Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 8 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Tue 12 Jun 2012, 00:59

  Endrrat e Vjedhura

  Nga unė
  mundohem t'i fshehė
  ėndrrat e mia

  Mbi ballin tim
  ēdo ditė shtohet
  nga njė rrudhė

  Nė fytin e tharė
  mbi buzė tė plasaritura
  era pėshpėritė agoninė e jetės

  Kthej shikimin pas horizonteve
  sytė e pėrlotur kėrkojnė
  lumturinė e zhdukur nė errėsirė

  Delli ballit pėlcet
  si qielli gjatė vetėtimės
  qė lexon ėndrrat e vjedhura


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 8 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Tue 12 Jun 2012, 00:59

  Mora kohėn time

  Mora kohėn time dhe ika
  qerpikėt i shtrėngova fortė
  shikimin e fundit lamtumirės
  nuk dėshirova ta laj me lot

  Shpirti filloi gjėmimin e tij
  loti rrėshqiti mbi fqe
  e zbrita me gjuhė mbi buzė
  ithtėsinė e tij tė pelimtė shijova

  Ula kokėn drejt rrugės pa kthim
  zemra shumfishoi tė rrahurat
  sa e vrazhdė ėshtė kjo kohė
  kur zemra nė ndarje mė pėlcet


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 8 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Tue 12 Jun 2012, 00:59

  Lot dhembje...

  Ca pika loti u rrukullisėn faqeve nė abuzim
  andej,bash andej ku ke shuar zjarrin e tyre.

  Ndjenjat zbehen si mbrėmja nė muzgun e ikjes
  me drithėrimėn e vdekjes nė pritje

  Bebėza e syrit tim larė nė lot dhembjeje
  rėnkon luginės sė heshtjes qė po vdes

  Nė mėshirėn e shpirtit qė rėnkon
  nė flakė e zjarr xhehenemi...kėrkon


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 8 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Tue 12 Jun 2012, 00:59

  Hėna Virgjėreshė

  Mbi gotėn e kristaltė
  Mbushur me verė bojėgjaku
  Hėna e zhveshur hareshėm buzėqesh

  Sytė mė mbetėn tė habitur
  Mbi virgjėrinė e saj
  Tė bukur!


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 8 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Administratori prej Tue 12 Jun 2012, 01:00

  Peizazhet

  Ndjenjat bashkohen nė kupėn tė qiellit
  vallzim kodrash pa mbarim
  brigjet e qytetit derdhen si dallgė
  nė luginėn e heshtjes

  Peisazhet qė kujtojnė
  bukurinė e diellit nė agim
  zhduken nga piktura e qiellit

  Megalomania e pėrbuzur
  nė gjumė tė thellė fle
  ēmenduria e kohės
  vjedhė ditėt nė ikje


  ________________________________
  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 8 Pictur10

  Sponsored content

  Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza. - Faqe 8 Empty Re: Poezi nga poeti lirik, Xheladin Hamza.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Wed 01 Apr 2020, 21:41