Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Frederik Rreshpja...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Frederik Rreshpja... - Faqe 6 Empty Re: Frederik Rreshpja...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 31 Jul 2011, 10:38

  Gjethe e fundit

  Gjethe e fundit ne qiellin e dimrit
  iken neper ere si nje lamtumire.

  C'mesazh shpie neper mjegulla?
  C'mynxyre do t'u kumtosh vetetimave?

  Shkelur nga nje shi i verber
  iken e iken neper qiell.
  Gjethe e fundit, shpirt i vjeshtes,
  si nje penelate nervoze.

  Ti rend t'u kumtosh vetetimave
  mynxyren e dhembjes time.


  ________________________________
  Frederik Rreshpja... - Faqe 6 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Frederik Rreshpja... - Faqe 6 Empty Re: Frederik Rreshpja...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 31 Jul 2011, 10:39

  Caku

  Tė vdekurve u veshin kėpucė tė reja,
  se duhet tė shkelin nė udhė pa krye,
  mirazh shkretėtire nė rendje pa fund,
  pa semaforė e vija tė bardha e shtylla,
  pa policė trafiku e manekinė mode,
  pa kalimtarė nė sens tė kundėrt si duna,
  pėr gjetjen e orės, adresės sė saktė.
  Mbi kalldrėme shtruar me gurė sizifi
  trokasin shojet e ngrėna si patkoj kuajsh,
  ciasin gomat si nė pėrplasje veturash,
  thyhet njėqind copash pasqyra e lustrės.

  O sa kėpucė tė reja u shitėn sivjet!

  Ata shqiptojnė njė fjalė ndėrkombėtare,
  non stop-in rraskapitės me theks modern,
  nė maloren si thikė, pa ndalesa biblike,
  pa pemė, pa zogj lajmėtarė si dekor.

  Poshtė lart majtas djathtas para mbrapa - qiell,
  me engjėj merramendės, me djaj rrėshqitės,
  sipas rregullave tė qarkullimit tė Dantes.
  Shohin dyzimin e tyre mbi pluhur kėpucėsh
  qė tingėllojnė si njė kor antik nė boshllėk,
  gjersa lėkura ēahet, kėmba rri zbathur.

  I largėt ėshtė caku tė mbėrrihet tek Zoti,
  me labirinthin e shpresės vetvetiu hapur.


  ________________________________
  Frederik Rreshpja... - Faqe 6 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Frederik Rreshpja... - Faqe 6 Empty Re: Frederik Rreshpja...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 31 Jul 2011, 10:39

  Krilla

  Ne oren e magjive u rrezua nje krille;
  Rrokullime neper rremujen e reve,
  humben gjurmet ne ajrin tradhetisht indiferent.

  Do shkoj te rri prane zjarrit te henes
  me zogjte e mardhur, mbi koder.
  Nje avion i vetmuar dhe i pergjumur
  iken te shtepia e mjegullave.

  Eh, krille e gjore! U pikellova,
  se jam mik i avioneve dhe i zogjve;
  Shpesh bredh neper udhet e ajrit:
  Here ve stapin ne nje mjegull, here le syzet ne nje re.


  ________________________________
  Frederik Rreshpja... - Faqe 6 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Frederik Rreshpja... - Faqe 6 Empty Re: Frederik Rreshpja...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 31 Jul 2011, 10:39

  Kronike

  I bene statujat pastaj i thyen,
  per te pare brenda portretin e gurit.
  Vetem te vdekshmit mizerabel kapeshin pas statujave.


  ________________________________
  Frederik Rreshpja... - Faqe 6 Pictur10

  Sponsored content

  Frederik Rreshpja... - Faqe 6 Empty Re: Frederik Rreshpja...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun 08 Dec 2019, 06:29