Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Poezi nga Merita Bajraktari...

  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi nga Merita Bajraktari... - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Merita Bajraktari...

  Mesazh nga Scarface prej Fri 30 Jan 2009, 11:03


  Kur humbet njė zemėr


  Kur humbet njė zemėr duket
  Se pas saj shkon shpresa, ndjesia
  Vendin e tė bukurės, jetėn
  Shpesh e mbulon heshtja, kotėsia

  Ti kapesh pas njė fije drite
  Shpresė jete kėrkon tė krijosh
  Zemra e humbur tė dhemb kaq shumė
  Kurrė s’mundesh ta harrosh

  Lutesh me shpirt pėr qetėsi
  Por nė agoni tė shqetėsimit jeton
  Nė zemrėn tėnde humbėtirė tashmė
  Kala-kujtimesh tė sė shkuarės ndėrton

  Lutesh qė lutja tė gjejė pėrgjigje
  Tė vije tek ti si lumė i rrėmbyer
  Zemėr e ikur tė tė gjejė papritur
  Mjalti i jetės tė tė jetė kthyer

  Por tė rifitosh zemrėn e humbur
  Bota do tė tė duket ngjyrė plotė
  Tė gjejmė zemrat, bashke t’i mbajmė
  Se s’jemi gjatė nė kėtė botė.


  ________________________________
  Poezi nga Merita Bajraktari... - Faqe 2 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi nga Merita Bajraktari... - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Merita Bajraktari...

  Mesazh nga Scarface prej Fri 30 Jan 2009, 11:04


  Si mund t’i them zemrės?  Si mund t’i them zemrės hesht?
  Si mund t’i them shpirtit mos vuaj?
  Si mund tė ndaloj dorėn vargje tė thurė,
  Kur marrėzisht me ty jam dashuruar?


  ________________________________
  Poezi nga Merita Bajraktari... - Faqe 2 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi nga Merita Bajraktari... - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Merita Bajraktari...

  Mesazh nga Scarface prej Fri 30 Jan 2009, 11:04


  Pres…  Pres, pres, pres, pres,
  Vetėm pres pambarim
  Njė zė tė flasė
  E tė gėzojė shpirtin tim


  ________________________________
  Poezi nga Merita Bajraktari... - Faqe 2 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi nga Merita Bajraktari... - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Merita Bajraktari...

  Mesazh nga Scarface prej Fri 30 Jan 2009, 11:05


  Bukuria e Vendlindjes  Kulme ēatish tė kuqe nė sfond
  Nga pemėt gjelbėrimi rrjedh si krua
  Degė plepash tė lartė, ca mė pranė
  Mollė, qershi e njė rrėnje ftua
  Peizash i pėrzier me bagėti nė mes
  Njė tym i bardhė duket pėrtej
  Ca hingėllima kuajsh vijnė nga larg
  Bori makinash dėgjoj pak mė kėtej

  Ulur jam mes barit tė gjatė e gjėmbash fshehur
  Mendja shėtit nė fėmijėrinė e uruar
  U deshėn kaq vite kohė e durim
  E shkuara me tė tashmen kėtu pėr t’u takuar

  E virgjėr natyra si tridhjetė vjet mė parė
  Njė lumė i qetė, ca kodra nė anė
  Gurėt dhe shkurret tė njėjtat kanė mbetur
  Lulet si atėherė, atė aromė kanė.

  Mes ndjenjash tė bukura mbėshtillem
  Ndjej tė shkuarėn, tek unė gurgullon si krua
  Ēdo gjė po aq e bukur tek unė ka mbetur
  Njėlloj si dikur fėmijė dhe sot qė jam grua

  Bukuria e vendlindjes ėshtė mė e mira
  S’e gjej dot asgjėkund, s’e blej dot as me flori
  Se bukurinė e vendlindjes e shijoj jo veē me sy
  Por dhe me dashurinė mbjellė tek unė qė nė fėmijėri!

  Vere 2001, Buzė lumit Devoll.


  ________________________________
  Poezi nga Merita Bajraktari... - Faqe 2 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi nga Merita Bajraktari... - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Merita Bajraktari...

  Mesazh nga Scarface prej Fri 30 Jan 2009, 11:05


  Ti vjen tek unė


  Ti shpesh vjen pa trokitur
  Herė herė si stuhi e marrė
  Erėra tė forta sjell me vete
  Tufan e bėn, mbart acar
  Rrėmben me vete ē’gjen pėrpara
  Mbush lumin tėnd prej kohėsh vdekur
  E ik pastaj me vrap, pa menduar
  Pėr burimin qė dha ujė kur ti ishe etur…


  ________________________________
  Poezi nga Merita Bajraktari... - Faqe 2 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi nga Merita Bajraktari... - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Merita Bajraktari...

  Mesazh nga Scarface prej Fri 30 Jan 2009, 11:06


  Klithma!  Oh si nuk kam edhe unė njė grusht tė forte "migjenian"
  Njė grusht fjalėsh ndėrtuese, tė ngrija brenda zemrash kalanė!
  Oh si nuk mundem, askush s’mė degjon
  Klithma ime si klithma tigri kumbon!
  Por deti duket i qetė kur zėrat sė largu ulurijnė
  E Bud’ha nga lart qesh me ata qė s’ja duan teorinė
  Ngrehu, Zorba, na kujto sa mirė e ke thėnė
  Lėre botėn, njeriu veē pėr vete duhet me qėnė!
  E unė hedhkam kot njė pikė uji nė tokėn thatėtirė
  U dashkan male bore pėr t’u shkrirė
  S’u ngopkėrka me pika kurrė toka tharė prej diellit
  Veē nė filloftė stuhia, e rėnte mrekullia prej qiellit!


  ________________________________
  Poezi nga Merita Bajraktari... - Faqe 2 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi nga Merita Bajraktari... - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Merita Bajraktari...

  Mesazh nga Scarface prej Fri 30 Jan 2009, 11:06


  Kur jep!


  Kur i jep ujė dikujt qė prej etjes ėshtė tharė
  Apo i jep kurajo ku prej gjithēkaje ėshtė vrarė
  Kur i tregon rrugėn kur nė udhėkryq gjendet
  Apo e ndjek me qiri kur mes errėsirės endet
  Kur i jep dorėn dikujt qė rrėzohet
  Ti i ngjall njė shpresė dhe ai ftillohet…
  Kur sė fundi jep tė madhen dashuri
  Sheh frut tė vėrtetė, fiton njė njeri!


  ________________________________
  Poezi nga Merita Bajraktari... - Faqe 2 Scarfa10

  Sponsored content

  Poezi nga Merita Bajraktari... - Faqe 2 Empty Re: Poezi nga Merita Bajraktari...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun 18 Aug 2019, 22:26