Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

4 posters

    Mos vallė jam lidhur pėr gjithė jetėn me personin e gabuar?

    Klea@Love
    Klea@Love
    Mikeshe Forumi
    Mikeshe Forumi


    Gjinia : Female
    Numri i Postimeve : 258
    Vendndodhja : milano
    Profesioni : inxhenjere arkitekture ne ndertim
    Pikėt : 804
    Vlersuar : 17
    Data e Regjistrimit : 16/03/2010
    Humor : sa te doni

    Mos vallė jam lidhur pėr gjithė jetėn me personin e gabuar? Empty Mos vallė jam lidhur pėr gjithė jetėn me personin e gabuar?

    Mesazh nga Klea@Love Wed 19 Jan 2011, 02:35

    Pse burrat janė jobesnikė dhe tradhtojnė, madje edhe atėherė kur i kanė gratė tejet atraktive. Secili mashkull ka dėshirė tė mendojė pėr veten si pėr njė gjuetar tė vetmuar tė cilit femrat nuk mund t`i bėjnė ballė.

    Mos vallė jam lidhur pėr gjithė jetėn me personin e gabuar?


    Pse burrat janė jobesnikė dhe tradhtojnė, madje edhe atėherė kur i kanė gratė tejet atraktive. Secili mashkull ka dėshirė tė mendojė pėr veten si pėr njė gjuetar tė vetmuar tė cilit femrat nuk mund t`i bėjnė ballė.
    Natyrisht secili mashkull dėshiron qė gjithė jetėn e vet ta kalojė vetėm me njė femėr, e cila do tė jetė grua e dashur, e ndershme, nėnė e fėmijėve tė tij, mike jetėsore e tij. Krejt ēka mund tė bėjnė gratė si masė parandaluese e tradhtisė ėshtė tė jenė tė kujdesshme. Qė nga fillimi i lidhjes duhet qartė t'ia bėni me dije se e vlerėsoni besnikėrinė e partnerit dhe se pėrkundrazi sjellja jobesnike do ta shkatėrrojė pėrgjithmonė lidhjen tuaj. Nėse edhe raportet tuaja seksuale janė tė ngrira, urgjentisht duhet tė ndėrmerrni diēka. Meshkujt qė vendosin tė mashtrojnė partneren zakonisht e bėjnė kėtė pėr disa arsye.

    Monotonia

    Jo vetėm femrave, por edhe meshkujve u mėrzitet jeta shtėpiake, ku dita kalon nė po tė njėjtat stade. Jeta nė ēift ka nevojė pėr varietet. Nėse ai mėrzitet do kėrkojė tė dalė me dikė pėr t'u shkėputur nga monotonia. Jeta e tij fillon tė ndryshojė. Psikologėt japin disa arsye pėr kėtė: frika nga plakja, pikėllimi, vetmia, monotonia apo pakėnaqėsia me gruan e cila nė radhė tė parė kujdeset pėr fėmijėt.

    Kureshtja

    Arsye tjetėr ėshtė kureshtja. Pothuajse s`ka nė botė mashkull qė nuk pyetet: "Si do tė ishte tė gjendej nė shtrat me ndonjė tjetėr femėr?". Shumė nga ata meshkuj qė i bėjnė vetes kėtė pyetje, arrijnė tė gjejnė zgjidhjen. E nėse ndonjė vajzė atraktive u bie nė "lugė" papritmas, atėherė nxitja ėshtė vėrtet e madhe.

    Biseda nė shoqėri

    Arsye tjetėr qė mund ta shtyjė njė mashkull ta mashtrojė partneren e tij ėshtė edhe vetė biseda nė shoqėri. Vazhdimisht dėgjoni biseda dhe lavdėrime tė miqve se si ata kalojnė me femrat e veta! Se si kanė pasur shumė femra nė jetėn e tyre. Dhe nė vend qė tė ndiheni tė lumtur me partneren tuaj, kėrkoni mė shumė. Natyrisht nga pėrvoja e vet secili mashkull e di se gati ēdo ditė ka mundėsi tė "provohet" diēka e re.

