Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sun 06 Mar 2011, 00:49

  Andej...

  Andej, malli me shpien neper enderra, i perlotuar.
  Dhe shpirti i dalldisur, tenton te dale prej kraharorit tim.
  Andej, dua te jem, ashtu sikurse isha ende pa merguar.
  T'i mbush edhe njehere mushkerite me aromen e vendit tim.

  © Saimiri... Mars - 2011...


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sun 06 Mar 2011, 01:09

  Me duket se...

  Me duket se jam i vdekur, kur larg teje jam.
  Me duket se zemra ndalon se rrahuri, pa ty.
  Me duket se dita, me eshte kthyer ne nate.
  Me duket se lotet, me kane ngrire nder sy.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sun 06 Mar 2011, 01:28

  Jam...

  Jam lodhur tashme nga kjo jete, si mergimtar.
  Jam ngopur me mall, dhimbje, trishtime e lote.
  Me duket sikur jam futur, persegjalli ne varre.
  Sepse ne varr me eshte shendrruar, kjo bote.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sun 06 Mar 2011, 11:44

  Sonte kjo nate...

  Sonte kjo nate, me ben te rrenqethem i teri.
  Me c'mend me trishtimin dhe vuajtjet ne shpirte.
  M'a rremben gjumin prej syve te rraskapitur.
  Enderroj syhapur, duke pritur te agoje nje tjeter dite.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Mon 07 Mar 2011, 08:58

  ...dhe ende.

  ... dhe ende me kujtohet, trishtueshem ajo nate.
  Nen driten e henes, kur lamtumiren njeri tjetrit i thame.
  Ndjej te ftohte ne shpirte edhe kur jashte ben vape.
  Prej atehere kur ti ike me braktise, e prane me s'te kam.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Mon 07 Mar 2011, 09:02

  Dua te qaj...

  Dua te qaj, sa here qe kujtoj ato kohe.
  Sa here qe malli, shpirtin m'a pushton.
  Dua te qaj, per fatin qe paskam patur.
  Per jeten qe te toke te huaj po me kalon.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Mon 07 Mar 2011, 09:04

  Dua te qaj...

  Dua te qaj...
  ... Ndaj ju lutem, mjaft me me keshilla.
  Dua te qaj...
  ... Lotet e trishtimit, nga shpirti t'i derdhe.
  Dua te qaj...
  ... Per dhimbjet dhe vuajtjet e mia.
  Dua te qaj...
  ... Per jeten dhe fatin tim te errte.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Mon 07 Mar 2011, 09:58

  Ende pres...

  Malli me djeg ne shpirt nate e dite, une ende pres.
  Diten e kthimit ne vendlindje njehere para se te vdes.
  Vitet ikin njeri pas tjetrit pa lamtumire, une ende enderroj.
  T'a shuaj kete mall te zjarrte qe zemren m'a perveloi.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Tue 08 Mar 2011, 10:13

  Ndoshta...

  Ndoshta neser, do t'i vizitoj serish me mall ato troje.
  Nese, jetegjatesia qe me eshte ofruar, do te me lejoje.
  Ndoshta, s'do me jepet fare ky shanc, ne kete mizore.
  Dhe me shpirtin e penduar, ne tjeter bote do shkoje.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Tue 08 Mar 2011, 11:01

  Rrespekti...

  Rrespekt, kam per te gjithe ata qe e njohin rrespektin.
  Per te gjithe, ato qe me shpirt, pa te keq, rrespektojn.
  Rrespekti, dihet eshte reciprok, ndaj beja te ta bejne.
  Rrespekt nuk kam aspak, per ata qe s'dine t'a vlersojn.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Alketa-fr
  Alketa-fr
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 33
  Mosha : 33
  Pikėt : 85
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 09/12/2010

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Alketa-fr prej Wed 09 Mar 2011, 03:02

  Saimiri shkruajti:Malli pėr ty...

  Malli rritet nga kujtimet qė mendja i ruan.
  Ashtu sikurse plaga, sa herė qė e ngacmon.
  Vetmia e mallkuar, shpirtin tret dhe bluan.
  Teksa syri i pėrlotur, gjithkund ty tė kėrkon.

  © Saimir Murati... Nėntor.2010


  Shume te ndjeshme keto vargje Saimir.
  Suksese i nderuar sepse i ke thurur shume bukur.
  bouquet
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Thu 10 Mar 2011, 01:54

  Alketa-fr shkruajti:
  Saimiri shkruajti:Malli pėr ty...

  Malli rritet nga kujtimet qė mendja i ruan.
  Ashtu sikurse plaga, sa herė qė e ngacmon.
  Vetmia e mallkuar, shpirtin tret dhe bluan.
  Teksa syri i pėrlotur, gjithkund ty tė kėrkon.

  © Saimir Murati... Nėntor.2010


  Shume te ndjeshme keto vargje Saimir.
  Suksese i nderuar sepse i ke thurur shume bukur.
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 126954

  Faleminderit shume nga ti Alketa dhe behet qejfi shume qe te kane pelqyer.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Fri 11 Mar 2011, 03:44

  Te doja shume por tani te urrej!!!

  Te doja shume por tani te urrej.
  Sepse ti me bere t'a genjeja shpirtin tim.
  Me bere qe gjume ne sy, asnje nate, t'mos vej.
  Ndersa tani per mua, je vetem nje mallkim.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sun 13 Mar 2011, 01:20

  Me qan zemra...

