njė bindje tė brendshme dhe shpiretėrore...mos erdhi Kosovėn e liruan xhihadi dhe ekstremizmi arabofil, mos e nxorri nga kthetrat fundamentalizmi...jo e nderuara Myvella, kjo nuk ndodhi sepse nuk mund ėt ndodhė...nuk shkruan kėshtu nė asnjė libėr dhe nė asnjė vers...kėto ishin pėrpjekje tė fuqive perėndimore pėr tė asgjėsuar tė keqen dhe errėsirėn, nuk ishte kryqėzatė as luftė e shenjtė ishte thjeshtė pėr tė kuptuar njė adresė tė cilėn duhet mėsuar...ai qė nuk mėson nga historia madje edhe e vetja, mund tė kthehet shumė shpejt nė fillim tė fillimve dhe tė numėroj pikat fillestare tė historive, por kur ėt kthjellohet dhe tė kėndellet(siē thua ti pėr mua), truri dhe mednja do tė regjistrojė kthesa tė[ mėdha...gjer atėherė mos i ngatėrroni teoritė konspirative tė kohėrave tė shkuara enveriane e titiste sikur opiumi fetar ka shkeluar kokat tona...ka shkelur por duhet tė ketė njė terren ėt favorshėm e tek mua nuk do tė gjej vend se nuk e ujiti dot...ai qė e kultivon le ta mbajė kėtė kulturė dhe trashėgimi pėr vehten e tij...kush trashėgon kėso gjėrash duhet tė jetė i mirė pėr kėtė botė(ndoshta), por pėr botėn tė cilėn e ka pėrgatitur Perėndia, jam i bindur se nuk mjaftojnė...kaq shumė zhurmė dhe trumpetime e i bien daulles ndėrsa darsmoret as nuk kanė ngrėnė as nuk kanė pirė dhe ndoshta ėshtė koha pėr agjėrim dhe u bėftė mirė atyre qė hanė ushqime tė kėndshme, ndėrsa ata qė do refuzojnė kėto ushqime, mė mirė do tė ishte tė bėjnė sikur bėjnė tėrė bota e civilizuar.. desha tė them tė hanė ditėn e tė agjėrojnė natėn sepse ditėt janė njėsoj sikur ēdo ditė e ēdo natė...ēfarė vlere nėse nuk ha ditėn e agjėron e natėn ha edhe mė tepėr se tė ishte ditė...ndoshta ka kuptim, sepse dita ėshėt pėr tė punuar e nata pėr tė pushuar...kėshtu arrihen vlerat materiale e shpirtėrore...
  myvela dervishaj
  myvela dervishaj
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 100
  Mosha : 68
  Vendndodhja : FiladelfiaU.S.A.
  Profesioni : piktore
  Pikėt : 309
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 19/04/2010
  Hobi : piktura, poezia, libri.
  Me pelqejne lulet, kafshet sidomos macet, kuajt,me pelqen gjeli kengetar qe ben zgjimin c'do mengjez,natyra,ujevarat.
  Humor : humor shkodran

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga myvela dervishaj prej Thu 24 Jun 2010, 11:45

  Nuk ja vlen te pergjigjem per kete tem po do te jap nje keshille ,nuk ke te drejte te ofendosh asnje religjon .ZOTI im e di me mere te verteten.Ju vazhdoni te hani ushqime te shijshme,kuse ne agjerojme se duhet agjeruar ne diten e caktuar se keshtu do ZOTI im.
  myvela dervishaj
  myvela dervishaj
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 100
  Mosha : 68
  Vendndodhja : FiladelfiaU.S.A.
  Profesioni : piktore
  Pikėt : 309
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 19/04/2010
  Hobi : piktura, poezia, libri.
  Me pelqejne lulet, kafshet sidomos macet, kuajt,me pelqen gjeli kengetar qe ben zgjimin c'do mengjez,natyra,ujevarat.
  Humor : humor shkodran

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga myvela dervishaj prej Thu 24 Jun 2010, 11:48

  myvela
  dervishaj


  PER
  KOSOVEN  Tan Kosova sot ka feste
  me
  flamuj te kuq ashte vesh.
  Po ndihet zani i pleqnise,
  i
  rinise dhe i fmise,
  deshmoret me i nderu
  me tufa
  lule me i mblu.
  Te erdhi koha moj Kosove
  me u gzu
  dhe t'i n'Evrope.
  Per sakrificen qe bat
  fitut
  shperblim te madh.
  Dhe sot je si nusja me vello
  nen
  flamurin kuq e zi.