    Shtimi i vetėbesimit nė lidhje tė fshehtė

    Jeni martuar apo keni njė partnere qė ju do. Deri nė atė ēast nuk e keni ditur se a vleni pėr dikė! Nevojitet kohė dhe mjeshtri e veēantė pėr tė lexuar momentet kur njė femėr ju ofrohet. Nėse tashmė keni gjetur dikė qė ju do dhe ėshtė martuar me ju, atėherė ju keni njė dozė mė tė madhe tė vetėbesimit. Por pėr meshkujt nuk ėshtė edhe aq tragjike tė kesh ndonjė lidhje tė fshehtė. Kjo ėshtė njė pėrshtypje tejet e gabuar, qė pėr fat tė keq shumė meshkuj me vetėbesim tė kufizuar e kanė dhe janė nė gjendje tė tradhtojnė aq lehtė, vetėm e vetėm pėr t`iu dėshmuar nė radhė tė parė vetes dhe shoqėrisė.

    Frika se meriton mė shumė

    As nuk keni ide se sa frikohet njė mashkull nga lidhja me njė femėr! Madje edhe nėse ėshtė nė martesė. Femra e tij, gruaja ėshtė njėkohėsisht edhe krenaria e mashkullit. Edhe pse dėshiron ta ketė vetėm pėr vete, ekziston dėshiron qė ajo tė jetė mė e mira, mė e menēura. Mashkulli nuk frikėsohet nga obligimet. Krejt ajo nė ēka bazohet frika e tij ėshtė mendimi se: "Mos vallė jam lidhur pėr gjithė jetėn me personin e gabuar?"

    Tradhtia e dobėsitė e mashkullit

    Pjesėtarėt e gjinisė mė tė fortė dashurohen nė femra tė cilat u ofrojnė pėrkrahje, dashuri, kujdes, xhentilesė dhe butėsi, marrėdhėnie tė kėnaqshme seksuale dhe mbi tė gjitha janė ngazėlluese dhe atraktive. Nuk ėshtė pėr t`u hedhur poshtė as mundėsia qė ta nxitni nga pak xhelozinė e tij, por mos e teproni! Mashkulli thjesht adhuron qė tė jetė me gruan tė cilėn tė gjithė e dėshirojnė, po e cila ėshtė vetėm e tij! Me gjithė kėtė merreni me rezerva kėtė opsion, ngase te shumė meshkuj mjafton tė lindė dyshimi dhe jeta e juaj me tė shndėrrohet nė tmerr! Studioni mirė sjelljet e tij, sidomos kur ato janė tė dyshimta dhe dobėsitė e mashkullit sepse ai mashtron. Nėse do tė njihni disa nga mėnyrat se si mashtrojnė meshkujt, do tė keni nė dorėn tuaj njė armė tė fuqishme pėr ta penguar tė dashurin tuaj qė tė hyjė ujėrave tė mashtrimit nė dashuri me ndonjė femėr tjetėr.

    Frika e tij nė kontaktet e para

    Frika kryesore e mashkullit ėshtė se nuk do tė jetė shumė i aftė dhe nga kjo pastaj vijnė tė gjitha frikėrat. Ėshtė e shpeshtė nė fillim tė lidhjes ose tė kontaktit pėr njė natė. Te ēiftet mė me pėrvojė kjo frikė humb ngaqė kėnaqėsia e partneres ėshtė dėshmi e aftėsisė tė tij. Nė qoftė se ai ėshtė edhe mė tutje i pasigurt, edhe pas lidhjes suaj mė tė gjatė, pyesni veten - mos ėshtė problemi te ju? Ndoshta e vlerėsoni ashpėr ose mendoni se nuk ėshtė mjaft i mirė pėr ju. Pėr shkak tė ngarkesės sė vazhdueshme, nuk mund tė arrijė atė qė do. Nė qoftė se doni tė keni mirėkuptim, harroni konfliktet, agresivitetin. Nėse marrėdhėniet nuk kanė qenė tė mira, mos e fajėsoni as atė e as veten, duke menduar se nuk keni qenė tė mirė ose tė bukur. Analizoni jetėn tuaj seksuale. Kini kujdes kur ai dėshiron tė bėjė dashuri, natėn ose ditėn, nė dhomėn e fjetjes apo nė ndonjė ambient tjetėr. Dhe provoni nė momentin kur ai ėshtė mė i disponuar.

