Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj.

  Share
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 14 Nov 2010, 23:32

  Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj:

  Emri juaj nuk ėshtė thjesht njė rastėsi!
  Numerologjia e bazuar nė Matematikėn Universale ėshtė njė shkencė 4000 vjeēare qė ju jep mundėsinė pėr tė mėsuar diēka mė tepėr rreth vetes, personalitetit dhe gjendjes emocionale e shpirtėrore, pra mundėsinė pėr t’a njohur disi akoma mė mirė veten tuaj, se kush jeni nė tė vėrtetė dhe se si dukeni nė sytė e tė tjerėve.
  Ē’do shkronjė, fjalė apo emėr korrespondon nė njė numėr dhe ē’do numėr ka njė kuptim tė fshehur.
  Duke pėrdorur tabelėn e mėposhtme mundeni tė ktheni shkronjat nė numra dhe kėshtu zbuloni emrin tuaj numerologjik. Pastaj duke pėrdorur disa llogaritje tė thjeshta, mundeni qė tė pėrkufizoni numrin tuaj personal, qė pasqyron Kuptimin e Fshehur pas emrit tuaj.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 14 Nov 2010, 23:32

  Shembull:
  Duke marrur emrin, Andi; ne mundemi qė tė pėrkufizojmė qė shkronja A, shėndrrohet nė numrin 1, shkronja N shėndrrohet nė numrin 5, shkronja D shėndrrohet nė numrin 4, dhe shkronja I shėndrrohet nė numrin 9. Duke i mbledhur kėta katėr numra bashkė, nė kėtė mėnyrė 1 + 5 + 4 + 9 = 19 dhe pastaj duke e reduktuar numrin 19 nė njė numėr tė vetėm, e mbledhim sėrish nė kėtė mėnyrė (1 + 9 = 10). Numri 10 i bie qė tė jet numri qė i pėrket emrin Andi. Duke qenė se numerologjia e emrit pėrkufizohet vetėm nė numra me njė shifėr nga 1 nė 9, dhe ne nė kėtė rast kemi njė numėr me dy shifra sikurse ėshtė numri 10, duhet qė tė mos e marrim parasysh 0-n, ndaj kemi pėrfituar numrin 1. Tani numri qė korrespondon me emrin Andi ėshtė numri 1. Duke lexuar shpjegimin mė poshtė pėr numrin 1, mundemi qė tė gjejmė karakteristikat qė lidhen me emrin Andi...


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 14 Nov 2010, 23:33

  Kur punojmė me emra dhe shkronja, kemi tė bėjmė me tri role kryesore tė enigmės.
  1.Duke mbledhur numrat qė lidhen me shkronjat zanore tė emrit tuaj, mundeni tė arrini tek numri qė paraqet brendshmėrinė tuaj, sikurse janė emocionet dhe gjendja juaj shpirtėrore.
  2.Duke mbledhur numrat qė lidhen me shkronjat bashkėtingėllore tė emrit tuaj, mundeni tė arrini tek numri qė paraqet personalitetin tuaj tė jashtėm, ose se si ju shohin tė tjerėt.
  3.Pastaj duke i mbledhur tė gjithė numrat e tjerė tė emrit tuaj, do te arrini tek nje numėr qė paraqet fatin tuaj, ose se ē’farė keni dėshirė apo do tė arrini pėrgjatė jetės tuaj.

  Kur lexoni shpjegimet mė poshtė pėr sejcilin numėr, fokusohuni mė shumė nė kategorinė pėr tė cilėn po lexoni…
  Emocionet, Personalitetin ose Arritjet nė jete.
  Pėr shembull, nė qoftė se numri juaj personal qė shpjegon emocionet tuaja ėshtė numri 3, atėherė ju ndiheni shumė mė mirė teksa shpreheni.
  Nė qofte se numri kyē qė shpjegon personalitetin tuaj tė jashtėm ėshtė numri 4, atėherė tė tjerėt ju shohin juve si njė person tė strukturuar.
  Nė qoftė se numri kyq qė shpjegon fatin dhe arritjet e jetės tuaj, ėshtė numri 8, atėherė ju keni njė mendje shumė tė mprehtė pėr biznes dhe financė, dhe duhet qė tė jeni tė suksesshmėn nė kėtė fushė.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 14 Nov 2010, 23:36