  Me qan zemra e nuk kam aspak qetsi.
  Per ditet e mia qe po me ikin, ne mergim.
  Me qan zemra dhe plaget vec me shtohen.
  Ketu ne toke te huaj, ku nuk gjej sherim.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Mon 14 Mar 2011, 06:28

  U zhgenjeva...

  U zhgenjeva dikur, nga ambiciet e mia rinore.
  Ndaj ende e vuaj mbi supe, ate zhgenjim.
  U zhgenjeva dhe si pasoje edhe u lendova.
  Duke marre plage qe s'do te kene me sherim.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Mon 14 Mar 2011, 06:41

  Atje, je ti nena ime...

  Atje, je ti qe me ben te mendoj.
  Qe neper enderra, vij dhe te vizitoj.
  Atje, je ti qe zemren m'a con peshe.
  Je ti, nena ime, e shtrenjta hyjneshe.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 29
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Armanda prej Mon 14 Mar 2011, 21:53

  Saimiri shkruajti:Te doja shume por tani te urrej!!!

  Te doja shume por tani te urrej.
  Sepse ti me bere t'a genjeja shpirtin tim.
  Me bere qe gjume ne sy, asnje nate, t'mos vej.
  Ndersa tani per mua, je vetem nje mallkim.

  © Saimiri... Mars - 2011

  Urime i nderuar per keto vargje kaq te bukura dhe te ndjeshme.
  Suksee ne vazhdim.

  Kalofsh sa me bukur/ bouquet
  Andi-al
  Andi-al
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Capricorn
  Numri i Postimeve : 2
  Mosha : 40
  Pikėt : 6
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 23/03/2011

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Andi-al prej Wed 23 Mar 2011, 04:18

  Saimiri shkruajti:Malli pėr ty...

  Malli rritet nga kujtimet qė mendja i ruan.
  Ashtu sikurse plaga, sa herė qė e ngacmon.
  Vetmia e mallkuar, shpirtin tret dhe bluan.
  Teksa syri i pėrlotur, gjithkund ty tė kėrkon.

  © Saimir Murati... Nėntor.2010

  Shume vargje prekese i nderuar.
  Urime dhe suksese ne vazhdim.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Fri 25 Mar 2011, 02:46

  Armanda shkruajti:
  Saimiri shkruajti:Te doja shume por tani te urrej!!!

  Te doja shume por tani te urrej.
  Sepse ti me bere t'a genjeja shpirtin tim.
  Me bere qe gjume ne sy, asnje nate, t'mos vej.
  Ndersa tani per mua, je vetem nje mallkim.

  © Saimiri... Mars - 2011

  Urime i nderuar per keto vargje kaq te bukura dhe te ndjeshme.
  Suksee ne vazhdim.

  Kalofsh sa me bukur/ Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 126954

  Faleminderit shume prej teje e nderuar Armanda dhe me behet
  shume qejfi qe te kane pelqyer keto vargje te shkurtra.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Fri 25 Mar 2011, 02:47

  Andi-al shkruajti:
  Saimiri shkruajti:Malli pėr ty...

  Malli rritet nga kujtimet qė mendja i ruan.
  Ashtu sikurse plaga, sa herė qė e ngacmon.
  Vetmia e mallkuar, shpirtin tret dhe bluan.
  Teksa syri i pėrlotur, gjithkund ty tė kėrkon.

  © Saimir Murati... Nėntor.2010

  Shume vargje prekese i nderuar.
  Urime dhe suksese ne vazhdim.

  Faleminderit Andi dhe i'a kalofsh bukur.

  Sinqerisht:
  Saimiri...


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Fri 25 Mar 2011, 03:42

  E shkuara...

  Sonte kjo nate, me zgjon kujtime te vjetra.
  Te cilat koha i humbi, nder vitet e shkuara, pa kthim.
  Ndersa malli, me rremben, me mberthen ne kthetra.
  E nuk ka aspak te ngopur, me gjakun e shpirtin tim.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Fri 25 Mar 2011, 04:07

  Vertetuese eshte koha...

  Ndoshta neser, do te jem thjesht nje kujtim.
  Apo ndoshta nje emer, i mbetur ne harrese.
  Gjithsesi, koha do te jete vertetuese e kesaj teorie.
  Me ditet qe do te pasojne, pasi une te vdese.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sat 26 Mar 2011, 01:27

  Dua qe me kete gote...

  Dua qe me kete gote, sonte t'a mbys mallin.
  Se me dogji te terin, gjer ne eshtra me shkriu.
  Dua te pihem, t'mos e kem idene, c'eshte halli.
  Qe jeten time, si katran e zift, m'a nxiu.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Sat 26 Mar 2011, 02:26

  Kam mall...

  Kam mall, per shume e shume gjera.
  Shpirti per to, me tretet, si qiriu nen flake.
  Kam mall per gjithshka qe lashe ne ato troje.
  Per vendlindjen time, qe e kam shume larg.

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Administratori prej Mon 28 Mar 2011, 10:19

  Per ty...

  Per ty qe tashme, ne kujtim je shendrruar.
  Dhe enderrat qe me ty, c'do nate i shikoj.
  Te shkruaj nga ketej ku, shum jam permalluar.
  Nga kjo bote ku, s'dua me pa ty te jetoj...

  © Saimiri... Mars - 2011


  ________________________________
  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Pictur10

  Sponsored content

  Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri) - Faqe 2 Empty Re: Mozaik me Vargje te shkurtra... (© Saimiri)

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun 29 Mar 2020, 20:56