Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:44

  PELLUMBA TE BARDHE

  Atehere kur do ta gjeje
  Veten time te humbur
  Ne kopshtin mes trendafilave
  Te bardhe e te kuq

  Do te te kerkoj
  Ndoshta do te gjeje
  Edhe ty te humbur
  Ne te njejtin kopsht

  Kurre me nuk do te shkruaj
  Kenge per ty
  Vetem do ti shtrengoje forte
  Qerpiket e syve te mi te verber

  E nga gjoksi im
  Do te fluturojne
  Pellumba te bardhe
  Si shpirti im...


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:45

  HESHTJA NA MBYTE

  Ndjenjat tona flene
  Mbi endrrat e trendafilave
  Te kuqe e te kalterte

  Vetem ne endrrat
  Jeta eshte e bukur
  E endrrat na mashtrojne
  Shume lehte...

  Kunder hajnise
  Te flasim s'guxojme
  Gjuhen na kepusin
  Te bertasim s'guxojme
  Gabzherrin na nxjerrin...

  Shpirti na eshte bere
  Pus i boshatisur
  E heshtja na mbyte...


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:45

  DO TĖ ISHA

  Do tė isha shtrati
  Nė tė cilin flenė
  Dhe jastėku
  Nė tė cilin zgjohesh,
  Ylli tė cilin e ėndėrron


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:45

  MĖKATARE

  Nėse ndonjėherė
  Do tė takohemi pėrsėri
  Mėkatet e tua
  Nuk do t’i fali
  Kurrė

  Je mėkatare
  E madhe
  Mėkati yt
  Ėshtė sa qielli
  E i rėndė sa
  Toka


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:46

  SHITA SHPIRTIN TIM

  Ne tregun e zi te satanes
  Ku cdo gje shitej e blehej
  Shita shpirtin tim te paster
  Per disa buzeqeshje mashtruese
  Nga demonet me maska njerezish

  Nga marrezirat e djajeve
  Fshihem nga djajte
  Me shprese se do te gjeje
  Strehim ne syte e diellit
  Qe patjeter do te lind nje dite...


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:46

  ĖSHTĖ E VĖRTETĖ

  Zemra mė vuan
  Akoma pėr ty
  Nė gjumė gjėmojė porsi
  Fėmija i vogėl
  I cili ka mbetur jetim

  A thua
  Nėpėr damarėt e trupit
  E ndien ulėrimėn e zemrės sime

  Tė kam dashur
  Ėshtė e vėrtetė


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:46

  ME LOT NĖ SY

  Me lot nė sy
  Mė shikon
  Sikur dėshiron
  Tė mė tregosh
  Se ato
  Pėr mua janė

  Tė kuptojė
  Nga fytyra jote engjėllore
  Se vėrtetė
  Kisha pasur
  Dėshirė
  Qė lotėt
  Nga faqet e tua
  Tė i fshijė
  Me buzėt
  E mija


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:47

  KALLIRI I NJOM

  Ti i ngjanė kallirit tė grurit
  Tė njomė kokėlartė
  Qiellin shikon
  Duke pritur lotėt e tij
  Ngrohtėsinė e diellit
  Jetėn tėnde ta ushqejė
  Kur pasohesh
  Var kokėn
  Tokėn amė shikon
  Atėherė do tė tregosh
  Pjekurinė e shpirtit


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:47

  ANIJA

  Fjala nė fyt mė ėshtė ngulfatur
  Fytyra ngjyrė limoni ka marr
  Kėmbėt trupin nuk e mbajnė
  Zemrėn e kam tė hapur
  Duart tė drejtuara kah ti
  Presė pėrqafimin tėnd tė fundit

  Kujtimet kalojnė njėri pas tjetrit
  Mendja mė ėshtė turbulluar
  Shpirti flakė digjet
  Vuajtja pėr ty e rėndon
  Edhe mė shumė

  E shoh anijen e cila fundoset
  Nė fund tė detit
  Tok


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:47

  TĖ ZGJODHA TY

  Nė mesin e yjeve tė gjithėsisė
  Mė e shndritshme ishe

  Tė zgjodha qė tė ma ndriēosh
  Rrugėn e jetės sime

  Nuk dua tė jem
  Udhėtar i rrugės sė territ

  Ti je xhevahir i cili
  Ndriēon shpirtin tim

  Jetės bukuri i jep
  Pėr tė cilėn vlen tė jetohet


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:47

  KAM NJĖ EMĖR BUKURI

  Nėse nė zgjimin e agut
  Nė buzė tua tė njoma
  Pėshpėritet emri im
  Ne do tė pėrndritemi

  Sikur drita terrin e natės dėbon
  Pastaj kėmbėzbathur ditėn parakalon
  Me mua nė parzme dhe nė kujtesė kudo

  Kudo do tė jesh nė mbrojtjen time
  Nga tė ligat e tė ligave
  Dhe kam njė emėr bukuri
  Tė ruajtur vetėm pėr ty nė dryrėt plotė

  Dhe frikė kam
  Se po e vodhėn
  Do na ndajnė dysh
  Si qiellin nė natėn e bekuar


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:48

  TĖ PRES

  Tė pres nė errėsirėn
  E kėsaj dite
  Tė pres
  Tė ma kthesh
  Shkėlqimin e dritės
  Ku humba
  Ti drejton me mua
  Ti ndjenjat mi zotėron
  Prandaj
  Ma jep njė zė