  Tabela e shkronjave dhe numrat qė ato korrespondojnė:

  A, J, S, SH = 1

  B, K, T, TH = 2

  C, Ē, L, LL, U = 3

  D, DH, M, V = 4

  E, Ė, N, NJ = 5

  F, O, X, XH = 6

  G, GJ, P, Y = 7

  H, Q, Z, YH = 8

  I, R, RR = 9


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 14 Nov 2010, 23:37

  Pėrshkrimi i numrave, zbulimi i Kuptimit tė Fshehur pas emrit tuaj…  Numri Personal = 1:


  Jeni kėtu pėr tė mėsuar udhėheqjen, pavarėsinė dhe aftėsi vendim-marrėse.
  Pėrpiqeni tė bėni mė tė mirėn e mundur, kur pėrfshiheni nė ndonjė projekt qė kėrkon origjinalitetin e mendimit tuaj.
  Jeni njė pionier vėrtetė i arritur pėr tė gjetur dhe shpikur gjėra me mėnyra te reja. Statusi aktual nuk ėshtė i mjaftueshėm pėr ju, ndaj ju gjithmonė kėrkoni njė metodė akoma mė tė mirė dhe perfekte pėr tė pėrfunduar njė detyrė tė caktuar.
  Keni njė vendosmėri shumė tė fortė dhe jeni i aftė qė tė qėndroni mbi kėmbėt tuaja. Jeta ju paraqet shumė sfida dhe testime.
  Triumfoni pėrpara, tė etur pėr tė mėsuar pėrvoja tė reja dhe tė arrini qėllimet tuaja. Kėshtu qė ju mundeni tė pėrfshiheni thellė nė njė projekt dhe tė tjerėt munden tju shohin si shumė tė fiksuar.
  Nga pikėpamja juaj, jeni tė zhytur tėrėsisht nė atė ē’ka bėni, duke shijuar ē’do minut, dhe preferoni qė tė punoni akoma mė shumė nė atė projekt se sa tė hiqni dorė prej tij. Jeni njeri shumė i motivuar.
  Gjithashtu jeni shumė i sigurtė nė vetvete, mendoni pėr veten tuaj dhe jeni tė vendosur pėr tė qenė vetvetja.
  Jeni njė udhėheqės, themelues dhe nxitės, dhe i’u bėni ballė pengesave mė guxim. Keni kujdes qė tė mos tregoheni shumė tė shfrenuar, nė kėrkesat dhe dėshirat e tė tjerėve.
  Nė kuadrin negativ tė mendjes, ju mund tė jeni autorial dhe agresiv jashtė mase.
  Mėso se si t’i injektosh idetė e reja dhe origjinale, dhe mos i’ua detyro ato tė tjerėve.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 14 Nov 2010, 23:37

  Numri Personal = 2:

  Keni aftėsi qė t’i shihni tė dyja anėt e situatės nė tė cilėn gjendeni.
  Para sė gjithash jeni pajtues, arbitėr dhe negociator qė sjell zgjidhje nė konflikte.
  Ju funksiononi mė sė miri nė njė ambient harmonik.
  Zhurma e madhe, zbavitjet e ēmendura dhe problemet e pazgjidhura, ju japin shkas qė tė ndėrmerrni veprim dhe tė vendosni qetėsi.
  Jeni njeri i besueshėm.
  Tė tjerėt duke e ditur qė jeni i besueshėm, kanė pėrshtypjet se nėse ju angazhoheni nė diēka, do e ēoni deri nė fund.
  Punoni shumė qė tė mbani gjithshka nė rrugėn e duhur dhe qė asgjė tė mos j’u rrėskasė nė rrugė tė gabuar, dhe keni shumė durim dhe tolerim kur merreni me projekte, qofshin kėta tė mėdhaja apo tė vogla.
  Detajet ju vijnė shumė tė lehta.
  Njė hallkė e domosdoshmė nė jetė ėshtė, dipllomacia dhe takti qė ju shėrben mjaft mirė.
  Ėshtė e nevojshme tė tregoni kujdes kur gjėrat nuk j’u pėrshtaten.
  Ndėrkohė qė ju pėrpiqeni mjaft, pėr tė mbajtur shumė gjėra sėbashku, me qėllim qė tė mos j’u dalin jashtė kontrollit.
  Mėso tė sprapsesh dhe shiko mirė e sigurohu pėrpara se tė ecėsh pėrpara pėrgjatė kėsaj kohe, dhe aftėsia e negociatave tuaja do tė shkėlqejė…