    Mirėkuptimi nė jetėn nė ēift

    Meshkujt frikėsohen se gjatė lidhjeve nuk do tė realizojnė intimitet dhe mirėkuptim pėr jetė tė kėnaqshme seksuale. Nėse edhe partneri juaj e ndien kėtė frikė, ėshtė e sigurt se ju nuk flisni hapur pėr seks. Ju mund tė bisedoni pėr ndjenjat, synimet profesionale, pėr planet qė keni me fėmijėt tuaj, por vetėm pėr marrėdhėniet seksuale s'mundeni. Ky ėshtė problem i shpeshtė midis partnerėve, ngaqė meshkujt mendojnė se seksualiteti ėshtė ēėshtje instinktive, shumė e natyrshme pėr tė cilėn nuk ka nevojė tė flitet. Por pas heshtjes sė tij mund tė fshihet frika se dėshirat e tij seksuale ju duken tė pahijshme. Gjatė aktit seksual ju shikon nė sy? Ndjek ēdo ndryshim nė frymėmarrjen tuaj? Shpesh ju pyet: "Tė pėlqen? Kėto shenja nuk duhet lėnė pas dore: nėse vazhdimisht ėshtė i kujdesshėm, e harron veten dhe mund tė ndodhė qė ta humbė ereksionin.
    megan
    megan
    Anėtar/e Nderi
    Anėtar/e Nderi


    Gjinia : Female
    Shenja e Horoskopit : Pisces
    Numri i Postimeve : 218
    Mosha : 32
    Vendndodhja : Shqiperi
    Profesioni : Prezantuese
    Pikėt : 667
    Vlersuar : 11
    Data e Regjistrimit : 11/01/2011
    Hobi : Udhetimet,te gatuarit,te shkruarit

    Mos vallė jam lidhur pėr gjithė jetėn me personin e gabuar? Empty Re: Mos vallė jam lidhur pėr gjithė jetėn me personin e gabuar?

    Mesazh nga megan Wed 19 Jan 2011, 23:32

    Sa e tmerrshme eshte te dashurosh personin e gabuar e mos te mund te heqesh dore prej ti edhe pse e di qe eshte i gabuar se tashme je e dashuruar cmendurisht pas itj.....
    Matilda
    Matilda
    Anėtar/e i/e thjeshtė
    Anėtar/e  i/e thjeshtė


    Gjinia : Female
    Shenja e Horoskopit : Virgo
    Numri i Postimeve : 36
    Mosha : 40
    Vendndodhja : NY
    Profesioni : informatike
    Pikėt : 110
    Vlersuar : 0
    Data e Regjistrimit : 30/01/2009
    Humor : pa fund

    Mos vallė jam lidhur pėr gjithė jetėn me personin e gabuar? Empty Re: Mos vallė jam lidhur pėr gjithė jetėn me personin e gabuar?

    Mesazh nga Matilda Mon 21 Feb 2011, 08:50

    Denim me te vertete shume i rende te dashurohesh pas dikujt qe ste qendron besnik.
    megan
    megan
    Anėtar/e Nderi
    Anėtar/e Nderi


    Gjinia : Female
    Shenja e Horoskopit : Pisces
    Numri i Postimeve : 218
    Mosha : 32
    Vendndodhja : Shqiperi
    Profesioni : Prezantuese
    Pikėt : 667
    Vlersuar : 11
    Data e Regjistrimit : 11/01/2011
    Hobi : Udhetimet,te gatuarit,te shkruarit

    Mos vallė jam lidhur pėr gjithė jetėn me personin e gabuar? Empty Re: Mos vallė jam lidhur pėr gjithė jetėn me personin e gabuar?

    Mesazh nga megan Sat 26 Feb 2011, 23:58

    e mos na raft per hise thuj ti....ha ha ha
    tipi engjellor
    tipi engjellor
    Anėtar/e i/e thjeshtė
    Anėtar/e  i/e thjeshtė


    Gjinia : Male
    Shenja e Horoskopit : Capricorn
    Numri i Postimeve : 42
    Mosha : 43
    Vendndodhja : Kosove
    Pikėt : 128
    Vlersuar : 0
    Data e Regjistrimit : 07/07/2011

    Mos vallė jam lidhur pėr gjithė jetėn me personin e gabuar? Empty Re: Mos vallė jam lidhur pėr gjithė jetėn me personin e gabuar?

    Mesazh nga tipi engjellor Sun 10 Jul 2011, 20:12

    jo tani jam i lire e sdo kisha desht te lidhem me nje person te gabuar po si te dihet kjo se....

    Sponsored content


    Mos vallė jam lidhur pėr gjithė jetėn me personin e gabuar? Empty Re: Mos vallė jam lidhur pėr gjithė jetėn me personin e gabuar?

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė Fri 29 Mar 2024, 00:38