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:48

  TY TĖ GJITHA TI FALA

  Ty zemrėn ta fala
  Ty shpirtin ta fala
  Ty jetėn ta fala
  Ty tė gjitha ti fala
  Sa qė edhe unė
  U treta nė ty


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:48

  EMRI NĖ LUM

  Mos ma shkruaj emrin
  Nė ujin e lumit qė rrjedhė
  Nėpėr qytetin tėnd
  Se sė bashku me te
  Largohem edhe unė
  Do tė shkoj diku nė det

  Do tė mė kėrkosh
  Nėpėr brigjet e tij
  Mos vallė kam humbur

  Dhe tek sa ti derdh lot
  Nė lum tė pikojnė
  Ata do tė mė vijnė

  Ty duke tė tė ruajtur
  Nė secilėn botė


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:48

  PĖR TY

  Me rreze tė hėnės
  Nėpėr pore tė trupit
  Mė hyre nė brendinė
  E zemrės e tė shpirtit tim
  Aty u vendose aty qėndrove
  Gjersa ty dyja i dogje
  E i shkatėrrove

  Pastaj,
  Nga zemra dhe shpirti
  Me shpejtėsi tė vetėtimės dole
  Krijove rrėmujė dhe ushtimė
  Nė formė bubullimės sė paparė
  Frikėn nga ti nė palcė e shijova
  Tė luta me lot nė sy
  Qė tė kthehesh pėrsėri
  Tė jemi tė lumtur unė e ti

  U vendose mbi supe tė engjėjve
  U trete nė mesin e yjeve tė gjithėsisė
  E mua mė le tė vuaj pėr ty nė vetmi


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:49

  SHKĖLQIMI I HĖNĖS

  Me lindjen e diellit
  Linde edhe ti

  Me perėndimin e tij
  Nuk do tė shkosh ti

  Do tė shndėrrohesh
  Nė shkėlqimin e hėnės
  Tokės do t’ia jep bukuri


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:49

  NĖ BRENDINĖ E SHPIRTIT

  Sot hyra nė brendinė
  E shpirtit tėnd
  Ti mblodha
  Tė gjitha ndjenjat
  Qė i kishe pėr mua

  Hyra nė brendinė
  E zemrės sate
  Dhe aty pash vetėn
  Tė strukur nė njė qoshe
  Nė errėsirė

  Jam apo je
  Lule e vyshkur


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:50

  SONTE

  Do tė lahem sonte
  Nga mėkatet e bėra
  Nėpėr rreze tė hėnės
  Nė orėt e vona tė mesnatės
  Me ujė tė bekuar
  Qė do tė pikojė
  Nga sytė e tua


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:50

  DUA TĖ JEM

  Dua tė jem
  Ėndrra tė cilėn e ėndėrron
  Hėna e cila tė rrezaton
  Ylli i cili tė pėrqafon
  Dielli qė tė ngrohė
  Uji me tė cilin etjen shuan
  Ajri tė cilin e thithė
  Lule tė cilėn nė dorė e mban
  Dua tė jem dritė e shkėlqimit
  Tė syve qė nė ballė i mbanė


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:50

  ZJARRI

  Desha ta shuaj zjarrin
  Nga buzėt e tua
  Desha ta shuaj etjen
  E dashurisė nga ta
  Por unė vet u pėrvėlova
  U pėrvėlove edhe ti
  Ē ėshtė ky zjarr?


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:51

  SHKĖLQIMI

  Shkėlqimin nga dielli do ta shkėpusė
  Fytyrės tėnde dhuratė do ta dhurojė

  Nė netėt e errėta
  Hėna le tė shndrisė mbi ty
  Bukuria e saj tė mos lejoj
  Kurrė qė tė i mbyllėsh ata dy sy


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:52

  TĖ DUA

  Ngritė kokėn
  Shiko drejt qiellit
  Njė yll po shuhet
  Njė shpresė po venitet
  Njė shpirt po vdes

  Tė gjitha qė dėshiroj
  Tė tė them bėjnė
  Vetėm dy fjalė
  TĖ DUA


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:52

  DO TĖ JEM

  Nė buzėt tė tua
  Do tė jem
  Mė i lehtė
  Se fletė trėndafili

  Nė trupin tėnd
  Do tė bėhem
  Aromė e tij

  Nė zemėr
  Zjarr
  Qė djeg ēdo gjė


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:52

  KUR TĖ VDES

  Nė kėtė botė mysafirė jemi
  Zemrat na u helmuan
  Kurrė nuk u bashkuan

  Kur tė vdes
  Syhapur do tė mbes
  Derisa mbi varrin tim
  Tė vish ti

  Atėherė qerpikėt e mi
  Do tė mbyllen pėrgjithmonė


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Mon 11 Jun 2012, 23:53

  LULE E PRANVERĖS

  Si mund tė tė harroj ty
  Lule e pranverės sime
  Me ty agu i mėngjesit fillon
  Bukurinė natyrės ia shton
  Qiellin nė ngjyrė bakri shndėrron

  Dita fillon formatizimin e saj
  Nėpėr damarėt gjaku mė vlon
  Bėhesh drita e diellit
  Syve shkėlqimin ua jep
  Nga shpirti terrin ērrėnjos

  Zėri tė cilin nė vesh e dėgjoj
  I ngjanė violinės sė vjetėr
  Kėngėn e bilbilit tė lėnduar
  Nga dashuria qė kėndon

  Eja se nė ėndrrat e mia
  Edhe kėtė pranverė tė presė


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Pictur10

  Sponsored content

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 3 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Wed 01 Apr 2020, 22:49