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 14 Nov 2010, 23:38

  Numri Personal = 3:

  Tė shprehurit ėshtė pika kyēe nė jetėn tuaj.
  I shumėtalentuar, i gjithanshėm, krijues dhe sugjerimi tek tė tjerėt ju kėnaq.
  Tė vetėshprehur nė fjalė, dhe veprimet janė dukshmėri qė ju vendosin nė qendėr tė vemendjes, dhe keni shumė dėshirė qė tė zbavitni dhe tė kėnaqni zemrat e tė tjerėve. Me sensin tuaj ekzaltues, tė tjerėt ju shohin tė shoqėrueshėm, miqėsor dhe ndihmues. Armiku juaj mė i madh ėshtė, tė pėrfshiheni nė shumė projekte njėherėsh, pasi hallakateni dhe nuk jeni tė gjendje qė tė tregoheni efektiv me asnjėrin prej tyre.
  E keni shumė tė vėshtirė qė tė ndaleni dhe tė mendoni pėr organizim, deri atėherė kur papritur mendja juaj mbyllet nga mbingarkesa.
  Pastaj ju kuptoni qė keni nevojė pėr fokusim dhe t’i ngjisni shkallėt njė e nga njė. Kėshtu ju jeni mė i miri, nė atė ē’ka bėni, duke shprehur mendimet, shpresat, teoritė dhe ėndėrrat tuaja nė termin mė elokuent.
  Udhėtimi juaj personal ėshtė, zilia e madhe qė keni.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 14 Nov 2010, 23:39

  Numri Personal = 4:

  Ndėrtues, punėtor, i sinqertė, me kėmbėt e vendosura mirė nė tokė, ju i jepni botės strukturė.
  Puna juaj kėrkon njė produkt tė prekshėm nė pėrmbushje tė pėrfundimit.
  Jeni i shkėlqyer nė detja dhe rregullsi.
  Ana juaj ekonomike dhe praktike ju bėn qė tė jeni njė llogaritar i mirė, ekspert me efikasitet dhe programues.
  Si analist dhe organizator, ju vendosni rend pėr tė tjerėt.
  Ėshtė e mundur qė tė punoni nė fushat e drejtėsisė dhe tė rendit, pasi munden tė merrni pėrsipėr shumė pėrgjegjėsi dhe tė jepni ndihmė pėr mbrojtjen e tė tjerėve.
  Puna juaj ka njė cilėsi prozaike, dhe ju jeni kėtu pėr t’a pėrjetuar kėtė botė si njė vend tė strukturuar.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 14 Nov 2010, 23:39

  Numri Personal = 5:

  I shkathėt, mendjemprehtė dhe joshės, qė arrini t’a prekni shumicėn me taktikat tuaja tė shkėlqyera.
  Gjuha ėshtė forca juaj, dhe jeni tė aftė qė tė flisni nė gjuhėn e gjithėve pothuaj.
  Jeni tė dhėnė pėr tė gėzuar anėt e lehta tė kėsaj jete dhe nuk mund tė gozhdoheni kollaj.
  Keni dėshirė qė tė pėrjetoni dhe provoni shumė gjėra.
  Eksploroni gjatė vazhdimishtė, shihni gjėra tė reja, udhėtoni dhe jeni nė lėvizje tė vazhdueshme.
  Shqetėsimi pėrshkruan mė sė miri gjendjen tuaj tė brendshme, kur e shihni tė vėshtirė pėr t’u qetėsuar.
  Do tė keni shumė pėrvoja dhe do t’i pėrdorni ato pėr ngritjen tuaj personale.
  Mundeni tė jeni tė dalluar nė reklamime, shitje dhe promovime tė ideve dhe koncepteve tė reja.
  Ngaqė jeni shumė i vetėdijshėm pėr ndjenjat, ju duhet qė tė tregoni shumė kujdes kur pėrdorni mjekime dhe alkool me qėllim qė tė shmangni anėt e vartėsisė ndaj drogave. Kėrkoni gjėrėsi pėr tė lėvizur dhe nuk dėshironi nė asnjė mėnyrė qė tė jeni tė lidhur nė njė vend.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 14 Nov 2010, 23:40