  NE SHEKUJ E GZOFSH
  PAVARESINE KOSOVE!
  BREZ PAS BREZI U TRASHIGOFTE!
  KETE
  PAVARESI TE SHUMEPRITUR
  PER TE GJITHE SHQIPTARET KUDO NE
  BOTE.
  U DERDH GJAKU I DESHMOREVE,
  U DESH LUFTA E
  TRIMAVE TE U. C .K-s,
  U DESH PERKRAHJA E MADHE
  E
  AMERIKES GJIGANDE.
  habib sherifi
  habib sherifi
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 1
  Mosha : 50
  Vendndodhja : sadovin e muhagjerve
  Profesioni : puntor
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 10/07/2010
  Hobi : nga sporti shahun  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga habib sherifi prej Tue 20 Jul 2010, 07:38

  eda shkruajti:Miremengjes Miri! Prezantohuni... - Faqe 4 Icon_cheers

  Une quhem Eda dhe jetoj ne itali! Jam nga Elbasani por jetoj ne Itali prej disa vitesh!

  Me duket pak bosh ky forum! Shpresojte vijne dhe kolopuc te tjere sa me shpejt! :lol!:

  pershendetje!
  pershendetje eda nga habibi
  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga Vizitor prej Tue 20 Jul 2010, 17:50

  unė jam po ai prej fillimit dhe i qėndroj besnik asaj se jam nga Ferizaji dhe punoj nė kėtė qytet pėr njė kohė tė gjatė, jetoj kėtu edhe para ngjarjeve tė para 2000-tės dhe pas kėsaj periode...jam i interesuar tė komunikoj lirshėm dhe pa paragjykime sepse i hapur mund tė tregosh sinqeritetin dhe jo varėsinė nga tė tjerėt...secili individ ka pikėpamjet e tij, sensin, hapat dhe ndėrton vehten sipas mundėsive dhe kapacitetit veprues, ndėrsa miqėt mund tė shėrbejnė pėr tu plotėsuar nėse ndonjė veprim merr konotacione tė padėshiruara dhe kundėr tjetrit...nė asnjė moment nuk bėnė tė nisesh me njė synim qė tė shkelė pricipet e lirive individuale, nė emėr tė njė kolektiviteti tė pėrgjithshėm...fundja, karakteri dhe pasqyra e ēdo personi pėrballet me tė tjerėt dhe sheshazi konfrontohet duke shkruar dimensione dhe duke i shtuar gjėrat pozitive qė has tek tjetri...kjo masė dhe kjo qasje ėshtė mjaft relative dhe duhet tė peshohet e tė analizohet pėr tė shtyrė gjetjen e hapėsirave tė reja tė komunikimt ndėrnjerėzor i cili sot shumė i mungon opinionit tė brendshėm...njerėzitė kanė shumė nevojė tė fokusohen duke u ndriēuar dhe duke dalė nė dritė tė vėrtetė, dhe duke harruar intereset e ngushta sepse asnjė madje as edhe njė nuk mund tė jetė shumė veprues dhe shumė ekzistues pa u rrezatuar dhe pa hyrė nė laboratorin e jetės...ndėrtimi i njė personaliteti pozitiv dhe dobiprurės, ėshtė njė faktor shumė i rėndėsishėm qė duhet tė ndodhė nė shoqėrinė e tanishme shqiptare, sespe kėto hapa qė jemi duke bėrė, janė shumė tė vegjėl, dhe hapėrimi i tillė, prej vetvehtes duhet tė jetė mė i shpejtė...kėto hapa dhe kėto shtigje nuk i hap askush, pos neve qė i bėjmė, ndėrsa shtegtimi kah rrjedhat e pėrgjithshme pėr tu kyēur nė orbitėn mbarėnjerėzore, varen shumė nga prezantimi i vėrtetė, real i sinqertė dhe njerėzor....uroj qė ky prezantim tė jetė i tillė dhe secili ka bėrė nė mėnyrėn mė tė mirė tė dalė para shokėve dhe shoqeve me imazh tė drejtė dhe pa pretendime tjera...nuk ėshtė shumė thjeshtė tė prezantohesh dhe mos tė shprehesh m eopinionin tėnd tė vendosru thellė nė brendėsi...kjo ka shumė rėndėsi tė ndodhė...uroj tė ketė miq tė sinqertė dhe mikesha tė tilla simotra...raifi nga Ferizaji,

  Sponsored content

  Prezantohuni... - Faqe 4 Empty Re: Prezantohuni...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sat 22 Feb 2020, 17:29