  Numri Personal = 6:

  Shėrbimi ndaj tė tjerėve, nxjerr nė pah anėn tuaj mė tė mirė.
  Shtėpia, familja, dhe martesa janė pėrbėrjet thelbėsore nė jetėn tuaj.
  Pa kėto qė pėrmendėm mė lart, ju ndjeheni tė humbur.
  Dashuria, bukuria dhe ekuilibri janė fjalėt tuaja mė kryesore.
  Ju mundeni tė keni aftėsi artistike, ose do t’i formoni apo pėrfitoni ato nė njė apo tjetėr mėnyrė, pėrgjatė jetės nė fushat si; mizika, kėndimi dhe piktura.
  Si dashurues natyral qė jeni, kopshtaria ju pėrshtatet mė sė miri dhe shtėpia juaj do tė jetė e mbushur me lule dhe perime tė freskta.
  Jeni njeri i dashur, zemėrmirė dhe mundeni tė merrni mbi vete shumė pėrgjegjėsi. Mėsimi, pėrkujdesja dhe shėrbimi ndaj tė tjerėve me dhuratat tuaja speciale, ju nxjerr juve gjithmonė nė pah para publikut.
  Tė tjerėt varen nga ju dhe njėkohėsishtė ju nuk i leni nė rrugė.
  Shėrbimet profesionale renditen nėn kėtė numėr sepse ky paraqet drejtėsi dhe ekuilibėr.
  Ju dėshironi dhe luftoni me tė gjitha forcat tuaja pėr atė qė ėshtė e drejtė dhe e ndershme.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 14 Nov 2010, 23:41

  Numri Personal = 7:

  Keni aftėsi mendore te shkėlqyera.
  Jeni edukues, studiues dhe zbulues i mistereve te jetės.
  Veni nė pėrdorim trurin pėr tė menduar pėrmes tė gjitha opsioneve tė mundėshme. Jeni mbledhės i diturive nga tė gjitha burimet.
  Mundeni tė shkėlqeni mjaft mirė nė kėrkimet shkencore, fetare, punėve teknine dhe fusha tė tjera legale.
  Ėshtė e rėnėdishme qė tė jeni diskriminues, mbledhės faktesh, duke i peshuar ato me kujdes pėrpara se t’jua paraqesni tė tjerėve.
  Keni dėshirė ti kushtoni kohė vetvetes, tė meditoni dhe tė qėndroni nė heshtje e qetėsi, pasi kjo ju ndihmon shumė qė tė merrni energji tė reja.
  Tė tjerėt mbase do t’ju marrin pėr njeri tė vetmuar, por pėr ju, kjo ėshtė mėnyra pėr t’u qetėsuar dhe pėr tė qėndruar tė fokusuar nė gjėrat qė peshojnė nė mendjen tuaj.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 14 Nov 2010, 23:42

  Numri Personal = 8:

  Biznesi, financat dhe aftėsitė ekzekutive janė mjeshtėritė tuaja mė tė mira.
  Autoriteti, kontrolli dhe forca janė fjalėt kyēe tė juajat.
  Duke u kombinuar tė gjitha sėbashku, ju bėjnė juve njė kanditat tė shkėlqyer pėr tė drejtuar organizata tė madhaja, simpėrmarrės korporatas dhe agjensi shtetėrore apo reparte ushtarake.
  Ju dalloni nė fushat qė kėrkojnė organizim dhe aftėsi pėr tė marrė vendime.
  Por ky numėr ka njė natyre disi mė tė veēantė.
  Ē’farė tė mbillni do tė korrni.
  Pėrdorimi i forcės, dominimit, dhe forcės sė tejkaluar, ju rikthehet apo shpėrblehet nė mėnyrė tė mirėsjelltė.
  Gjithēka shkon si njė rreth i plotė, dhe ėshtė e rėndėsishme qė ju tė mėsoni se si tė ekuilibroni, gjendjen tuaj shpirtėrore me atė materiale.
  Punoni pėr kėnaqėsitė tuaja personale dhe tė tjerėt do tjua shpėrblejnė tė mirėn dy fish.
  Jeni intensiv dhe jepni shumė, por gjithnjė kėrkoni nė kėmbim tė njėjtėn, nė ē’farėdo lloj lidhjeje.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 14 Nov 2010, 23:42

  Numri Personal = 9:

  Njė lajmėtar i dritės, jeni bamirės, jepni dhe jeni i dashur.
  Nganjėherė kur e shihni qė e keni tė vėshtirė, ju mund tė groposni veten tuaj nė projektet apo shqetėsimet e tė tjerėve qė jėnė nė dėmin tuaj.
  Mėsoni qė t’i pėrdorni urtėsitė dhe depėrtimet nė njė mėnyrė qė i ndihmon tė tjerėt tė ngrihen mė lart, pastal jepu mundėsi qė tė ecin pėrpara.
  Keni njė mirėkuptim universal dhe jeni shume i prirur pėr t’iu bėrė njė vėlla i madh apo motėr e madhe, tė gjithė atyre qė ju kryqėzoheni nė rrugė.
  Tė tjerėt kėrkojnė nga ju drejtime, udhėrrėfime apo rrugėzgjidhje dhe mahniten plotėsishtė me tolerancėn tuaj.
  Jeni njė humanitarist i madh, ndaj shėrbimi ndaj tė tjerėve ėshtė forca juaj mė e madhe.


  ________________________________
  avatar
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6038
  Mosha : 34
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12881
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Re: Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 14 Nov 2010, 23:48

  Shėnim:

  Nė Numerologjinė e Emrave, gjenden tri numra master (Themelorė).
  Kėto numra mbartin njė nivel shumė mė tė lartė eksperience, kuptimi dhe mendjehollėsie.
  Kėto numra janė, 11, 22 dhe 33.
  Nėse rezultati i mbledhjes sė numrave tė nxjerra nga shkronjat e emrit tuaj, ju del njėri nga kėto tre numra themelorė, atėherė sfidat dhe testimet ne jetėn tuaj do tė jenė akoma mė tė madhaja.
  Nė qoftė se jetoni ashtu sikurse ėshtė supozuar tė jetoni, shpėrblimet pėr ju do tė jenė pėrtej ėndėrrave tuaja.
  Kėto persona me numra master, janė shumė mė tė prirur se sa tė tjerėt, pėr t’u mbajtur nė drejtim tė sferės nė tė gjitha fushat si, shpirtėrore, vetėdijes sė brendshme, njohuritė intuitive, dhe dhėnie apo dhurimi i shumė gjėrave deri tek vetja e tyre, pa e patur shqetėsimin pėr diēka nė rikthim.
  Ata janė punėtorėt e lehtė dhe kėmbėsorėt pėr nė moshėn e re tė unitetit dhe i pėrkasin botės.
  Nėse numri juaj personal pėrfundon nė numrat, 2, 4 dhe 6, shih nėse ke arritur tek ky numėr pėrfundimtar si rezultat i numrit 11 (1 + 1), 22 (2 + 2) ose 33 (3 + 3).
  Nėse po, ka shumė mundėsi qė tė keni kuptuar qartė gjithēka qė ėshtė paraqitur kėru, nė lidhje me pėshkrimin e Numerologjisė sė Emrave…


  Marrė nga njė webfaqe e huaj dhe pėrkthyer nga Saimiri…

  © Saimiri 2010…


  ________________________________

  Sponsored content

  Re: Kuptimi i fshehur pas emrit tuaj.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Wed 20 Jun 2018, 20:32